Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שידרוג מערכת שמע בפג'ו 307 2002

ofirg
שימו לב! השרשור הזה בן 2944 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי לכם,

לאחרונה רכשתי מהוריי את רכבם הדיי ישן, פג'ו 307 2002.

אבא שלי החליף ברכב את המערכת המקורית לרדיו-דיסק (ללא דיסק) זול (לא מוכר, סיני או משהו) שמאפשר AUX/USB.

בנוסף, הוא החליף את הרמקולים גם לרמקולים זולים וממש לא איכותיים לטעמי (Zed SP650).

אני מעוניין לעשות שידרוג למערכת כך שאיכות השמע תיהיה יותר טובה (נמדד בעיקר דרך AUX) והקליטה של הרדיו תיהיה טובה יותר (כי כרגע יש הפרעות וזה ממש מעצבן).

ה-HU (מונח חדש שלמדתי) הקיים לא מפריע לי מבחינת האופציות שמציע (AUX וכו'), השאלה היא האם הוא משפיע על איכות השמע/רדיו לרעה ויש להחליפו, או שהוא נטו צינור לרמקולים המחוברים.

אשמח להמלצות אם כן, על HU/רמקולים שיוכלו להתאים.

ניסיתי לחפש קצת בעצמי אך נתקלתי במושגים חדשים שאין לי מושג מה אומרים וקצת נאבדתי (טוויטר/מגבר/סאבוופר/קומפוננט).

התקציב הוא לא סגור כי אני לא בטוח מה בדיוק אני צריך (HU חדש? רק רמקולים?) אבל אני מניח שמדובר על עד 1000 ש"ח**.

* יש לציין שיש רמקולים קידמיים ואחוריים אך כרגע אני מתמקד בקידמיים (עוד לא החלטתי מה לעשות עם האחוריים ממש).

** הרכב הוא ישן ובעל קילומטראז' גבוה, סביר שלא אשאר איתו עוד רבות ועל כן אני לא בטוח כמה כדאי שאשקיע.

וכאמור, כיצד אני יכול לשפר את קליטת הרדיו? האם מדובר על החלפת אנטנה?

ולבסוף, אשמח למקום מומלץ להתייעצות/קניה/התקנה באזור פ"ת/מרכז.

תודה רבה,

אופיר

עריכה אחרונה על ידי ofirg
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה-HU (יחידת הראש, Headunit) הוא החלק הראשון בשרשרת האיכות של המערכת.

אם הוא גרוע, לא יעזור להתקין ציוד באלפי שקלים מסביב.

לגבי ענין הרדיו, מכשיר איכותי יותר יכיל רכיבים איכותיים יותר ובכללם גם מקלט הרדיו בדר"כ.

יחד עם זאת, רצוי לוודא שהאנטנה הקיימת במצב תקין וכן כל החיבורים אליה (שאין קורוזיה) ואל ה-HU. וגם, ברכבים שונים (לא יודע ספציפית לשלך) לעתים קיים חיבור ייחודי ולא תמיד דואגים לתאם בינו לבין מכשיר אפטרמרקט. כל זאת גם בהנחה ואין הפרעות רדיו באזור נסיעתך.

התקציב שלך לא מאפשר לרכוש ציוד כמו מגבר וסאבוופר. בוודאי אם התקציב גם אמור לכלול עלות התקנה.

לפי תמחורים המופיעים בזאפ -

ר"ד חדש בסיסי מחברה מוכרת יעלה 250-350 ש"ח.

קומפוננט בסיסי הכי זול יעלה בין 300-400 ש"ח.

אם תתפשר על רמקולים קואקסלים, תוכל למצוא רמקולים בסיסיים החל מכ-130 ש"ח.

בנוסף, כדי לתת מענה מוצלח יותר לתדרים הנמוכים ללא שימוש בסאבוופר, אמליץ לרכוש רמקולים 6X9 ולהתקין אותם במגש מאחור. כאלו בסיסיים תוכל למצוא החל מכ-170 ש"ח.

עלות התקנה תצטרך לברר במספר מקומות במסגרת סקר שוק, העלות יכולה להשתנות ממקום למקום וכתלות בכמות העבודה ובאיכותה.

יכול להיות שאם תרכוש הכל במקום אחד שגם מציע התקנה, הסה"כ יהיה זול יותר, אבל לא בהכרח.

יכול להיות שיהיה לך יותר נוח לרכוש במקום אחד (בהזמנה ברשת) וללכת למקום אחר להתקין. ענין שלך.

השרשור הזה וזה שקדם לו של אותו משתמש יכול לעשות לך סדר בחלק מהדברים. יש עוד כמה שרשורים מהתקופה האחרונה שוודאי יוסיפו לך אפשרויות.

לגבי מתקינים -

אם הבנתי נכון, ישראל ג'וניור עבר לפ"ת. מדובר במתקין משובח שניתן למצוא מספר עבודות שלו כאן בפורום ובהתאם גם את פרטי ההתקשרות איתו. יוסי אלפיין כנ"ל רק שהוא יושב באור יהודה (והוא היחיד מההמלצות שיש לי נסיון איתו, חיובי). כמדומני יש לך בראש העין את יוני סטריאו שגם הוא מומלץ לדעתי. מן הסתם שתצטרך לברר מולם אם הם פנויים לעבודה הנדרשת. כמובן שיתכן והם ידעו להמליץ לך על ציוד במסגרת התקציב.

תראה אם אתה מוצא מענה למושגים השונים תחת "שאלות שכיחות" -

http://www.carsforum.co.il/vb/announcement.php?f=15&a=6

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה תום! אני אבדוק את העניין כנראה מול איש מקצוע באמת ומקס' אחזור לפה עם תובנות.

יוסי אלפיין בחופש עד ה-06.05 מה שאני קצת פחות מעדיף (לחכות עם זה), ישראל ג'וניור - זה מצחיק אך נתקלתי בשם רק פה בפורומים, חיפוש בגוגל לא מעלה שום תוצאה קונקרטית (בכמה וריאציות). אם יש לך מושג על יצירת קשר (או אפילו דף פייסבוק / משהו דומה) - אשמח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לישראל סדנה קבועה למיטב ידיעתי, הבחור נייד.

יש לו פרופיל כאן בפורום - Junior 66.

והטלפון שלו לפי הודעות עבר לפחות - 727-7958-אפס חמש אפס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2944 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...