Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

[שרשור פרוייקט] שיפור סאונד ואיטום BRZ אשר רוצה להישאר פרקטית

CNX
שימו לב! השרשור הזה בן 2927 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בהמשך לפוסט הקודם בו ביקשתי עזרה ואכן החברים נענו לאתגר, אני פותח שרשור התקנה תהיות, בחירת הציוד והתקנה.

קצת הקדמה, הרכב עם צנרת מלאה משופרת וסעפות פליטה משופרות ולכן הרכב נשמע כמו Sti או לחלק מהחברים כמו Sti בוקסרית על סטרואידים. אני מאוד אוהב את העניין אך לעיתים קשה לנהל שיחה, שיחת טלפון או פשוט לשמוע מוזיקה. צריך טיפה להשקיט את הרכב.

כידוע לחלקכם ה BRZ רכב אשר בנוי לנהיגה נטו. כמובן שקיימים 2 מושבים אחוריים אך כמעט ללא מקום לרגלי היושבים בהם, שזה ממש מצחיק. המושבים הקדמיים מוגבהים טיפה מהרצפה אך לא במידה כזו אשר תיתן גישה ליד מקדימה או מאחורה, כך שמבחינת התקנת ציוד מתחת למושבים היא משימה בלתי אפשרית.

לאחר דיי הרבה התייעצויות ופגישה עם ישראל ג'וניור הבנתי שהמגבר והסאב יותקנו בתא המטען, מזה חששתי.

תא המטען הוא מאוד נדיב לעומת המיאטה אך לעומת רוב הרכבים הוא מגוחך. דרישתי היחידה מבחינת הציוד וההתקנה, להכניס את המזוודה האהובה עליי בגודל מלא, לבגאז. (הסאב יותקן בדופן כלשהי והמגבר יותקן בחלק האחורי באחד הצדדים)

תמונות להמחשת תא המטען

2eew5gtmzm2m.png

myz2uzyj1dyo.png

לאחר שהתחיל לכאוב הראש מהרעיון, הבנתי שהתקציב הראשוני שעומד למשימת האיטום, ההתקנה והציוד הוא בקושי מספיק לאיטום. התקציב הוגדל, כאב הראש רק ממשיך להחמיר......

החלטתי שבמידה ומשימת האיטום תתבצע בצורה איכותית ויסודית אז אני משדרג את חוויות הסאונד שלי במספר רמות מעל הכוונה המקורית שלי. שוב פעם התייעצויות עם ישראל ג'וניור, עם chundrik, עם lanosforce ועם xMasTer0fDw ולאחר מספר ימי מחשבה נבחר הציוד.

(אל תשכחו שהציוד צריך להיות דיי קטן, איכותי ובעיקר קל להבנה על ידי להמשך התפעול שלו).

קומפוננט: Hertz Mille Mlk 165.3

סאב: Hertz ES200.5 שמונה אינץ' ותיבה קטנה אשר בנויה בשבילו ומתאימה כמו כפפה לתא המטען.

מגבר: Audison Prima AP8.9

ijz1yzotgywy.jpg

ציינתי בפוסט העזרה הקודמת כי אני מאוד רוצה להישאר עם מערכת האפטרמרקט NU3001

אשר בנויה מרכיב תצוגה וממחשב בתא הכפפות. מערכת אנדרואיד מלאה אשר משמשת אותי להצגת אפליקציית Torque לניטור הרכב, Waze, נגן המוסיקה האהוב עליי PowerAmp, אנשרי הקשר, אינטרנט על ידי דונגל ומספר מצלמות אשר משמשות אותי לחניה ולניטור הרכב. סינית סינית אבל אני נשאר איתה.

בכדי לקבל סאונד טוב הבנתי מהחברים ומחקירה באינטרנט שאני צריך פרוססור חיצוני אך מפאת גודל ומספר רכיבי ההתקנה מצאתי את המגבר של אודיסון אשר משלב בתוכו DSP וזה בעצם ה Bit המפורסם.

מגבר זה מתחבר למחשב ודרך תוכנה ניתן לבצע את כל הכיוונים הנדרשים. דרך המחשב זה יהיה הרבה יותר קל לי בהמשך.

תודה רבה לחברי הפורום, במיוחד לאלה אשר ציינתי לעיל, לישראל ג'וניור על הייעוץ והציוד וכמובן לדרור מ Audio System שבלבלתי לו את המוח היום. ההתקנה בקרוב, כמובן על ידי ישראל....

עריכה אחרונה על ידי CNX
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 47
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אם כבר יש לך PRIMA עם ביט ואם כבר יש לך יחידת ראש אנדרואיד - מה מונע ממך להוסיף לכל החגיגה הזו BIT PLAY?

תקציב?

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל סיגנל אודיו היי-אנד

כשאתה לא משתמש בניווט למשל אתה יכול לשמוע דרך הביט פליי ולשלוט עליו דרך האנדרואיד ועדיין להיות מסוגל להשתמש בכל שאר הפונקציות.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ספק שזה יקר בגלל זה ציינתי שהמחסום העיקרי יהיה תקציב.

אבל זו אפשרות קיימת - השניה היא אם יש לך סמארטפון אנדרואיד עם מערכת הפעלה תומכת USB AUDIO - לקנות כבל OTG בדולרים בודדים או בכל חנות מחשבים ולרכוש USB DAC שהוא גם USB CONVERTER ולהתחבר לפרימה שלך באופטי ישירות דרך הסמארטפון - כאן כבר התקציב יורד לאזור ה60 דולר בערך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תביט בשרשור שלי של פרוייקט OPTIMUS ועל המדריך המלא שלי לגוגל נקסוס 7.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מספר שאלות נוספות:

1) במידה ואני שומע אך ורק Mp3 באיכות מקסימלית של 320 האם Dac או הביט פליי ישפרו את האיכות?

2) האם זה לא יהיה OverKill להתאים HU/BitPlay/Dac עם יכולות 24Bit ולהמשיך לשמוע Mp3?

3) השאלות הנ"ל מובילות לשאלת מסקנה, האם אני צריך את כל הנ"ל בשביל להאזין ל Mp3?

4) איך לדעתך ישמעו עם הHu הנוכחי והסטפ הנ"ל?

עריכה אחרונה על ידי CNX
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז ככה - אתה מתקין מגבר של אודיסון PRIMA שתומך בFULL DA

ויש לך יחידת ראש עם סיגנל טוב שגם תומכת בהרבה מאוד פיצ'רים.

החיבור של יחידת הראש שלך למגבר מתבצע דרך מנחת פנימי - לPRIMA אין בעצם כניסות RCA

יש לו או מנחת פנימי או כניסה אופטית עם יכולות 24 ביט.

ה24BIT זה NICE TO HAVE אבל לא ממש MUST בייחוד כאשר בדחיסה ממקור איכותי בעזרת תכנת דחיסה איכותית ל320 סיביות - אוזן אנושית לא מסוגלת להבחין בהבדלים.

כן, עכשיו כל חברי להקת משרוקיות הכלבים והאזניים המוזהבות יכולים לקפוץ בזה אחר זה אבל אוזן אנושית פשוט לא מסוגלת לשמוע הבדלים כאלו.

אז למה בכל זאת כן כדאי שתהיה אפשרות לFULL DA?

כי זה טווח הרבה יותר נקי מרעשים ועיוותים ואיבוד האות מתבצע ברמה אופטימלית בתוך המגבר וכאן יש הבדלים שמיעים תהומיים בין אם אתה שומע MP3 או LOSSLESS מפורמט כזה או אחר.

אז כן, בכדי להאזין לMP3 (שזה מה שאני עושה) אתה עדיין צריך את כל זה בגלל שכן יהיה הבדל שמיע.

החיבור של הHU לPRIMA יהיה סה"כ איכותי מאוד.

אבל ברגע שאתה תחבר לפרימה הזה מקור אופטי ישירות אליו - אתה תרגיש קפיצת מדרגה מהותית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על ההסבר המפורט ....

כבר שלחתי הודעה למתקין לגבי כבל אופטי לתצורה העתידית וזה הרעיון הכי מגניב ששמעתי לעומת כל שאר הפתרונות שיהיו הרבה יותר בלינג בלינג אבל פחות מותאמים אישית בשבילי. אני לגמריי מבסוט מהפתרון הזה. קראתי דיי הרבה Reviews על DAC וזה פשוט אדיר... איישם את העניין גם במחשב וגם עם האוזניות דרך הנייד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב לחתימה שלי - אני משתמש שם בDAC שהוא USB AUDIO CONVERTER מUSB לOPTICAL OUT

במילים אחרות אם יש לך אנדרואיד שתומך בUSB AUDIO (למשל כל מכשיר מסדרת GALAXY S או LG G אמורים לתמוך NATIVE בזה) ביחד עם DAC שכזה ואתה מוכן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך להבדיל בין MP3 320KBPS שהומר מדיסק איכותי, לבין MP3 שלרוב מסתובב באינטרנט באיכות גרועה או שיר שהומר מיוטיוב לMP3.

MP3 באיכות הכי גבוהה אכן יכול להישמע לאדם הפשוט כמו FLAC (אני לא מתיימר להיות אודיופיל, פאק אני בכלל לא שומע כלום מ16K גם אם החיים שלי יהיו תלויים בזה), אך עדיין יש הבדל בכל מיני תדרים שהולכים לאיבוד בMP3, בכללי אני מרגיש הרבה יותר בטוח בקבצים שלי שהם בFLAC גם מבחינת עיוותים וגם מבחינת שאיפה לשלמות מבחינת המקור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני ממיר לMP3 בעצמי בלבד ורק ממקורות איכותיים ומאומתים - אני באופן באישי לא שומע שום הבדל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2927 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...