Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התקנת מד חום מנוע קיה פורטה 2011 מדריך מצולם

פלוטו
שימו לב! השרשור הזה בן 2909 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לחברי הפורום.

הקדמה קלה: מזה זמן אני גולש בפורום ולומד מהמדריכים על תחזוקה וטיפולים של האוטו, חייב לציין שהמידע מאוד חיוני ולי באופן אישי מאוד עוזר.

למי שיודע ולמי שלא, קיה בחרו שלא להתקין מד חום מנוע בחלק מהגדמים. אני באופן אישי מעדיף לדעת בכל רגע מה מצב החום מנוע לפני שהנורה האדומה תדלק ולפי קיה היא נדלקת כשטמפרטורת המים עוברת את C120.

לא באמת אני רוצה לראות את הנורה נדלקת ואם לדבר בכנות לא נראה לי שאני אשים לב ואו אוכל לזהות ולעצור זמן מבלי שיגרם נזק למנוע כשמנורה תדלק. קיה דאגו למקום את הנורה מעל מד הדלק בצד ימין למעלה, במקום להוריד את טמפרטורת הדלקת הנורה לטמפרטורה נמוכה על מנת לקבל מרווח ביטחון וגם למקם אותה במרכז לוח השעונים.

לדעתי האישית, לקיה כנראה משתלם יותר לשלוח אותי ישר למוסך מבלי שתהיה לי את היכולת לזהות את התקלה במערכת הקירור של האוטו ולהימנע מתיקונים מיותרים.

קישור למד חום ( לחץ כאן)

עכשיו לעבודה:

כלים, מברג פיליפס, בוקסה 10 עם רצ'ט, אזיקונים, איזולירבנד, סכין יפני, גק לאוטו ומפתח בוקסות לגלגל.

0-0.jpg

1. מעלים את האוטו על ג'ק ומשחררים את הגלגל הנהג הקדמי

1.jpg

2. משחררים 9 בירגי פיליפס, 5 ברגים בצדו הימני של בית הגלגל, שניים נוספים בצדו השמלי של בית הגלגל ושניים נוספים מתחת לפגוש הקדמי.

4.jpg

3. מוציאים את בית הגלגל ( מאוד פשוט)

4-5.jpg

4. ניתן לנקות את טונה האדמה שהתרכזה בין הכנף לפלסטיק שהסרנו במשך החמש השנים שהאוטו על הכביש (לא חובה, אני ניקיתי)

4-6.jpg

5. מגלים את צמת החשמל בצד ימין היוצאת מתא הנוסעים והולכת לבית המנוע. רק איש אחד בפורום של קיה בחו"ל ציין שכל החוטים עוברים בבית הגלגל של הנהג (צדיק בסדום). ראיתי הרבה אנשים בפורומים בחו"ל שעשו חור בקיר האש והעבירו את החיווט לפנסי ערפל או להגברה. סעיף זה היה בשבילי מאוד קריטי, הדבר האחרון שרציתי לעשות זה חור לא ייעודי בתא המנוע.

6. מתוך תא הנוסעים בצד של הנהג מוצאים את צמת החוטים היוצאת הכנף ומתחילים להכניס את הרגש מבפנים כלפי חוץ. כשהרגש עובר את ה"גרמושקה", ניתן למשוך את הכבל עם הרגש מאורך של מטר/ מטר וחצי.

5-5.jpg

7. מעבירים ומחווטים את הכבל מעל הגלגל הנהג, על הצמה המקורית ויוצאים המכנף בתא המנוע, אחר כך כל אחד שיחווט כרצונו. אני העברתי ליד בית הפיוזים בתא המנוע, מאחורי פילטר האוויר וישר למכסה של המצתים, פתיחת המכנס עם בוקסה 10 (4 ברגים) אם יש למישהו מקום טוב יותר בשביל לקבל אינדיקציה טוב יותר על טמפרטורת מנוע, אני אשמח לשמוע.

12.jpg

8. סוגרים עם בוקסה 10 את מכסה המצתים, תופסים את הכבל עם אזיקונים או איזולירבנד וסיימנו בתא המנוע. את אותו הדבר עושים עם הכבל מעל הגלגל, אפשר עם אזיקונים או איזולירבנד

9. מרכיבים חזרה כמו שפרקנו את בית הגלגל והגלגל חזרה.

10. פותחים בעזרת משיכה את בית הפיוזים בתא הנוסעים ואת הפלסטיק שאליו הוא נמצא. פותחים את המכסה התחתון של הדש בורד בצד הנהג בעזרת 4 בירגי פיליפס, שני ברגים בחלק התחתון של המכסה ושני ברגים נוספים בפלסטיק שהוצאנו. מפרקים גם את הפלסטיק שעל הקורה בצד הנהג.

22-1.jpg19.jpg

11. מיקמתי את החיישן כמו שבתמונה, ללא חורים מיותרים בפלסטיק.

12. מוצאים עם פלוק את הפלוס והמינוס באוטו מקלפים קצת את הבידוד ומחברים, אדום לאדום ושחור לשחור. אצלי היה גם כבל לבן אבל הוא לא חיוני, הוא לטעינה של השעון בצד הדיגיטלי ( אותי זה פחות מעניין בגלל שאני לא מעוניין בשעון אלא רק בטמפרטורה שהוא מציג).

25.jpg

13. בודקים עם הצג נדלק עם סיבוב הסויצ'.

14. מרכיבים בחזרה את הפלסטיקה וסיימנו!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה,

מי אמר שהמקום שבחרת הוא הנכון למדידת טמפרטורה?

יש פתרונות הרבה יותר פשוטים .. דרך ה -ODB..

http://store.zhapalang.com.my/product_info.php?products_id=1734

http://www.ebay.com/itm/Shadow-OBD-2-II-Digital-Meter-Lite-Standard-Ver-Water-Speed-RPM-Throttle-Volt-/161968025007?hash=item25b60bedaf:g:NFAAAMXQRPRTKVN6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחרתי את מיקום הרגש על ראש המנוע מהסיבה שהראש הוא הכי רגיש לחום, גם ציינתי שאם יש מקום טוב יותר למיקום הרגש אשמח לשמוע ולהעביר את הרגש לשם.

בקשר ל odb, רעיון מעולה, אשקול אוליי להחליף בעתיד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פלוטו, המדריך בהחלט מסוקר וערוך עניינית. שאפו ותודה על השיתוף.

רק אם ניתן לבקש תמונה ברורה מקרוב של המגומר (טמפרטורת המנוע מוצגת) ובאופן שהיא פועלת וכמובן תמונה של הרגש במכסה המצתים..

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הטמפ' שאתה מודד אינה הטמפ' של הנוזל קירור אלא את הטמפ' בתא המנוע.

בכדי לקבל את הנתון הנכון אתה צריך להתחבר לחיישן טמפ' מנוע של הרכב אשר טבול בנזול קירור.

בחיבור שלך, במידה והרכב יתחמם חס וחלילה, אתה לא תקבל התראה שהרכב מתחמם כיוון שאתה

מודד את הטמפ' בתא המנוע ולא את הטמפ' של הנוזל קירור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השקעת בעבודה יפה שאינה מביאה לשום תוצאה.

אתה מודד טמפרטורת אויר שמשתנה עקב נסיבות הנסיעה ואינה קשורה לטמפרטורת המנוע.

פעם ניתן היה להשיג פלאנצ עם מיקום מוכן לחיישן, הרכבתי כזה במספר רכבים. לא יודע אם עדיין קיים חלק כזה בחנויות.

לחילופין ניתן לחבר את החיישן ישירות לחלק חשוף בראש המנוע וגם זו קריאה לא מדוייקת אבל טובה בהרבה ממדידת האויר בתא המנוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

?האם אתה יודע מהי טמפרטורת עבודה תקינה של המנוע?

הידעת שהמאוורר נפתח רק ב 110 מעלות?

120 אינה נקודה בה נגרם נזק למנוע. מספיק בשביל להתריע ולהודיע לנהג לעצור בצד.

לצורך הבהרה נוספת. ברוב הגרמניות התרמוסטט נפתח רק ב 105 מעלות! כל עוד המחשב לא מתערב בפתיחתו.

לדעתי זה רק מטעה את הנהג ולא מספק מידע אמין. ראש המנוע מגיע בזמן עבודה גם ל 150 מעלות וזה תקין

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש פה קישור, הם שולחים גם בודד, דיברתי איתם ניתן גם לשנות סוג רגש ואורך לפי בחירה, בסוף קניתי משהו אחר. בדר"כ יש ברגים פנויים על הראש שאפשר לחבר אליהם, לשים לב לא לשים על המכסה ראש.

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=601106

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לא קנית את ה c501 שכולל גם התראה קולית ? עולה רק $18

https://wholesaler.alibaba.com/product-detail/Audible-alarm-if-overheat-car-lcd_60083268069.html

Audible-alarm-if-overheat-car-lcd-monitor.jpg

שים לב שהדגם מכיל חיישן כפול. לא חייבים להשתמש בשניהם.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2909 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...