Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיאט פנדה - המחשב מדווח שהדלת פתוחה כאשר היא סגורה לגמרי

THELAD
שימו לב! השרשור הזה בן 3065 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

פיאט פנדה 2005 רובוטית.

המחשב מדווח שהדלת פתוחה כאשר היא סגורה לחלוטין בודאות. כתוצאה מכך מתרחשות הבעיות הבאות:

-המחשב מעביר את הרכב לניוטרל לאחר עמידה של 30 שניות ללא נסיעה כדי שהנהג לא יתחיל לנסוע עם דלת פתוחה.

-כאשר אני מנסה לנעול את הרכב, הרכב ננעל ואז נפתח כיוון שמחשב הרכב מזהה דלת פתוחה. (כך המחשב מגיב כאשר אחת הדלתות פתוחה באמ

החיווי השגוי מתקבל מדלת הנהג, אני יודע זאת כי כאשר אני פותח וסוגר את דלת הנהג, המחשב מדווח שהדלת נסגרה לכמה שניות ואז החיווי השגוי חוזר.

למען הסר ספק, ממש לא איכפת לי שהמחשב מדווח שהדלת פתוחה, איכפת לי רק מתופעות הלוואי ההזויות שזה גורם.

החיישן שמדווח למחשב שהדלת נעולה תקול? במידה וכן, ניתן לנטרל אותו? אני יכול לחיות עם הבעיה הראשונה, לא יכול לחיות עם רכב שלא ננעל.

מבחינתי לבטל את הנעילה החשמלית ולנעול באופן ידני אם צריך.

מה דעתכם?

עריכה אחרונה על ידי THELAD

Peugeot 208 1.2 Active (Manual) , 2014

.It's all about Music & Numbers

:idea:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן. זה לא ממש חיישן, אלא מיקרוסוויץ', שלרוע מזלך ממוקם בתוך המנעול (דהיינו הפתרון המקצועי הוא החלפה של כל המנעול...).

ממה שראיתי בפורומים בחו"ל, כשזה קורה (וזה קורה כנראה די הרבה...) מה שה"חבר'ה" עושים, זה אכן לנתק לו את הכבל של האדמה.

רק שים לב שאתה מנתק את הדלת הנכונה.

יש שרשורים, כמו זה למשל, שהבחור היה בטוח שדלת הנהג היה הבעייתית, ובסוף מצא שהבעיה בבגאז'...

זה לא ינתק לך את הנעילה המרכזית, אבל לא תקבל יותר חיווי על דלת פתוחה "על אמת" מהדלת הזו.

תצטרך להזהר לא לנסוע עם דלתות פתוחות :lol:

עריכה:

דא"ג, תמיד כדאי להתחיל בלעשות למנעול דוש של WD40 (רצוי להתיז אח"כ גריז סיליקון בשביל השימון).

אולי ישתחרר לו הקפיץ והוא יחזור לתפקד.

עריכה אחרונה על ידי natco

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך אני משיג גישה למיקרוסוויץ הזה בשביל לנתק לו את האדמה? תוכל להפנות אותי לסרטון כלשהו?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למי שיתקל בבעיה הזו בעתיד,

בדלת הנהג החוט שמדווח למחשב על דלת פתוח הוא בצבע חום-ירוק. כאשר הדלת סגורה הוא באויר, כאשר הדלת פתוחה הוא מקוצר לאדמה.

ניתן לחתוך אותו ואז לעולם המחשב יחשוב שהדלת סגורה.

לא חובה לפרק את הדלת בשביל החיתוך. ניתן לחתוך אותו מתחת לדש בורד.

נדרש לפרק את ידית פתיחת תא המנוע (שני בירגי 8ממ) ואת כיסוי הפלסטיק מאחוריה (בורג פיליפס ארוך במיוחד) ואז יש גישה לחיווט.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי משקיע קצת יותר: מתקין מפסק דלת אוניברסאלי שעולה 5 שקלים. ומעביר את החוט הזה אליו.

צריך לקדוח חור בקוטר מתאים (משהו כמו 7 או 8 מ"מ) באחד המקומות במשקוף של הדלת ולהתקין את המפסק כך שהדלת במצב סגור תלחץ עליו. חותכים שלבים מהכפתור שלו בהתאם למיקום ולמרחק מהדלת.

כך משאירים את כל הפיצ'רים כמו הדלקת אור פנימי, חיווי דלת בלוח שעונים וזמזם אורות.

5555.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לשניכם, זאת בהחלט אפשרות אלגנטית הרבה יותר, אך כרגע הפתרון שיגאל מצא לי אתמול דיי מוכיח את עצמו, אני לא זקוק לחיווי הזה בכלל.

בהזדמנות זאת שוב אודה לך יגאל, על הנכונות חסרת הפשרות לעזור והעקשנות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אוהב פתרונות שכוללים ביטול מערכות מצטער.

זה כמו לעקור שן ולא לעשות השתלה במקום.

ברור שאפשר להסתדר בלי אבל זה לא זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדובר בפנדה שנת 2005, רכב בן 11 שנה שלא שווה כלום.

אני לא להוט להתחיל לקדוח במשקוף ולהעביר חוטים, הפתרון האלגנטי ביותר הוא פשוט להחליף את המנעול שהמיקרוסוויץ' הסורר הזה מגיע איתו כיחידה אחת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החוט כבר שם.

לקדוח זה 30 שניות לבנאדם לא מנוסה.

עשר דקות עבודה...

בלי קשר לגיל הרכב זה עדיין נחמד שהאור נדלק והנעילה המרכזית עובדת.

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב, למען הקוראים העתידיים: אין לנתק את הכבל.

יגאל תמחק בבקשה את ההסבר שלך, שאנשים לא יבצעו זאת.

בפנדה רובוטית, משאבת הרובוט מתחילה לפעולה כאשר דלת הנהג נפתחת, כאשר אין חיווי מדלת זאת המשאבה לא נכנסת לפעולה ולאחר כמות מסויימת של קילומטרים הגיר מפסיק לעבוד.

אשמח לכיוונים כיצד לפתור את הבעיה, כי כרגע גם לאחר חיבור הכבל בחזרה וחזרת החיווי מדלת הנהג, המשאבה מסרבת להיכנס לפעולה. :-(

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזכיר לי את אחד המשפטים של אהוד שחר ממוסך מנועים מיוחדים בק.אתא

''גם לחתוך או לבטל צריך לדעת איך''.

בהצלחה במציאת פתרון לבעיה, לצערי איני מבין דבר במע' גיר רובוטי של רכב זה.

ייתכן שיש טעם להתחבר עם סורק פיאט טסטר אמיתי, לפי זכרוני מגירים רובוטיים של אלפא ניתן להפעיל דרכו את המשאבה באופן ישיר לצורך בדיקה.

בחו''לו הפנדה בד"כ נמכרה עם תיבת הילוכים ידנית, ולכן פתרונות החיתוך לא מפריעות כנראה למכוניות בעלות תיבת הילוכים ידנית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה אם מדובר סתם בצירוף מקרים או שיש קשר.

מקריאה בפורומים עושה רושם שהמשאבה אמורה להיכנס לפעולה גם כשמסובבים את הסוויץ' בלי שום קשר לפתיחת דלת הנהג.

וגם אם יש קשר, איך ניתן להסביר באופן הגיוני מדוע היא לא חוזרת לפעולה כרגיל לאחר חיבור החוט הסורר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

במקום ללכת סחור סחור ולייצר תקלות חדשות, בדקת כמה עולה להחליף את מנגנון המנעול? בד"כ זה משתלם לעומת כל כאבי הראש ובעיות החשמל שבאות בעקבות קומבינות.

עריכה: אם מדובר במנעול הזה, למה לא לבדוק כמה עולה בארץ אפילו מפירוק, או במקרה הכי גרוע לשלם 270 ש"ח באיביי ולהחליף לבד?

עריכה אחרונה על ידי SlowRide

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3065 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...