Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טויוטה ורסו 2016 מול 2013

במבליק
שימו לב! השרשור הזה בן 2467 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בהמשך לשרשור שהעלתי בזמנו בנוגע לטויוטה ורסו.

החליפו לי החודש את הרכב לטויטה ורסו 2016 חדש מהניילונים.

להלן התרשמותי הראשונית - בגדר של "אורח לרגע רואה כל פגע"

באופן רשמי הרכב הוא אותו רכב ללא כל שינוי - כך גם חיצונית, לא רואים שום שינוי.

פנימית ישנם הרבה שינויים קטנים שלא מצאתי להם תיעוד באתר החברה:

1. השטיחים כעת עם שערות ולא גומי פשוט - זה נוח יותר לרגליים אך הלכלוך נדבק אליהם יותר.

2. בעת ביטול בקרת היציבות, ב-2013 הייתה נורית כתומה בולטת בלוח המחוונים, כעת זו שורה קטנה במסך הצדדי, דבר שקל מאוד שלא לשים לב אליו.

3. נוריות חיווי חגורות בטיחות במושבים האחוריים היו לפני זה במסך התפריטים, דבר שאיפשר במבט קצר, תוך כדי נהיגה, לדעת איזה ילד פתח את החגורה. כעת זה בנוריות קטנות למטה ובצורה "שוכבת" כך שמחייב להוריד את העיניים מהכביש ולהתעמק בנורות על מנת להבין מי הבעייתי.

4. הרכב מרגיש כעת עצבני יותר ביחס למה שהיה לי אך ייתכן שזה בגלל שהוא חדש לגמרי.

5. ברכב הקודם בעת שלחצתי קלות על הבלמים בירידה הייתי מקבל "בלימת מנוע" (גיר רציף - מדמה נעילת הילוך) כעת אין לי את זה וזה חסר - שוב, ייתכן שזה בגלל שהרכב עדיין חדש לגמרי.

6. הרכב מרגיש נוח יותר בעת מעבר על שיבושים - אולי בוצע עדכון למתלים???

השינוי הכי גדול - מערכת מולטימדיה חדשה ששווה התייחסות נפרדת

הצדדים החיוביים:

* התפריטים כעת יפים יותר

* ה- random בשירים סוף סוף עובד בצורה יעילה

* קל יותר כעת לעבור בין USB \ CD \ FM \ AM

* למצלמה האחורית התווסף "סרגל" המצייר את המיקום שאליו הרכב יגיע ברוורס.

החסרונות המאוד גדולים

* המצלמה האחורית פחות איכותית

* המסך בכללותו פחות איכותי - בשמש קשה לראות

* קישור ה-BT לסלולרי מתנתק מדי פעם וצריך להגדיר מחדש (אפילו קרה פעם אחת תוך כדי שיחה) - לא קרה מעולם במערכת הישנה.

* שם הדיסק \ השיר מוצג כעת באותיות קטנות שלא ניתן לקרוא תוך כדי נהיגה בשונה מהרכב הקודם שהשם הוצג לכל רוחב המסך

* והדבר הכי מעצבן - כשרוצים להתקשר מתוך המערכת, ברירת המחדל לוקחת אותך למסך קריאת המיילים (שממילא לא נתמך) ורק לאחר מעבר בין 4 מסכי תפריט מגיעים לאנשי הקשר שיצרת לעצמך במערכת - בשונה מהמערכת הקודמת בה אחרי מסך אחד היו לך את אנשי הקשר. זה מאוד מתסכל תוך כדי נהיגה.

* במערכת הישנה, לחיצה כפולה על כפתור השיחה בהגה התקשרה לשיחה האחרונה. במערכת החדשה זה לא פועל.

אשתדל לעדכן בהמשך אם יהיו דברים נוספים שאשים לב אליהם וכמובן שאשמח לענות על כל שאלה בנושא.

וכן, גם במערכת החדשה עדיין אין תמיכה בוויז או בשיקוף הסמארטפון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בא נשים את הדברים ישר על השולחן - השורה השלישית מתאימה לילדים בלבד, אבל בהחלט מתאימה והם יושבים שם שעות רבות ללא תלונות (הם אפילו מעדיפים אותה כי אז הם יכולים לעשות שלום לנהגים מאחורה :-))

במקרה הצורך גם מבוגרים יכולים להסתדר עם זה, אמנם לא בנוחות מושלמת, אך לנסיעות לא קבועות זה שייך. כבר נסעתי מירושלים לצפון עם שני גברים שיושבים בספסל האחורי + 3 גברים בספסל האמצעי והם הגיעו חיים... כמו כן מדי בוקר אני מסיע עמיתים לעבודה בתפוסה מלאה ואין תלונות (אך זו נסיעה קצרה של בערך 10 דקות כך שזו לא בדיוק הוכחה).

לסיכום, אם יש לך ילדים קטנים אין שום בעיה עם המקומות הנ"ל. אם רוב הנסיעות שלך הם ריקות ורק לעיתים רחוקות אתה לוקח מבוגרים בספסל האחורי זה גם שייך. - אל תשכח שזה המיניוואן האוטומטי הזול ביותר שיש היום ובסה"כ הוא מעולה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

לאחר שנה וחצי עם הרכב, אוסיף עדכון קצר מהרשמים.

הרכב סוחב מצויין בכל מצב (היו ברכב שבעה מבוגרים ואת העליות מים המלח לירושלים הוא סחב ב-110 ללא מאמץ מיוחד גם כשהמזגן עבד על קרור בתפוקה מלאה, בהחלט היה ניתן להוציא יותר).

ממוצע צריכת דלק אצלי הינו 9 ק"מ לליטר כשהנסיעה שלי היא בערך 80% עירונית הררית (ירושלים) וללא נסיון לחסוך בדלק (מצד שני גם ללא השתוללות ובלי kick down), בנסיעה בינערונית (כביש הבקעה לצפון הרחוק ברכב עמוס + מזגן מלא כל הדרך) הגעתי ל- 12 ק"מ לליטר.

לבקשת אחד מאנשי הפורום נסעתי בבין ערוני ללא מוזיקה ברקע (נדיר אצלי) על מנת לבדוק רעשי רקע. ובכן, עד למהירות של 100 קמ"ש הרכב שקט, החל ממהירות זו מתחילים לשמוע רעשי רוח אך לפחות בעיני הם ברמה נסבלת.

לגבי המזגן שהתלוננתי עליו כמה פעמים - אציין קודם כל כי יש אצלי וורסו 2016 אך כנראה שהוא שייך לשנתון קודם. אצלי יש מזגן מכני כשהרכבים החל מ-2016 כבר מקבלים מזגן דיגיטלי ולגביהם אין לי מושג מה קורה.

בדקתי את הנושא ברכב אצלי לעומק כולל עריכת מדגם בין אלו שיושבים מאחורה (ילדים ומבוגרים) ומסתבר שהמזגן אכן מקרר מאחורה בצורה מעולה. הבעיה היא באיזור הנהג ששם פחות מרגישים את המזגן, לדעתי משהו בדשבורד לא מתוכנן נכון כך שהוא מקרין את חום השמש על הנהג. היו לי מקרים שהחבר'ה מאחורה צעקו שקר להם בו בזמן שאני הרגשתי שאני מתבשל.

בגדול, הרכב בהחלט מבצע את ייעודו בצורה מעולה ובהחלט הייתי ממליץ עליו לאחרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המזגן הדיגיטלי המפוצל מעולה, חזק ונוח לתפעול.

כיסוי לוח שעונים מונע התחממות של הדשבורד.

לא אהבתי שטיחוני בד - הם נשחקים מהר ( בעיקר שטיחון של נהג ), ואחרי שפעם אחת ניקיתי מהם את מה שהילדים הכניסו לאוטו (צואת כלבים בתוספת עלים), הזמנתי מאנגליה שטיחוני גומי ל 3 שורות.

סידור הנסיעה עם 6 אנשים דורש תכנון ישיבה - בעלי רגליים קצרות יושבים אחד מאחורי השני. במצב הזה אין תלונות. לא מרגיש רעשים שמפריעים לי, כן הרכב קצת קופצני בעיר בכבישים משובשים. צריכת דלק אצלי 1:10.5 משולב ( 50%-50% ). טיפולים וביטוחים לא יקרים, סחיבה מספקת אבל ללא מחץ ( גיר רציף ומנוע ללא טורבו ).

אילו היה נמכר כאן דגם ידני ומנוע טורבו דיזל חסכוני, ללא ספק, זה מה שהייתי קונה.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסעתי לפני שנה בסלובניה למשך שבועיים על רכב זה (ידני דיזל) אך אני לא בטוח אם היה טורבו

סחב יפה מאוד 2 זוגות + מזוודות בעליות התלולות באלפים אך לפי זכרוני לא היה מאוד חסכוני , משהו כמו 1 ל13 / 14

כאשר עם פיאט בראבו דיזל ידנית מדדתי 1 ל19 במסלול די דומה באיטליה - אולי פחות הררי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתנאי הנסיעה בארץ היה חוסך לי 6000 ₪ בשנה בהוצאות דלק. אני גם אוהב גיר רגיל.

באותה המידה הייתי מעדיף גרנד סניק דיזל ידני / גרנד פיקאסו דיזל ידני, אבל אין כאן שום דבר בסגנון.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2467 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...