Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מתחיל לחפש את המחשב המושלם

Talgaz
שימו לב! השרשור הזה בן 2980 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני יודע שזה שוק דינאמי מאוד ומה שיש היום הוא לא מה שיהיה מחר וכו.

ועדיין, תוהה למה אני מקבל את הרושם שהדרישות שלי לא סבירות - ולא משנה באיזה מחיר.

מה השימושים? תכנות, עריכת תמונות, צעצוע, ושימושים אחרים.

אז מה אני מחפש? את המחשב המושלם כמובן.

מה זה אומר? מלא דברים. ספויילר אלרט - הוא צריך להריץ ווינדוס.

מסך לא קטן מדי (15-15.6) ואיכותי, ברזולוציה גבוהה ומט.

משקל לא גבוה (עד 2 ק"ג)

שלא יהיה רועש! כל מני מחשבים עם מערכת קירור שפועלת כל הזמן... מה אני עז?

שכן יהיה חזק, מנגד. ממה שראיתי, הi5 3210M שיש לי היום לא חלש משמעותית מהמעבדים החזקים ביותר מסדרה U. איך פותרים את זה? מעבדי 4 ליבות אמיתיים סותרים את הדרישה הקודמת.

מקלדת נוחה. אחרי שנתיים עם Thinkpad איך אפשר לעבוד עם כל המקלדות האלה בלי שקיעה של מקשים?

חיי סוללה פחות חשובים לי, אבל שלא יהיו ממש מגוחכים.

SSD כמובן. PCIE? אם הבנתי נכון זה חיבור מהיר בהרבה מSATA. מנגד, ראיתי כל מני סוגים עם מהירויות שונות אז אני לא בטוח מה קורה שם.

והכי חשוב, הוא צריך לעשות לי את זה.

למה? כי אני טיפוס חומרי להחריד, ומוצא סיפוק מיני בגאדג'טים.

נשים שניה את התקציב בצד, אני לא מגביל אותו.

Dell Precision עונה על רוב הקריטריונים חוץ מהמקלדת והרעש.

כן, והוא צריך להריץ ווינדוס.

עזרו לגיק במצוקה.

מה חתימה? תתפשטי!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

15 אינץ' עד 2 קילו ל הולך לקרות חבריקו. 'צטערת.

אולי XPS 15 בגרסה ממש גבוהה, וגם אז אני לא כל כך סגור לגבי המשקל שלו.

אם תרד מעניין המשקל, הייתי שוקל מחשב מולטימדיה (לי יש אחד מסדרה N של אסוס, אבל 17 אינץ'. הוא ממש שם את ה-N ב-בנזונה של מחשב).

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מחשבים שקטנים לחלוטין עם מעבדים מסדרה CORE M. לי יש אחד כזה של אסוס עם מסך 13.3. הבעיה היא שיש תשלום על כך שהמחשב דק, סקסי וללא מאורר. ולאו דווקא הבעיה בביצועים, הבעיה שהמעבד מתחמם בטירוף כאשר מתחילים ביוטיוב לראות סרטי FHD. המחשב לא נתקע או משהו כזה, אבל על התחתית שלו אפשר לטגן חביטה.

מחשב כזה שקט ושמיש כל עוד לא מריצים ישומים כבדים. סרטים דרך VLC דווקא הוא סוחב ללא בעה ולא מתחמם.

מחשב עם קירור אקטיבי ירעיש בעומס, אין מה לעשות. כמה שהמעבד חזק יותר, כך יהיה יותר רעש.

כיצד לחסוך דלק? להאיץ לאט, לצבור תנופה לקראת עליות, לחזות מהלכים של נהגים אחרים בכביש, לא לעבור על המהירות המותרת, להמנע מגז-ברקס אלא לגלוש כמה שיותר ולהתאים נסיעה לתנאים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Core M זה מעבדי האולטראבוק. הם רחוקים מלהיות חזקים, אני אפילו אגזים ואומר שלדברים שהם יותר מסתם גלישה באינטרנט ופתיחה/עריכה של קובץ וורד פה ושם, לא הייתי קונה כזה. לחברה שלי יש אסוס UX305 עם מעבד M והיא מבסוטה רצח, וזה בדיוק כי היא עושה את הדברים שציינתי קודם. אם המחשב שלך מתחמם רצח כשאתה רואה סרטוני FHD ביוטיוב משהו לא בסדר איתו. ואם הכל כן בסדר איתו, אז לא הייתי עורך תמונות על מחשב כזה.

טל, אתה צריך i5/7 עם 8/16 ג'יגה זכרון ו-SSD. כרטיס מסך לא חובה אם אתה לא מתכנן גיימינג. שקט הוא לא יהיה. תשמע מוזיקה באוזניות או משהו.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

15" עד 2 קילו?

אפילו הפרו רטינה 15״ (שעונה על כל מה שאמרת - quad core , אפשר להזמין עם מט , SSD PCIE במהירות 2 גיגהרץ , מקלדת וקירור שקטים יחסית ואפילו חיי סוללה מעולים - וכן אפשר להתקין עליו חלונות ללא שום בעיה ויש לו כרטיס מסך לא רע) שוקל מעל 2 קילו. לא הרבה (100-200 גרם) אבל מעל.

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המק פרו שקט מאוד. עד שמבקשים ממנו אשכרה לעשות משהו, ואז All hell breaks loose.

I see now that the circumstances of one's birth are irrelevant; it is what you do with the gift of life that determines who you are

Mewtwo -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא אלך לרבנות על מחשב של 2.1 ק"ג, אני פשוט רוצה משהו שאפשר יהיה לסחוב איתך ולא להרגיש כמו במסע כומתה.

מבחינת מחשבי 15.6 שיורדים מ 2ק"ג, אין הרבה אבל ראיתי כמה, למשל

Dell precision

Dell xps 15

MSI ghost

hp zbook

ובטח יש כמה שפספסתי.

לגבי "הטורף" - הקנייה לא תהיה בקרוב, אז דילים לא רלוונטיים. מאותה סיבה אני גם לא מגביל את התקציב.

זה נכון שכל מעבד עם 4 ליבות מחייב את מערכת הקירור להיות אקטיבית כל הזמן? או שאם הוא לא במאמץ אז הוא לא נושף ורושף? אין לי בעיה שברגעי משבר הוא יפעיל מאווררים, אני פשוט לא מוכן שזה יהיה 100% מהזמן.

משהו מעניין שקראתי, הוא שיש מחשבים שבלי חיבור לחשמל מורידים תדר מעבד משמעותית, ולפעמים לא יודעים להעלות אותו חזרה בלי איתחול. מה הקטע?

מק בוק פרו עם חלונות זה דבר שאף פעם לא שקלתי/נתקלתי בו. אני יודע שהמקלדת שלו נחשבת נוחה יחסית לכל הדקיקים, אבל הניסיון שלי עם אולטרבוק של סמסונג (סדרה 9 מלפני שנתיים) הוא שהמקלדות האלו פשוט עושות לי רע. שווה לבדוק.

ברכה על ראשכם ותודה על שיתוף הפעולה.

מה חתימה? תתפשטי!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרטינה 15 לא קל, בגלל הסגסוגת הנוצצת, בלינג בלינג.

ה-13 רטינה שקט יותר, משום מה ניהול החום ב-15 הרבה פחות מוצלח.

דגם העילית המכוער של דל שוקל פחות, עם fhd. המשטח והמקלדת מאכזבים ביחס למק. מילא משטח, מקלדת ששוקעת זאת מחלה שלה שותפים רוב הניידים, זה ממש מתסכל.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזק את מה שנכתב לגבי XPS 15

http://www.dell.com/us/p/xps-15-9550-laptop/pd?ref=PD_OC

מגיע עם 256 PCIe מעבד i7 ומאיץ Gtx960m nvidia

1449$

הייתי שוקל גם מחשב XPS-13 ששוקל 1.2 ק"ג

http://www.dell.com/us/p/xps-13-9350-laptop/pd?ref=PD_OC

וגם סדרת ה Latitude מעולה (משתמש בה בעצמי בבית) ובעבודה יש m4800

עריכה אחרונה על ידי kobi_g

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לבת שלי יש את היוגה 2 (אינעל אבוה, יש לה מחשב יותר שווה משלי...).

נוח לעבודה.

מטוס.

די קל.

לא רועש.

אבל תנור...

נ.ב. לעבודה אני מעדיף את המסך הנחות שלי, כי הוא מט.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נכון שכל מעבד עם 4 ליבות מחייב את מערכת הקירור להיות אקטיבית כל הזמן? או שאם הוא לא במאמץ אז הוא לא נושף ורושף? אין לי בעיה שברגעי משבר הוא יפעיל מאווררים, אני פשוט לא מוכן שזה יהיה 100% מהזמן.

זה תלוי בתכנון הקירור של המחשב. יש מוצלחים ויש מוצלחים פחות. לי מהעבודה יש Lenovo T540p עם i7-4910MQ ואכן בפעילות קלה הוא לא מפעיל מאוורר כלל (ולכן שקט לחלוטין). בקומפילציה מלאה הוא עושה רעש של מטוס ממריא, אבל אפשר לשחק עם ההגדרות הללו. ללפטופים יש פשרה בין עוצמת עיבוד, צריכת חשמל וחום (שמשפיע על המאוורר). לרוב דגמי המחשבים יש אפשרות שליטה די טובות על הפשרות הללו (מתי עושים throttle לתדר השעון, מתי להפעיל מאוורר ובאיזו עוצמה וכו'). יש אתרי ביקורות שבודקים גם טמפרטורה ורעש - אני השתמשתי ב-notebookcheck.net בעיקר. לדוגמה, הייתי מסתכל על קטגוריית ה-Premium Business שלהם לרעיונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתעלק:

מחפש נייד בעל מעבד i5 מסדרת skylake, כ.מסך חיצוני, אחסון ssd 256 ג'יגה לפחות, מסך 15.6 HD מט, זיכרון 8gb.

מחיר סביבות 3500, מעדיף לקנות בארץ.

יש דבר כזה ?!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...