Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צמיגים ליאריס - 185/60R15 - מה לקנות והאם לחכות? שאלה לפורום ולנציג טיירקלאב

פריג'י
שימו לב! השרשור הזה בן 1888 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

המידה והרכב (מודל 2007) שבכותרת. איזור הרכישה צפון (חצור/ק"ש/כרמיאל/גבול לבנון).

לפני כשנה הוחלף זוג לפאלקן 914 במחיר מצחיק של 200 ש"ח ליחידה. למה לא החלפתי את כל הרביעייה???

היום הפאלקן עולה באיזורנו כ-60 ש"ח יותר ליחידה, ומכיוון שאין באתר של ירון, iTire, אופציות (גודייר יקר מדי ודביקה לא מופיע, וכשהופיע היה יקר), וגם באתר של טייר קלאב אין כלום מלבד שני נציגים מטעם הדרקון הסיני במחיר 250 ליחידה, חשבתי על 2 אופציות:

1. טויו CF2 - צמיג רב תשבוחות להבנתי, רמה אחרת מהצמיגים המכויילים לחיסכון כספי וצריך להיות עדיף על הפאלקן. נמכר ב 275 שקלים בחצור. לא מופיע אצל טייר קלאב.

2. טויו NE3 - עדיין לא קיים במחוזותינו, יצא בסוף 2015. ראיתי אותו במחיר של 300 דרך ייבוא אישי של "הצמיג". לא רואה סיבה להמתין לייבוא אישי ולהיות תלוי ביבואן מקביל בשביל צמיג שעולה לא המון כסף, ואני מניח שטייר קלאב צפויים לייבאו בקרוב.

אלדד מטייר קלאב, האם יש לך צפי מתי מגיע המשלוח הבא של צמיגי טויו? האם יגיע NE3 במחיר כניסה אטרקטיבי? (במצב כזה אשמח לקנות אותו ולתת חוות דעת מפורטת, גם יש לכם סניף יחסית קרוב אלי).

הצעות בסכום של עד 300 ליחידה, צמיגים שיהיו טובים מהפאלקן שנמכר ב- 260, יתקבלו בשמחה (כמובן דברים שקיימים באיזור שציינתי. אם הייתי מראשון או רמלה הייתי שם שני פאלקנים ב-215 ליחידה וסוגר עניין).

רוב תודות!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 49
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

יש את היוקוהמה E70B, צמיג שמגיע כהתקנה מקורית ביאריס.

לא יודע להגיד לך עד כמה הוא טוב בהשוואה לאחרים.

הבעיה היא שגם הוא יקר יותר באזור הצפון (אם כי עדין במסגרת התקציב).

אבל אתה יודע, אולי יש מקום למיקוח עם הצמיגיות באזורך בדיוק ע"ב הפרשי המחירים הללו. הפערים האלו מפריעים לרכוש עוד איזה אפשרות או שתיים.

הטויו NE3 מגיע עם קוד מהירות T. אני יודע שברשיון לא כתוב כלום וזה כנראה גם עדין מעבר למהירות המקסימלית של הרכב, אבל בשנים מאוחרות יותר בהוראת הרישון מצוין קוד H.

הטויו CF2 שים לב שמגיע עם קוד עומס 88 או 84.

ומה מונע בעצם ממך לקנות עוד צמד ZE914? המחיר (גם הוא זול יותר במרכז)?

ממה סבלת עם הנוכחיים ואיזה דגם הזוג השני שקיים כרגע?

תראה גם אם חיפוש מוביל לעוד עצות, משום שהמידה נידונה יחסית לאחרונה, גם בהקשר של איביזות למשל.

עריכה אחרונה על ידי Tom_22
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה TOM על התשובה.

יוקוהמה - נכון, יש אותו, אבל אין עליו שום ביקורת והוא יקר באיזורנו גם כן... הביקורות על AE01 שלהם לא מדהימות כשמדובר בכביש רטוב. לא רוצה להמר כאן כשאני יודע שהטויו והפאלקן טובים.

אכן, מוזר שטויו הוציאו צמיג עם דירוג מהירות T במקום NE2 שהיה עם דירוג H, אבל יכול להיות שזו דרך לחסוך ולשלב חומרים אחרים בתרכובת שמהירות גבוהה יותר תפגום בה. אין לי חשש מזה, הדגם הוא חדש ומיועד לאירופה.

בכל אופן, מה שיעצור את האוטו הזה מלהגיע למהירות המקסימלית זה המנוע וההילוכים הקצרים, לא הצמיגים. הסטרלט מגיע בקלות למהירות גבוהה יותר מהיאריס.

קוד העומס מוכר, גם הפאלקן קיים בקוד עומס גבוה, ואני אוודא לא להזמין את ה-88.

לגבי התמקחויות - אני אכנס לפנצ'ריה אחת או שתיים באיזורי ואבדוק מה הם מציעים, אבל מעדיף שיהיה לי בראש את הדגמים הרלוונטיים, אז במחשבה שניה אפשר להציע גם דברים שמגיעים במחיר הגיוני גם לא באיזור הצפון. שמתי עין גם על הדנלופ בלוריספונס, גם כן צריך להיות טוב, אברר אם ניתן להשיגו במחיר הגיוני.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי ה-NE3 וקוד המהירות, ההתייחסות שלי היא להגדרה בחוק שהקוד לא יפחת מהמהירות המקסימלית המוצהרת של הרכב, מגיע או לא זה סיפור אחר. אבל קוד T מספיק בעקרון עד 190 קמ"ש ולא נראה לי שהטופ של היאריס הוא יותר מזה.

אבל יש כאן גם ענין של שיקולים הנדסיים נוספים אני מניח (מצד יצרן הרכב אם הגדיר אחרת).

עוד רעיון לגבי ה-NE3 הוא שאולי ע"י כך הם (טויו) מגבילים את השימוש לרכבים קטנים וחלשים יותר שלא יובילו לגילוי חולשות של הצמיג. :wink:

אם לא ראית בעצמך, העף מבט על המבחן/ים שצירפתי כאן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים לגמרי בנושא קוד המהירות, בטח החליטו שאין להם את מקדם הביטחון הנדרש בשביל לתת קוד גבוה יותר עם התרכובת החדשה.

נתקלתי בשרשור הזה עכשיו, אותה מידה מוזרה גם בקליאו. ראיתי שהבחור לא הגיע להחלטה.

הדנלופ מככב שם בשני המבחנים, נופל רק על שחיקה ומחיר, כמו צמיג מירוצים טוב :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדין לא הבנתי אגב מה מונע רכישה של עוד זוג ZE914 (בהנחה ויש מלאי מקומי). וגם לא ענית מה הזוג השני האחר שקיים כרגע.

באופן כללי אני בעד 4 צמיגים מאותו דגם, כך שהאיזון וההתנהגות יהיו טובים יותר.

לגבי הדנלופ, שים לב שהיו מקרים מעולם שניסו להתקין את ה-FM800 במקום הבלוריספונס.

גם עליו אין מספיק מידע ברשת (נסה לחפש הודעות עבר שלי בהקשרו בו פירטתי את מה שכן מצאתי) אם כי נדמה לי שמישהו פה כבר חווה עליו דעה חיובית יחסית. מילא אם פער המחיר היה משמעותי, אבל כמה שקלים לפה או לשם, הבלוריספונס לוקח בראייתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כשנה הוחלף זוג לפאלקן 914 במחיר מצחיק של 200 ש"ח ליחידה. למה לא החלפתי את כל הרביעייה???

כמו שנאמר:

עדין לא הבנתי אגב מה מונע רכישה של עוד זוג ZE914 (בהנחה ויש מלאי מקומי). וגם לא ענית מה הזוג השני האחר שקיים כרגע. באופן כללי אני בעד 4 צמיגים מאותו דגם, כך שהאיזון וההתנהגות יהיו טובים יותר.

אכן. או כמו ש

אומר: "מקומם של הצמיגים הטובים הוא על כל הגלגלים.":-)

בכל אופן, גם לי האפשרות להשיג עוד זוג של צמיגים מאותו מותג קורצת, אבל תחילה פותח השרשור צריך לחלוק עמנו הסתגויות שיש (או אין) לו עם הצמיג המדובר.

הייתי בטוח שהילוך M נועד בשביל עליות [Mountain]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשובות:

הצמיגים הקיימים כרגע זה זוג סיני שהגיע עם הרכב והיה חדש יותר מהזוג השני. המון בשר יש להם וחשבתי שחבל להחליף לפני שנשחק אותם קצת, משכנו איתם שנה נוספת אבל עכשיו הם כבר יבשים וחורקים. הגיע זמנם.

דנלופ - בוודאי שמדובר רק בבלוריספונס כאופציה.

פאלקן - צמיג טוב, אין ספק, אבל המחיר שלו קפץ ואפשר כבר לשדרג לדברים אחרים ברמת המחיר הזו שיהיו טובים יותר. צריכת הדלק שלו מדורגת E (ובאמת יש עליה קלה בצריכה בשנה האחרונה לעומת מה שהיה קודם) לעומת C בטויו CF2 (שאר הפרמטרים זהים).

הטויו החדש נותן שיפור ברעש אבל ירידה קלה בבלימה ברטוב (לעומת CF2). במחיר של דגם כניסה חשבתי לנסות אותו, למרות שמרגע לרגע ההבדל בקוד המהירות גורם לי לרדת מזה.

לגבי 4 צמיגים זהים - לא רואה חשיבות גדולה כל כך לזה, אין באוטו בקרות ודיפרנציאלים למיניהם שזה יכול לשגע. הבקרות שיש לי בראש ניתנות לכיול מהיר.

אני בהחלט מקפיד על 2 צמיגים זהים, וטובים, בכל סרן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מזכיר שככל שזה נוגע לדירוגי ה-EU, בתחום ההתנגדות לגלגול אין קטגוריה D, כך שמ-C זה יורד ישר ל-E. כמו כן, מדובר על טווח, כך שיתכן וה-CF2 נמצא בתחתית קטגוריה C והפאלקן בראש קטגוריה E, כך שהפערים ביניהם קטנים ביותר ובכל מקרה מדובר על הפרש קטן בין הקטגוריות. אגב, צמיגים חדשים נוטים להעלות דווקא את צריכת הדלק ביחס לישנים.

ולגבי סעיף הרעש, מזכיר שמדובר ברעש חיצוני שמשפיע רק בצורה עקיפה על הרעש בפנים הרכב.

לגבי צמיגים זהים, אין קשר לבקרות וכד' בהכרח אלא נטו להתנהגות הרכב על כל האספקטים שלו (כולל רעש).

זכור לי תגובה כאן בפורום של מישהו שציין שעד שהוא לא החליף זוג נוסף באחד זהה (סיפור דומה לשלך), הוא לא יכל להעריך בצורה נכונה את הצמיגים שהתקין, והוא שם לב לשיפור באופן מיידי (כמובן שאפשר לטעון זאת מעצם התקנת צמיגים חדשים).

זה לא אומר שיקרה אסון חלילה אם יהיה זוג שונה, אבל זה עשוי להשפיע מעט. לטובה, לרעה או לא באופן מורגש.

תתחיל בלבדוק מה זמין בפועל בצמיגיות שנוחות שלך וכמה אפשר לדבר על המחיר ונמשיך משם. :-)

עריכה אחרונה על ידי Tom_22
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשמח אם תעדכן אותי באיזה צמיג בחרת.

(אני מהפוסט של הרנו).

הזמנתי דנלופ בלו ריספונס, שהגיעו עם מועד יצור של שנת 2014 (!!!), כמובן שלא הותקנו.

בנוסף - חיפשתי ביקורת רצינית עליהם ברשת ולא ממש מצאתי.

אני, כמוך, לא רוצה צמיגי בדיחה.. הבטיחות מעל לכל אצלי, ומעולם לא היו לי צמיגים עלומי שם.

ברכב השני התקנתי טויו ואני מאד מרוצה, T1R . אבל מדובר במידה אחרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נוטה מאוד לטויו CF2, השבוע אעשה את סקר השוק בפנצ'ריות (ואראה אם יש להשיג את הדנלופ בתאריך נורמלי - ניסית לברר אם בכלל קיים אצל היבואן?). כל מה שאקנה אעדכן בפוסט.

במבחנים שפרסם TOM יש התייחסות לדנלופ והיא טובה מאוד, אבל באמת שאין שום סיבה להתקין צמיג מ-2014 אלא אם כן תוציא אותו בהנחה רצינית ואז תוכל להחליפו בראש שקט מבחינה כספית כשתרגיש שהוא התייבש. בכמה כסף ניסו למכור אותו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם, חוזר לעדכן -

לצערי ה-NE3 לא מיובא לארץ במידה שלך, לא כרגע בכל אופן.

ה-CF2 אכן לא קיים במלאי שלנו כיבואנים וגם לא צפוי להתחדש בזמן הקרוב.

פאלקן ZE914 בקוד 84 אמור להכנס בעוד כשבועיים למלאי ויימכר בעלות של 277 ש"ח לצמיג בודד.

ברכישת זוג צמיגים אתה זכאי ל-4% הנחה לכן מחיר הפאלקן יהיה 266 ש"ח הכוללים הכל.

אם יש לך שאלות נוספות, אשמח לעזור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נוטה מאוד לטויו CF2' date=' השבוע אעשה את סקר השוק בפנצ'ריות[/quote']

צר לי לאכזב אותך, אבל אני לא חסיד גדול של ה CF2, מורכבים אצלי על הלנסר ומראים סימני התייבשות די מהר, אחרי שנתיים וחצי שלוש.

אני מאמין שבהחלפה הבאה (אחרי הקיץ) לא אחזור אליהם שוב.

ליאור

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1888 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...