Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיוע לnewbie מוחלט, קומפוננט HU והתקנה [ג'ולייטה]

oryo
שימו לב! השרשור הזה בן 2758 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 136
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תום, שוב תודה על ההסברים.

דיטק, המון תודה על התגובה המפורטת, אני לא מבין איך שבוע של חיפושים בגוגל וalfaowner וטרם ראיתי את המוצרים של דנסיון, שנראים מצוין אגב. אני לגמרי מתכוון לחפור בנושא.

אני אשקול בחיוב את ההצעה לחבר את הדיבורית לרמקולים האחוריים בלבד, נשמע כמו הצעה מוצלחת מבחינתי.

אנבור עוד קצת במוצרים של דנסיון, כרגע ה lite bt נשמע לי מצוין בעיקר בגלל שרשום שם שיש תמיכה בשליטה מההגה... נראה מה גוגל מספר.

בהנחה שאני נשאר עם אות מה hu המקורי, האם מנחת+מגבר+קומפוננט יספקו שדרוג מאסיבי? כאמור משה, איתו דיברתי היום, אמר שמנסיונו הוא לא כ"כ ממליץ לבצע זאת עם המע' המקורית באלפא.

אריק אם אני רואה שיש לי אפשרות להגיע אשלח לך ה"פ, תשתדל להעיף מבט בשבת בבוקר (:

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי אז אחרי קצת חפירות באינטרנט:

המוצר של DENSION דיבר אלי, נראה שמדובר במוצר איכותי יחסית, וחשוב לי שאם כבר אני מטפל בבעיה אז להשתדל ולנסות לטפל בה על הצד הטוב ביותר.

הביקורות באינטרנט חיוביות, אך לא כולן מתייחסות ספציפית לאלפא. הביקורת השלילית היחידה שמצאתי על המוצר היתה בנוגע לפיאט500, שזה קצת מחשיש כי נאמר לי שהמע' ב500 ובג'ולייטה מזכירות זו את זו, לא יודע עד כמה / אם בכלל זה נכון.

מה שכן, העלות הכוללות היא 600 שקלים, ואז עולה השאלה - האם לא עדיף לרכוש בארץ וזהו? הבעיה שלי עם הרכישה בארץ היא שאיני יודע של מי הקופסא, מה האיכות וכו'. יכול להיות שמוכרים לי קופסא סינית זולה בתמחור פסיכי, יכול להיות שמוכרים לי קופסא מיצרן נורמלי בתמחור הגיוני. ניסיתי לברר את שם הקופסא עם בעל העסק שנתן לי הצעת מחיר - ללא הועיל...

מה אומרים שועלי הפורום? ללכת על קופסא לא ידועה בהתקנה מקומית, או על הדנסיון?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי ניראה לי שעניתי לך גם בalfaowner אבל לא ראית אני בגולייטה שלי הרכבתי מתאם שנירכש בebay איטליה במיוחד עבור גולייטה( לפני כן קניתי אחד שצוין עבור פיאט 500 וברבו אכן לא מתאים לאלפא) עולה כולל משלוח 100 יורו. http://m.ebay.com/itm/400872942508?_mwBanner=1כמו כן החלפתי את הרמקולים מקדימה לקומפוננט של פוקל האיכות שופרה מאוד יש כניסת USB עכשיו אני רגוע:wink:

אגב התקנת המתאם לוקחת כמה דקות פעולה מאוד פשוטה.אשמח לעזור לך אם תרצה.

עריכה אחרונה על ידי YLKLN
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב עוד עדכונים:

1. בדקתי את חיבור הAUX, הצפצוף עדיין שם. מדובר במשהו שקשור למוח הדיבורית ו/או לחיבור הרמקולים.

2. נפגשתי אתמול עם YLKLN ושמעתי את הסטאפ אצלו ברכב, מבחינתי problem solved. לאחר הפגישה נסגרתי על כך שאני נשאר עם הHU ומזמין קופסא חיצונית שתזרים אליו מדיה, או שאזמין את הקופסא שמותקנת אצלו, או שאזמין את הדנסיון שמגיעה גם עם חיבוריות בלוטות' - ואולי כך אייתר ואפטר מהדיבורית הנוכחית אצלי ברכב.

3. במידה ואזמין קופסא ללא בלוטות' / האיכות לא תהיה מספקת, התכנון הוא לקחת בעצה שנאמרה כאן מקודם - לחבר את הדיבורית לרמקולים האחוריים בלבד, כך שהHU תהיה מחוברת לרמקולים הקדמיים ישירות, ללא מעבר דרך הדיבורית.

אז בהנחה שאני מחבר קופסא, והשמע מעובד בSTOCK HU של הרכב. מה ממליצים מומחי הפורום:

1. להשאר עם הרמקולים הנוכחיים, הם בלאו הכי ברמה סבירה+

2. לעבור לקומפוננטים שיחוברו ישירות לHU

3. לחבר מנחת, ואז מגבר, ואז קומפוננטים+סאב

קיבלתי כל מיני המלצות סותרות, חלק אמרו לי שלהחליף לקומפוננט בלבד לא ייתן כלום, חלק אמרו שמנחת+מגבר לסטוק זה מיותר, אחרים אמרו את ההיפך הגמור. רוב העצות הגיעו מבעלי הטיה/אינטרס כזה או אחר, כך שהעצות כאן כנראה יקבלו פריוריטי אצלי במסד עיבוד הנתונים (;

ושוב תודה לYLKLN על העזרה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל אחת מהאופציות יכולה לעבוד.

אתה זה שצריך להגיע להחלטה על סמך מה שחסר לך מבחינת הסאונד וכמה אתה מוכן להשקיע בנושא.

שים לב שגם YLKLN מספר שהחליף את הקומפוננטים הקדמים והתוצאה שופרה. והרי שיצא לך לשמוע את המערכת אצלו ואפשר להיפגש שוב אחרי שתתקין רק את המתאם ולעשות השוואה מדוייקת יותר. או בקיצור, תתחיל מענין המתאם (בהתחשב שנשמע שאתה סגור לגביו) ותמשיך משם.

נשארת בסוף במרכז? שים לב ש-ArikC הציע להיפגש איתך במפגש פורום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד חברה ששכחתי ממנה ועכשיו ראיתי שגם מייצרת קופסאות AUX/USB לאלפא רומיאו היא גרום אודיו.

מדובר בחברה אמריקאית שגם מייצרת בארה"ב. לפי האתר שלהם הקופסאות שלהם גם תומכות בשליטה מההגה כך שאפשר להעביר שירים, לנגן, לעצור דרך ההגה.

כל המבחר שלהם לאלפא רומיאו/פיאט כאן:

http://gromaudio.com/store/all-bpt.html

שים לב שיש להם מבצע שנה חדשה עד 5/1 עם 20$ קופון הנחה ומשלוח חינם בתוך ארה"ב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל קופסה כזו אמורה לתמוך בשליטה מההגה, לא?

הרי הן מדמות צ'ינג'ר, כך שברור שהווליום נשלט דרך הרדיו המקורי/הגה וגם לגבי העברת שירים (בחיבור USB או BT עם תמיכה בפרוטוקול שליטה AVRCP). בדר"כ יש מגבלות בדמות מספר ספריות או תצורה מסוימת לשמירת הקבצים על הדיסק און קי.

^ לא מבוסס על נסיון אישי, כך שתקנו אותי אם אני טועה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

אולי ,אם תרצה, נוכל לעשות משהו מעניין .

יש ברשותי ג'ולייטה 2011 שאני מוכר עם רמקולים/מגבר , מערכת שמע ...

אולי נעביר את הכל אלייך...

עשיתי את ההתקנה אצל יוסי... :-)

זה מה שיש לי :

* alpine iva-w520

* מערכת ניווט IGO

* BLUTOOTH : ALPINE KCE-250BT

* רמקולים : HYBRID OVATION II 6

* סאב : FOCAL 3 POLYGLASS 27 v1

* מגבר : SUNDOWN 4x100

אפילו יש לי דשבורד מותאם :

http://s1226.photobucket.com/user/shpring10/media/DSCF2321.jpg.html

מגבר וסאב :

http://s1226.photobucket.com/user/shpring10/media/DSCF2319-1.jpg.html

אם מתאים לך - בוא נמשיך את זה בפרטי...

Alfa Giulietta 170-8C , 2011.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

shpring - נמשיך בפרטי.

בכ"א במידה ואני ממשיך בכיוון הנוכחי: על הקופסא 'נסגרתי' (קרי: נשאר עם הSTOCK HU), את הקומפוננטים אני אחליף, ולא אשתמש ברמקולים האחוריים (או לחלופין: אשתמש בהם בשביל הדיבורית בלבד במידה והקופסא שארכוש לא תגיע עם דיבורית איכותית).

נותרה השאלה - האם להגביר?

האופציות שלי הן:

1. להשאיר סטוק+קומפ' בלבד.

2. לחבר יציאות אחוריות למנחת + מגבר + סאב

3. (להנחית+)להגביר את כל העסק

השיקול של להמנע מהנחתת הקומפ' הוא בכדי לא לפגוע באות השמע, בלאו הכי אני לא מחפש ווליום גבוה כך שלא ברור לי האם הנחתה+הגבר תועיל/תזיק לאיכות של הקומפ'

לאחר שכמעט בכל מקום שראיתי, הומלץ להתקין סאב, בגדול אני מעוניין לנסות וכן לבצע זאת (קרי: אופציות 2/3 מקבלות תיעדוף אצלי). הסיבה שאני מעוניין לעשות זאת היא בעיקר בשביל להוריד עומס מהקומפ', "לשחרר" אותם עבור התדרים הגבוהים.

אני שומע רוק, אין לי חיבה מיוחדת לבאסים, ולכן אני נוטה להאמין שסאב קטן יספק אותי. בנוסף אני ממש לא מעוניין בהפסד של חצי בגאז' בשביל סאב.

אז בהנחה ואחת מהאופציות 2/3 תבחר, אשמח לשמוע האם יש המלצות ל

4. סאב קומפקטי (קרי: שיתמוך בבניה קומפקטית)

5. סאב שיתאים לגלגל הרזרבי / מתחת למושבים / פתרון אחסון אחר

כאמור - אין לי בעיה להקריב performance בשביל יותר פרקטיות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Blue&Me זו מע' בלוטות' והזרמת מדיה מבית פיאט, מבוססת מחשב קטן. הפיצ'רים המרכזיים שלה הם הזרמת מדיה דרך USB, דיבורית בלוטות' שכוללת זכרונות (מסתנכרנת מול הפלאפון), פיקוד קולי, ויש בטח עוד כמה דברים.

היא אינה קשורה למע' עצמה המותקנת ברכב.

לפי מיטב הבנתי, ברכבים שלנו בארץ מותקנת מערכת מבית BOSCH (ולא Blaupunkt). מהסיבה הזו מסתבר שאני בכלל לא יכול לרכוש את הקופסא של DENSION. לכן אני כנראה ארכוש קופסא כפי שיש אצל חבר הפורום YLKLN.

אם יש למישהו עצות/תובנות בנוגע לשאלות מההודעה הקודמת שלי, אשמח לשמוע. סליחה על החפירות אבל אני רוצה לעשות את ההתקנה פעם אחת ולנסות לעשות אותה כמה שיותר טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שיש לylkln זול ונחמד אבל נתקעים בסוף עם רדיו שלא מאפשר random, שאין לו שמות שירים, שצריך לסדר את התקיות בdok בשמות מוזרים והכי גרוע עם סאוונד מסורס.

אם ההוא מלמעלה שמוכר את כל המערכת שלו יסכים למכור לך את הפלסטיקה והדאבל דין שלו (עם מתאם שליטה להגה גם) בלי שאר המערכת ובמחיר טוב זה שווה הרבה יותר לפי דעתי.

Citroen C1 2017 ידנית (ליום יום) | Fiat Punto Cabrio 60s 1995 (לא ברור למה 😅)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

טוב יש עדכונים.

הפרוייקט נפל "תודות" לכך שהבנתי שיש בעיה בקלאצ' וכי הוא דורש החלפה, לכן הכסף שהיה מיועד ליישור קו (שכלל בתוכו שדרוג שמע) קיבל reallocation לטובת הקלאצ', מה גם שזה הרבה יותר יקר אבל לא משנה.

מפה לשם, יש לי יומולדת עוד שבועיים, ואשתי החליטה שליומולדת אני אקבל סאונד לרכב... אז זה חזר להיות רלוונטי.

לאחר עוד חפירות וייעוץ וסיוע של חבר מהפורום, הוחלט על:

קומפ' Rainbow SL-C6.2 (סאונד ליין)

מגבר שיש לי כבר (Helix ESPIRIT 40)

מנחת 4 ערוצים Audison connection SLI4

+התקנה, אצל שרון מאוטו'ס סאונד

ייתכן שאוסיף למיקס איטום חלקי, ייתכן שאוסיף סאב קטן, נראה מה יהיה התקציב הסופי

הרמקולים האחוריים ינותקו ממערכת השמע, ויחוברו באופן בלעדי לדיבורית.

בינתיים הקופסת USB הגיעה, ואני צריך להתקין אותה בקרוב

מקווה לטוב... אעדכן.

עריכה אחרונה על ידי oryo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2758 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...