Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיוע לnewbie מוחלט, קומפוננט HU והתקנה [ג'ולייטה]

oryo
שימו לב! השרשור הזה בן 2758 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

אני לא יודע מה הקטע הזה, אבל למרות שחפרתי בפורום הזה ובאחרים את התחום, עדיין כל העסק מאוד מבלבל מבחינתי ולא הצלחתי להגיע לתובנות ותפירה ספציפית למקרה שלי. אז אודה לחברי הפורום על סיוע.

מדובר בג'ולייטה תלתן 2012, מצ"ב תמונת פנים:

IMG_20151223_201735.jpg

מגבר כבר יש לי, רכשתי מחבר שידוע כאנין טעם (אני יכול להתחרט אם תגידו לי שהוא פח, אבל אני בספק שזה המצב):

IMG_20151224_083502.jpgIMG_20151224_083512.jpg

כעת דרושים קומפוננטים ("6.5 לפי חיפוש בגוגל), והיות והרכב מגיע עם HU שאינו תומך בUSB (מה נסגר איתם!?) וכמובן ללא שום סוג של מסך, אז כנראה שבעל כורחי איאלץ להחליף אותו.

קצת לגבי הHU: כפי שניתן לראות מהתמונה, המהנדסים בג'ולייטה הגדילו ראש ובנו את המערכת כך שיהיה לנהג מקסימום כאב ראש אם הוא רוצה להחליף אותה. החלק הקשיח 'חתוך' לפי מידות המע' הסטנדרטית, ואין לי מושג מה אמורים לעשות בעת החלפת HU - אני הרי לא שש לחתוך את החלק הזה מפאת פחד מטעויות התקנה... מצד שני בלי לחתוך מה אני אמור לעשות?

בנוסף, בעוד שיש סיכוי שאחד מגאוני הפורום ימצא פתרון בדמות סינגלדין שיתאים איכשהו לחיתוך סטוק הזה, ברור לי שדאבלדין לא יתאים בחיים, ולקנות היום סינגלדין נשמע לי קצת מוזר כי אם כבר אני משקיע ברור שבא לי מסך נורמלי עם כל הפינוק הנלווה. אם יש מע' סינגל דין עם מסך נשלף זו יכולה להיות אופציה רלוונטית.

הדרישות מהמערכת:

מבחינת מוזיקה - אני שומע רוק (queens of the stoneage, foo fighters, royal blood), אני לא שומע בווליום חזק, אני גם לא אודיופיל ולא יודע להבין בתדרים וכו' וכו' - אני כולה רוצה שהמוזיקה תשמע נקייה יחסית, בלי קרקושים וריצודים.

מבחינת תפעול - אני מעוניין בכניסה לרכיב זכרון (USB או SD), אני לא משתמש בAUX. אם יש מע' שיכולה להתממשק עם הפיקוד מההגה שיש אצלי - אני ממש ממש אשמח. בנוסף, אם יש אפשרות למערכת בלי דיסקים, אז זה עדיף מבחינתי (היות ואני בלאו הכי לא הולך להשתמש בזה אי פעם)

מבחינת מסך - במידה ויש אפשרות לHU שכולל מסך (רגיל/מגע), המטרה העיקרית היא שיקוף של הפלאפון לטובת ווייז, אנשי קשר וכו'.

אני אחלק את השאלות שלי לסעיפים בשביל שיהיה קל לענות בלי לעשות סלט:

1. קומפוננטים - 750 ש"ח, מוכן למתוח עד 1,000 במידה וההפרש באמת משמעותי ומוצדק לטעמו של הממליץ. העדפה לחדש.

2. HU בלי מסך (הכוונה למסך מגע או מולטימדיה) - 1,000 ש"ח, אין לי בעיה ליד 2.

3. HU עם מסך - אם יש דברים שיכולים להתאים לרכב, תמליצו. אני אשפוט כל מקרה לגופו בהתאם לכמה פיצ'רס מגיעים עם הרכיב, ומקווה שתוספת של 2,000 שקלים נוספים לסעיף 2 תסגור את הפינה (אבל אם זה יותר, גם אשמח לשמוע)

4. התקנה - זה ג'וקר מבחינתי, אין לי מושג מהי העלות, אין לי מושג מה קורה במידה ורכשתי את כל הרכיבים מאותו מקום (אולי יש הנחה בהתקנה?), אני מקווה ש300-500 שקלים בערך יסגרו את הפינה.

5. סאב - כרגע אני לא מתכנן לרכוש אחד, במידה ואתם סבורים שזה חובה עבור הדרישות שלי, ובמידה וזה מתאים למגבר שיש לי (אני לא רוצה מגבר נוסף), ובמידה ויש משהו קטן שלא יגרום לתא המטען שלי להראות כמו תא מטען של אודיופיל, תפדאל.

עוד משהו - יש לי יכולת לרכוש דברים בארה"ב (טיסות מהעבודה), רק במידה והחסכון משמעותי (30%+), אם הוא לא משמעותי אני מעדיף שהכסף יישאר אצל בעלי עסק בארץ.

בגזרת ההמלצות הקיימות: קיבלתי המלצות על קומפוננטים של RAINBOW, ומהפורום ראיתי כל מיני המלצות על MOREL מבחינת יחס עלות/תמורה. בענייני הHU אני לא מכיר כלום משום דבר.

אם יש סעיפים שאתם סבורים שחסרים לי בדרישות - תעדכנו, אני עם ראש פתוח.

תודה רבה למי שישקיע מזמנו לעזור :)

--

אור

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 136
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

הי אור,

קודם כל - אחלה רכב! לא היתה לך בראבו משופרת?

בכל מקרה - בדור הראשון של הג'ולייטה אכן המהנדסים יצאו מתוך נקודת הנחה שמי שקונה אלפא - מאזין כנראה רק למנוע ולא טרחו בכלל להשקיע במערכת המקורית מעבר לעיצוב שלה.

בגדול - המומחה למערכות אודיו באלפות הוא יוסי אלפיין - http://www.ecaudio.co.il והוא גם ערוץ ההפצה של ספונסר הפורום ARC AUDIO שזה מותג ששם את עצמו חזק בתוך עולם הSQ (איכות שמע).

באלפות האלו בזמנו לא היה קיט מתאם לדאבל דין ומי שרצה דאבל דין פשוט היה צריך לגשת לאמן קסטום שיעשה לו בניה בפאנל המקורי - יוסי יודע לעשות את זה היטב! אתה תוכל לראות כמה וכמה אלפות שכאלו באתר שלו או בפייס.

האפשרות השניה היא שאולי היום כבר קיימים פאנלים תחליפיים שכאלו ואתה יכול לרכוש אחד ולהתקין דאבל דין - אני בספק לגבי כך אבל עבר הרבה זמן וזה שווה בדיקה.

לגבי סט קומפוננט - תנסה את XDI של ARC - נכנס בתקציב.

יש לך אפשרות לרכוש HAT IMAGINE (במידה ונשאר) ישירות מאליקו שמחסל את המלאי שנשאר לו - חבר הפורום ELIK0

מוראל וירטוס זו גם כן המלצה טובה.

לגבי המגבר - שמע, יש לך חבר טוב! נגיד את זה ככה :wink:

זה מגבר מעולה!

בהצלחה ואתה יכול גם להיות בקשר ישיר איתי.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. אם לא ההצעות של אדי לקומפוננטים, לפחות בכל הנוגע למורל אתה יכול ללכת גם על הטמפו אולטרה.

2. מומלץ לחפש מכשיר בעל פונקציות חיתוך מלא (Crossover) ותיקוני זמן (TA/TC). מגבלת התקציב תדרוש מציאת מכשיר יד 2.

3. מכשיר כמו פיוניר AVH-X5750 נמכר בכ-2000 ש"ח, מעליו תוכל למצוא את סדרה 8 (ספרה ראשונה) המתקדמת. שים לב שדגמי 2016 מתחילים לצאת (ספרה שניה 8 ).

4. יש פאנלים תחליפיים שמחליפים את כל החלק המרכזי. ראה למשל כאן מספר מק"טים של חברה מסוימת. שים לב שמדובר בקיטים שכוללים מתאם חיווט כולל מתאם שליטה מההגה (שנדרש במקרה שלך משום שהוא מתקשר עם המערכת באמצעות ה-CANBUS ולא על הפרשי התנגדויות). שים לב גם שיתכן והקיטים המדוברים הם רק עם פאנל שמותאם להגה בצד ימין ולכן תצטרך לבצע רכישה נפרדת של החלקים בקיט או לבדוק אפשרות להתאמה להגה שמאלי (כמו שמופיע בחלק מהמק"טים פה).

הנה חוברת הפעלה של המגבר שלך (שני עמודים אחרונים באנגלית ונוגעים לזה שברשותך).

במידה ואתה הולך על האופציות בסעיפים 2/3 שאכן כוללים קרוסאובר מלא, ניתן לשקול בחיוב עבודה אקטיבית עם המגבר ואז בהמשך לסעיף 1 תציץ בפורום יד שניה לגבי אלמנטים שנמכרים בלי הקרוס שלהם.

בהצלחה :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק עלויות בנייה משוערות לפני שאתה נוסע מהצפון ליוסי באור יהודה. לדעתי, בתקציב שציינת, חבל על הדלק.

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

באזור חיפה יש שתי המלצות שחוזרות על עצמן בפורום לגבי "ליאור מולטימדיה" ו"אוטו'ס סאונד".

לא יודע להגיד עד כמה הם מתמצאים באלפות.

להגיד שחבל על הדלק לסוע ליוסי מהצפון בשביל מערכת מותקנת במיטבה זה בערך כמו להגיד שחבל לסוע מהצפון למוסך רון אם יש לך רכב VAG. :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קטעים, אני במקור משם, ככה ש'לנסוע במיוחד' זה לא סרט פשוט מדביקים את זה לביקור משפחתי.

א-מה-מה, דיברתי עם יוסי, הבנתי שסינגל דין זו לא אופציה, ושעבור דאבל דין יש להוסיף קרוב ל2,000 שקלים על דאשבורד חליפי, ומתאם להגה. זה לפני שמדברים על עלות הדאבלדין עצמו, קומפוננט, וכמובן התקנה... כל זה בשביל שיהיה לי USB PORT ואיכות שמע סבירה+. גדול עלי.

אני בודק את האופציה לחבר קופסא שמדמה צ'יינג'ר, ואז אמנם אין לי קריאה שמית של השירים, אבל ניתן לשלוט בהם מההגה. יש קופסאות כאלו ב300-500 שקלים מאיביי, וקיבלתי המלצה מאלפיסט שביצע התקנה בארץ על מישהו, אבל הוא גובה 1,500 עבור הקופסא.

תום, אני כאמור חדש בתחום ולכן לא מבין חצי מהדברים שרשמת (:

אתה טוען שאם אני מחליף את הHU למשהו עם 'קרוסאובר' אז אפשר לרכוש אלמנטים בלי קרוס, ואם לא אז אני צריך אלמנטים עם?

אלמנט זה קומפוננט? סאב?

אני מניח שהשאלות האלו טריוויאליות, אבל כאמור אני לא לגמרי הבנתי את המושגים, וקראתי כאן לא מעט (ממש לא מעט) ואני מהנדס ביום יום ככה שיש לי גישה טכנית, ועדיין כל המושגים לא יושבים אצלי מסודר בראש. אשמח אם תוכל לענות לי כמו שהיית עונה לילד בן 3 D:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחפש ג'ולייטה בפירוקיה,תקנה את החלק הזה של הדאשבורד ותחתוך אותו.

אין סיבה לקנות מתאם ב2000 ש"ח שההבדל בין החלק המקורי למתאם הוא חור גדול יותר,והמתאם הזה לא זול גם בחו"ל.

אני אומר לך מעכשיו,אם אתה מתכוון לבנות מערכת שהבסיס שלה הוא רדיו מקורי,קח בחשבון שהתוצאה הסופית תהיה סבירה מינוס ותו לא.

המערכות המקוריות מסרסות את הסאונד מאוד,ותצטרך להוסיף מתאם שיוסיף לך יציאות RCA שגם הוא גורע מהסאונד.

ההמלצה שלי כרגע לקנות את החלק של הדאשבורד ולחתוך,לשים מכשיר דאבל דין טוב.

בנוסף אתה יכול לחבר את המגבר לרמקולים המקוריים כרגע,בכיוונים נכונים לא צריכה להיות בעיה,אם תרצה להוסיף סאב(שלדעתי הוא בגדר החובה) אתה יכול.

בלי סאב אתה מאבד נפח מסוים מהסאונד שרמקול רגיל לא יכול להשלים,ברגע שתחבר סאב אני מאמין שהסאונד ישמע לך יותר "שלם"

לא חסר סאבים קטנים משומשים כמו הרץ ES250/ES300 שמגיעים בתיבות קטנות יחסית ועולים כ500 ש"ח +- בהתאם למצב המוצר.

התקנה ב500 ש"ח לעולם לא תהיה איכותית,במיוחד שמדובר ברכב יחסית יקר לא הייתי מזלזל בעניין.

העצה הכי טובה שאני יכול לתת לך היא במידה ואתה כן מחליט ללכת על התקנת מערכת,תחסוך קצת אז ההתקנה תתעקב בעוד חודש חודשיים,שלוש אבל אתה תעשה פעם אחת וכמו שצריך.

פעם אחת מפרקים,פעם אחת מרכיבים.

גם חשוב ללכת למתקין שמבין ויודע ולא איזה חאפר שיכסח לך את הרכב.

קח בחשבון שמהתחום הזה יוצאים רק בנזק כלכלי,התחלתי ממערכת קומפלט בשווי של 3K ,היום זה אפילו לא המחיר של הסאב שלי.

Bayerische Motoren Werke

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן נראה שהחלק החליפי לדשבורד יקר.

גם בחו"ל רק הדש עצמו נמכר בשווה ערך לכ-850 ש"ח, ומתאם שליטה מההגה בכ-250 ש"ח.

קרוסאובר מחלק תדרים בין האלמנטים (כל רמקול בנפרד).

כשאתה רוכש סט קומפוננט אתה מקבל בדר"כ יחד עם הרמקולים (בסט 2WAY - טוויטר ומידבאס, בסט 3WAY טוויטר, מיד ומידבאס) קרוסאובר פסיבי (קופסה עם קבלים, סלילים ונגדים שמסודרים באופן מסוים כדי לבצע את החלוקה).

HU שמכיל בתוכו קרוסאובר אקטיבי מלא (החיתוך מתבצע ברמה הדיגיטלית במכשיר), מייתר במצבים מסויימים את השימוש בקרוסאובר הפסיבי הנ"ל.

אם יש צורך להרחיב עוד, תגיד. :-)

אגב, התמונה שהעלת של פנים הרכב היא שלך?

זה נראה כמו דיבורית מוטורולה TK30. יכול להיות שאני טועה, אבל נדמה לי שאפשר להתחבר למוח שלה עם Ipod או USB.

עריכה אחרונה על ידי Tom_22
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תום, איזה שועל זיהוי.

זו אכן דיבורית TK30 של מוטורולה, ואכן יש לה כניסת AUX.

הבעיה: כל פעם שאני נוגע בדיבורית, יש צפצוף/שריקה סטטית חלשה ומעצבנת. קרי: אני נוהג ברכב והכל סבבה, נוגע בדיבורית לבחור איש קשר (או מקבל שיחה), ואז יש את אותו 'צפצוף סטטי'. זה עובר כאשר אני מפסיק להשתמש בה.

מודה שזה די טיפשי שלא שאלתי כאן על הנושא - יש למישהו איזושהי השערה/מושג לגבי מהות אותו צפצוף, וכיצד ניתן לפתור את הבעיה?

אם זה יקרה, אני יכול לעשות STREAMING מהפלאפון למכשיר ודה פקטו לייתר את עניין הUSB, לפחות באופן זמני כי אני משער שהזרמה שכזו פוגעת באיכות השמע באופן ניכר.

אשמח לסיוע / תובנות וכו', עכשיו שאני חושב על זה - אם אני פותר את בעיית הדיבורית אזי שאני יכול לחלק את השדרוג לשניים: התקנת מגבר וקומפוננט (ואולי סאב קטן, האם אני יכול להתקין אחד כזה בשימוש במגבר שלי בלבד?), בהמשך אם אתחבר לתחום השמע שדרוג דשבורד וHU.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי חוברת ההפעלה יש לה גם כניסת AUX לחיבור יציאת אוזניות וגם כניסת USB לחיבור DOK, וזה מעבר כמובן ליכולת הבסיסית שלה להזרים מוזיקה ב-BT.

הרעשים יכולים להיות ענין פעוט של חיבורים קצת רופפים או משהו קצת יותר "אלקטרוני".

מבלי שמתקין מנוסה יתעסק איתה, נראה לי שיהיה קשה לאבחן במדויק.

אכן אתה יכול להשתמש במגבר עבור סט קומפוננט וסאב (שכח מכל הענין של עבודה אקטיבית במקרה זה).

ערוץ לכל צד של הקומפוננט ושני ערוצים בגישור לסאב.

אם אתה לא מחליף את יחידת הראש, תצטרך מנחת שימיר את האות מחוטי הרמקולים ל-RCA.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תום שוב תודה על התשובות, סגרת לי עוד כמה פינות בהבנה.

עוד כמה שאלות ברשותך:

1. מהו dok? בגוגל מצאתי כל מיני הסברים אבל לא משהו שנראה רלוונטי

2. הבנתי את עניין החיתוך האקטיבי, האם מדבריך אני יכול להסיק שהמגבר מטפל בזה? האם במקרה זה יח' החיתוך שמגיעה עם הקומפוננט אינה נחוצה? האם עדיף לי לרכוש אלמנטים בנפרד, או סט קומפוננט מלא?

3. תודה על ההסבר לגבי מנחת, אם יש דגם מומלץ אשמח לדעת. זה לדוגמא, שווה רכישה? יתאים לי?

4. כנ"ל בנוגע לסאב קטן, אני כרגע בודק את מה שאריק המליץ (הרץ ES250/300), אם יש עוד המלצות אז בכיף. אני רוצה משהו שיהיה כמה שיותר קטן, הבגאז' בג'ולייטה לא מאוד גדול מלכתחילה ולא בא לי לסרס אותו לחלוטין.

והכי חשוב - האם יש בפורום המלצות למומחי אודיו מאזור הצפון? אני נוטה להאמין שאם אצליח לפתור את בעיית הצפצוף של הTK30 אז זה ייסע המון בפתרון הבעיה, לכן אני רוצה לנסות הן לטפל במע' הזו, והן לבצע התקנה, אצל אותו מומחה. לא רואה טעם לפצל זאת לשניים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך פה

קיט מתאם לדאבל דין ב132 $

תוסיף מיסים וזה יהיה קרוב ל650 ש''ח, זה נראה לי יהיה הרבה פחות מלחתוך אותו אצל מתקין

יש גם פתרון כזה ALR-8001GD לא יודע עד כמה זה "איכותי", ואני לא ממליץ על זה, אבל שתדע שיש גם פתרונות כאלה

phone

-> HELIX DSP PRO MK2 -> Mosconi AS100.4 -> ScanSpeak D3004 & ScanSpeak 12M

Mosconi AS200.4 -> JL ZR800-CW & JL 10W3v3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. אלמנטרי ווטסון - Disk On Key :lol:

2. "יחידת החיתוך" או הקרוסאובר שמתלווה לסט הקומפוננט באופן נורמלי הוא זה שיהיה אחראי על החיתוך. ערוץ במגבר מוקדש לכניסה בקרוס וממנו יש יציאות עבור הטוויטר ועבור המידבאס (האלמנטים :wink:). כאמור, מרבית הסטים של קומפוננטים מגיעים עם קרוס כזה, אין אפשרות אחרת. פשוט אם מסתכלים בפורום יד2, יש אנשים שמוכרים רק את האלמנטים ללא הקרוס משום שהם עבדו בתצורה אקטיבית ללא צורך בו וכו'.

3. לדעתי המכירה הזו מתאימה בהחלט. אחרת רצוי להשתדל לקנות מוצר איכותי אחר מחברה בעלת שם.

4. אין לי יותר מדי מה להוסיף. האפשרות של סאב "10 היא בהחלט במקומה.

לגבי מומחי אודיו, איני מכיר אישית, אבל התייחסתי לשני מתקינים שהומלצו בפורום מספר פעמים בהודעה #5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2. חשבתי שיכול להיות שהמגבר אולי יכול לתפקד בתור היחידה האקטיבית (זו שמפרידה תדרים) ולכן מייתר את הקרוס, אני מבין שלא כך המצב, תודה על ההסבר

3. קיבלתי, 'אחתור למגע' :)

5. תודה, פספסתי את זה משום מה, טעות שלי. אריץ בירורים ואצור איתם קשר.

עריכה אחרונה על ידי oryo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2758 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...