Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ישור קו פיג'ו 206 XS שנת 2006

admtaynov13?
שימו לב! השרשור הזה בן 2459 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כל הכבוד אסף...כרגיל אין מילים! גם אני לא הבנתי את הרעיון של להחליף מיכסה שסתומים במלואו שברור שניתן להחליף את האטם בלבד והחיסכון משחק פה תפקיד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

• 5 חודשים מאוחר יותר...

4564395.jpg

טוב עשו לי קצת חשק לפרסם המשך לסדרת הטיפולים שעשיתי לרכב.

אז הנה עברה לה חצי שנה עם הרכב ו7 אלף קילומטר על המד(כרגע עומד על 90K)

מדובר בפיג'ו 206 שנת 2006 רמת גימור XS שמגיע עם ג'אנטים וסאןרוף, מנוע 1.6 ו110 סוסים באורווה, עם גיר ידני.

מאז המפגש האחרון עם אסף מהכנופיה שבא נעשה ישור קו רציני לרכב(ראה תגובות מעל) הנה מגיע סיכום חצי שנה עם הרכב.

תאונה מאחור ותיקון(לא לדאוג אני בריא ושלם):

בדרכי במהרה לבסיס נסעתי דרך הכביש של אזור התעשיה בנתניה, היה שעה של עומס ואנשים ללא סבלנות,

להפתעתי רכב ממול פשוט החליט שהוא רוצה לבלום, במזל שמתי לב והספקתי לבלום בוא נגיד הייתי כמה 20 סנטימטרים מלהתנגש בו, וכמו תמיד שבולמים בחוזקה גם צריך להסתכל במראה לראות מה קורה מאחור שלא נכנסים בך, מבט מהיר למראה גיליתי קורולה שחורה דוהרת לכיוון שלי ופשוט ראיתי את זה בא, החזקתי חזק בהגה ובום תאונה מאחור במהירות של 60 קמש, הרכב שלי ואני נדחפנו לפחות חצי מטר אם לא יותר קדימה ולמזלי חוץ מכאבי גב צוואר, וטמבון אחורי שבור יצאתי ללא נזק. הרכב שנכנס בי היה אישה בהריון מתקדם, ילד בן שנה, ואישה מבוגרת, במזל אף אחד יצא ללא פגע והוחלפו פרטים(כמובן שאני זכאי) והוחלט לעשות את הפחחות במוסך "שלומי" בתל אביב. העבודה יצאה סביר+ לא יותר יש עוד מקום לשיפור(אגזוז לא מיושר לגמרי ,פנס ערפל שפתאום לא עובד ומחשב דרך שפשוט נדפק ויש בו פס שמעוות את התצוגה. כמובן שהמוסך מתנער מאחריות!)

תמונה בתאונה עצמה:

הרכב בתאונה.jpg

הרכב לאחר התיקון במוסך:

הרכב לאחר התאונ&#1.jpg

מחשב דרך נדפק:

IMG_20161001_173144.jpg

שדרוגים ופינוקים:

מה שהיה עד לפני כמה חודשים זה הרדיו דיסק המקורי של הרכב שהיה לו רק מצב רדיו

לא מבין איך הבעלים הקודמים לא החליפו רדיו ושרדו איתו 10 שנים!

לכן נקנה רדיו דיסק של פיונר מדגם DEH-X175UB עם תאורה אדומה שנקנה אצל "הניצוץ" בנתניה. השירות שם לא הכי טוב וההרכבה שלהם רחוקה ממקצועית(המתקינים שם "בני דודים" אז ממש לא אכפת להם)

קנית שם רק בגלל שזה המקור היחיד שמוכר באזור שאני גר בו ציוד שמע לרכבים.

כמו כן הרכב עוד היה עם הרמקולים המקוריים שלו שפשוט צרצרו ולא היה נעים לשמוע בהם מוזיקה ולכן הוחלף גם סט רמקולים במגש האחורי שידוע בשם 6X9 גם כן של פיונר מדגם Pioneer TSA6965S. רמקולים פשוטים רק כדי לתת תחושה של באס ברכב.

וקומפוננט של GX600C של JBL שהומלצו על ידי AUDIO KING שביחד שילוב מעולה ללא התערבות של מגבר. כל המערכת עלתה כולל התקנה 1200+-.

רדי דיסק וקומפו&#1.jpg

אמינות טיפולים ובלת"מים:

הרכב הראה אמינות מוחלטת בחצי שנה שעברה. למעט בוקר אחד שהרכב פשוט לא הניעה וקיויתי שזה המצבר(שמשנת יצור 2012) שעשה בעיות ולבסוף הוחלף במצבר חדש 55אמפר של חברת "supesilver" ב"עמוס חלקי חילוף" נתניה בעלות של 500 ש"ח הייתי בטוח שזה מחיר זול, בדיעבד הבנתי שזה ממוצע++.

כמו כן הצרפתיה המפונקת חלתה מחלה הידועה בשם "קום2000" מי שלא יודע זה שכל הידית של האיתות/מגבים ועוד כמה דברים חשובים ובטיחותיים לרכב(מי שרוצה עוד מידע שיחפש בגוגל או יחפש אצלי בנושאים אחרונים)

בהתחלה הידית לא עבדה כשאני מאותת והייתי בטוח שזה היה "חד פעמי", רק שחד פעמי בא לפעמים בחבילות של 100, וככה משכתי את זה בהתחלה זה לא הציק עד שהגיע מצב שנסיעה של חצי שעה ואין לי איך לאותת!.

לכן הוחלף ידית בחדשה של valeo אצל "אורן שרותי רכב" בחולון בעלות של 950 ש"ח כולל מע"מ עבודה ואחריות לשנה. היה שווה את הנסיעה של שעה בפקקים בגלל שלבסוף גם הוחלף פאנל מזגן שפשוט לא ישב טוב ללא עלות!.

החלפת ידית.jpg

הידית הקודמת:

ידית פגומה קום2000.jpg

ואם כבר היינו במשהו בטיחותי, גם נעשה איזון גלגלים אצל "צמיגי אורון" בנתניה בעלות של 180 ש"ח, אחלה חבר'ה.

הרכב עצמו ממש קרוב לטסט השני שלו(עוד שבוע) ושקניתי את הרכב הוא לא הגיע לא עם אפוד זוהר ולא עם משולש, לכן נקנה ב"אוטו דיפו" בביג בנתניה עם זוג מגבים קדמיים(האחורי הזמנתי מאיביי מחכה שיגיע) וכמו כן נעשה לו ליטוש לפנס הקדמי שפשוט היה דהוי ולא היה אפשר לראות אור בלילה.

צריכת דלק וביצועים:

הצריכת דלק נמדדת מהיום שבו קניתי את הרכב בשיטה הידועה: ממלא פול טנק(נכנס ברכב 50 ליטר) מאפס את המד, נוסע עד בערך חצי מהקו האחרון טיפה לפני שהנורה נדלקת, ממלא באזור ה45+- ליטר, ומחשב כמה נסעתי חלקי כמה ליטר נכנס בתדלוק, הרכב בדרך כלל עשה 1 ליטר ל14 קילומטר ממוצע שזה צריכה סבבה בהתחשב שרוב הנסיעות שלי הם עירוניות עם פקקים ומזגן . הנסיעה שלי בדרך כלל רגועה ללא לחיצות מיותרות, המחוג של הסלד לא רואה את ה3 אלף ברוב במקרים בהם אני מעביר הילוכים, במקרה של עליה אני נשאיר אותו על 3K ומעביר הילוך התאם לצורך. לרכב 110 סוסים(בפועל זה כנראה פחות בגלל שהוא עבר 10 שנים על הכביש) ואני חייב לציין לטובה את הרכב שלא חסר לו כוח בשום סלד ובשום הילוך. הגיר עצמו קצר בהילוך חמישי ב100 קמ"ש אני על סלד 3K, מצד אחד המנוע קצת רועש מצד שני בעת עקיפה לא חסר כוח עקב מומנט טוב. ובכללי גם עם כמה חברים ברכב אין "שינוי דוושה" גדול.

לסיכום:

הרכב שירת אותי בנאמנות בחצי שנה שעברה, ועם אחזקה טובה ובזמן ושימוש נכון ברכב לא יהיה לרכב שום בעיה להחזיק שנים טובות. אני ימשיך לעדכן במתרחש(עוד 3K נכנס לטיפול גדול שיכלול טיימינג). לסיכום הנה כמה תמונות של הרכב אני מקווה שנהנתם ושזה יעזור למישהו חח.

הרכב לאחר שטיפה &#.jpg

90 אל על המד.jpg

הרכב בחניה בבית &#.jpg

הרכב בחניה בנתנ&#1.jpg

הרכב בחניה לפני &#.jpg

ניקוי גנט.jpg

פנס דהוי של הרכב.jpg

רכב בחניה בכפר.jpg

PEUGEOT 206XS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"

טוב עשו לי קצת חשק לפרסם המשך לסדרת הטיפולים שעשיתי לרכב."

הפוסט שלי החדיר בך מוטיבציה להמשיך אני רואה (:

בכל מקרה אוטו יפה מאוד יישור קו רציני מאוד

אני מסתכל על התמונות שהעלת ופשוט בא לי לחליף דברים סתם ככה לא כי צריך אפילו.

מגיע למפגשים ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שכן הפוסט שפרסמת הביא לי רצון לעשות המשך.

ומתי יש מפגש?

וההוא ששאל מה עם הסאןרוף ניסיתי לעשות כמה פעמים קומבינה שהוא יעבוד אבל ללא הצלחה.

בעיקרון החלק שאני צריך יגיע בעוד כמה ימים למוסך ואני אתקן אותו.

עריכה אחרונה על ידי admtaynov13?

PEUGEOT 206XS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

טוב אז חברים מקפיץ את הנושא להמשך ישור קו

כרגיל אסף התותח פינה בשבילי זמן ולקח אותי מהעבודה עד הבית והחליף לי את בית הפלטר שנסדק ועשה נזילה דיי רצינית שהשביתה את הרכב לכמה שעות

יחד עם זאת בוצע החלפת פלטר שמן מקורי ושמן מנוע 5W40 של חברת יורול סינטטי מלא לפי המסורת.

היום כבר נפגשנו להמשך ישור קו כמתוכנן שכלל בין היתר:

-קיט טיימינג של INA עם מותחן - 464 שח

-משאבת מים חליפית - 186

-החלפת נוזל קירור מקורי - 90

-פלאגים מקוריים של חברת BOCH - עלה 176 לרבעיה

-שמן הגה כוח מקורי - 90

-רצועת אביזרים - 69

סהכ 1075 שח

חשוב לציין שהמשאבת מים פשוט לא הראתה רצון לצאת ולאחר שעתיים של ניסיונות אודות לאסף ועם קצת עזרה שלי היא נשברה לחלקים ובסופו של דבר היא יצאה קומפלט, מסתבר זה ככה ב206 *אהמ* פיג'ו לתשומת לבכם.

מד הסלד עומד על 92K כבר נקבע המשך לישור קו שיכלול:

-החלפת שמן גיר מקורי

-רפידות בלם אחוריות של רמסה

-תושבת מנוע עליונה ימנית

-תושבת גיר תחתונה ימנית

וזהו לבנתיים אעדכן בהמשך על המתרחש לבנתיים כמה תמונות מהיום

IMG_20161106_225718.jpgIMG_20161118_113840.jpgIMG_20161118_125847.jpgIMG_20161118_142957.jpgIMG_20161118_143009.jpgIMG_20161118_143351.jpgIMG_20161118_143355.jpg

PEUGEOT 206XS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

מקפיץ שוב להמשך טיפול קטן שקרה היום

עברו כמה חודשים והיום סופסוף נפגשנו אני ואסף להמשך ישור קו מתוכנן שנערך כבר מעל שנה

כבר מריחים את הסוף. קילומטר 95K

חלפים:

-פלטר דלק מקורי. 63 ש"ח

-תושבת מנוע עלינה ימנית של SASIC. 70 ש"ח

-רפידות אחוריות של רמסה. אין מחיר.

אין כל כך מה להגיד סה"כ היה טיפל שגרתי. הפלטר דלק שהיה ברכב היה סיני ויצא ממנו שחור משחור.

התושבות מנוע הייתה קרועה, בלויה, ונטף ממנה שמן הידראלי(או איך שאסף אמר את זה) והיה צריך להזיז אותה ימינה שתהיה בזווית כדי שתצא(רעיון שלי : ) סה"כ גישה די נוחה.

לרפידות היה עוד בשר והיה אפשר למשוך איתם עוד, אבל הוחלט להחליף אותם על הדרך.

על הפרק:

-תושבות גיר תחתונות של SASIC.

-שמן גיר.

-רדיאטור חימום פנימי.

זהו בעיקרון מעדכן את זה פה כדי שלדורות הבאים יהיה מסודר יותר :)

IMG_20170218_112356.jpgIMG_20170218_112413.jpgIMG_20170218_114822.jpg7.jpg

PEUGEOT 206XS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה מאד.

שים לצמת המחשב שחשופה. כדאי להגן עליה.

מה התקלה שלך ברדיאטור החימום? נזילה מהרדיאטור עצמו או מהחיבור לצינורות?

אני החלפתי לבד את הרדיאטור ברכב שלי, לא בגלל שנזל. רק כי כבר קניתי חדש ולא ידעתי מאיפה נוזל. לבסוף התברר שמהחיבור לצינורות.

העבודה פשוטה מאוד שיש את כל החלקים. גם החלקים לא יקרים יחסית.

אלעד

אל

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה מאד.

שים לצמת המחשב שחשופה. כדאי להגן עליה.

מה התקלה שלך ברדיאטור החימום? נזילה מהרדיאטור עצמו או מהחיבור לצינורות?

אני החלפתי לבד את הרדיאטור ברכב שלי, לא בגלל שנזל. רק כי כבר קניתי חדש ולא ידעתי מאיפה נוזל. לבסוף התברר שמהחיבור לצינורות.

העבודה פשוטה מאוד שיש את כל החלקים. גם החלקים לא יקרים יחסית.

אלעד

אל

כן טפלו בצמת המחשב, ויש לי כבר רדיאטור של ולאו בבית ואת כל החלקים של ההמשך טיפול, רק צריך למצוא זמן... אם תאכל להסביר לי איך מחליפים רדיאטור חימום למה לא הצלחנו

PEUGEOT 206XS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחוץ:

לנקז מים מרדיאטור.

לפרק צינורות שנכנסים לקיר האש (יעזור אם תפרקו פילטר אויר וצנרת עד המצערת)

לשחרר בורג שנמצא בין 2 הצינורות בקיר האש.

בפנים:

לפרק חיפוי גמיש של הרדיאטור - 3 ברגים שחורים

לשחרר בורג בין הצינורות שיורדים מקיר האש לרדיאטור

יש בורג נוסף במעלה הצנרת שמתחבר ליחידת החימום/קירור

עכשיו השלב המעצבן - לשלוף אותו. יש 4 קליפסים שמחזיקים את הרדיאטור למקומו נסה לשחרר בעדינות. אם נשברים לא נורא כי מקבלים ברגים במקומם.

צריך למשוך קצת את הדש בורד מתחת לנהג כלפי המושב ולשחק עם דוושת הגז.

אני לא ריחמתי על הרדיאטור שיצא. בהכנסה הייתי עדין יותר.

מה המחיר של רדיאטור וולאו? והצנרת?

אלעד

צביעות היא נגע רע! היזהרו מאלו שיחייכו אליכם היום ומחר יתקעו לכם סכין בגב

מחפש 308 1.2, סביבות 100,000 ק"מ, רק עם מנוע גמור, לא סטיישן ולא בצבע אדום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בחוץ:

לנקז מים מרדיאטור.

לפרק צינורות שנכנסים לקיר האש (יעזור אם תפרקו פילטר אויר וצנרת עד המצערת)

לשחרר בורג שנמצא בין 2 הצינורות בקיר האש.

בפנים:

לפרק חיפוי גמיש של הרדיאטור - 3 ברגים שחורים

לשחרר בורג בין הצינורות שיורדים מקיר האש לרדיאטור

יש בורג נוסף במעלה הצנרת שמתחבר ליחידת החימום/קירור

עכשיו השלב המעצבן - לשלוף אותו. יש 4 קליפסים שמחזיקים את הרדיאטור למקומו נסה לשחרר בעדינות. אם נשברים לא נורא כי מקבלים ברגים במקומם.

צריך למשוך קצת את הדש בורד מתחת לנהג כלפי המושב ולשחק עם דוושת הגז.

אני לא ריחמתי על הרדיאטור שיצא. בהכנסה הייתי עדין יותר.

מה המחיר של רדיאטור וולאו? והצנרת?

אלעד

הרדיאטור170

צנרת לא קבלתי

PEUGEOT 206XS

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל יישור קו מעולה והרכב באמת בובה כל הכבוד. כיף לראות.

וכרגיל אסף התותח ישר כוח.

אני חייב לציין שמחירים החלפים באמת מעולים, בעיקר "תפס" לי את העין תושבת מנוע תוצרת צרפת ב70 ש"ח, איזה הבדל לעומת היפניות.

לכל הצדקנים שלא מכירים מקרוב וממשיכים לשכנע אנשים שאין תקלות .

בסוף מאחוריי הייעוץ יש בן אדם שיפגע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2459 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...