Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הבטמוביל החדשה שלי [ג'ולייטה - שרשור מתגלגל]

oryo
שימו לב! השרשור הזה בן 2431 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מקדים ואומר, הפוסט הבא מחולק לשניים:

1. מעט רקע עלי, על אופן המחשבה שלי והליך הרכישה הכללי

2. האקזמפלר עצמו.

מי שלא מתעניין בחלק הראשון מוזמן לקפוץ להודעה הבאה בשרשור (הפרדתי בכוונה בשביל לא לייגע את אלו שהחפירות שלי לא מדברות אליהם).

**

מאמי חלאס, המזגן לא עובד, אין ABS, וכשיש גשם נוצרת לך בריכה ברצפת המושבים הקדמיים. הגיע הזמן שתשחרר, הגיע הזמן שתחליף רכב.

אם יש מילים שאשתי מתחרטת עליהם יותר מ"מקודשת מקודשת מקודשת", אלו המילים הנ"ל שפתחו את הסכר המוטורי שנבנה אצלי במשך שנים של מעמד-הבייניימיזם.

קצת אחרי שרכשתי את ב' (השם המלא שמור במערכת ואינו מוזכר בשרשור ע"מ שלא לפגוע ברגשות הקוראים) היה לי ברור שאני בבעיה. הרכב הקודם שלי היה סבבה והכל, אבל הוא היה בגדר כלי תחבורה, לא תחביב. לעומת זאת ב' היתה כזו יפה, שהייתי חייב לעשות לה טיפול דיטיילינג. והטיפול היה כזה מוצלח, שהייתי חייב לקנות אביזרי דיטיילינג. ואם כבר הרכב נראה טוב, למה שלא נשדרג לו את הפנסים למשהו יותר נאה. ואם כבר הרכב נאה, למה שלא נוסיף כמה סוסים לאורווה. ואם כבר כמה סוסים …. קיצר, בור ללא תחתית.

אבל רגע, אני קופץ,

מאז ומתמיד אני אוהב רכבים. כשהייתי בגן כבר הכרתי את כל הבראנדס, וסבא שלי ז"ל היה אוהב לשגע אותי ולומר מיציבושי במקום מיצובישי. מצד שני גדלתי בהבנה וקבלה מלאה שלעולם לא יהיה ברשותי רכב טוב באמת. הכל כאן כ"כ יקר, ובין משכנתא אינסופית דרך אמצעים לחינוך וכלכלת הילדים הדמיוניים שיהיו בעתיד עד למיסים שמרדדים את השכר לחצי, קיבלתי את המציאות as is - אמנם לא בשמחה אבל בהבנה.

אני חושב שזו הסיבה שלא יכולתי לשחרר את הפג'ו עם החורים בגג, היא היתה איתי למקוטעין מאז התיכון, ולא רציתי לשקול אפילו הפרדות מכמה עשרות אלפי שקלים בשביל איזה ליסינגומטית שתשעמם אותי. עלות הפג'ו נשכחה כבר מזמן, כך שלצמצם את העו"ש בשביל להחליף כלי A-->B אחד במשנהו נשמע לי הזוי.

אבל כאמור בסוף הגיעה ב', והחייתה עבורי את הדברים שהעדפתי להדחיק. היא אמנם נהדרת, אבל חלום היא לא היתה ולא תהיה, לכן עם הזמן ועם כל מיני נסיבות הגעתי להבנה שהעת להגשים חלומות בהקיץ מתקרבת, והתחלתי לעשות מה שאני עושה לפני כל החלטה משמעותית (עבורי) בחיים - לחפור את הנושא לעומק, ולקבל data driven decision עם הכי הרבה קורלציה להעדפות שלי.

מההתחלה היה לי ברור שאני מתקדם להוטהאצ'. אני מעדיף רכבים לא גדולים, והשילוב הזה בין פרקטיות לספורט מדבר אלי ועוזר לי למכור לעצמי לוקשים בדמות 'תשמע, תכלס זה די פרקטי' (לא, פרקטי זה קורולה, יא חתיכת שקרן).

היו כמה תנאי סף: רכב חזק [לפי הסקאלה הנוכחית שלי: 200+ כ"ס], כי אין מצב שאני עובר מהנוכחית לרכב שלא מרגיש כמו שיפור עצום, אחרת מה עשיתי בזה, וגג זכוכית היות ואני מאוד אוהב אור יום ברכב ולא מעוניין להתפשר על כך.

שאר הפרמטרים החשובים ביותר מבחינתי, אך לא בגדר יהרג ובל יעבור, מסודרים לפי סדר חשיבות:

1. גיר ידני - אוהב את ההתעסקות ותחושת החיבור למכונה

2. מראה פנים - קודם כל חשוב לי להנות מהרכב כשאני בתוכו, מעבר לאיכות חומרים אני רוצה עניין וקצת ייחוד ספורטיבי.
  3. מראה חוץ - זה קצת טריקי, כי מצד אחד אני מאוד אוהב רכבים יפים שעושים לי שמח כל פעם שאני מסתכל עליהם (במיוחד מתחבר לרכבים לא-המוניים), מצד שני אני מתחבר גם לסליפרים שלא מושכים תשומת לב ולכן ברור שיש כאן סתירה מובנית. מה שכן - חשוב לי שהרכב יהיה לכל הפחות נאה בעיני (ולא נניח, סליפרי עם מראה שאינו לטעמי).
  4. מושבים אוחזים ונוחים, בדגש על תמיכת צד
  5. סאונד מנוע / פליטה כאשר נק' הייחוס היא מושב הנהג - זה מאוד תורם לחוויה הכללית עבורי במהלך נהיגה רגילה ונהיגה ספורטיבית

את התקציב הראשוני לא הגדרתי סופית, אני מחפש מקסימום VFM כאשר ברור שVALUE זה סובייקטיבי ומותאם להגדרות האישיות שלי בלבד. תחמתי את התקציב בהתחלה לטווח הרחב למדי 100-250K אבל מהר מאוד החלטתי להגביל עצמי ל150K כי יש גבול לכל תעלול. בנוסף החלטתי שתקופת האחזקה המוגדרת מראש תהיה 4 שנים לפחות, ומבחינתי אם אני מוכר את הרכב קודם לכן בלי סיבה טובה מדובר בכשלון תכנוני שלי.

המתמודדות המיידיות היו הגולף GTI (להלן: GTI), ג'ולייטה תלתן (להלן: תלתן), פוקוס ST, לאון קופרה בגזרת השמנמנות. 208GTI, פולו GTI ופיאסטי בגזרת החטובות. אין לי העדפה יבשתית מבחינת מותגים, הסיבה שיש לי בחניה זוג פיאטים אינה הערצת איטלקיות אלא שיקולי VFM שהיו רלוונטיים לכל אחת בזמנה.

הפורדים נפלו מהר מאוד, משילוב של שתי סיבות - א. אין ייבוא סדיר ואין מבחר בשוק המשומשות ו-ב. חוסר התחברות מוחלט למראה שלהן באופן סובייקטיבי (בעיקר הטוסיק של הפוקוס, עם הביצתיות של הפיאסטי עוד הייתי יכול לחיות), שזה חבל כי מהחפירות שלי הבנתי ששני הרכבים הנ"ל הם בהחלט מהדומיננטיים ביותר בסגמנט, כאשר הפיאסטי היא בבירור המלכה של הסופרמיניס.

את הלאון קופרה החדשה אני מאוד אוהב, המראה שלה קרבי ומזכיר לי קצת מטוסי חמקן מבחינת זוויות. אבל היות וגם אין ידני וגם אין מבחר ביד2 (חדשה מדי), היא נפלה מיד. הישנה לא נכנסה למשוואה היות ואני לא מתחבר למראה שלה מכל בחינה (חוץ, ופנים).נשארתי עם תלתן וGTI מחד, 208 ופולו מאידך.

בין ה208 לפולו היה לי סינון די פשוט, עבור ההעדפות שלי ה208 מנצחת די בקלות. הפולו אמנם יותר יפה, אבל כאן היתרונות שלה נגמרים מבחינתי. הדלת החמישית לא בגדר חובה, מראה הפנים מאוד משעמם אותי ומזכיר לי יותר מדי את הג'טה של חמותי (לא שזה רע, איכותי לאללה והכל כן? פשוט משעמם), אין זמינות לגיר ידני שזה ביג נו-נו, המחיר על הכביש לאחר אבזור לחדשה יקר יותר (ולמשומשת, עוד יותר) והרבה פחות אחריות.

עם הGTI והתלתן הסיפור שונה, התקציב שלי מגדיר בעצם MK6 ותלתן לפני מתיחת הפנים. את הMK6 אני לא כ"כ אוהב אבל בלבן ופנורמי היא בסה"כ נאה למדי (בשאר הצבעים, פחות), ואני לא אשקר - הGTIיות שלה לגמרי 'עושה לי את זה'. מצד שני המחירים בשוק של הרכב הזה גבוהים למדי (ומדי), וקשה למצוא אקזמפלר טוב ושמור במחיר שיצדיק מבחינתי רכישה.

התלתן לעומת זאת, מוחצת מבחינתי את כל הדגמים הנ"ל בגזרת הסקס אפיל, והמחירון שלה הרבה יותר אטרקטיבי לשועל יד2 כמוני. אבל היא מזדקנת פחות טוב, האבזור שלה לא בשמיים והרבה ביקורות טענו שהרכב לאחר מתיחת הפנים טוב משמעותית מטרם המתיחה (וזה פוגע בחשק).

עשיתי נסיעות מבחן על הרכבים, הגעתי למסקנה שהקרב מבחינתי הוא בין 208 לתלתן - כתלות במחיר שאצליח להשיג בלובינסקי על ה208, לעומת המחיר בו אצליח למצוא אקזמפלר תלתני מוצלח (התמחור של החדשות אינו רלוונטי בעליל, ועם כל הכבוד לסוכנות אלפא שבאמת היו נחמדים ובעיקר מקצועיים יותר מכל סוכנות אחרת בה הייתי - אני לא מבין מה הם חושבים שם למעלה בסמלת כי לדידי בגזרת הVFM התלתן הנוכחית אינה רלוונטית בהינתן התחרות), ואם אמצא אקזמפלר מעניין של גולף אז אלך לבדוק.

ואכן במהלך השבוע האחרון הייתי בלובינסקי מחד, ומצאתי משהו מעניין ביד2 מאידך. לובינסקי לא הציעו הנחה מספקת מבחינתי (חתכו לי 5% מהמחיר על הכביש), ולעומת זאת ביד2 ראיתי אקזמפלר מאוד מעניין. החלטתי שאני הולך לראות את התלתן, ואם ארגיש ש"זה זה", ושהיא לא נופלת משמעותית מהחדשה - אז אסגור עסקה, ואם לא אז אחתור למגע לטובת ה208.

לונג סטורי שורט, ברגע שפגשתי אותה במציאות וחוויתי את הגרסא הידנית על רטוב, זה נגמר. הTCT תיבה מצויינת, שלא תבינו לא נכון, באמת מצויינת. לא נופלת ואולי אף עולה על הDSG (לא יודע, צריך לחוות אותן Back to back בשביל לתת דעה מגובשת יותר). אבל מבחינתי הברוטאליות של ההעברות הידניות, המשחק עם הקלאץ', החוויה הכללית - הייתי יכול להשבע שהתלתן הישנה חזקה יותר מהחדשה, למרות הנחיתות שלה דה פקטו בגזרת הכוח (230 כ"ס, לעומת 240 כ"ס בחדשה).

מבחינת פנים ה208 מגניבה בטירוף לדעתי, מספקת תחושת פלייסטיישן שמאוד מדברת אלי - אבל מצד שני התלתן פשוט מפוצצת ב…."סטייל"(?) ברגע שאתה מתיישב בה. לא יודע איך להגדיר זאת בדיוק, אבל הסגנון הזה של 'ספורט מסוגנן' הסתדר לי טוב מאוד בעין.

אבל האלמנט הכי חזק/בולט של הג'ולייטה הוא ה WOW FACTOR. ה208 היא רכב נאה, נאה מאוד אפילו. התמונות לא עושות איתה חסד והיא משמעותית יפה יותר במציאות (משהו בפרופורציות לא עובר תמונה). התלתן לעומת זאת אינה רק נאה בעיני, אלא יותר בגדר jaw dropping gorgeous. והצבע השחור אמנם בולט יותר ממה שהייתי רוצה, אבל god damn הוא פשוט נראה טוב.

עריכה אחרונה על ידי oryo

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 Performance | Palisade Calligraphy | F250 Duper Duty Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 488
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

ונעבור לאקזמפלר - תלתן מבציר דצמבר 2012, יד 1 פרטית, ידנית פנורמית (בהתאם לדגם טרום מתיחה), הבעלים הקודמים הוא אדריכל 'לא ילד' שנסע איתה בעיקר בדרכים בינעירוניות, ובנאדם מאוד חיובי בכלליות.

הרכב שמור בטירוף ובילה את חייו בגראז', או תחת כיסוי. 70,000 ק"מ בול, טופלה בזמן במורשה (וכלום מעבר לטיפולים), עם צמיגים חדשים ומצבר בן שנה.

הרכב עם מע' פליטה של REMUS, וו גרירה נשלף ברשיון (נהדר לרוכבי אופניים), ולמרות שהוא הציע לי צ'יטה ו-וולנטיין במחיר יפה מאוד של 2,000 ש"ח (לשניהם), בסוף הוא החליט לפרגן לי אותם בחינם, בנאדם זהב כבר אמרתי? בנוסף קיבלתי את מע' פליטה מקורית, צמיג ספייר של TOYO, ושמן ומי קירור ברמה הגבוהה ביותר ששווים כמה מאות שקלים.

אז הבעלים בנאדם באמת נהדר (מבחינתי בעסקת יד2, הבעלים חשוב לא פחות מהאקזמפלר עצמו), אקזמפלר עצמו קרוב לשלמות עבורי, המחיר שנסגר הוא טוב יותר משקיוויתי (ואינו נחשף מטעמי צנעת הפרט, מתנצל) והשאיר לי לא מעט עודף בכיס ביחס לתקרת התקציב - אבל הhighlight האמיתי בתהליך היתה הבדיקה. לקחתי את הרכב ל"אוטו איטליה" בפ"ת, עליהם שמעתי אוקיינוס של המלצות. בעל המוסך (ברוך) בדק את הרכב באופן יסודי, מלמעלה ומלמטה (ליפט), וכשיצאנו אני והוא לנסיעה הוא אמר לי, ואני מצטט: "זה הרכב הכי טוב שבדקתי בזמן האחרון". hooray! היה ריג'קט מינורי יחיד (נדרש כיוון פרונט עדין לדבריו), וכשאשתי הלכה להדפיס שם משהו הוא הלך איתה ואמר לה שאנחנו מוכרחים לרכוש את הרכב.

הבדיקה הזו היתה פרטנית לא פחות (וכנראה יותר) מבדיקה שעושים במכוני רכב, אבל הוא לא לקח ממני שקל, שזה קודם כל ממש נחמד אבל גם אסרטגיה עסקית נבונה - כי אחרי שהגעתי למוסך וראיתי את הנפשות הפועלות ברור לי שהתלתן תחזור אליהם בעתיד לטיפולים שוטפים/גדולים, למרות שהם רחוקים לאללה ממקום המגורים שלי.

זהו, העברת הבעלות בוצעה בלי בעיות, הרכב ננהג לבינתיים רק בכביש פתוח. יש לו כל מיני שיטים מטומטמים של רכבים איטלקים: אין מקום לבקבוק, התאים בדלתות קטנטנים, התקרה במושבים האחוריים נמוכה מדי ותציק לאנשים מעל 1.85, אין ידיות כאלו בתקרת הרכב ליד הדלתות (כשקלטתי את זה היום בבוקר שחררתי כזו צעקת WTF שאשתי אמרה שאנשים ברחוב נבהלו), הגלגל הרזרבי קטן, אין גישה נוחה לפנסים הראשיים, מע' השמע לא רק שאינה מולטימדיה אלא אפילו בלי כניסת USB(!?!??!) - רכב של רבע מליון שקל מהסוכנות מה נסגר איתכם יא הזויים? ולמרות שהרכב מדוגם ושמור לגמרי יש מדי פעם צ'יקיצ'יקי מקרקש קלות.

אבל אז אתה מחנה, יוצא מהרכב, ואני לא רוצה לעבור לתיאורים פסאודו-מיניים אבל כן, הדבר הזה כ"כ כ"כ כ"כ יפה…. קצת מזכיר לי את החתולה השחורה שלי: היא עולה על השיש, לעיתים נותנת לי כאפה כשאני ישן, היא יכולה למצוא גליל נייר ולהשמיד אותו על כל הבית, ולפעמים אני מתחנן - *מתחנן* - שתבוא אלי והיא פשוט דופקת לי מבט של 'תמות, עבד מטומטם'.

אבל בסופו של יום היא כזו יפה, שהכל נסלח ונשכח. אימצנו אותה לפני למעלה מ4 שנים ואני עדיין מתפעל ממנה כל בוקר וכל ערב, ונמס כשהיא מועילה בטובה לשכב לי על הפרצוף ולגרגר כמו טרקטור.

אז נכון שהתלתן הזו לא מושלמת - מעבר לקשקושים המפגרים של הנדסת האנוש האיטלקית אין מספיק אחיזת צד במושבים, הייתי שמח להגה קטן ושמנמן יותר, והצליל קיים אך לא מספיק בשרני (אך כן אציין שיחסית לאלטרנטיבות שלה, היא בפירוש המוצלחת ביותר).

אבל אז אתה יוצא מהעבודה בערב, ומגיע לדבר הזה

AonLbW3XEHwdMLofixhUGzXO6yIubZfSDEiil4WoHG9c.jpg

והכל נשכח.

הא כן, והיא חתיכת בהמה על הכביש אבל על זה ארחיב יותר כשאסתגל אליה.

**נ.ב. תודה לGB מהפורום שבא איתי לראות את הרכב, וממשיך להוכיח לי שהפורום הזה הוא יותר מבזבוז זמן על ריבים וירטואליים אלא גם פלטפורמה להכיר חברים חדשים ומדהימים.

עריכה אחרונה על ידי oryo

Model 3 Performance | Palisade Calligraphy | F250 Duper Duty Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואו, מדהימה! אין ספק שלג'ולייטה תלתן בצבע שחור בהחלט יש את אפקט ה"וואו".

לא יאומן שמצאת כזה אקזמפלר שמור בכזה זמן קצר!

תתחדש ותהנה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

thumbnail_w720.jpg

תשמע, אהבתי בטירוף.

קראתי את שני העמודים [הראשון היה יותר טוב], אני מסכים אתך בכל מה שכתבת ומבין אותך לגמרי.

לא פעם כתבתי שבעיניי הג'ולייטה היא המכונית הכי יפה בסגמנט [גם בין הקטנות וגם בין הגדולות]. כבר ה-170 הידנית מצליחה לגרום לתחושות הנאה כשמסתכלים, כשיושבים וכשמאיצים, אז אני רק יכול לדמיין מה יוצא מהתלתן.

יש לה סטייל כזה שאתה לגמרי מבין למה יש אלפיסטים בעולם ולמה כשתגיד 156 GTA יהיו אנשים עם תחושת דגדוג במכנסיים. הגיר הידני מוסיף המון ברכב כזה. אני לגמרי מבין למה אין צורך בגיר ידני ברכב עם 500 כ"ס ופחות מ-4 שניות בין 0 ל-100, אבל בשביל הוט האצ' לדעתי - לבדיל ממך - זה דיל ברייקר.

בקיצור, מתחבר לרכישה הזו לגמרי. אם כבר מחליפים פיאט בפיאט, אז שתהיה פיאט ג'ולייטה ;)

תתחדש על הקנייה, סע בדרכים טובות ושתעלה חיוך בכל מבט מבחוץ ומבפנים.

אתה מצלם לי תמונה של הקונסולה ממרכז המושב האחורי? עם ההגה והגיר בתמונה? :-o

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש!

יש לו כל מיני שיטים מטומטמים של רכבים איטלקים: אין מקום לבקבוק, התאים בדלתות קטנטנים,

אם תשלח הודעה לאנשים הנכונים הם ישלחו לך חזרה תמונה של בקבוק ליטר וחצי תקוע בדלת (לא יודע כמה ווזלין היה צריך בשביל זה, לא שאלתי).

מה שכן נורא מפריע לי בג'ולייטה (בלי קשר לתלתן) זה בדיוק מה שאתה מתאר בפיסקה הזאת. אין מקום לבקבוק, אין מקום לקופסאת סיגריות, את הפלאפון צריך לזרוק שם, את הזה צריך לאלתר ככה.

תחדש. אבל גם הפעם רכב של בנות?

היה קונה מיאטה, רכב של גברים שלא נמשכים לבנות.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ניקו בסופ"ש אני כנראה אקח אותה לניסוי כלים, ומגיע חבר טוב שאלוף בענייני צילום, אז אני אתן לו לעשות את העבודה (=

מי יודע אולי התלתן הזו תצליח לעורר בך את החשק לבוא לבקר, למרות שאם ההצעה לשווארמה לא עבדה, קטונתי.

אגב אני מוכרח לציין משהו די מפגר - כשהבנתי שהפיינליסטיות היא צרפתית ואיטלקיה, חשבתי לעצמי שאני צריך ללכת על הצרפתית רק בשביל לא לצאת גזען-רכב... נו טוב, החלום הבא כרגע הוא גרמני בכלל, והבעלים הקודמים של התלתן מחליף אל הרכב הזה בדיוק, אז נחיה ונראה. למרות שאם עוד 3 שנים אני עושה כזה צעד אני אתחדש לא רק ברכב אלא גם בתשלום מזונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2431 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...