Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

בעיה בקודן, יונדאי i30

kerenkeren
שימו לב! השרשור הזה בן 2991 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי חברים,

ברשותי יונדאי i30. אחת לשבוע/שבועיים, יש לי בעיה עם הקודן, לא משנה מה לוחצים, הוא משמיע מעין צפצוף מוזר כפי שתוכלו לראות בסרטון המצורף. זה לא שמגיעים בכלל לשלב אימות של הקוד.

https://www.dropbox.com/s/swdj0emig5zbcj1/VID-20160210-WA0013.mp4?dl=0

אחרי שעה/שעתיים חוזרים לרכב , אין צפצופים והכל סבבה.

הלכתי לאדם שמתעסק באזעקות והוא אמר שמותקנת כספת , ואם נרצה לנטרל את הקודן, צריך לטפל גם בכספת ולכן העלות תהיה יקרה יותר.

השאלה היא כזו - לפני שאני הולכת לנטרל את הקודן או להחליף אותו , האם ייתכן כי בכלל יש בעיית חשמל ברכב ? אני חוששת שאולי הבעיה לא בקודן..

בנוסף - מבחינת נטרול של קודן - אני בטוחה שגם את הכספת המסכנה הזו, כל פורץ רכב מעט מתוחכם עוקף בקלות. יש טעם בלהתקין קודן מחדש ואת המערכות הגנה הללו ? הרי שום חברת ביטוח לא בודקת את מערכות ההגנה ברכבים..

תודה רבה ומצטערת על החפירה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי ישנה בעיית מגעים כלשהי בין רכיבי הקודן השונים.

בגלל שנראה שזה נגרם כשאת לוחצת על המקשים שבפינות, הייתי מתחיל בבדיקה ויזואלית של החיבור שבתוך לוח המקשים. אולי הקונקטור מחובר בצורה רופפת, אולי אחד מהפינים יצא ממקומו בצורה חלקית וכו'. הצורה בה הקודן הותקן גם מחזקת את החשדות שלי כי החוט חשוף למשיכות, ולפי הדבק שבגבו אני מניח שכבר נפל כמה פעמים ואולי קרה שמשכו אותו כשהיה במצב כזה.

בעניין הכספת, העלוקה לא בהכרח נמצאת בכספת, אולי אפשר לנטרל את הקודן מבלי לפרוץ את הכספת.

בעניין חברת הביטוח, אם הרכב עדיין מבוטח בביטוח מקיף תמיד יש לצפות לשינויים בדרישת המיגון. אולי היום לא דורשים, אבל יכול להיות שבשנה הבאה יבקשו קודן וכספת. אז לפחות את הכספת לא הייתי ממהר להוריד.

בכל אופן, לדעתי, אין לך שום בעיית חשמל ברכב עצמו.

מה את אומרת, אפשר לתת לך קצת מטלות כי לנסות לפתור את התקלה או לפחות להבין ממה היא נובעת?

FIAT Punto SX75 1998 > Punto EVO active 2010 > Bravo sensation 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי מתן!

קודם כל, תודה על התגובה!

בקשר להדבקה של הקודן, לפני כן היו בעיות שהקודן מדי פעם לא קיבל את הקוד, ופירקתי אותו כדי לנסות להכניס את הקוד ישירות מהמגעים שבלוח, כי חששתי שאולי יש בעיה בלוח המקשים (רק שזה לא ממש עזר).

הלכתי למישהו שמתעסק עם קודנים והוא אמר שהוא "מחזק מגעים" וקיבע את הקודן חזק עם הדבק כפי ששמת לב. לאחר הקיבוע הבעיה שהקוד לא מתקבל לא הופיעה שוב. אחרי חודש ומשהו מאז הקיבוע התחילה הבעיה שהזכרתי בהודעה הראשית.

וזה נגרם בלי תלות למקשים שבפינות.

ובהחלט אפשר לתת לי מטלות :)

שוב,תודה!

לדעתי ישנה בעיית מגעים כלשהי בין רכיבי הקודן השונים.

בגלל שנראה שזה נגרם כשאת לוחצת על המקשים שבפינות, הייתי מתחיל בבדיקה ויזואלית של החיבור שבתוך לוח המקשים. אולי הקונקטור מחובר בצורה רופפת, אולי אחד מהפינים יצא ממקומו בצורה חלקית וכו'. הצורה בה הקודן הותקן גם מחזקת את החשדות שלי כי החוט חשוף למשיכות, ולפי הדבק שבגבו אני מניח שכבר נפל כמה פעמים ואולי קרה שמשכו אותו כשהיה במצב כזה.

בעניין הכספת, העלוקה לא בהכרח נמצאת בכספת, אולי אפשר לנטרל את הקודן מבלי לפרוץ את הכספת.

בעניין חברת הביטוח, אם הרכב עדיין מבוטח בביטוח מקיף תמיד יש לצפות לשינויים בדרישת המיגון. אולי היום לא דורשים, אבל יכול להיות שבשנה הבאה יבקשו קודן וכספת. אז לפחות את הכספת לא הייתי ממהר להוריד.

בכל אופן, לדעתי, אין לך שום בעיית חשמל ברכב עצמו.

מה את אומרת, אפשר לתת לך קצת מטלות כי לנסות לפתור את התקלה או לפחות להבין ממה היא נובעת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני מבין נכון, הייתה בעיה שהקוד לא היה מתקבל על ידי המערכת למרות שכל אחד מהמקשים היה נלחץ. משמע, לא הייתה בעיה שכפתורים לא נלחצים.

נשמע שחוט התקשורת אינו מחובר היטב לאחד מרכיבי הקודן, או לחילופין שאחד מהרכיבים תקול.

בשלב זה הבדיקה היחידה שניתן לעשות בלי לפרק את האוטו יותר מידי היא פתיחה של לוח המקשים כמו שעשית על מנת להקיש את הקוד ישירות מהמגעים, מאחוריו תראי שקע ותקע עם ארבעה חוטים. תוכלי לבדוק ויזואלית שהחיבור תקין, שאין חוט חשוף, שאין חוט שיצא מהחיבור וכו'.

תוכלי להעלות לכאן תמונות מכמה זוויות שונות אם אינך בטוחה במשהו.

בעיקרון אם הכל תקין שם הייתי ממליץ להפטר מהקודן, אפשר גם על ידי הזמנת שירות חילוץ אם מגיע לך מחברת הביטוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנת נכון.

הרכב כרגע לא אצלי, כך שאבדוק מחר את העניין עם המגעים , אבל במידה ואכן יש בעיה עם החוטי תקשורת/רכיבים בקודן ואחליט שאני כן מעוניינת להחליף את הקודן לאחד חדש, זה מצריך טיפול בכספת, או שזה גם תלוי בעלוקה?

מצטערת על כל השאלות, קשה לי לחיות בחוסר ידיעה על דברים כל כך מינימליים:)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ייתכן וזו תהיה בעיה שניתן לטפל בה מבלי להחליף את כל הקודן.

כמו שאמרתי, מיקום העלוקה הוא שקובע.

אפשר לנסות לזהות אם העלוקה בתוך הרכב מבלי לחפש הרבה על ידי כך שמישהו מכניס את הראש קצת בדשבורד ואחר מקיש את הקוד הנכון או לחילופין דורך את המערכת. אם שומעים תקתוק קרוב אז התמזל מזלנו והעלוקה בדשבורד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2991 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...