Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

[פרוייקט מצולם] - מערכת SQ.

Itsik
שימו לב! השרשור הזה בן 6127 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

טוב, חלקכם מעורים בעניין השדרוג של המערכת ברכבי(כולל הרכב), השקעתי עוד כמה אלפים, אבל התמורה הרבה יותר ממספקת - לטעמי כמובן.

ברכב הקודם היה HU של Alpine, סט של DLS, מגבר של Xetec וסאב של Power Bass. ה-HU זה הדבר היחיד שנשאר והסט קומפוננט שודרג ע"י הוספת אלמנט שלישי.

הפרוייקט כולו ארך בערך חודשיים נטו(לא כולל גשמים) שבהם עבדתי רק בימי שישי ומעט בשבת כי לא יכולתי לעשות רעש, יתרה על כך הייתי בשלילת רישיון ככה שלא מיהרתי לשום מקום ועשיתי הכל ב'איזי'....

לאחר קריאה זה יצא קצת סיפור, אז רק למי שיש סבלנות.

ולענייננו, זהו הרכב המהולל, חיפשתי המון זמן אחד כזה ולבסוף מצאתי:

773662_1_full.jpg

בתחילה היו לי הרבה תכנונים לאיך זה יראה ומה יהיה בפנים ואפילו הכנתי סכימות ב-PowerPoint לאיך החיווט יחובר ואיזה כבל יהיה איפה, לאט לאט התחלתי לקחת את העניינים לידיים, בתור התחלה הזמנתי מחו"ל, מהאתר של Knukonceptz כבל מתח ראשי 2 Gauge, זוג(שחור/אדום) כבלי מתח משניים 4 Gauge, תיבת פיוזים עם כניסות ויציאות מתאימות לפלוס ותיבת פיצול תואמת למינוס, כבלי RCA שזורים וגם זוג מפצלים:

773662_5_full.jpg

התכנון המקורי שלי היה לבנות תיבות מפיבר למיד-באסים, תיבות גדולות שישבו על הדלת במקום הכיס הזה שיש בדלת ובניות על הדש שבהם יהיו המידים והטוויטרים, הלכתי לקנות את החומרים שעלו גם הם לא מעט, חזרתי הביתה והתחלתי את ההתנסות הראשונה שלי עם פיבר שאגב היו כמה שאמרו לי שאני אזרוק הרבה חומר כי התערובת אולי לא תצליח וזה יתייבש מהר/לאט....וכו'... אני רוצה להגיד שלא זרקתי אף תערובת ומה שעוד יותר הפליא אותי זה שכל פעם שיצקתי תערובת זה הספיק לי בדיוק לאותו החלק שרציתי. אז כמו שאמרתי יש תכנון תיאורטי ויש מציאות, בגמר בניית התיבה הראשונה שאמורה להתיישב על הדלת ניסיתי להרכיב אותה וזה דווקא נראה לא רע, אז מה אם אני אצטרך לנסוע עם דלתות פתוחות בשביל להנות ממנה... - כן כן, הדלת לא נסגרה כי הטבעת של הרמקול יצאה נמוכה מעט, והשקעתי בחלק הזה כ"כ הרבה זמן שאמרתי לעצמי שממש אין לי כח לחזור שוב על התהליך אז אני אוותר ואאטום גם את הדלתות, זאת התיבה:

773662_18_full.jpg

ואם כבר הזכרתי איטום, אז ברכב ישנם שני באלקים של Dynamat Xtreme, בדלתות יש על הדופן החיצונית שתי שכבות ועל הדופן הפנימית אחת:

לפני,

773662_10_full.jpg

ואחרי,

773662_11_full.jpg

ואיך לא, עם כל כך הרבה דיינאמאט צריך לאטום גם את התא מטען שנאטם כולו בשכבה אחת(באלק שלם הספיק רק לשכבה אחת) ובדפנות ששם יש יותר שטח פח הוא נאטם בשתי שכבות:

773662_12_full.jpg

מכאן אנו עוברים או בעצם חוזרים לפיבר לבניות שעל הדשבורד, אלה דווקא הצליחו יותר, יצקתי את התבנית הרצויה לתוך המקום שבו רציתי שהתיבות ישבו, הוצאתי אותם לאחר ייבושן, הוספתי טבעות MDF, מתחתי בד וציפיתי בסוף בפיבר, והתוצאה:

773662_7_full.jpg

לא הייתה לי ממש סבלנות להשקיע הרבה בגימור של זה ומבחינתי אם זה לא היה מושך את העין הייתי גם משאיר את זה בלי ציפוי בכלל, אז קניתי סקאי וציפיתי את זה, אני מודה, זה נראה רע - אבל לא איכפת לי! בתמונה קצת קשה לראות:

773662_13_full.jpg

כאמור, את המיד-באסים הכנסתי בדלתות, דבר נוסף ששכנע אותי לעשות כך הוא שהאלמנטים נכנסו למקום כאילו הוא נועד בשבילם מראש (סה"כ חורים של 6.5"), עם/בלי כיסוי:

773662_8_full.jpg

773662_9_full.jpg

ומכאן אנו עוברים לחלק לא פחות חשוב - תא המטען; אחת הסיבות שחיפשתי רכב כזה היא העובדה שיש לו תא מטען גדול ועמוק מאוד, ז"א שהסף שלו מאוד גבוה דבר שנותן לי את האפשרות לבנות רצפה כפולה ללא בעיה, הגלגל הרזרבי נמצא בתחתית, מעליו בניתי מדף מסנדוויץ' שיושב על שני צירים ומקנה לו את האפשרות להיפתח כלפי מעלה לצורך הוצאת הגלגל בשעת הצורך, על המדף הזה מוקמו המגברים, הקבל ותיבות הפיצול, ככה זה נראה לפני החיווט, רק הרכיבים מקובעים למדף, אפשר לראות את החיווט משתולל לו שם מאחורה:

773662_4_full.jpg

לאחר מכן חיווטתי את המגברים וזה נראה כמו בלאגן שלם, מה גם שהיה חסר לי כבל RCA אחד באורך מטר שלא חשבתי עליו מראש אז חדי העין שבינכם יוכלו לראות שם כבל של 5 שקלים באייס...אל נא לדאוג - חדש הוזמן:

773662_3_full.jpg

מעל הכל הורכבה פלטה נוספת שחוזקה עם ארבעה ברגים ועדיין לא החלטתי אם אני אשאיר אותה ככה או שמא אני אעשה חלונות מפרספקס וזה נראה כך:

773662_15_full.jpg

וככה זה נראה מהצד כשהמדף מורם:

773662_16_full.jpg

ולבסוף הונח הסאב שאגב לא שלי, שאלתי אותו מבעל החנות והוא עושה עבודה נפלאה לבינתיים, אבל אני עדיין לא סגור על שום סאב ככה שהכל עוד פתוח:

773662_17_full.jpg

זה הכל, לאחר מכן נכנסתי לרכב, כיוונתי חיתוכים מה-HU תחמתי כל אלמנט, כמובן שהכל בצורה גסה וכיוונים יותר עדינים יגיעו בהמשך.

לגבי הרכיבים - הם נמצאים בחתימה שלי, בבקשה בלי שאלות של כמה זה עלה לך וכמה ההוא עלה לך, אני אתן לכם הערכה כללית של סך הרכיבים ברכב כולל החיווט והדיינאמט - משהו באיזור 21K, אבל כמו שאמרתי פה לכמה אנשים, הכסף זה לא מה שחשבתי עליו בזמן שקניתי את הכל, חשבתי על התוצאה הסופית שאני דיי מרוצה ממנה, אין לי כסף מיותר ואפילו יש לי מינוס בבנק, אבל אני עובד בשביל הכיף שלי, בשבילי ההשקעה הפיזית שהשקעתי הייתה הרבה יותר דורשת, מאתגרת וקשה מאשר בזבוז הכסף, ובכדי למנוע שאלות נוספות - לא עשיתי ביטוח, לא משתלם לדעתי, אני אנקוט בכמה שיותר כללי בטיחות ואזהר...

אתם רשאים להגיב כאוות נפשיכם, אני יכול רק להגיד תודה לפורום שהקנה לי את רוב הידע שיש לי היום וגרם לי להגיע למערכת הזאת.

תודה,

איציק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 35
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

וואלה מברוק שהעינינים זזים .... באמת חיכיתי כבר זמן לשמוע על הפרוייקט שלך ...

אבל רק רציתי להגיד שאתה מוותר בקלות בנוגע לעבודה מפיבר הכל כך יפה שלך, אם אתה מעוניין שאני יעזור לך לעשות לה קוסמטיקה..... בכיף רק תבקש ...

(אתה מוזמן לראות גימור של הבנייה הראשונה שלי מהאפוקסי - ותיראה אם מוצא חן בעינייך הגימור +-)

המשתמש עזב את הפורום.

if i have seen farther than other men it is because i have stood on the shoulders of giants

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מצטער לאכזב אותך קצת אבל רוב האנשים לא ידעו להעריך נכון את המערכת שלך באמת ואת הרכיבים הנ"ל שאגב כמעט זהים לשלי ( אצלי עם עוד תוספות :-) )

בכול מקרה תתחדש על המערכת מקווה ששומעים בה כמו שאמורים לשמוע אגב עם אתה מפעיל את הסאב הנ"ל על הערוץ של ה A-5 הוא לא מספיק גם ב 2 אוהם כדי לנצל באמת את היכולת המצויינת שלו להרוס מראות אמצע של הרכב :-)

יובל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עבודה יפה,

שווה לשקול שוב אם הנפח בדלת מתאים לסט DLS שלך וכן להשתמש בבניה או לבנות חדשה.

עוד דבר שלא הבנתי, כיצד אתה מאוורר את המגברים?

מהתמונות זה נראה כאילו המגברים דיי אטומים לזרימת אוויר כלשהי.

איך כיוונת את הסט 3 חלקים האלה מבחינת המיקומים?

מה חותך את הסט? עד כמה שאני זוכר האלפיין לא יודע להתמודד עם סטים 3WAY אלה רק הפרוססור החיצוני שלו...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מצטער לאכזב אותך קצת אבל רוב האנשים לא ידעו להעריך נכון את המערכת שלך באמת ואת הרכיבים הנ"ל שאגב כמעט זהים לשלי ( אצלי עם עוד תוספות :-) )

בכול מקרה תתחדש על המערכת מקווה ששומעים בה כמו שאמורים לשמוע אגב עם אתה מפעיל את הסאב הנ"ל על הערוץ של ה A-5 הוא לא מספיק גם ב 2 אוהם כדי לנצל באמת את היכולת המצויינת שלו להרוס מראות אמצע של הרכב :-)

יובל

אני לא בטוח שרוב האנשים לא יודעים על מה מדובר, אולי הרוב לא שמעו את זה אבל כן שמעו על זה,

לגבי עניין ההגברה, ה500 וואט שהסאב מקבל הרבה מעבר למה שאני צריך, הסאב חתוך נמוך מאוד וכמעט כמעט לא מורגש, SQ אתה יודע....

אתה תגיע למפגש ביום שישי ?
ברור.

עבודה יפה,

שווה לשקול שוב אם הנפח בדלת מתאים לסט DLS שלך וכן להשתמש בבניה או לבנות חדשה.

עוד דבר שלא הבנתי, כיצד אתה מאוורר את המגברים?

מהתמונות זה נראה כאילו המגברים דיי אטומים לזרימת אוויר כלשהי.

איך כיוונת את הסט 3 חלקים האלה מבחינת המיקומים?

מה חותך את הסט? עד כמה שאני זוכר האלפיין לא יודע להתמודד עם סטים 3WAY אלה רק הפרוססור החיצוני שלו...

תראה, כרגע הסט בדלת נשמע טוב, נכון לעכשיו אין סיכוי שאני נוקף אצבע לכל סוג של שינוי ברכב, זה דרש ממני המון זמן והשקעה, אמנם עשיתי את זה בכיף אבל זה בכל זאת לא קל.

כרגע למגברים אין מאווררים, הפלטה העליונה נמצאת כ-5 ס"מ מעל המגברים והיא יותר קטנה מהתחתונה מה שנותן הרבה מרווח מהצדדים לאוורור.

לגבי מיקומים - לא השקעתי בזה יותר מדיי, הלכתי יותר על ברירת מחדל, האלפיין יודע לעבוד עם סט שלושה חלקים אבל לא עם ארבעה כאשר מכלילים גם את הסאב, אז מה שקורה בפועל זה שהסאב מקבל זוג ערוצים, הטוויטרים מקבלים זוג ערוצים ושני סוגי המידים מקבלים זוג ערוצים כאשר המגבר שלהם תוחם אותם באמצע.

תודה על התגובות, אני צריך את זה :-D.

איציק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש על המערכת וההתקנה בטח אין בן אדם שיותר שמח ממך כרגע המערכת באמת נראת מושקעת ובעלת רכיבים טובים....

אבל יש לי שאלה קטנה...

השני צירים האלה שהמגש של המגברים מחובר אליהם .. איזה צירים אלו?

איך הם מחוברים ולאן?

ואני אשמח אם תעלה תמונות של הצירים...

תודה מראש!!

היום זה המחר שדאגת לו אתמול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6127 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...