Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

BMW E21 318 שנת 1979 - שיפוץ מנוע או החלפה?

sagishm
שימו לב! השרשור הזה בן 2883 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי

חבר משפץ רכב מסוג bmw e21 318 שנת 1979 , הוא דיי חדש בתחום וחייב הכוונה לפחות בנושא המנוע.

לטענתו המנוע תפוס, יש שם ברכב מנוע 1800 (ברישיון 1766 ) מנוע קורברטור.

האם יש מנועים שאפשר להרכיב על הרכב ללא שינוי תושבות?

מי יש בארץ שמבין במנועים האלה?

מה הייתם מציעים לעשות?

תודה רבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי כיוון בשבילך - שלחתי ה"פ

מצטרף לשאלה.

נמצא באותו מצב בדיוק.

318 מודל 1978.

מנוע תפוס. עומד כ 10 שנים.

האם לנסות שיפוץ והאם ניתן להשיג חלפים?

או לחילופין האם ניתן להשיג מנוע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום.

ניתן לשפץ את המנוע.

דבר ראשון לא לסובב בכוח כי זה יגדיל את הנזק .

ב' להביא מנוע מחו"ל לא פשוט ואתה לא יודע מה תקבל!!!

בברכה בני ל.

מילים כמו: שטויות, אהבל,טיפש,תלמד, זה לא קללות אז לא להעלב!!!

:multi::onfire:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בארה״ב לא ישפצו מנוע כזה ובארצנו עם המומחים שלנו ישפצו :lol: במדינה שעדיין מנקים מצתים במקום להחליף אותם, סתם תזרוק כסף כמו פרייאר.

עריכה אחרונה על ידי bubens
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בארה״ב לא ישפצו מנוע כזה ובארצנו עם המומחים שלנו ישפצו :lol: במדינה שעדיין מנקים מצתים במקום להחליף אותם, סתם תזרוק כסף כמו פרייאר.

אתה צודק 100%

מיסכנים כול בעלי רכבי האספנות ששיפצתי להם מנוע!

הם כול יום שישי דוחפים את הרכב למפגשים וה הכול בזכותך!!!

בברכה בני ל.

מילים כמו: שטויות, אהבל,טיפש,תלמד, זה לא קללות אז לא להעלב!!!

:multi::onfire:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש בארץ בעלי מקצוע רציניים מאוד ובעלי סטנדרטיים גבוהים מאוד.

(גילוי נאות: לא רק בארץ ניקו בעבר פלאגים).

הייתי שומע לעצתו של בני ל.

מייסד מועדון החמש - בעל מרצדס 170v ליומן השיפוץ

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל אחד והאספנות שמתאימה לו.

ברכב אספנות יש ערך לשמירה על מנוע מקורי עם מספר תואם לשלדה (MACHING NUMBERS).

מכונאי טוב יודע לשפץ מנוע כמו שצריך וסביר מאוד שהתוצאה תהיה יותר טובה מהבאת מנוע משומש שלא ניתן למעשה לבדוק אותו לפני ההרכבה.

אם שיפוץ יעשה טוב הוא יעלה הרבה כסף אבל יתן תשובה לעשרות שנים.

לפני כ 25 שנים שיפצתי מנוע (חריטה, בוכנות, רינגים, מיסבים, שסתומים, קפיצי שסתומים וכל היתר על פי הנדרש) עלה הרבה כסף אבל פועל עד היום ללא בעיות ועבר כבר 40,000 ק"מ וקרוב לוודאי שיפעל טוב עוד שנים רבות.

באספנות בכלל, ובאספנות רכב בפרט, לא מדובר על חסכון בכסף.

אין לי ספק שאם במקום לשפץ רכב הייתי קונה בשנת 88 דירה היא היתה שווה היום יותר מהרכב.

אבל היכן ההנאה?!

ברוב המקרים האספנות היא למטרת הנאתו של האספן ולכן אני לא חושב שמדובר ב"זריקת כסף" כאם בהנאה.

אני לא יודע מהיכן שואב הכותב את המידע על ארה"ב אבל ראיתי מנקי פלגים גם בעת הזו בארה"ב. אחד אפילו סרב למכור לי מכשיר יעודי לניקוי פלגים באמצעות לחץ אויר וחול של חברת צמפיון, כי הוא משתמש בו כל הזמן.

בשעתו אחת הסיבות לניקוי פלגים היתה כמות הלכלוך בדלק ומצב שחוק של המנוע.

לכלוך בדלק כבר לא קיים.

אם המנוע תקין ומכוון הצורך לנקות את הפלג הוא יותר קוסמטי ממעשי.

ברכבי האספנות שלי שנוסעים 2000-3000 ק"מ בשנה אני מפרק את הפלגים פעם בשנה ומנקה אותם, ופעם בשלוש שנים אני מחליף אותם, כי בדרך כלל נוצרת חולשה באיטום של החרסינה והברזל. רואים את הסימן לכך בסימנים צהובים חומים על הפלג במקום החיבור בין החרסינה והברזל.

יש גם יש בישראל ידע הנדסי ויכולת טכנית לא רעים (כיפת ברזל) שהבסיס להם הוא במכונאות של התעשיה המקומית.

עריכה אחרונה על ידי oldcar

שלמה דן גדרון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או לשפץ את המנוע ולשמור על "מספרים תואמים" או שאם כבר להחליף מנוע, פשוט להחליף למנוע הרבה יותר מודרני.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי במו עיני בעל מקצוע שייצר, מיסבי החלקה, פין טלטל, וכל הסתמים קומפלט....

הרכב עדין עובד ויעבוד בלי רעשי מנוע ואפילו היה 2 באילת!!!

כמו בשיר אין מדינה לאהבה ,אין מדינה למכונאי. זה לא תלוי מקום.

מכונאי זה מכונאי!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או לשפץ את המנוע ולשמור על "מספרים תואמים" או שאם כבר להחליף מנוע, פשוט להחליף למנוע הרבה יותר מודרני.

איזה מנוע מודרני אפשר להרכיב על הרכב ללא שינויים בתא המנוע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריכה להיות בעיה טכנית להתקין מנוע M42B18 מ 318IS E36 .

מודרני, הספק גבוהה (136 כ"ס) והכי חשוב, שומר על תצורת ה 4 בוכנות כי לעבור ל 6 בוכנות גם לא יהיה חוקי וגם יהיה יותר מסובך טכנית, למרות שהדגם הגיע במקור גם עם מנוע 320/6.

מאחר ושומרים גם על תצורת ה 4 בוכנות וגם על נפח המנוע, אני לא רואה כל סיבה שתמנע התקנת המנוע באופן חוקי כדת וכדין במיוחד בהתיחס לאיך מופיע דגם המנוע ברשיונות.

על הדרך גם זוכים במנוע עם חלקי אלומניום רבים (ראש, מכסה טייניג , קרטר, תושבות מזגן/אלטרנטור וכו') במקום חלקי ברזל כבד, מה שרק ישפר את התנהגות הרכב.

ברשיונות ישנים רבים, מודפס רק איזה משהוא סימלי וחסר חשיבות כמו 18 (בדוגמא שלפנינו) כך שניתן ללא כל אישורים להתקין כל מנוע שהוא "18" (ב.במ.וואית מצויה זה אומר שהמנוע בעל נפח 1800 סמ"ק).

הערת אגב, אם בכלל רוצים להשתולל, המנוע הזה מאוד פופולארי לגדישה ויש לקניה קיטים שלמים ומושלמים לגדישת המנוע, אבל זה כבר לא חוקי בארצנו הקטנטונת.

אין בעיה גם לשפר את השילדה ומכלולים הקיפים (בולמים, בלמים, מוטות ייצוב וכו') שתעמוד בכבוד בהספק המשופר, אחרי הכל, ב.מ.וו עצמם הריצו את הרכב במירוצים עם הספק שעמד על 320 כ"ס.

בפרויקט אקסטרים (ברור לי שזה לא מה שאתה מחפש), השמיים הם הגבול, החל ממנוע M וכלה ב V12.

a17759a032042909e740edf9a844b8ea.jpg

hqdefault.jpg

ואפילו מפגרים שתוקעים שם מנוע LS3 של קורבט (אבל זו כבר באמת שטות מוחלטת, או בעיברית צחה, "הגישה האמריקאית"):

381.jpg

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המגבלה החוקית היא מנוע בתצורה זהה ונפח זהה? לא צריך שדגם המנוע יהיה תואם?

זו תקנה שחלה על כלל הרכבים או רק רכבי אספנות? אני יכול לקחת מנוע של רכב אחד (למשל FSI 2.0 של פסאט) ולהתקין אותו ברכב אחר עם אותו נפח (למשל מאזדה 3) כל עוד שניהם בעלי מבנה ונפח דומה ?

Pioneer P90RS | Celestra RA | Seas Lotus Reference

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2883 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...