Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אמינות? ראש שקט? יש בכלל דבר כזה?

my love-Porsche
שימו לב! השרשור הזה בן 3067 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום.

אני מחפש לקנות רכב. נניח שהסכום שלי הוא עד 120K אבל! אני מחפש רכב יד 2

הדבר הכי חשוב לי ברכב זאת האמינות שלו.

השאלה שלי האם יש בכלל דבר כזה? או שהכל נובע ממיתוסים על הדגמים שנמכרים בארץ.

הסבר קצר

כשביררתי לקנות פולקסווגן אמרו לי אמין. אחרים אמרו לי אל תתקרב יש בעיות עם הגיר.

כשביררתי לגבי אופל אסטרה/קורסה אמרו לי לא להתקרב לרכב הזה.

לצרפתיות? בכלל אין מה לדבר. אנשים מזהירים אותי יותר מאשר לחצות כביש סואן.

כשרציתי לברר לדגמים ישנים יותר כמו ניסן אלמרה, סוזוקי או דייהטסו, רבים אמרו לי שהם יחסית אמינים אבל זה קרטון עם גלגלים.

תנסו לקבל מידע אמין אודות שברלוט ודגמיה החדשים? איך אומרים בשפת הרחוב? דייהולט?

ביואיק? פורד? אמריקאיות אל תתקרב!

מזדה טיוטה רכבים נהדרים, רק חבל שהם בטכנולוגיה של יפנים שזה בעצם לא משו.(על פי שיח עם אנשים)

בקיצור. אין חברה אחת ודגם אחד של רכב שלא שמעתי עליו שהוא בסדר כגמור והוא מתנהג כמו שצריך. בין אם זה בעיות בגיר, חשמל, תקלות במנוע, או שאין חלקים. על כל רכב ששאלתי קיבלתי הסברים כאלה ואחרים?

השאלה שלי בעיקר, האם זה נובע נטו מסטיגמות? האם יש אמת מאחורי הדברים? האם הצרפתיות היום אמינות ואנחנו מפספסים פה רכב מעולה בגלל סטיגמות?

העולם הזה משגע במיוחד כשאין איזה שהוא גוף שלוקח על עצמו בדיקה או סקר לגבי רכבים אמינים כמו שיש בבריטניה וארה"ב

ואני שואל אתכם- האם יש דבר כזה. מהם הדגמים/חברות הכי אמינות על פי ידע או בדיקות מוכחות שעשו בישראל לגבי אותם רכבים. האם אני יכול לקנות רכב בראש שקט?

*תמיד כשציינתי אנשים שאמרו לי, אלו היו נהגי מוניות, מוסכניקים, ואנשים מבוגרים שעברו את גיל 50.

אשכול חופר אבל אני חייב תשובה אחת ולתמיד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 107
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

טוב אז ככה הולכות הסטיגמות עד כמה שהבנתי:

קורולה קיבלה את השם האמין בגלל הקורולות של שנות התשעים אחרי פריצת החרם הערבי הגיעו לפה שני דורות של קורולה עד 1999 בערך וגם הדור אחריהם נחשב סביר שפשוט לא מתו. נסעו איתם עם תחזוקת שבר והם לא הפסיקו לנסוע

שאר היפניות נחשבות אמינות בדרך כלל מאותה סיבה. אמינות של הדגמים הישנים. נכון היום? לא ממש יודע להגיד חוץ מזה שטויוטה מחזיקה בשיא הריקולים בשנים האחרונות.

אמריקאיות נחשבות אוכלות דלק, שוב בעיקר בגלל כל השטויות שהיו מגיעות לכאן ולא התאימו לקהל. בא נגיד שצריכת הדלק של פורד אמריקאיות היא חישוב שבכלל לא קשור לנפח מנוע. אבל אז הגיעו הפורד האירופאיות ודי שברו את הכללים. היום? פורד נחשבים עם איכות חומרים ירודה ואמינות תלוית דגם. צריכת דלק לגיטימית וזהו. שאר אמריקאיות בדרך כלל לא מגיעות בהמוניהן.

צרפתיות... טוב אז בגדול מחלוקת חכמים. לפי דעתי חוסר במכונאים מקצועיים למערכות הידראוליות של סיטרואן די שרף את השם הלאומי שלהם. עד המערכות הידראוליות ואפילו בפשוטות שלהן השם הצרפתי היה בסדר גמור אפילו. פיגו שרפו מדבריות כאילו הן האמרים.

גרמנים בעיקר פולקסוואגן זכו בשם שלהם לאמינות בעיקר מחוסר מקוריות, שימוש במנועים בעלי 8 שסטומים עם יחס דחיסה של פחות מ10 יצא מנועים חלשים ואמינים. הגיר זה באמת פאשלה רצינית אבל קורה... ואני לא אוהד שלהם למי ששאל את עצמו.

אה ושכחתי כמובן את שברולט באמריקאיות, אז ככה כל עוד תתרחק מדייהו על הצלב ותשקיע בצלב אמיתי, הם בקטגוריות הגדולות, איפה שגם האמריקאים הם נפח שוק גדול, צריך לזכור שהאמריקאים קונים משפחתיות גדולות יותר מאשר קומפקטיות. שברולט יודעים את העבודה ועושים אותה טוב. וגם נראים טוב יחסית.

מקווה שסיכמתי את דעתי על איך שנות התשעים עיצבו את התודעה המוטורית העגומה בישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה משקיע 120K ברכב למה לא לקנות חדש וליהנות מראש שקט של אחריות?.

נכון שליפאניות וקוריאניות יש רזומה של אמינות אבל רכב מתיישן זה רכב מתיישן, גם אם הוא יפאני (והיו לי כמה יפאניות ואירופאיות ב 13-14 שנה שיש לי רשיון).

אגב גם לטויוטה והונדה היו ריקולים.

השאלה מה הדרישות מהרכב ומה התקציב? מעבר לאמינות: נוחות, בטיחות, מרווח פנים, צריכת דלק, ביצועים, גיר ידני/אוטומט/טיפטרוניק, מה יותר חשוב לך?.

האם אתה מחפש סופר מיני? משפחתית? מנהלים? תהיה יותר ספציפי ונוכל לעזור לך.

כשקונים רכב צריך לערוך רשימת קניות, ממש כמו שהולכים לסופר. כי בלי רשימת קניות: הולכים לאיבוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההבדל בין אמין (0-1 תקלות בשנה) לבין לא אמין (1+ תקלות בשנה) לפעמים הוא קטן. ולפעמים שעתיים במוסך עם רכב לא אמין יחסכו לך עשרות אלפים שתוציא בקניה של רכב אמין.

נגיד קנית יאריס שנת 2003 ב-20K והיא הייתה מעולה ולא התקלקלה.

נגיד קנית פג'ו 206 2003 ב-10K, וואללה היו רעשים ונסעת למוסך והיה צריך להחליף משהו ב500 שקל וגם אח"כ הרכב נתקע וחיכית שעתיים לגרר והחליפו לך משאבת דלק בעוד 500 שקל.

מה עדיף???

הדבר הכי קרוב לאמינות מוחלטת שאני מכיר זה לקסוס.

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכון היום? לא ממש יודע להגיד חוץ מזה שטויוטה מחזיקה בשיא הריקולים בשנים האחרונות.

כמות הריקולים אינה בהכרח מדד לאמינות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי אינסוף סקרים, בדיקות וסטטיסטיקה, היצרנית הכי אמינה ב-10 שנים האחרונות היא טויוטה.

וכמובן לקסוס, חטיבת היוקרה שלה.

"If you can't explain it to a six year old, you don't understand it yourself."

- Albert Einstein

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טויוטה. יונדאי. קיה. סובארו. הונדה ויש עוד - קנה רכב חדש, טפל בו בהתאם להוראות היצרן - ותסע בראש שקט כמה שנים טובות.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה משקיע 120K ברכב למה לא לקנות חדש וליהנות מראש שקט של אחריות?.

נכון שליפאניות וקוריאניות יש רזומה של אמינות אבל רכב מתיישן זה רכב מתיישן, גם אם הוא יפאני (והיו לי כמה יפאניות ואירופאיות ב 13-14 שנה שיש לי רשיון).

אגב גם לטויוטה והונדה היו ריקולים.

השאלה מה הדרישות מהרכב ומה התקציב? מעבר לאמינות: נוחות, בטיחות, מרווח פנים, צריכת דלק, ביצועים, גיר ידני/אוטומט/טיפטרוניק, מה יותר חשוב לך?.

האם אתה מחפש סופר מיני? משפחתית? מנהלים? תהיה יותר ספציפי ונוכל לעזור לך.

כשקונים רכב צריך לערוך רשימת קניות, ממש כמו שהולכים לסופר. כי בלי רשימת קניות: הולכים לאיבוד.

אני אומר נניח, ואני אסביר.

כמובן שאני מדבר על גיר אוטו' כי בגיר ידני אין אותן הבעיות כמו לגיר רגיל, אבל כשאתה אומר לי למה לא לקנות רכב יד ראשונה כי כל הקטע שרוב האנשים ואני קונים יד שניה. אם הייתי כותב לך שאני מחפש רכב ב-30K הייתי שואל את אותן השאלות.

כל הקטע עם האמינות זה דבר שהוא כל כך לא אמין בקרב אנשים "מבינים"

אני רוצה לדעת האם יש רכב שנחשב לאמין פשוטו כמשמעו?

ביואיק? אופל? פיז'ו? אלו רכבים שיש עליהם סטיגמות ועדיין אנשים קונים. ואני שואל כל אלה שקונים נדפקו? או שאנחנו פשוט פראיירים שאנחנו לא קונים רכבים איכותיים בגלל סטיגמות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אתן לך דוגמה מהמשפחה שלי:

לנו במשפחה משנת 94' היו בעיקר רכבי VAG. חלק מהם היו מוצלחים יותר וחלק פחות.

הדוגמה הכי טובה היא שבאותו הרכב אם אותו מנוע וגיר אפשר "ליפול" ברכב עם מזל רע שימרר אותך אפילו שהוא חדש מהחברה ולהרוויח במקרה אחר רכב מעולה ואני אתן דוגמה מהמשפחה שלי (הורים, אחי הגדול ואני):

1) פולו 2002 1.4 ידנית - לא מוצלחת, נקנתה חדשה מהחברה ומהיום הראשון היתה מקוללת.

2) סיאט קורדובה 2004 1.4 ידנית - נקנתה יד 2 מוצלחת מאוד, נכנסה למוסך מטיפול לטיפול ורק פעם אחת הוחלף מאוורר.

3) סיאט קורדובה 2005 1.4 ידנית - נקנתה יד 2 מוצלחת מאוד, נכנסה למוסך מטיפול לטיפול ולא היו לה תקלות כלל.

4) פולו 2003 1.4 ידנית - נקנתה יד 2 מאיש זקן שהיה יד ראשונה ובקושי נסע באוטו. בשנה הרכב "אכל" לי 10K על תקלות.

5) פולו 2007 1.4 ידנית, מוצלחת מאוד, נקנתה לפני יותר מ 4 שנים מאישה מבוגרת ומפגינה אמינות מעולה שלא תבייש אף יפאנית.

אז אתה רואה, מדובר באותו הרכב (פאביה/פולו/איביזה/קורדובה זה אותו הרכב) ואפילו אותו מנוע וגיר (רק ה 2007 טיפ טיפה שונה, 80 כ"ס לעומת 75 כ"ס) ותראה איזה הבדלים.

הרבה תלוי בתחזוקה של הרכב. אנחנו משתדלים לתחזק את הרכבים כראוי, בפולו הראשונה שלא היתה מוצלחת נהגנו 4 נהגים והרכב עבר נסיעות מרובות בתוך העיר, יכול להיות שזה מה שגרם לרכב לא להיות מוצלח.

אגב מקרה נוסף במשפחה היה עם גולף 99' ידנית 1.6 שלא היתה הכי מוצלחת לעומת לאון 2002 עם אותו מנוע וגיר שהיתה מוצלחת מאוד והפגינה אמינות מעולה וגם הפלסטיקה שרדה טוב יותר במשך השנים.

לאחי הגדול היתה גם פאסאט 2002 מנוע 1.8 טורבו. נקנתה יד 2 עם 144000 ק"מ, בלי שריטה מבן אדם פדנט . היתה אצל אחי כמה שנים, הפגינה אמינות טובה יחסית, רק לקראת 180000 ק"מ היה איזה שהוא חיישן שהתקלקל שקשור למזגן.

יש מבחני אמינות שמראים שהיפאניות אמינות יותר אבל לדעתי עד שהיצרן לא יראה בעצמו את הנתונים מתוך המחשבים שלו - לא יודע עד כמה זה רלוונטי.

שוב, מה הדרישות מהרכב ומה התקציב? תן יותר פרטים כדי שנוכל לעזור לך.

עריכה אחרונה על ידי itamarg
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם וגם.

גם קולה של קריסטל אף אחד לא קונה.

כך גם במבה של לולו.

ואילו אחרים קונים, חוסכים ונהנים. מבחינתם זו קניה טובה.

אין שחור לבן.

משכנתא זה קל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העיניין פה הוא לא התקציב אלא לנסות להבין מי נגד מי בעולם הזה. אני אתן לך דוגמא בהמשך למה שאמרת לי עם הרכבים שקנו אצלם במשפחה. קניתי פעם פולו 2010 ידנית יד ראשונה בלי הרבה ק"מ נהניתי מהרכב ברמות אחרות, כל טיפול בזמן הכל היה נהדר. נכון הוא היה יקר לי לאחזקה כי אני סטודנט אבל בגדול ממש רכב טוב. מצד שני, לאבא שלי היה טרנספורטר גם פולקסוואגן והיא ראתה הרבה פעמים מוסך. כל פעם משו אחר היה הורג את אבא שלי.

היום אני מחזיק באופל אסטרה 1.6 2002 בנזין שנקנתה עם 170K והייתה יד ראשונה. רכב שנראה אמין ונקי ומטופל, הלכתי ושאלתי כמה אנשים וכל אחד ענה לי משו אחר. חלק אמרו רכב טוב חלק אמרו אל תתקרב. לאחי יש בלנו 2001 לאחי הגדול היה וולוו S40 ידנית דיזל שהייתה שמורה אבל ביום בהיר נהרסו לו מזרקים של הטורבו וזה עלה לו כמעט חצי מהשווי שלה באותה תקופה.

היום יש לו מונדיאו 2010 רכב מפנק אבל החליף גם מזרקים ביום בהיר אחד.

מה שאני מנסה להגיד שאני לא שמעתי אף פעם על רכב שאומרים עליו שהוא טוב ואמין אם יודעים לטפל בו. נניח ואני רוצה לעשות טרייד איו לקיה או יונדאי או אולי ניסן וכו', יבואו אחרים ויגידו לי שלא כדאי, כי אולי עדיף ללכת לכיוון של הגרמניות.

וזה מה שמשגע אותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

לרוב האנשים שחווית נהיגה טובה בשבילם מסתכמת במזגן ומערכת מולטימדיה עם USB וקישור לאייפון, עדיף לקנות רכב אמין ומשעמם ששומר על ערכו בשוק. זו התמורה הכי טובה לכספם.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סטיגמות ודעות שליליות אתה תשמע על כל רכב, כל אחד בארץ חושב שהוא מומחה לענייני רכב על סמך שמועות או סטיגמות מלפני 20-30 שנים.

ההורים שלי גם הקשיבו לסטיגמה הזאת של יפנית אמינה. פעם אחת זה באמת עבד (עם סובארו אימפרזה שהפגינה אמינות מופתית), בפעם השניה עם טויוטה קורולה התאכזבו מאוד.

אני קניתי שני רכבים עם סטיגמות - יונדאי גטס (סטיגמה על צריכת דלק) ורנו קליאו (סטיגמה של רכב לא אמין, כל הזמן בעיות חשמל). זה היה שקר וזה היה שקר. אני לא אומר שהגטס היא המכונית הכי חסכונית שהייתה לי (היא לא), אבל לא כל כך גרועה כמו האנשים שאמרו לי שהרכב יעשה 1:8 בעיר בלחץ. צריכת הדלק הממוצעת בעיר עמדה על 1:11, סביר בשביל רכב אוטומטי בעל 4 הילוכים. הקליאו נסעה אצלי 3 שנים וחצי כ-54 אלף ק"מ, ללא תקלות במערכת החשמל למרות שהיו התקנות מקומיות, רכב נוח מאוד, צריכת דלק טובה. גם ההורים שלי רכשו רנו ומרוצים.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקיצור אתם אומרים תקנה מה שהכי נראה לך כי אין שום גרנטי על אף דגם או חברה.

חבל שבארץ לא עושים את מה שעושים בעולם וזה לבדוק על ידי סקרים וביקורות של גולשים אודות הרכבים והטיפולים שלהם

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3067 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...