Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

המלצה על סט קומפוננט 3WAY - מרצדס CLK

orenuchx
שימו לב! השרשור הזה בן 2926 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

הגיע הזמן לשדרג את המערכת המקורית שברכב.

מדובר במרצדס CLK שנת 2001, והכוונה להחליף את המערכת המקורית של הרכב (שהיא די טובה כשלעצמה..) במערכת בוא-נאמר "מודרנית" פחות או יותר...

האביזרים שנאספו עד כה הם:

הד-יוניט - Alpine CDE153 BT

מגבר- Adiuson Sr4x

כשהכוונה לגבי הסאבוופר היא להשאר עם שני הרמקולים המקוריים (של BOSE)

אם כך - כדי להשלים את התמונה ולגשת להתקנה אני מבקש המלצה על סט קומפוננט 3WAY איכותי.

השימוש הוא בווליום מתון, של מוזיקת רוק/ רוק מתקדם/פופ של שנות ה80 וכיוצ' ללא פיצוצים מכל סוג שהוא.

שתי האופציות שעלו על-ידי מתקינים שביקרתי אצלם הן סדרת ה Hi Energy של Hertz וסט אחר של MOREL (שאני לא זוכר את שמו המדוייק)

אשמח לשמוע אפשרויות נוספות בטווח המחירים של 2000-2700 ש"ח .

אשמח לשמוע מעבר להמלצה ישירה גם קצת על אופי הצליל של הרמקולים המומלצים כשאני מעדיף (אם אני יודע להגדיר נכון את העדפותי) צליל חם, ועמוק ופחות מתכתי אלקטרוני.

תודה מראש

אורן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 68
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אורן אני מתאר לעצמי שהמליצו לך על סט 3WAY של מוראל אבל מסדרת הוירטוס, ההמלצה שלי תהיה להתאמץ קצת יותר וללכת על האילייט שלהם והסיבה לכך היא הטוויטר.

בעיניי הטוויטרים של מוראל תמיד היו סופר נעימים לאוזן אבל קצת חסרי דיוק\פירוט - בסדרות הגבוהות שלהם יש פער משמעותי ושווה להתאמץ בעבור זה - יחד עם זאת הם התקדמו מאוד בשנים האחרונות בקצה העליון שלהם ובקרוס אוברים. לא הייתי פוסל בכלל את הוירטוס כמו שהוא אבל מאוד הייתי רוצה לשמוע לפני רכישה.

לגבי הרץ - אני מעדיף אצלם את הסדרות הגבוהות באופן מובהק - יש לך כאן ספונסר פורום בשם אודיו סיסטם אבל אני חושב שלסט גבוה של הרץ התקציב יהיה גבוה בהרבה מזה שציינת ולכן אני לא רואה טעם לא ללכת על מוראל בייחוד אם אתה אוהב רמקולים שהנטיה הטבעית שלהם היא לרוך ולחום.

ממליץ גם בחום לנסות את ARC אודיו אבל סדרת BLACK - היא מחוץ לתקציב הזה לצערי - ביקשת סט שלושה חלקים.

ממה שנראה לי - מוראל יתאימו לך הכי טוב לטעם ולתקציב.

אני ממליץ על מוראל.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל שאין לך הגברה עם הספק קצת יותר גבוהה.

אני מתאם לעצמי שהציעו לך את ה morel virtus 603 ראיתי אותו במספר חנויות באזור 2000 שח.

סה"כ אמור להיות אופציה טובה למחיר ,עם זאת אני אישית מעדיף את ה HERTZ HSK 163

אבל הייתי משדך לו מגבר יותר רציני מהמגבר שלך.

בשורה התחתונה לדעתי הוירטוס מתאים יותר לדרישות שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדוע לא "להסתפק" בסט 2WAY מהסדרות הגבוהות של מי מהחברות (אהממ, מורל :wink:).

האם בכוונתך לבנות תושבות עבור המידים?

כהערת אגב, בדוק את עומק ההתקנה המקסימלי בדלת, כולל הגבהות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל שאין לך הגברה עם הספק קצת יותר גבוהה.

אני מתאם לעצמי שהציעו לך את ה morel virtus 603 ראיתי אותו במספר חנויות באזור 2000 שח.

סה"כ אמור להיות אופציה טובה למחיר ,עם זאת אני אישית מעדיף את ה HERTZ HSK 163

אבל הייתי משדך לו מגבר יותר רציני מהמגבר שלך.

בשורה התחתונה לדעתי הוירטוס מתאים יותר לדרישות שלך.

אולי אני לא מבין נכון - אבל עוצמת שמע זה לא דרישה שאני מציב, אני בד"כ שומע בווליום מתון. איכות, עומק ופיזור הצלילים חשובים לי יותר אלא אם כן חייבים הספק כדי לקבל איכות..:roll:

הרצתי תמונה של ה

morel virtus 603 ונראה לי שזה אכן מה שהוצע לי בזמנו. ידוע לך מהו הסט שברמה אחת מעל לזה ומה מחירו?

מדוע לא "להסתפק" בסט 2WAY מהסדרות הגבוהות של מי מהחברות (אהממ, מורל

:wink:

).

האם בכוונתך לבנות תושבות עבור המידים?

כהערת אגב, בדוק את עומק ההתקנה המקסימלי בדלת, כולל הגבהות.

הרכב מגיע עם 3WAY במקור, כך שהתושבות, אני מניח, מוכנות- וכך גם נאמר לי ע"י מתקין שייעץ לי.

לגבי 2WAY - שמעתי במספר רכבים מערכת 2WAY במסגרת המחירים שלי, ואני חייב להגיד שאני מוצא שאצלי שומעים טוב יותר עם המקורית בת ה 15 שנה...

עוד המלצות?

תודה, אורן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אורן אני מתאר לעצמי שהמליצו לך על סט 3WAY של מוראל אבל מסדרת הוירטוס, ההמלצה שלי תהיה להתאמץ קצת יותר וללכת על האילייט שלהם והסיבה לכך היא הטוויטר.

בעיניי הטוויטרים של מוראל תמיד היו סופר נעימים לאוזן אבל קצת חסרי דיוק\פירוט - בסדרות הגבוהות שלהם יש פער משמעותי ושווה להתאמץ בעבור זה - יחד עם זאת הם התקדמו מאוד בשנים האחרונות בקצה העליון שלהם ובקרוס אוברים. לא הייתי פוסל בכלל את הוירטוס כמו שהוא אבל מאוד הייתי רוצה לשמוע לפני רכישה.

לגבי הרץ - אני מעדיף אצלם את הסדרות הגבוהות באופן מובהק - יש לך כאן ספונסר פורום בשם אודיו סיסטם אבל אני חושב שלסט גבוה של הרץ התקציב יהיה גבוה בהרבה מזה שציינת ולכן אני לא רואה טעם לא ללכת על מוראל בייחוד אם אתה אוהב רמקולים שהנטיה הטבעית שלהם היא לרוך ולחום.

ממליץ גם בחום לנסות את ARC אודיו אבל סדרת BLACK - היא מחוץ לתקציב הזה לצערי - ביקשת סט שלושה חלקים.

ממה שנראה לי - מוראל יתאימו לך הכי טוב לטעם ולתקציב.

אני ממליץ על מוראל.

תודה על התגובה המפורטת והמנומקת. אקח זאת לתשומת ליבי.

ידוע לך מהו טווח המחירים של האילייט שלהם?

וכן מהו טווח המחירים עבור

ARC סדרת BLACK?

אולי אני יכול קצת למתוח את התקציב... (אם לא תגלו לזוגתי :wink:

תודה אורן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב מגיע עם 3WAY במקור, כך שהתושבות, אני מניח, מוכנות- וכך גם נאמר לי ע"י מתקין שייעץ לי.

אתה בטוח?

מתמונות שאני רואה ברשת יש רק טוויטר במשולשים/קורות ושני וופרים בדלתות, כאשר זה שמאחור נועד לאחורה של הרכב וסט אפ כזה לא מתאים לסט 3WAY.

גם לא ברור לי איך תשאיר את הסאבים של בוס, פשוט כי לדעתי הממשק למגבר המקורי יהיה בעייתי אח"כ, אם כי אני ממש לא סגור על הנושא. ובהקשר דומה, אני תוהה איך זה שאדי לא שאל אותך על חיבור MOST אם קיים.

עריכה אחרונה על ידי Tom_22
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי תום

זה שיש לי 3WAY במקור נאמר לי על ידי מתקין מנוסה אחרי בדיקה ושמיעת המערכת שלי... אני מקווה שהוא לא מטעה אותי.

אגיד גם שהאוזן שלי הלא הכי מיומנת עדיין מבדילה בפיזור הצלילים אבל יכול להיות שאני מדמיין.

בפעל יש 3 רמקולים בכל דלת:

אחד קדמי בגודל 6 - 6.5",

שני בגודל של משהו כמו 4" בחלקה האחורי של הדלת,

והשלישי כאמור טוויטר במשולש המראה.

ישנם שני סאבים בדש האחורי שמופנים כלפי הבאגז'.

ישנו מגבר מקורי בכנף האחורית, וכל החיווט והחיבורים ל HU ולמגבר נראים לי (בעין בלתי מזויינת עם מעט הידע שלי )- כמו משהו שיחודי לרכב.

שני המתקינים איתם התיעצתי אמרו שאין אפשרות להתחבר עם HU אחר למערכת ללא שימוש במתאם בינו לבין המגבר המקורי, שעלותו, כך נאמר לי -באיזור ה 700 ש"ח..

אז ההגיון אמר: HU חדש+ מגבר חדש שעולה קצת יותר מהמתאם האמור = להחליף הכל וזהו. מקווה שזו החלטה סבירה.

אני מאמין אם כן שיש מקום להתקנת 3WAY בכל מקרה, גם אם בפעל המקורית היא 2WAY עם רמקול נוסף, וכך גם נאמר לי על ידי אחד המתקינים, ביחוד שכרגע למעשה כל הרכיבים יותקנו ללא קשר למקור (כשרק הסאבים יחוברו למערכת החדשה- כי באסים חזקים לא ממש עושים לי את זה..:wink: )

מקווה שאני חושב בכיוון נכון

עריכה אחרונה על ידי orenuchx
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זוגתך שתחיה! :-P

אילייט 603 נע באזור המחירים של 3+ עד 3.5K שקלים לערך.

אני גם בעד סט שלושה חלקים ואם כבר שיהיה יותר נציל - לאילייט אתה תצטרך הגברה בריאה מאוד - אני דווקא חושב שהוירטוס הוא כן כיוון נכון.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפעל יש 3 רמקולים בכל דלת:

אחד קדמי בגודל 6 - 6.5",

שני בגודל של משהו כמו 4" בחלקה האחורי של הדלת,

והשלישי כאמור טוויטר במשולש המראה.

הוא שאמרתי.

המיקום האחורי הזה אינו מיועד עבור סט קדמי, ובטח שאינו מתאים להתקנת מיד של סט 3WAY, מאחר והוא פונה למושב ומיקומו הפיזי אינו מתאים לתפקידו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

המיקום שלו הוא לא בדיוק אל המושב האחורי אלא יותר "אל צידו" של המושב הקדמי..

בכל מקרה בלי להתיחס למיקומים המובנים בדלת שלי - היכן המיקומים הנכונים ל 3WAY?

ובמידה ואתה צודק - מה המניעה להתקין 3WAY במקומות הקיימים לעומת 2WAY? האם בכל מקרה 3way לא עדיף?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה תלוי נקודות חיתוך - דווקא בסט 3WAY מיקומים שכאלו הם "נסלחים" די בקלות.

הסיבה לזה היא נכונה במידה ונקודות החיתוך בין המידבאס למידריינג' הן נמוכות ונקודות החיתוך בין המידריינג' לטוויטר הן נמוכות יחסית (לא מעל 4K )

במידה והמידבאס נחתך למטה מ2K הרץ (רוב הסיכויים שהוא נחתך הרבה יותר נמוך מכך) והמידריינג' נחתך נמוך מ4K אז גם המידבאס וגם המידריינג' מנגנים כלל כיווני פחות או יותר ואז לא כל כך משנה לאן אתה מכוון אותם - כל עוד שהם בקדמת הרכב, תוסיף לזה גם בחשבון את כל ההחזרים - אם רק המידבאסים שם, אתה לדעתי עדיין אמור לשמוע היטב וברור.

תשים לב שפותח השרשור ציין כי הוא שמע כבר לא פעם ולא פעמיים מערכות שני חלקים והמערכת המקורית שלו נשמעה טוב יותר.

מה גם שהמהנדסים של BMW לאורך הרבה מהסדרות שלהם במשך שנים רבות שמים את המידבאסים ברצפת הרכב בכלל, מאותן הסיבות בעצם.

אני עדיין חושב שהוירטוס היא המלצה טובה ובהיעדר הגברה ראויה עדיפה גם על לא לנצל סט יקר יותר גם אם הוא טוב יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הגברה ראויה זה שילוב של הספק ואיכות ,המגבר שלך הוא מסידרת ה SR סידרת הכניסה של אודיסון

זה מגבר לא רע ,אבל עם הספקים צנועים והוא גם אוברייטד לפי בדיקות CEA2006

הוא מספק פחות ממה שהוא מוצהר ,זה לא מגבר שמתאים להגברה של מורל אילייט

עבור הוירטוס 603 הוא יכול יותר להתאים ,וגם אני אומר זאת כברירת מחדל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לסט אלייט - ועוד אם אתה מתכוון להגביר אותו על הקרוס הפסיבי שלו - כל שלושת הרמקולים ביחד - או שהייתי לוקח מגבר ארבעה ערוצים טוב ומגשר אותו או שהייתי לוקח מגבר שני ערוצים שמוציא את ה150 וואט מינימום לערוץ.

לדוגמא Audison Voce AV2 - הגברה ראויה בשביל להזיז סט אלייט על קרוס פסיבי מלא ללא בי-אמפ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2926 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...