Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אאוטלנדר 2000 מול ספורטאג' 1600

mmns
שימו לב! השרשור הזה בן 2897 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני בהתלבטות מאוד קשה לאחר שקראתי פוסטים ומבחני דרך .

הלב נוטה לספורטאג' 1600 שבהחלט מספק אותי לנסיעה ל 40 ק"מ כל יום ופעם בשנה לאילת , אבל ופה האבל , לשכן שלי יש את הספורטאג' החדש והוא קבע חד משמעית שאחרי נסיעה של חודש ומשהו הרי שההתחלה שלו היא איטית ומחרידה , אבל ההמשך פנטסטי .

אוקיי , הכל טוב ויפה , אבל עכשיו יש לי מבצע דרך העבודה על האאוטלנדר לקבלו ב 150000 ש"ח לעומת הספורטאג' ב 140000 . יש הבדל בין 1600 לבין 2000 , גם ברמת הזיהום של האאוטלנדר שהוא 6 לעומת ה 12 של הספורטאג' , וזה בא גם לידי ביטוי במנוע משופר יותר ולא מזהם , וגם בצריכת דלק נמוכה של האאוטלנדר , מנגנון עצור וסע , נפח תא מטען (שאני צריך) גדול יותר , בקרת שיוט ועוד דברים שאין בספורטאג' .

אני כבר מבולבל לאללהההההה , כי מצד שני המיצובישי הוא כבר ישן במונחים של רכב .

אז מה עושים? עוד 10000 ש"ח ואתה משודרג .

הדילמה קשה של זה מול זה , וחשבתי שאולי תעזרו לי בכמה דברים שאולי נעלמו מעיניי , כמו למשל רמת הסחירות של האאוטלנדר לעומת ה 1600 של ספורטאג' .

תודה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 47
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מה זאת אומרת החלטה איטית? יציאה מהמקום?

יש ספורטאז 2.0 אורבן במחיר של 150 אש"ח שמוסיף על גרסת ה-1.6 חישוקים גדולים יותר (17), בקרת שיוט ובטח עוד דבר או שתיים ששכחתי.

האאוטלנדר רכב עם אופי שונה- מראה יותר מאופק, יותר "מיניוואני" מהקיה שמרגיש יותר ג'יפי למראה, הקיה נוסע יותר טוב אבל פחות חסכוני. שים לב שאין בו מערכות בטיחות אינטגרליות כמו בספורטאז' (מובילאיי ז*ן לא נחשב).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התכוונתי ליציאה בתחילת נסיעה .

כמו כן ברצוני לשאול - מהי מידת הסחירות ושמירת הערך של האאוטלנדר לאורך שנים ? מחירי הטיפולים?

אם יש מישהו שכבר אוחז ובעל אאוטלנדר ויוכל לענות לי אפילו בפרטי , אשמח מאוד .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

במילים אחרות, הספורטאז' עגלה בגלל המנוע הקטן. אתה צריך לעשות נסיעת מבחן על שני הרכבים ולהחליט.

Sent from my ALE-L02 using Tapatalk

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעינים עתידיות אם אתה מקבל את האוטלנדר בגרסת 7 מקומות בעתיד הסחירות תהיה מצויינת (כנראה - לא נביא אנוכי),

אבל שוב כמו בשרשורים אחרי על הקיה לדעתי איבזור הבטיחות שלו משנה את חוקי המשחק והקיה נהפך לבחירה הטבעית (עד שהשאר יישרו קו).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא נכנס לפה הרבה ואם לא היית פונה אלי בהודעה פרטית, ספק אם הייתי קורא את השרשור הזה. פורום אסטתיקה יותר מעניין אותי :)

ועכשיו לענייננו. אמנם קראתי במבחני רכב שהמנוע שלו קצת חלש, אבל לא נהגתי בספורטאז' בעצמי ואני לא יכול לומר זאת. מקריאה בהשוואות מבחני רכב, היתה לי תחושה כאילו קיה שילמו כדי שהקיה יצא מוצלח במבחן.

פעמיים נכנסתי לסוכנות קיה, פעמיים ישבתי בקיה ספורטאז' ולא הבנתי ממה אנשים מתלהבים. העיצוב החיצוני של הדגם הקודם היה נחמד, העיצוב העכשווי מזעזע. הגדירו את זה כאן "פיקנטו על סטרואידים". העיצוב הפנימי היה נראה עם איבזור דל אפילו בדגם היוקרתי (היו בסוכנות שני דגמים, אחד פשוט ואחד יוקרתי) והעיצוב היה נורא נורא פשוט ופלסטיקי.

אני אפילו לא יודע איך להגדיר את זה, אבל למרות שלא אהבתי את עיצוב המיצובישי האאוטלנדר מבפנים, ורק לאחר מכן התחברתי אליו, לעיצוב הפנימי של הקיה פשוט אי אפשר להתחבר. זה רחוק שנות אור מרכבי היוקרה השונים. המראה מאוד עלוב.

אהבתי כמה דברים: אהבתי את ידיות הכרום מבחוץ, איכות ההרכבה שהיתה נראית בסדר גמור, משענות היד בתוך הרכב שעשו רושם מהודר, תאי איחסון ומושבים רכים. הגג נחמד אבל צריך לבדוק איך זה מרגיש בשמש.

סיפרתי את זה כאן, וציינתי שהיה שם לקוח אחד שפיתיתי אותו להעיף מבט על האאוטלנדר שלי. הלקוח פתח את הדלת ואמר "אוה, זה עולם אחר..."

המראה החיצוני של האאוטלנדר, לטעמי, יפה פי כמה וכמה מהמראה של הספורטאז' החדש.

לגבי סחירות, הרושם של מיצובישי הוא של יצרן יפני אמין ביותר, שהוכיח את עצמו לאורך שנים רבות. לכן האאוטלנדר הוא מאוד סחיר, במיוחד אצל משפחות שצריכים 7 מקומות. קיה הקוריאני לא נהנה מרושם כזה, וגם אין לו 7 מקומות והוא צריך להתחרות עם עוד 900 ג'יפונים בסגמנט שלו שעוקפים אותו מכל הכיוונים.

ועכשיו לדברים הפרקטיים:

צריכת הדלק של האאוטלנדר די זולה, בעיר הוא צורך ע"פ המחשב בין 9-11 (בדיוק עכשיו שיניתי את מד הדלק לקילומטר לליטר, ועכשיו זה יותר ברור) מחוץ לעיר עוד יותר חסכוני, לא יודע מה המצב עם הספורטאז'.

יש מערכת עצור וסע, ויש מצב ECO, את שניהם למדתי לשנוא, אבל הם חוסכים בדלק.

יש תא מטען ענק, שמשמש גם לשני מקומות נוספים בעת הצורך, שבאופן תיאורטי נכנסים בהם גם אנשים בגובה 1.80. בפועל זה מתאים לילדים עד גיל 12. אצלי ברוב המקרים, לא כל המשפחה נוסעת יחד ופותחים את המקומות הנוספים רק לעיתים רחוקות. אז התא המטען הוא ענק, ועם רצפה שטוחה.

מחירי הטיפולים זה אפשר לראות בכתבות של וואלה שעשו מבחן דרך ארוך טווח. אם תשאל אותי, הכי טוב זה לטפל במוסך הקרוב, שהוא מורשה משרד התחבורה. לא צריך יותר מזה.

האאוטלנדר גם בדגמי הביניים הזולים, מאובזר ברמות מטורפות, כולל גג שמש חשמלי.

יבואני קיה ספורטאז' מדגישים כל הזמן את הקטע של הבטיחות, לדעתי זה שטויות. המובילאיי עושה את העבודה נפלא, מתריע על כל מפגע אפשרי ומחנך אותך מחדש. מחנך אותך לא לעבור את המהירות המותרת, לא לזגזג בלי לאותת, לא להיצמד לרכב שלפניך, בקיצור כל מה שצריך כדי להימנע מתאונה.

ואחרון חביב, המנוע. אני בדרך כלל משייט לאט, אבל גם בקטעים שהחלטתי לתת גז, לא הרגשתי מחסור בכוח. מה שאהבתי במיוחד זה שאם אתה שם רגל חלשה על הגז, אתה יכול להגיע למהירות של 140 קמ"ש ב2000 סל"ד. זה חסכוני ושקט.

בתאריך 8.6.2023 בשעה 13:37, discoTD5 כתב:

כל פעם שיש לך דעה מוצקה על משהו, תרשום בדיוק את ההיפך. ככה תטעה פחות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האאוטלנדר גדול ופלסטיקי, הקיה קטן ואיכותי יותר.

מנוע ה-1.6 של הספורטאז' באמת קצת חלש, אבל הייתי מציע לעשות נסיעת מבחן לפני שאתה פוסל. אולי לך הוא יספיק. אבל כמו שאמרו לך למעלה, במחיר זהה לזה של המיצובישי, אתה מקבל את מנוע ה-2.0 ליטר שמוסיף גם בקרת שיוט (שחסרה לך בדגם הבסיסי).

האאוטלנדר מכוער להחריד, אבל הקיה לא יפה יותר (לטעמי).

גם אני, כמו עוד אנשים שהגיבו פה, חושב שמערכות הבטיחות של הספורטאז' הן Game Changer. המובילאיי חמוד והכל, אבל הוא לא יבלום בלימת חירום אם חלמת והרכב שלפניך עצר, וגם לא יחזיר אותך לנתיב אם אתה מתעפץ בזמן נהיגה.

מבחינת סחירות, שניהם (ספורטאז' 1.6 ואאוטלנדר בסיסי) כנראה לא יהנו מסחירות טובה מאוד בעתיד. שניהם יפלטו מחברות הליסינג בכמויות היסטריות בעתיד ואתה תאלץ להתחרות איתן, מה שיוביל לכך שתהיה חייב להוריד דרסטית במחיר.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אם בשניהם יש 7 מקומות והספורטז' 2.0 עולה כמו האאוטלנדר, אין פה דילמה בכלל.

Sent from my ALE-L02 using Tapatalk

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אאוטלנדר ,

אני מודה לך על התשובה המקיפה .

לכולם , תודה על עצתכם .

הדבר היחיד שהיום גיליתי זה שהרכב עומד להיות מוחלף בעוד שנתיים , זה קצת מבאס , אבל מה לעשות , אי אפשר להנות מכל העולמות .

אפרופו ספורטאג' 2000 לעומת אאוטלנדר , הרי שגם ה 2000 משתמש באותו מנוע מזהם ולא מפותח GDI , והאאוטלנדר זה משהו אחר לגמרי - לא מזהם וחסכן בדלק .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי ניסיון רב על אאוטלנדר 2014 ולא מזמן כדי להשוות יצא לי לעשות נהיגה קצרה על אאוטלנדר 2016 כדי לספר על ההבדלים(ללא כל ניסיון על הספורטאז' - רק על הCX5).

הפנים ביחס לקודם? ההגה הוחלף בהגה עם פלסטיק שחור מבריק(סטייל רנו קליאו) שפשוט פחות נוח,פחות פרקטי ולטעמי פחות יפה ובעל סיכויים גבוהים יותר להישרט ולהינזק בשימוש יום-יומי(הסיבה שלא הייתי קונה קליאו זה הפלסטיק המבריק על ההגה).

לגבי השילוב מנוע גיר? הבטיחו שינוי משמעותי ביחס לגיר הגרוע של הקודם? נכון, שיש שיפור קל, אבל הרכב בכל האצה צועק ומתאמץ עם מעט מאוד כוח ברצועת כוח שלו שזה פשוט מתסכל - ובכל הכנות, לא יודע כמה הספורטז' ירגיש איטי יותר ביחס אליו.

הייתי בוחר גיר אוטומט רגיל על הגיר הפשוט גרוע של האאוטלנדר בכל יום.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2897 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...