Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קיה פורטה חדשה ב Avis express לעומת יד ראשונה מליסינג

0xori
שימו לב! השרשור הזה בן 2894 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

נתקלתי בפרסום של אוויס שבו הם מציעים סוג של ליסינג פרטי שנקרא אוויס אקספרס ל 36 חודשים.

עבור קיה פורטה חדשה

תשלום מקדמה 7,500 ש"ח

תשלום חודשי 1,355

חבילת שירות שכוללת טיפולים תקופתיים, ביטוח, פטור מתשלום נזק במקרה של תאונה או גניבה ושינוע לטיפולים. ב376 ש"ח.

סה"כ לחודש 1,731 ש"ח.

62,316 ש"ח ל36 חודשים.

בסוף התקופה מחזירים את הרכב לאוויס וזהו.

ההצעה השניה היא קיה פורטה 2012 יד ראשונה מליסינה עם 59,000 ק"מ ורוצים עליה 62,000 ש"ח.

עשיתי חישוב שעלות אחזקה (ביטוחים, טיפולים) לא כולל דלק תצא לי בערך 1,000 ש"ח לחודש.

נניח שארצה למכור את הרכב בעוד 3 שנים הירידת ערך שלו תהיה בערך 20,000 ש"ח.

62,000 (רכב)

+ 36,000 (אחזקה)

- 42,000 (~מחיר הרכב בעוד 3 שנים)

= 57,000 ש"ח. (עלות הרכב ל36 חודשים)

מה אני מפספס פה?

מישהו שמע על אוויס אקספרס ויכול לתת חוות דעת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה עליות ביטוח ואחזקה זה1000 שקל בחודש? רכב שמור מ2015 עם ק"מ אמור להיות עליות החזקה נמוכות משמעותית.

נ.ב. לא מאמין שעוד 3 שנים הרכב שנקנה ב62 יימכר ב42 אלא נמוך משמעותית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. הרכב מ2012 אמנם שמור אבל ביטוח מקיף + חובה יעלה לי בסביבות ה6000 ש"ח לשנה כי אין לי עבר ביטוחי ב3 שנים האחרונות.

והטיפולים + רישוי וצמיגים בשנה גם יצא לי בערך 6,000.

ב. מה הכוונה נמוך משמעותית? פחות מ42? או יותר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך הגעת ל-6000 ש"ח טיפולים, רישוי וצמיגים?

צמיגים בהנחה שרוכשים פעם בארבע שנים לערך יעלו פלוס מינוס 1500 ₪ לתקופה כלומר 375 ₪ לשנה. רישוי באזור ה-1300 ₪ בשנה וטיפולים שוטפים באזור ה-1500 ₪ בהנחה ואתה עושה קילומטרז' ממוצע (ונראה לי שאני אפילו מגזים במחיר). תוסיף בלת"מים של 500 ₪ בשנה והגענו בסך הכל ל-3675 ₪.

הרבה פחות ממה שרשמת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צמיגים אני מחליף פעם בשנה ב1600 בערך

רישוי של קיה פורטה עולה 1500

טיפולים כמו שרשמת 1500

הגענו ל4600 והשארתי בלתם קצת גדול 1400.

גם אם נוריד את הסעיף הזה ל5,000 בשנה

ייצא 54,0000 ליד ראשונה לעומת 62,000 לחדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה פה פוסט על אוויס, בגלל שהשוק של הקיה הזו ממש חלש, הייתי קונה דווקא יד 2.

כשרציתי לפרסם רכב כזה שנת 2012, יד 2 עם 30 אלף, וכל התוספות האפשריות המחירון היה 72.

כך שאני מאמין שאתה יכול להוריד את המכיר או למצוא פורטה טובה יותר בתקציב הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה62 כולל את המקדמה, נכון שצריך להוסיף אגרה שנתית * 3 זה יוצא כבר 66,500 לעומת 54,000

הבדל של 12,000 ש"ח לרכב חדש מול 2012.

לגבי הירידת ערך של הקיה 2012, האם אפשר לצפות למכור אותה בעוד 3 שנים ב40,000?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככלכלן בהכשרתי אני אגיד לך שזה ממש משנה.

כל המספרים האלה שאתה אומר הערכה מצטברים למספרים משמעותיים.

יש הבדל גדול בין לשלם 1500 ש"ח בשנה על צמיגים לבין לשלם 375 ש"ח בשנה על צמיגים.

מעניין אותך לעשות חישוב האם זה משתלם לך אבל אם המספרים לא נכונים כל תהליך קבלת ההחלטה שלך שגוי מיסודו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תשווה רכב חדש למשומש.

תמיד משומש יהיה יותר זול.

אני כבר בעסקת האויס אקספרס השנייה שלי ורבים ממכרי הלכו גם על העסקה.

על חלק מהרכבים הם מציעים עלויות שדומות מאוד לעלויות של רכישת הרכב כחדש ומכירתו לאחר כ-3 שנים כמשומש, גם רק בלי כל ההתעסקות וכן בלי הצורך להשכיב סכום של מעל 100K ש"ח אצל היבואן.

לטעמי זאת הדרך הכי נכונה לנסוע ברכב חדש והיא מתאימה מאוד למי שרוצה רכב חדש אבל לא מקובע על דגם ספיציפי ומוכן לבחור מבין אחד הדגמים שהם מציעים במחיר אטרקטיבי (משתנה לפי ההנחה שהם מקבלים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תבדוק מחיר עם מימון דרך היבואן עצמו בשביל לקבל יחוס ואולי שם בכלל תהיה העסקה הטובה יותר.

שנית, הנחות היסוד שלך לגבי אחזקה ובטח לגבי המכירה עלולות להיות מאוד לא מדוייקות כשתגיע לסוף הדרך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2894 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...