Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האקסית הבאה שלי (או: התחדשתי בדאצ'יה סנדרו 1.2)

NINJMNKY
שימו לב! השרשור הזה בן 451 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

למה כל כך יקר? מה מחליפים בטיפול ראשון?

בקליאו III טיפול ראשון עלה 490₪, גם במורשה, וזה אותו מנוע.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי.

איפה טיפלת ומה החליפו ? יש לך חשבונית במקרה ? מעניין לדעת על מה גוזרים 800 שקל בטיפול ראשון ב7000 אלף.

לפי דעתי ברכב שהוא מוגדר כ-Low Cost מחיר טיפול מוגזם וזה אני לא מבין .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...
12,959 זה הקילומטרז' שעברתי עם הרכב לפני שהחלטתי להעלות רשמים נוספים, כדי שיעבור לי ה"ריח של רכב חדש" עד כמה שאפשר.

במהלך כל התקופה הרכב שמר על צריכת דלק סבירה ביותר של 1/16.5, בהתחשב באופי הנהיגה שלי מדובר על נתון פנטסטי.

מכל שלל הרכבים שהיו לי בעבר רק הפאביה התקרבה לנתון כזה, מלמעלה. הסנדרו הוא הרכב הכי חסכוני שהיה לי עד כה.

הdaily commute שלי השתנה בחצי שנה האחרונה מאחר והתחלתי לעבוד בתל אביב, לדעתי משהו כמו 80% בינעירוני כאשר ה20% הנותרים הם פקקים בתוך העיר בדרך לפקקים של המרכז.

קיצר הרבה פקקים וכו'. צריכת דלק מעולה.

ההילוכים קצרים, מחוג הסל"ד עומד כמעט קבוע על 3,000 (מניח שעשו את זה ככה כדי להוציא את המיטב מהמנוע הצנוע הזה) אבל לפחות זה תורם לביצועים סבירים, אין הרבה רגשי נחיתות בכביש, בטח שלא בעיר.

אפרופו דרכים עירוניות, יצא לי לעשות במשך חודש את קו עמקים-יגור-מפרץ חיפה. כבישים שבורים ברמות על, בורות בעומק על גבול ההזוי כל כמה מטרים, אני מתפלא שאף חיפאי לא הגיש ייצוגית נגד העירייה על הנזק שהדברים האלה גורמים לתושבים.

אני מהשיבושים האלה בכלל לא התרגשתי, הסנדרו הונדסה להתמודד עם מזרח אירופה וכו' ולכן מתאימה למדינת עולם שלישי כמו שלנו כמו כפפה.

מאוהב במתלים האלה.

4 שריטות קטנות יש לי בדלתות מכל מני בני בליעל שמצאו הזדמנות לפתוח עלי דלת, אע"פ השקעה פסיכית מצידי לחנות תמיד בין עמודים וכמה שיותר רחוק מכולם. מה שמזכיר לי שמתישהו כנראה אצטרך לבקר אצל דיטיילר, אין ברירה. אוף.

0 זו כמות הפאנלים שפירקתי ברכב, וזה מפתיע, כל רכב מהעבר יצא לי לפרק כדי להוסיף לו משהו.

פה, בגלל ההתעקשות שלי על אבזור מקורי לא חשתי שום צורך להתעסק עם הרכב והוא במצב כמו שיצא מהמפעל, מה שתורם לכמות אפסית של קרקושים. הידד.

0 זה גם מספר הפעמים שליטפתי את הדשבורד בשנה האחרונה וכמות הברגים החשופים שיצא לי לראות ביום-יום.

כאילו, אני יודע שהם שם אבל אם פשוט להשתמש ברכב כמו שאמורים להשתמש בו - בלי לחפש פגמים - הכל בסדר, לא שמים לב לדברים האלה.

לגבי הנדסת אנוש וכאלה - מפריע לי קצת הג'ויסטיק הזה של הסטריאו. יש שם שלושה כפתורים שעדיין אין לי מושג מה בדיוק הם עושים.

אבל שליטה על ווליום ו- next/prev עובדים יפה מאוד.

תא הכפפות עמוק מדי, כאליו ממש הגזימו, אם שמתי בטעות את המגבונים בסוף ואני צריך אחד תוך כדי נסיעה - forget it, אין סיכוי להגיע לזה.

גם אין יותר מדי מקום לדחוף משקפי שמש.

אבל כן יש את השקע הזה במרכז הדשבורד שמתאים פרפקט לiOttie Easy OneTouch3 שלי. חביב ביותר.

2018 ככל הנראה תהיה השנה שבה אחליף את הרכב באחד חדש, זה ככל הנראה יהיה Duster II.

לא בגלל שנמאס לי מהסנדרו אלא בגלל שדאסטר זה מה שרציתי מלכתחילה אבל לא היה $, בעוד שנה יהיה. אינשאללה.

בינתיים אני מבסוט, ובשבילי זה די נדיר שעוד לא הגעתי לתחושה הזאת של "מיציתי, די", בעבר זה היה מגיע די מהר.

עם כמות הקילומטרים שאני עושה כרגע ביום אני לא בטוח מה יגיע קודם - שנה או 20,000ק"מ אבל אני מבטיח להקפיץ עם עלות הטיפול הראשון ברגע שזה יגיע, אם זה מעניין מישהו.

בכל אופן תודה שקראתם,

יש לי את הסטפוואי כבר שנה וחצי אני לא נוסע בפקקים שישים אחוז בעיר והצריכת דלק הכי טובה שהגעתי אליו הייתה 1 ל 14 לרוב זה 1 ל 13 ובבדיקה האחרונה הי 1 ל 12, רשמת שאתה מגיע ל 16.5, יש פה עוד משהו עם הרכב הנ"ל שיכול לשתף בצריכת דלק שלו? חשבתי שאולי יש לי איזה שהיא תקלה ברכב ומה שאתה רושם כאן מחזק את מה שאני חושב

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי את הסטפוואי כבר שנה וחצי אני לא נוסע בפקקים שישים אחוז בעיר והצריכת דלק הכי טובה שהגעתי אליו הייתה 1 ל 14 לרוב זה 1 ל 13 ובבדיקה האחרונה הי 1 ל 12, רשמת שאתה מגיע ל 16.5, יש פה עוד משהו עם הרכב הנ"ל שיכול לשתף בצריכת דלק שלו? חשבתי שאולי יש לי איזה שהיא תקלה ברכב ומה שאתה רושם כאן מחזק את מה שאני חושב

אל תדאג, בנסיעה במרכז מי שמספר לך שהוא עושה מעל 1 ל14 או שהוא נוסע 80 באיילון כשאין פקקים או שעושה לעצמו הנחות וחשבונות במספר..

Citroen C1 2017 ידנית (ליום יום) | Fiat Punto Cabrio 60s 1995 (לא ברור למה 😅)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אצל אבא שלי סטפווי- צריכת דלק מאוד דומה לשלך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מוזר שרכב ידני עם מנוע כזה קטן עושה צריכה של משפחתית אוטומטית

טורבו... כשלוחצים הוא שותה קצת יותר.

Sent from my SM-N915F using Tapatalk

ערן EMT-P

NISSAN X-trial 2017.

VW GOLF Mk7.5 150 HP

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לנו גם 0.9 במשפחה, שותה קצת יותר מה1.2 שלי, אין מה לעשות, זה המנוע.

יותר כח לא בחינם.

היום: ג'ילי גיאומטרי C

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

הרכב עבר היום טיפול ראשון, להלן החשבונית:

IMG_20170427_232446.jpg

משום מה ציפיתי שהמחיר יהיה טיפה יותר נמוך.

עד כאן האמ;לק, בהמשך יש רק חפירות, ראו הוזהרתם.

התחלתי את הבוקר בהגעה למוסך בחדרה, נחתתי שם ב9 וביקשתי לסיים טיפול עד 12:30 כי אני צריך לצאת לעבודה.

דפקו לי מבט מהסוג של "מה נראה לך?" ואמרו שצריך לתאם הגעה, אי אפשר סתם ככה לנחות אצלם במשרד ולבקש טיפול.

(כאילו, בואו, אסף יכול להחליף שמן ופילטר ב10 דקות ברוטו, ורוב הזמן מתבזבז על הרמת הרכב על בוקים ומענה לשאלות סמול-טוק מפגרות, נטו זה 4 דקות, הנחתי שתוך 3 שעות יצליחו איכשהו לסיים איתי, כנראה שגיתי)

אין לי זמן\רצון\סיבה להתווכח אז פשוט החלטתי להתקשר לכל מוסך מורשה שיש לי בדרך לעבודה.

בכפר סבא הבינו את מצוקתי והסכימו לטפל ברכב.

הגעתי לשם ב11, יש להם הפסקת צהריים ב11:30, לא אידאלי.

ב12:45 כבר הייתי בדרך לעבודה. אחלה.

אהבתי: לא סירבו לקבל לקוח, אע"פ שהמוסך היה מלא (ממה שנראה לי), חדר המתנה סביר אך בהחלט ראיתי חביבים יותר, לא ניסו לדחוף לי תוסף "ניקוי פיח והסרת שקלים מהארנק"

פחות אהבתי: לא שטפו את הרכב אחרי הטיפול (הפריע לי שלא הציעו, כאילו, גם ככה הייתי מסרב כי אין לי זמן, אבל לפחות תציעו, כמו בחורה שמוציאה את הארנק בסוף של דייט), לא שמו כיסויים בכל מקום שהמכונאי נגע ברכב אלא רק על המושב, נסיעת מבחן לקחה קצת יותר זמן ממה שנראה לי סביר.

באותו נושא - אני נכנסתי למוסך עם תושבת iOttie תקינה, יצאתי עם אחת שבורה.

בינתיים לא בדקתי את הDVR אז אני לא יכול להאשים אף אחד בנושא - בהחלט יכול להיות שיש פה איזשהו צירוף מקרים קוסמי שגרם לתושבת שלי להישבר בדיוק בשעה-וחצי שהייתי שם, או שיש את ההסבר היותר פשוט.

למזלי התושבת נקנתה מאמאזון ויש אחריות, אז מישהו כבר ידאג להחליף לי את זה.

לא יודע, אם זה עדיין יציק לי בבוקר אולי אטרח להוציא את כרטיס הזיכרון ולבדוק מה ולמה עשו ברכב שלי בזמן נסיעת המבחן.

קיצר בסופו של דבר הרכב טופל ובינתיים לא התפוצץ אז הכל טוב, אין יותר מדי על מה להתלונן, כל הדברים האלה זה סתם קטנוניות שלי.

שבת שלום,

-ד.

עריכה אחרונה על ידי NINJMNKY
  • אהבתי 1

בעבר: סיוויק 2002, פיקנטו 2011, בורה 2001, פאביה 2011, ייטי 2013, ג'ימני 2000, גטס 2008, ג'ימני 2008, סנדרו 2016

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם כל האהבה הגדולה לאסף וכנופיית הטיפולים, ויש הרבה,

מה ענין שמיטה אצל הר סיני ?

מוסך זה עסק, למה שיפנה את זמנו במיוחד עבור רכבך ? אתה היחידי שממהר כאן ? ואז נראה שרשור אחר, "איך אמרו לי נסיים עד היום/מחר וזה לקח עוד יום". יש סדר עדיפויות בטיפולים, ואני מכיר הרבה מוסכים טובים (כולל כאן מהפורום) שיגידו לך לא להגיע ביומיים הקרובים כי לא יוכלו לעבוד על הרכב. מעצבן ? כן, אני רוצה שיטפלו בי עכשיו. אבל אנשים גם רוצים שרופא מקצועי יטפל בהם עכשיו. זה לא קורה. גם במיון לוקח שעות עד שרופא יראה אותך.

אבל אם אני בא לחבר שלי הד"ר, הוא עושה לי אבחון רפואי ושולח אותי עם מרשמים תוך 10 דק, ש4 מהם זה סמול טוק, ו3 זה תשובות על שאלות מעצבנות.

קיצר, הבנת.

בנוגע לטיפול באמת קצת יקר וקצת חבל לראות שגם דאצ'יה וגם MG אף על פי מחיר הרכישה הזול, אינן מהזולות בטיפולים.

בקשר לתושבת אין דבר יותר מעצבן מזה, אם יש לך אפשרות לבדוק בDVR תעשה זאת. מוסכים צריכים לקחת אחראיות.

איך הרכב עד עכשיו מבחינת איכות החומרים והבנייה ? שומר על עצמו ?

"יוסי פרנקוס- איך לעשות טעויות של טירון ואז להתמודד עם זה ולקום על הרגליים" (לרכישה בכל חנות ספרים בערך יומיים אחרי שאני אמות)
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחיר סביר לטיפול ראשון ביבואן.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ARKODrama אין סיבה, אני לא מכריח אף אחד לקחת את הכסף שלי.

אבל זה המצב ואיתו צריך להתמודד - אין לי זמן לשום דבר, איכשהו מצאתי 4 שעות בשביל הרכב היום.

למזלי, מלבד חדרה יש עוד 8 מוסכים בדרך לעבודה שלי (מקסימום איזה de-tour של כמה ק"מ בודדים)

אז ככה או ככה מישהו היה מטפל ברכבי.

לגבי מחיר הטיפול אני חצוי, כאמור ציפית למשהו מתחת לרף ה₪600, אבל תכלס, למה להם?

שים לב שיש שם פילטר אוויר לא זול, ברוב הרכבים בטיפול ראשון מחליפים רק פילטר שמן ושמן, ובמוסכים מורשי יבואן מדובר על חשבוניות של ₪700 וצפונה.

אז כאילו קרסו עדיין יותר זולים, איך שלא תסובב את זה.

אבל ציפיתי לקצת יותר זול, ממש טיפה. 70 שקל פחות ולא הייתי מדבר על זה בכלל.

meh.

לגבי הרכב עצמו חפרתי בעמוד הקודם עם סיכום של כמעט שנה. בגדול - מת עליו.

אין שום הבדל בין 18 אלף ק"מ ל0ק"מ. באיכות בניה\הרכבה אני לא מוריד להם נקודות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במוסך שבו אני מטפל לא קובעים תורים לטיפול. אתמול התקשרתי לברר משהו ובאותה הזדמנות ביקשתי לקבוע תור להבוקר - שוב אותה תשובה, תגיע בלי לתאם.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יחסית לטיפול במורשה המחיר נראה סביר.

הורג אותי כל פעם מחדש "שמן מקורי". אין דבר כזה בכלל.

עצה כדי לחסוך לעצמך זמן - גם אם התפנו לך בפתאומיות כמה שעות והחלטת ללכת למוסך, תתקשר. אפילו מהדרך.

לפעמים עמוס, לפעמים רמדאן. פעם אחת הגעתי למוסך ולא קיבלו אותי כי עשו ניקיון לפסח! :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 451 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...