Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השקעה סולידית דרך הבנק

SmartCoupe
שימו לב! השרשור הזה בן 2921 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי ערב טוב,

שרשור שלישי שלי שאני מתייעץ איתכם כיוון שחיפושים באינטרנט מניבים אך ורק מידע שיווקי וכולם מבטיחים שתוך שבוע מיום ההשקעה אני מולטי מיליארדר, לא תודה.

כאמור יש לי 100 אלף שקל להשקיע, לא צריך את הכסף נזיל בשנה-שנתיים-שלוש הקרובים.

ירדתי מעניין הדירות בחו"ל וכל הקומבינות האלו, קיבלתי המלצה ללכת על השקעות יותר סולידיות ופחות "מהמרות",

מה הייתם ממליצים?

האם יש טעם לרכוש ניירות ערך דרך בנק לאומי? (שעל פי מה שהם אומרים הם זוכים כבר מספר שנים בפרסים בניהול תיקים של לקוחות)

היום:

Alfa Romeo MiTo 2010 Distinctive Move 1.4T 155HP

בעבר:

Minimum SIZE, Maximum FUN. Smart Fortwo 2004 0.7T:twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 58
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

האם כוונתך שאתה תקנה ותנהל את תיק ניירות הערך או שהם ינהלו אותו עבורך ?

אם אתה מנהל את התיק עצמאית - חבל לך על הכסף. הבנקים יעשו עליך קופה יפה בעמלות. תפנה לחברות המתמחות במסחר במניות, ותעשה את זה דרכם (עמלות יותר נמוכות).

אם אתה מעוניין שהבנק ינהל עבורך את תיק המניות - אז תבדוק מה העלויות לעומת רווחים שהם הציגו במסלול בו אתה מעוניין.

פרסים בניהול תיקים של לקוחות זה טוב ויפה, אך את זה אומרים כאשר לא יכולים להציג ביצועים טובים. לך על זה רק אם אכפת לך ממהירות התשובה של הפקיד לפנייתך ולא מהרווח בתיק (או ההפסד).

לעניות דעתי, לאור המצב בשוק - השקעה סולידית איננה כדאית. הרווח יחסית קטן, ודמי הניהול מכרסמים אותו בצורה רצינית (לעיתים אתה משלם דמי ניהול יותר מהרווח).

עריכה אחרונה על ידי guya72
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקומך פשוט הייתי נכנס ליועץ ההשקעות בבנק, מחלק את ה- 100K לכמה קרנות (אג"ח קונצרני, ממשלתי, קרנות למניות חו"ל) בסיכון נמוך יחסית וזהו. (או בסיכון אחר שמתאים לך)

הדבר שאולי חשוב להתמקח עליו הוא דמי ניהול התיק, שאר העמלות לא יהיו בהפרש כזה משמעותי לעומת ניהול עצמי וחבל על הזמן שלך.

אגב, לא בטוח שהשקעה סולידית לא כדאית, השוק מאד תנודתי בשנה האחרונה. שיקול מאד אישי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם 100K לא ניתן להשקיע בנדל"ן ראוי להשקעה בב"ש. ובמה שכן ניתן להשקיע, לא שווה להשקיע. שמור מרחק.

זו דעתי האישית.

למה לא ? מתאגדים שניים או יותר כל אחד שם חלק מהכסף קונים ביחד דירה, וכל אחדמקבל חלק משכר הדירה לפי חלקו היחסי בדירה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לא ? מתאגדים שניים או יותר כל אחד שם חלק מהכסף קונים ביחד דירה, וכל אחדמקבל חלק משכר הדירה לפי חלקו היחסי בדירה.

עוד יותר גרוע.

דירה היא דבר מאוד לא נזיל מלכתחילה. לקנות דירה עם מישהו יכול להוביל להרבה חילוקי דיעות, על החוזה, על השוכרים, על שכ"ד, על הבטחונות, על מימוש הנכס ועוד.

כמובן שהכל גם יכול להתנהל כשורה. אני לא הייתי מכניס את הראש למיטה כזו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם ביררת מה גובה עמלות הכניסה ויציאה על שוקי הון/ניירות ערך שהבנק לוקח?!?

גם אם תרוויח משהו מההשקעות שלך הבנק יאכל לך את כל הרווח.

עדיף כבר לשים את הכסף בפק"מ, התוצאה תהיה זהה.

דרך בנקים לא משקיעים בשוק ההון, אפילו שורט בסיסי אי אפשר לעשות דרכם. :lol:

עריכה אחרונה על ידי TheOne23

Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers

:-):arrow::idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא לעבוד דרך בנק, אלא דרך חבר בורסה (אני עובד עם מיטב דש והם מעולים),

על פעולה שהבנק גובה 50 שקל, מיטב יקחו בין 4.5 שקל עד ל-9 שקל.

מעבר לכך, ברוב המוצרים הפיננסים (תעודות סל וקרנות), יש דמי ניהול שמרוקנים את כל התשואה שצברת,

בריבית דריבית (השקעה למספר שנים) הסכומים ממש משמעותיים.

לכן, או שתחקור קצת את הנושא ותבחר כמה מניות/קרנות רלוונטיות, או שתפזר את הכסף על 4-5 קרנות מחקות מדד,

ותשכח מהכסף לכמה שנים.

(קח בחשבון - בישראל יש 25% מס על כל שקל שהרווחת).

בהצלחה,

אבי.

----

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לבחור יש 100K וכנראה לא ידע גדול במסחר בשוק ההון, ואתם שולחים אותו לפתוח חשבון בחבר בורסה.

או יותר גרוע, לשים בפק"מ שבעוד כמה שנים הוא יבין שהוא עשה סכום ענק של 8 שקלים בפק"מ היפה הזה.

מן הסתם לא יהיו עסקאות קניה מכירה תכופות, שורטים או קרנות ממונפות, אז למה? מה ביקש ומה הצעתם...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתכון מעולה להרוס חברות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניתן לקזז מס רווחי הון?

אם תרמתי X שקלים אני זכאי ל 0.35X מהם חזרה כהחזר מס,זה בעבודה הרגילה.

השאלה היא האם הדבר זהה ברווחי הון ואיך מתנהלים עם מס הכנסה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניתן לקזז מס רווחי הון?

אם תרמתי X שקלים אני זכאי ל 0.35X מהם חזרה כהחזר מס,זה בעבודה הרגילה.

השאלה היא האם הדבר זהה ברווחי הון ואיך מתנהלים עם מס הכנסה.

לא הבנתי מה אתה שואל. האם זיכוי בגין תרומות תקף גם במקרה שבו כל ההכנסה של אותו יחיד היא מרווחי הון בבורסה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם 100K לא ניתן להשקיע בנדל"ן ראוי להשקעה בב"ש. ובמה שכן ניתן להשקיע, לא שווה להשקיע. שמור מרחק.

זו דעתי האישית.

אני מכבד את דעתך האישית אבל היא אינה מבוססת.

זהו העיסוק שלי, אנו מגדילים הון עצמי של משקיעים באמצעות השקעות חוזרות בנדל"ן.

כל תקופה מסויימת מוכרים וקונים משהו יותר יקר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...