Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמה שאלות על גומיות שסתומים...

ramigt
שימו לב! השרשור הזה בן 6994 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מה תפקידן של גומיות השסתומים?

כיצד מזהים בעיה בגומיות? ממה נגרמת בעיה זו?

כיצד מחליפים אותן?

רמי

תודה:-P

חבר הפורום רמי מינץ נפטר ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך.

DFC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רמי שלום רב!

גומיות השסתומים משמשות למעשה תפקיד של מחזיר שמן, הם יושבות בקצה העליון של תושבת השסתום,

ותפקידם למנוע מעבר שמן לתא השריפה, ובכך למנוע שריפת/ אובדן שמן,גומיות אמורות להיות גמישות

ולשמור על צורתן הגמישה, נסיעות קצרות ברכב, גורמות ליבוש הגומיות, ומכאן פגיעה ביעילות

האטימה של גומיות השמן, ופריצת שמן לעבר תא השריפה, ומשם דרף שסתומי הפליטה, לעבר צנרת הפליטה, בצורת עשן כחול, בעיקר בעת האצת המנוע, תוצאת לוואי סופית, צריכת שמן גבוהה, ועשן כחול סמיך, הגורם לכשלון בטסט, בגלל זהום אוויר!

על מנת להחליף שסתומים יש לגשת למוסך, לא ניתן בתנאים בייתים, להחליף גומיות שסתומים,

משום שיש להשתמש בכלי מיוחד לכווץ קפיצי השסתומים, והחדרת לחץ אוויר קבוע, לתא השרפה,

דרך חלל הפלג!

עלות גומיות השסתומים היא זניחה, לעומת עלות העבודה,הנדרשת להחלפתם!

בברכה

צביקה

צביקה נפטר בדצמבר 2016 ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

ליצירת קשר, בנושא קרבורטורים בלבד , פנה לנייד בלבד:054-4861318

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רמי שלום רב!

על מנת להחליף שסתומים יש לגשת למוסך, לא ניתן בתנאים בייתים, להחליף גומיות שסתומים,

משום שיש להשתמש בכלי מיוחד לכווץ קפיצי השסתומים, והחדרת לחץ אוויר קבוע, לתא השרפה,

דרך חלל הפלג!

החלפה מתבצעת באופן שונה ברכבים מסוגים שונים, ישנם כאלו אשר יש צורך בהורדת ראש מנוע, ואילו אחרים די בהסרת מכסה שסתומים.

בעיקר בעת האצת המנוע,
נהפוך הוא - שריפת שמן דרך גומיות שסתומים נראית דווקא בעת עזיבת דוושת האוץ, להבדיל משריפת שמן מטבעות(רינגים) אשר נראית בעת האצה.

עמית

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלפה מתבצעת באופן שונה ברכבים מסוגים שונים, ישנם כאלו אשר יש צורך בהורדת ראש מנוע, ואילו אחרים די בהסרת מכסה שסתומים.

נהפוך הוא - שריפת שמן דרך גומיות שסתומים נראית דווקא בעת עזיבת דוושת האוץ, להבדיל משריפת שמן מטבעות(רינגים) אשר נראית בעת האצה.

עמית

תיקון טעות: עשן קבוע בעת עזיבת דוושת התאוצה, מעיד על בעייה של גומיות שסתומים!

ותודה לעמית על התיקון!

בברכה

צביקה

צביקה נפטר בדצמבר 2016 ועזב אותנו לעולם טוב יותר. יהי זכרו ברוך

ליצירת קשר, בנושא קרבורטורים בלבד , פנה לנייד בלבד:054-4861318

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום.

צר לי אבל אני אנסה קצת לשפר את ההסבר.

קודם כול צביקה השמן לא חודר לחלל השריפה כמו שכתבתה.

עמית מיצטער אבל לא בעזיבת גז כי אים בלחיצה.

ואכשו להסבר.

גומיות המובלים מורכבות על קצה העליון של המוביל בתוך הקפיץ או הקפצים של השסתומים.

כאשר גומיות המובלים מיתקלקלות נוצרת התופעה הבעה.

כאשר הבוכנה במצב ירידה במהלך יניקה שסתום יניקה פתוח ושסתום פליטה סוגור נוצר תת-לחץ

בתוך מוביל השסתום ועקב כך נינק קצת שמן לתוך החלל שישנו בין השסתום והראש כלומר

"בחלל סעפת היניקה" ולא בתוך חלל השריפה. השלב השני השמן שהיצטבר בחלל סעפת הינקה

מטפטף לחלל השריפה ואז נישרף.

איך בודקים: מחממים את המנוע לטמפ' עבודה או נוסעים בערך שלושה קילומטר,

לאחר מיכן משאירים את המנוע לעבוד בסרק מיספר דקות, לאחר מיספר דקות לוחצים על דושת

הגז ומחזקים קבוע על סל"ד 2000 +- ומיסתכלים על צינור הפליטה אים יוצע ענן של שמן ומפסיק

לאחר מיספר שניות הבעיה בגומיות השסתומים ואו מובלי שסתומים שחוקים.

לאחר הבדיקה הזו ניתן לבצע עוד בדיקה מפרקים את סעפת היניקה ובודקים אים היא רטובה

משמן בפנים אים כן הלכו הגומיות מובלים.

אגב החשיבות המירבית היא לגבי גומיות השסתומים רק בשסתומי היניקה. לגומיות שסתופי הפליטה

לא תיתכן התופעה כלומר גם אים הגומיות של שסתומי הפליטה הרוסות לא קראה שום דבר.

יש הרבה מכוניות שאיין כלל גומיות בשסתומי הפליטה.

בברכה בני ל.

מילים כמו: שטויות, אהבל,טיפש,תלמד, זה לא קללות אז לא להעלב!!!

:multi::onfire:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה.

אם הבנתי נכון, הגומיה נמצאת בחלק העליון של השסתום, ממש לפני שני הקליפסים שסוגרים את השסתום בתוך הראש.

צביקה, למה צריך להזרים לחץ אוויר לתוך חלל תא השריפה בכדי לכווץ את השסתום, הכלי שנמצא אצלי, לא דורש לחץ אוויר, אלא פשוט אני מקווץ את השסתום מוציא את שני החצי עיגול שנמצאים בחלקו העליון של השסתום, ומוציא אותו החוצה.

ד"א, מה שמם של 2 החצאי עיגול שתופסים את השסתום בתוך הראש.

רמי

תודה על התשובות

DFC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה צריך להזרים לחץ אוויר לתוך חלל תא השריפה בכדי לכווץ את השסתום, הכלי שנמצא אצלי, לא דורש לחץ אוויר, אלא פשוט אני מקווץ את השסתום מוציא את שני החצי עיגול שנמצאים בחלקו העליון של השסתום, ומוציא אותו החוצה

כדי שהשסתום לא ירד למטה לצילינדר לאחר שתוציא את הקסוות, והוא ישאר למעלה כך שתוכל לשים את הקסוות בקצהו לאחר שתחליף את הגומיה.מה שאתה מכווץ זה את הקפיץ של השסתום, לא את השסתום.

ניתן גם להכניס חוט עבה דרך הפתח של המצת, ליצור בתוך הצילינדר ערימה קטנה של חוט, וכמובן שאתה משאיר את קצה החוט בחוץ על מנת שתוכל לשלוף אותו לאחר העבודה. לאחר שהצטברה שם ערימה אתה מרים את הבוכנה למעלה ,היא דוחפת את השסתום כלפי מעלה בתיווך של הערימה, וכך השסתום יושב בצורה הדוקה למעלה, בלי לחץ אוויר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי חנן, כשכתבתי, שאני מקבץ את השסתום, התכוונתי לקפיץ/ או שני הקפיצים ברכבים מסוימים.

איך מקווצים קפיץ ללא פתיחת ראש מנוע? לפי השיטה שהצגת? או עם הלחץ אוויר? איזה מכשיר אני צריך עבור זה? כלומר איך הוא עובד?

איזה לחץ אני צריך בקומפרסור ?

רמי (סליחה על ריבוי השאלות, אני מנסה לצמצפ פערים בהשכלה)

לילה טוב

DFC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך מקווצים קפיץ ללא פתיחת ראש מנוע?

יש מכשיר מיוחד בשביל זה.

ניתן גם לשים בוקסה גדולה מעל הקפיצים ובמכת פטיש על הבוקסה הקסוות יצאו ממקומן. להחזיר זה כבר יותר קשה, אבל עם אצבעות חזקות ומישהו שיעזור לך ניתן בד"כ לעשות את זה גם בלי מכשיר מיוחד. זהירות על העיניים!

לפי השיטה שהצגת? או עם הלחץ אוויר?

או, או, מה שבא לך.

איזה מכשיר אני צריך עבור זה?

מתאם בין חור המצת לכניסת אוויר מקומפרסור.

איזה לחץ אני צריך בקומפרסור ?

לא יודע, אבל לא מדובר בלחץ גדול, הוא בסה"כ צריך להחזיק את השסתום כנגד משקלו העצמי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים, ברשותכם אנצל את השרשור לשאול שאלה שמעניינת אותי אך אין לי מושג בתשובתה.

כנ"ל, ישנה תופעה של פליטת עשן רק בעת האצת או האטת המנוע (תלוי בגורם).

מדוע מתרחשת התופעה רק בהאצה/האטה? הרי גם בהאצה וגם בהאטה מתרחשות ארבעת הפעימות באופן סדיר - ישנה יניקה, דחיסה, עבודה ופליטה.

אני פשוט לא מבין למה העשן נפלט רק בהאצה או רק בפליטה - מה גורם לכך.

אשמח להסבר ממצה, ע"מ שאוכל להבין את התופעה הנ"ל שמעניינת אותי כבר זמן רב.

בתודה רבה!!

יום טוב,

שחף בן צבי.

בברכה,

שחף בן צבי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עלות גומיות השסתומים היא זניחה, לעומת עלות העבודה,הנדרשת להחלפתם!

בברכה

צביקה

בהונדה סיויק עלות סט (16) גומיות שסתומים מקוריות - 480 ש"ח, עלות סט גומיות חלופיות - 80 ש"ח. עלות עבודה + גומיות חלופיות : 450-550 ש"ח (עפ"י סקר קצר שערכתי).

לבני ל : תודה על ההסבר המפורט. באחד המוסכים הוסבר לי מבחן נוסף כדי להבין האם אכילת השמן היא כתוצאה מגומיות "גמורות" - לאחר עבודה של המנוע במשך כמה דקות, פותחים את צינור הנשם, ובמידה ו"המנוע לא מנפח" (זה הביטוי שהתשמש בו המוסכניק) אז הבעיה היא אכן מהגומיות. מה דעתך/כם?

ושאלה כללית נוספת : האם החלפת גומיות השסתומים ופתרון בעית שריפת השמן אמורה לשפר באופן משמעותי את ביצועי המנוע, אם בכלל?

תודה רבה.

מעונין לקנות סיויק או קורולה שנים 1996-1999:idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שחף, הוואקום בזמן האצה בתוך סעפת היניקה הוא קטן מאוד היות ופרפר המצערת פתוח וכמעט אין מה שיחסום את האוויר בכניסה. בהאטה המצב הפוך והוואקום חזק מאוד בתוך הסעפת, וואקום ש"מוצץ" שמן מגומיות השסתומים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמם של שני חצאי הקסוות שתופסות את השסתום למקומו הוא " קטרבים"

אגב לכיווץ הקפיץ ישנו כלי מיוחד שנראה כמו מברג גדול

אך בחלקו התחתון שישנה מעין בוקסה הפתוחה משני צדדיה

כך שלאחר לחיצה על המברג כלפי מטה הקפיץ מקווץ

וניתן להוציא את הקטרבים,

בהרכבה אותו הדבר .

אם לא מנסים לא מצליחים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6994 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...