Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שמן גיר בסוזוקי SX4 וכריות בולם

chenrp
שימו לב! השרשור הזה בן 822 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

1.קראתי בספר רכב כי לא צריך מעולם להחליף שמן גיר אוטומט בסוזוקי.

אבל קראתי בחול כי מאוד ממליצים לבצע פלאשין ולהחליף שמן גיר פעם ב100,000 או 3-4 שנים.

האם ניתן לבצע במורשה?

מישהו עשה זאת בעבר?

2. אני חווה רעשים מהבולמים כשאני עולה על באמפרים. כשהמנוע מתחמם אין רעשים.

אולי אלו תושבות מנוע? או כריות בולם יבשות? האם מוסך מורשה ידע לאבחן?

תודה לעונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם היצרן לא מגדיר תדירות החלפה אין מה להחליף.

לגבי הרעשים כל מי שמבין מקצועית יוכל לאבחן. נסה לפני הנעה שהכל קר להפעיל לחץ על פינות הרכב ולשמוע בדיוק מהיכן מגיע הרעש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ להחליף,סבי עם SX4 טען למכה בשילוב הילוך לאחר המלצתי להחליף שמן גיר הבעיה סודרה, לא רואה סיבה לא להחליף, מאידך אם היצרן טוען שגיר זה לא מצריך החלפת שמנים כנראה לא יהיה נזק אם לא תחליף.

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לך לבצע במורשה? קנה את השמן המתאים ובצע זאת בעצמך או בעזרת נדיבותם של מישתמשי הפורום שיישמחו לעזור. מדובר בפעולה פשוטה מאוד של ריקון ומילוי מחדש. חבל שתשלם הון על זה במורשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש ברשותי ספרות יצרן מלאה ל SX4. לפי מה שכתוב שם יש להחליף נוזל תיבת הילוכים כל 165,000 קילומטר וללא הגבלת זמן. תחת תנאים קשים רשום שמומלץ להחליף את הנוזל כל 30,000 ק"מ או שנתיים.

בהנחה שרכבך אינו עובד בתנאים קשים, אני חושב שנכון יהיה להחליף את הנוזל בתדירות גבוהה מזו המומלצת על ידי היצרן, נאמר כל 60-80K ק"מ. זו תעודת ביטוח לתפקוד תקין של הגיר, שמירת תכונותיו החיוניות של הנוזל והארכת חיי הגיר.

כמו שכתבו לך, הנוזל המומלץ הוא SUZUKI ATF 3317 או נוזל Mobil ATF 3309, אצל אבי חלקי חילוף למשל הוא עולה 69 ש"ח לקווארט (946 מ"ל). הכמות הנדרשת בהחלפה חלקית (ריקון דרך פקק הריקון) היא 2.6 ליטר, במערכת יש בסה"כ 5.8 ליטר.

בהצלחה.

סוזוקי.jpg

"מדינה מפותחת היא לא מדינה בה העניים נוסעים ברכב פרטי אלא מדינה בה העשירים נוסעים בתחבורה ציבורית"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה חברים!

כנראה שרק ארוקן ואמלא בשנית.

70שח לליטר כפול 3 ליטר = 210 שח לשמן.

+ פיית מילוי נראה לי דיל טוב.

תודה.

ומה בעניין:

"

אני חווה רעשים מהבולמים כשאני עולה על באמפרים. כשהמנוע מתחמם אין רעשים.

אולי אלו תושבות מנוע? או כריות בולם יבשות? האם מוסך מורשה ידע לאבחן?"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 6 שנים מאוחר יותר...
בתאריך 3.1.2016 בשעה 09:37, chenrp כתב:

תודה חברים!

כנראה שרק ארוקן ואמלא בשנית.

70שח לליטר כפול 3 ליטר = 210 שח לשמן.

+ פיית מילוי נראה לי דיל טוב.

תודה.

ומה בעניין:

"

אני חווה רעשים מהבולמים כשאני עולה על באמפרים. כשהמנוע מתחמם אין רעשים.

אולי אלו תושבות מנוע? או כריות בולם יבשות? האם מוסך מורשה ידע לאבחן?"

נמצאה הפתרון לגבי הבולמים? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הרעש על באמפרים זה כנראה 2 גומיות מוט מייצב בקטנה,  

אבל תיזהר שלא יספרו לך שזה בולמים כריות וסיפורים כי זה קל מאוד ליפול פה בסוזוקי ולצאת בנזק של כמה אלפים כשב 200 שקל אתה מסמן וי ועובר הלאה, אם אתה מהצפון יש לך מוסך חושי בצק פוסט, הם אלופים בשנייה יאבחן ויאמר לך בדיוק בלי סיפורים ומעשיות. לגבי הגיר אני לא הייתי נוגע בו בכלל אבל... תמיד יש אבל לשיקולך, בהצלחה.

עריכה אחרונה על ידי m&t
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 822 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...