Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרה בבחירת מקצוע לעתיד - QA?

Fixesss
שימו לב! השרשור הזה בן 2988 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום, שירתתי בגבעתי, משוחרר קרוב לחודש וחצי (בשיקום מניתוח בברך) לא מוצא כיוון בבחירת מקצוע. כרגע מתדלק ואחר כך רוצה לעבור לאבטחה. ממוצע בגרויות לא גבוה. בגרות רגילה עם 3 מתמטיקה 4 אנגלית. האם קורס QA בדיקת תוכנה בלבד יסדר לי עבודה קבועה? או שזה לא מספיק וצריך תואר / נסיון צבאי?

תחום הספורט גם מעניין אותי אבל תנאי הקבלה לפיזיותרפיה גבוהים מדי והתעסוקה לא משהו בכלל. גם טכנאי רנטגן וגם תואר בחינוך גופני לא בא בחשבון אחרי בדיקות שעשיתי...

אולי כדאי לעשות אבחון תעסוקתי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 34
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

קורס זה למישהו שאין לו זמן וכוח לתואר.

אתה צעיר מדי מכדי לעשות קורס, ובטח קורס בQA

הייתי ממליץ לך דווקא ללכת על תואר מדעי המחשב, אולי במכללה.

בזמן התואר תתחיל לאט לאט ללמוד פיתוח אתרים לבד, html, css, js תבנה איזה אתר חמוד. משם תעלה רמה ותתחיל ללמוד .net תחבר לאתר בסיס נתונים, קצת code behind, SQL. התהליך הזה מאוד הדרגתי מצד אחד אבל מצד שני אתה רואה תוצאות בפרוייקט ששייך לך, מה שנותן לך מוטיבציה.

תלמד את זה לבד ובקצב שלך, כשתגיע לשנה השלישית אתה תהיה סטונדט אבל עם ניסיון, חיפוש עבודה יהיה יותר קל עבורך היות וקורות החיים שלך יהיו מלאים כבר בניסיון מעשי.

אם כך בשביל מה התואר אולי אתה תוהה? כדי שלא תהיה לך תקרת זכוכית שלא תוכל להתקדם מעליה, לא משנה כמה ניסיון יהיה לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה ממליץ לו עם 3 יחידות מתמטיקה ו4 אנגלית לעשות תואר במדעי מחשב?

אף אוניברסיטה לא תקבל אותו עם זה , וגם רוב המכללות הנורמאליות - גם לא נשמע שהבחור בכלל בכיוון של משהו כזה.

חבר - נשמע שהכיוון הטכני זה לא ממש אתה.(שוב משאר - אל תיפגע - אנחנו לא מכירים) קורס לא מסדר עבודה בפני עצמו כ״כ ואם כן - בשכר נמוך ואם לא תיתן בראש וזה יעניין אותך ותמשיך ללמוד מסביב - אחרי זמן מועט גם לא תמצא עבודה (אם בכלל תמצא אחרי הקורס).

אתה צריך להבין אם אתה ״רוצה ללכת להייטק כי יש כסף״ כי זה מה ששמעת מחברים - או אתה באמת אוהב את התחום ומתעניין בו.

יש אנשים ללא תארים שגם לא סיימו תיכון ועובדים בזה - אין ספק - אבל אלו אנשים שזה לרוב בוער בהם ועוסקים בזה בזמנם החופשי כבר מגיל מוקדם ברוב המקרים.

זה לא נשמע הכיוון פה.

ליביו

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם נתונים כאלו אתה יכול לעשות הנדסאי בניין, פותח לא מעט דלתות בענף הבניה, לא אשקר לך וכן אגיד שיש תקרת זכוכית בענף להנדסאים, הכל תלוי בשאיפות וביכולות שלך.

באופן כללי, המשכורות לא הייטק, אבל אפשר להשתפשף תוך כמה שנים ולמצוא ג'ובים לא רעים, שוב, תלוי במה שאתה מחפש ומה מתאים לך מבחינת "עבודה" (יותר "שטח" או פחות).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מתלבט בין QA, פיזיותרפיה, חינוך גופני וטכנאי רנטגן...

כדאי שתיקח לך קצת זמן לחשוב ולהתמקד, על מה מעניין אותך, איפה אתה מדמיין את עצמך בעוד 20 שנה וכו'.

בתור חייל משוחרר אין לך מה למהר.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעקרון, כדאי אבחון תעסוקתי.

הבעיה היא שהאבחון של לשכת תעסוקה הוא ממש רדוד.

תגיע להחלטה איזה תחום עבודה מושך אותך - ואז יהיה על מה לדבר הלאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור מנהל QA ו18 שנים בענף, לא יודע אם הייתי ממליץ לך, לבוגרי קורס המשכורות לא גבוהות ולא בטוח שתמצא עבודה בקלות.

המלצתי הקבועה לך ללמוד משהו מסודר זה יעשה לך רק טוב בהמשך, וכן הנדסאי בניין יתן לך אופק רחב עם השנים.

אם אתה רוצה שלח לי את המספר שלך בפרטי ואשוחח איתך.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם עניין התוכנה מעניין אותך ויש לך "קצת" כסף מיותר בצד,

יש מכללות שיקבלו אותך ( בשכר קצת מופרז, אבל עדיין ).

אני יכול להגיד שבמכללה שלי ( המכללה למנהל ) אני מכיר לא מעט סטודנטים שעשו 3 יח' מתמטיקה והם לקראת סיום התואר ( אמנם לא מסיימים בהצטיינות בחלק המתמטי, אבל עם כמות התגבורים שיש אני בטוח שאפשר להסתדר, וכמובן שצריך להיות גם מאוד חרוץ. כמובן שיש גם כאלה שהשנה הראשונה שלהם נמשכת שנתיים ויותר :shock: ).

אבל על פניו, ניראה שאתה מאוד לא סגור על מה אתה רוצה לעשות ובגלל זה לא הייתי מציע לך מחר להירשם לתואר.

כשאני נרשמתי לתואר זה היה אחרי מחשבה והחלטה שזה הכיוון שאני רוצה.

שב עם עצמך, תחשוב אם אתה בנוי לזה ( תואר לא קל בכלל ), יכול להיות שזה גם לא מעניין אותך.

וכמובן שפסיכומטרי יכול לעזור לך להתקבל למכללות עם שכר נמוך יותר, לא ממש בקיא בנושא אבל כדאי לך לבדוק אם זה מעניין אותך.

לא הייתי נשאב לכל חברה שמציעה "משכורת גבוהה מובטחת" ( בכל מקצוע שלא יהיה ) ובטח כמו שהזכירו, בגילך ( הצעיר ) לא הייתי מסתפק בקורס.

* לא יודע להגיד לגבי QA כי אני לא שנים בתעשיה.

עריכה אחרונה על ידי yaniv572
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צריך להיות סגור על מה הנטיות המקצועיות שלך - מה תחומי העניין ומה נקודות החולשה מול נקודות העצמה. אתה יכול להיות עם 3 יח"ל מתמטיקה בגלל עצלות בגיל 16, או כיון שאתה פשוט לא טיפוס ריאלי. אם מדובר בתסריט ראשון - השקע בלימודים במכינה קדם אקדמית טובה (ועדיף אוניברסיטאית, שתוכר על ידי כל מוסד). אם בתסריט השני חשוב על כיוון המתאים לנטיותיך. בחירה במקצוע בגלל שמועות ששמעת אינה חכמה - תסבול בלימודים שאינם מתאימים לך, תסבול בעבודה שלא תאהב, ותסבול מחוסר קידום כי לא תהיה מספיק טוב.

מכל מקום - אתה בן 21 או 22, יש לך מספיק זמן להתלבט ולבדוק אפשרויות. גם אם תתחיל לימודים פורמליים בגיל 24 תסיים אותם בגיל 27-28, לא מאוחר מאד.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם עניין התוכנה מעניין אותך ויש לך "קצת" כסף מיותר בצד,

יש מכללות שיקבלו אותך ( בשכר קצת מופרז, אבל עדיין ).

אני יכול להגיד שבמכללה שלי ( המכללה למנהל ) ...

באמת? דברים כנראה השתנו.

בבינתחומי אין לבחור טעם לנסות.

הדרישות קבלה בשנתון שאני למדתי היו ממוצע משוקלל של 100-105 ופסיכומטרי של 670 ומעלה (נמוך לאוניברסיטה - גבוהה למכללה) ועבור תלמידים של פחות מ5 יחידות מתמטיקה - חובה מכינה.

בכ״א - תואר במדעי מחשב הוא משהו שיש בו המון מתמטיקה והמון אנגלית - כמו שספירל כתב - אם הבגרויות של 3 ו4 יחידות בהתאם למתמטיקה ואנגלית היו לא כתוצאה מעצלנות גיל 16 - חפש כיוון אחר.

ליביו

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת? דברים כנראה השתנו.

הדרישות קבלה בשנתון שאני למדתי היו ממוצע משוקלל של 100-105 ופסיכומטרי של 670 ומעלה (נמוך לאוניברסיטה - גבוהה למכללה) ועבור תלמידים של פחות מ5 יחידות מתמטיקה - חובה מכינה.

בכ״א - תואר במדעי מחשב הוא משהו שיש בו המון מתמטיקה והמון אנגלית - כמו שספירל כתב - אם הבגרויות של 3 ו4 יחידות בהתאם למתמטיקה ואנגלית היו לא כתוצאה מעצלנות גיל 16 - חפש כיוון אחר.

ליביו

+1

Like

Pin

Share

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת? דברים כנראה השתנו.

ליביו

לא הזכרתי את זה,

אבל גם במכללה שלי חייב מכינה (ולעבור אותה, אני עשיתי 4 יח' מתמטיקה ועדיין הייתי חייב, לא יודע לגבי 5).

ועם נתונים כמו שציינת, כשאני התחלתי (לפני שנתיים), היה אפשר לקבל אחלה מלגות ( שכר אוניברסיטאי ) ואני יודע שיש אצלנו גם לא מעט סטודנטים שבגלל זה בחרו ללמוד במכללה למנהל ולא בבינתומי.

ואני לא מסכים לגבי האנגלית. אני גם עשיתי 4 יח', לא כתוצאה מעצלנות, ואני לא רואה איך זה משפיע עליי במסגרת התואר ( ובכלל בעבודה). אני כן יכול להסכים שזה מאוד חשוב ואפילו רצוי שתהיה אנגלית טובה, אבל לא הייתי אומר שכל מי שלמד 4 יח' אנגלית צריך לחפש כיוון אחר. זה אפילו קצת מטומטם ).

עריכה אחרונה על ידי yaniv572
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באמת? דברים כנראה השתנו.

ליביו

אני גם לומד במכללה למנהל, אומנם אני לומד כלכלה ולכן אתייחס לעניין באופן כלכלי. נגיד ובאמת הסף כל כך נמוך (אין לי שמץ באמת) מה אכפת להם? יש פראייר שמשלם כ 30k בשנה וזה עוד לפני קורסים חוזרים, אז למה לא לתת לו ללמוד? הרי אם הוא נעל הוא לא יסיים שם את התואר ויפרוש אחרי שנה. ואם הוא בחור חרוץ עם ראש על הכתפיים שיכול לשבת על התחת שלו הוא גם ייצא עם מצטיין דיקאן. מבחינתו ומבחינתם זה ווין ווין.

נ.ב יש לנו בחור שאנחנו קוראים לו קסם.. הוא עושה כל קורס בערך שלוש פעמים, אחרי שש שנים הוא הגיע לשנה ג

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק מאותה סיבה שבתל אביב יש סף קבלה גבוהה ובהרבה מקומות אחרים.

רמת המרצים מאוד גבוהה - ויש מספיק דרישה כדי למלא את כל המסלול ולהשאיר את הבוגרים ברמה גבוהה ואת יוקרתיות המוסד.

גם קשה להעביר קורסים ברמה גבוהה כששאר הכיתה לא.

מה גם שנחמד לדבר על הכסף הזה כאילו הוא יוצא דופן - אבל אחרי השתתפות המל״ג (ובא נזכור שהבין תחומי לא ממומנת ע״י המלג) זה בערך הסכום לסטודנט בשנה למוסד במתוקצבים.

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם כבר בנושא הזה, המוסד היחיד שאני מכיר שמתמש בטכניקה של כמות לעומת איכות, זאת האוניברסיטה הפתוחה.

לשכנע מישהו להרשם למדעי המחשב כשיש לו 3 יחידות מתמטיקה על 70, זאת שפלות שהרבה אנשי מכירות יתקשו להגיע אליה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...