Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצה לצמיגים 205/40/17

orku
שימו לב! השרשור הזה בן 3058 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן ובוקר טוב לכולם. ברשותי איביזה 20VT 2007 והגיע הזמן להחליף את הצמיגים, כרגע אני נוהג T1R של טויו והחלטתי שאם כבר מחליפים-מתקדמים לצמיגים אוחזים יותר.

הבנתי שיש שלושה צמיגים שכדאי לנסות אותם:

1. Toyo r888 הבעיה איתו שהרכב נוסע גם ביום יום והצמיג נשחק במהירות, בגשם אין אחיזה בכלל ויחסית למחיר שלו אין היגיון להתקין אותו.

2. Nitto NT01 צמיג סמי סליקס שנראה מצויין (מאוד משך אותי המראה שלו), אוחז נהדר למיטב הבנתי, לא נאבד בגשמים עקב תעלות ניקוז (כמובן שיהיה לו יותר קשר לאחוז בגשמים כמו כל סמי סליקס אבל פחות מהמתחרים שלו) והבעיה העיקרית שלו היא שאני לא מצליח באמת להשיג אותו לצערי.

3. המליצו לי על Pirreli p-ziro הצמיג המדובר שמגיע כסטוק עם רכבי האבארט', המראה שלו לא מושך יותר מדיי את העיין, האחיזה שלו כשהוא מתחמם יוצאת מן הכלל והחיסרון שלו בדומה לטויו הוא השחיקה המהירה.

הנתונים שכתבתי הם לפי שמיעה מאנשים שנוהגים על הצמיגים השונים ולכן אשמח לדעת אם יש לכם נתונים אחרים בעניין. אשמח גם להמלצה לגבי צמיגים נוספים במידה שלי כי אני מתחיל להתייאש מהחיפושים. תודה והמשך יום טוב-אור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עם סט שני של P-Zero Nero.

לא ממש אכפת איך הוא נראה, זה הדבר האחרון שאמור לעניין אותך כלל... מבחינת אחיזה על יבש - נהדר. ואחרי חימום טוב, הוא הופך דביק בטירוף. על רטוב די בסדר, אבל הוא לא הכי שקט שיש (כבר נתקלתי בגרועים ממנו).

מעבר לכך, ההשוואה שלך נורא לא נכונה: הטויו והניטו צמיגי סמי סליקס, משמע גבוה מעל הפירלי. קח בחשבון שהם יתנו אחיזה טובה הרבה יותר על יבש, על חשבון חוסר אחיזה ברטוב, רמת רעש גבוה מאוד ושחיקה אולטרא מהירה.

Abarth 595 Turismo BiColor 2017 :twisted:

Seat Ateca XCELLENCE 2017 :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה-R888 נחשב לסמי סליק, אם כבר לך על ה-R1R שיתן לך מענה יותר "יומיומי".

הניטו שציינת לא מיובא בכלל לארץ לדעתי.

הפירלי P-Zero הגיע בזמנו מהיצרן על האיביזה קופרה שהייתה לי. הוא לא אקסטרימי יחסית כמו ה-NT01 או ה-R1R.

למה אתה לא רוצה שוב T1R? הם לא סיפקו אותך?

עריכה: RS הקדים אותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צויין תקציב.

במידה הזו אלטרנטיבות טובות יכולות להיות גם הנקוק K107, מישלין PS3, גודייר אסימטריק 2 אם מובא לארץ, קונטיננטל ספורט קונטקט 5 (אם כי היו כאן מספר חברים שהתלוננו שהוא מאבד מתכונותיו יחסית מהר).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה-K107 נהדרים, אבל פחות מה-P.Zero וה-PS3. מנגד, הם גם זולים מהותית ולאו דווקא הייתי רץ לפסול אותם. מתעלים על ה-T1R וה-T1Sport בקלילות רבה עד מאוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צהריים טובים ותודה לכל המגיבים והעוזרים.

אז ככה בקשר להשוואה שלי אני יודע שהיא שגויה לחלוטין בין הסמי סליקס ל"סטנדרטי" אבל בהתחשב במגוון הלא גדול שיש למידה שלי-לא מצאתי דרך אחרת להתקדם לכן חיברתי בין הצמיגים הטובים +-, ד"א התקציב עומד על 3k במקסימום ללא אפשרות חריגה.

תודה רבה על כל ההמלצות אני אשקול שוב את האפשרויות ואחליט, מבחינת המראה זו בעיה ידועה אצלי-אם כבר משנים-שיראו את השינוי בעיניים.

R1r לשמחתי יכל להיות הבחירה המושלמת בשבילי, לצערי אין אותו במידה שלי.

כרגע הפירלי חזר להוביל את ההתלבטות אני אשקול שוב את הדברים ואחליט, תודה רבהשוב לכולם!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, הייתי ממליץ להכניס לעניין את הברידג'סטון פוטנזה RE050.

אצל חבר הוא הגיע כמקורי (פיאסטה ST) ונאלץ להחליף זוג ל-P.ZERO. טוען שה-RE050 היו טובים יותר מהפירלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צמיגים אוחזים יותר זה בדרך כלל גם אומר אורך חיים קצר יותר, רעש גדול יותר וצריכת דלק גבוהה יותר. זה מה שאתה רוצה? בקיצוניות?

R888 ו-NT01 הם קיצוניים בעיקר לנהיגת מסלול (TreadWear=100), סמי סליקס שלא מתאימים לחורף, אולי קצת לרטוב אבל לא לשלוליות בכביש מהיר.

PZero Nero ו-T1R הם יותר "סטנדרטיים" ואין מה להשוות אותם לנ"ל. PZero Nero הגיע במקור על הרכב שלך וגם שלי. T1R סובל מבעיית כתף מתפוררת מבפנים בתנאי נהיגת מסלול אבל די בסדר חוץ מזה.

המגוון לא גדול במידה הזו. ברידג'סטון RE050 לא בתקציב שלך אבל יש ברידג'סטון RE002 עם TW=220 שמניסיון קצר אני די מרוצה מהם, אחיזה טובה מאד יבש ורטוב, כתף מחוזקת, בתקציב שציינת ואפילו מראה די נחמד (כמובן לא כמו סמי סליקס).

חוץ מזה יש גם קומהו Ecsta Le Sport במידה ובתקציב אבל אלו ברמה כמו ה-T1R עם TW=280.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי מורכב הנקוק RS-3 אני מרגיש איתם אחיזה ברמה מטורפת. לפני זה היה לי את ההנקוק K107 שהוא גם מעולה. אבל אלה מצויינים!

וגם לפי מה שאני רואה על מכוניות ספורט אחרות יש להרבה את הדגם הנ"ל. בקיצור מומלץ!

וגם תהיה בשוק מהמחיר.. ישאר לך כסף לבזבוזים מהתקציב שציינת.. אפשר להשיג את הצמיג באיזור ה550 ליח'.

מומלץ מומלץ מומלץ...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנקוק RS-3 אכן צמיגים טובים, דומים ברמתם ל-R1R כמעט סמי סליקס, אבל לא קיימים במידה 205/40/17, כך גם לגבי צמיגים טובים אחרים שפשוט אינם קיימים במידה זו כמו: Toyo R1R, Toyo T1Sport, Federal 595, Michelin Pilot Sport Cup, DMack.

סיפור מעניין על ה-RS3 הוא שהם היו עד לא מזמן עם TreadWear 140 כמו ה-R1R והנקוק החליטו לשנות את ה-TW ל-200 מבלי לשנות את הצמיג עצמו, זה נותן אפשרות להתחרות איתם בארץ ללא הקפצה לקטגוריה הפתוחה שהיא עבור TW 140 ומטה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיפור מעניין על ה-RS3 הוא שהם היו עד לא מזמן עם TreadWear 140 כמו ה-R1R והנקוק החליטו לשנות את ה-TW ל-200 מבלי לשנות את הצמיג עצמו

גם טויו עם ה-R1R וגם הנקוק עם ה-RS3 העלו את דירוג ה-TW מ-140 ל-200.

טויו עשו זאת בסוף 2014 מבלי לשנות את תרכובת הצמיג.

הנקוק עשו זאת עוד ב-2012 מבלי לשנות את תרכובת הצמיג.

עם זאת, מתחילת 2014 ה-RS3 כבר כן מיוצרים עם תרכובת מעודכנת חדשה, אך מבלי לשנות את שמם ואת דירוג ה-TW שנשאר 200.

(הם קיבלו "ברחוב" את הכינוי RS3 Version2, אך הנקוק לא שינתה את השם באופן רשמי. עדיין מוטבע עליהם רק RS3).

זה נותן אפשרות להתחרות איתם בארץ ללא הקפצה לקטגוריה הפתוחה שהיא עבור TW 140 ומטה.

גם אם לא היו משנים את הדירוג, עדיין היה ניתן להתחרות איתם שלא בקטגוריה הפתוחה.

בקטגוריות הרגילות ניתן להשתמש בצמיגים בעלי TW של עד 140 כולל.

לראיה, כל המתחרים שהשתמשו בפדרל 595RS-R ובפדרל 595RS-RR.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם טויו עם ה-R1R וגם הנקוק עם ה-RS3 העלו את דירוג ה-TW מ-140 ל-200.

טויו עשו זאת בסוף 2014 מבלי לשנות את תרכובת הצמיג.

הנקוק עשו זאת עוד ב-2012 מבלי לשנות את תרכובת הצמיג.

עם זאת, מתחילת 2014 ה-RS3 כבר כן מיוצרים עם תרכובת מעודכנת חדשה, אך מבלי לשנות את שמם ואת דירוג ה-TW שנשאר 200.

(הם קיבלו "ברחוב" את הכינוי RS3 Version2, אך הנקוק לא שינתה את השם באופן רשמי. עדיין מוטבע עליהם רק RS3).

גם אם לא היו משנים את הדירוג, עדיין היה ניתן להתחרות איתם שלא בקטגוריה הפתוחה.

בקטגוריות הרגילות ניתן להשתמש בצמיגים בעלי TW של עד 140 כולל.

לראיה, כל המתחרים שהשתמשו בפדרל 595RS-R ובפדרל 595RS-RR.

לא רלוונטי כי את הצמיגים האילו אי אפשר להשיג ב205\40\17
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על העדכון לגבי ה-RS3 וה-R1R.

צמיגי אכילס אין יותר בארץ במידה 205/40/17 למרות שג.מ פורטל עדיין מפרסמים שיש, הייתי אצלם ואמרו שלא צפוי להגיע יותר. אלו צמיגי סמי סליקס גם לרטוב אבל נגמרו לי תוך 4 חודשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3058 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...