Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שיפור סיביק SR (לא צויין תקציב, נערכה כותרת ללא תוכן)

שימו לב! השרשור הזה בן 2713 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום.

אני שחר חדש בפורום

נוסע על סיוויק '00 sr

לבנתיים במצב סטוק (עד שאני ישתחרר מהצבא)

אם לומר את האמת אחרי שעיינתי פה קצת בפורום באמת שלא ידעתי שיש בארץ אנשים ברמה גבוהה שכלכך מבינים בשיפורי רכב

שמח מאוד שיש לי ממי ללמוד

בעתיד אשמח ללמוד הנדסת רכב בארה"ב (עיצוב מנועים- engine design)

ולעסוק בתחום בפורמולה דריפט!

לשמוע מנועים צורחים וחריכה של צמיגים על הכביש מעלה לי חיוך על הפנים כל פעם מחדש כמו ילד קטן שקיבל סוכריה:-D

עכשיו השאלה:

הסיוויק שברשותי היא מדגם sr בכל מקום שחפשתי להתאים חלקים (שיפורים כמובן) לא מצאתי בדגם את ה sr יש שם פשוט כל דגם שקיים מלבד ה sr

1- חלקים של איזה דגם יכולים להתאים לי ?

2- האם יש סיבה מיוחדת שאין את ה sr?

3- האם זה בכלל חשוב התת דגם או שסוג המנוע הוא הקובע (לשיפורי מנוע טורבו אגזוז צנרות וכו')? שדרך אגב דגם המנוע הוא d16-y8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 56
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אז ככה Sr נקראת הגרסא האוטומטית בארץ בדגם הזה

יש לי את הרכב הזה בדיוק אז ככה להתאים חלקים זה לא ממש בעיה כי אתה הולך לפי סדרת מנוע d16 מצד שני גם טורבו לא חוקי להוסיף, ובטח בהונדה הזאת לא שווה כי היא מסגירה את עצמה בכל כביש.

בכל מקרה השלב הראשון שנהוג לעשות בהונדות כדוגמת זאת זה לבדוק איך לעזאזל מחליפים למנועי מסדרת z אם אני לא טועה שבאים עם קאמשאפט כפול לעומת בודד בd ויחס דחיסה הרבה יותר מותאם לטורבו.

המנועים אמינים רצח בגלל שהכח בקצה הסקאלה זה עם הvtec ולא מיחס דחיסה גבוה מאוד

הרבה מחלוקות ראיתי בפורום לגבי יש מפגש שסתום בוכנה או לא במנועים האלה ואני לא יודע.

טפל בה טוב היא תחזיר אהבה.

ובגדול כרגע לפי דעתי הצנועה פשוט תכבה מזגן... זה בדרך כלל נותן קצת...

סתם ועכשיו ברצינות חפש דברים לsi כי זה בערך אותו הדבר. אגב אם אני לא טועה גם הקנדיים קיבלו דגמים עם זיהוי sr אם זה יתרום לך עוד פרטים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ציינת האם הדגם שברשותך אוטומטי.

במידה וכן, אין לך טעם לשפר כי הגיר מסרס משמעותית את הכח מצד אחד ולא יחזיק מומנט מאוד גבוה מצד שני.

במידה והרכב ידני, השיפור המשמעותי בתקציב סביר הינו טורבו.

ישנן עשרות (לפחות עד לפני 10 שנים גם מאות) הונדות טורבו בארץ.

ישנן לא מעט כאלו 4 דלתות שלא נראות מצועצעות, עם אינטרקולר שצבוע בשחור ואף אחד לא יודע שהן גודשות.

הסט אפ הנכון מבחינת מחיר על זמינות מול כח הינו לגדוש עם טורבו של TD04 והיום כבר יש סעפות שלא מצריכות ביטול מזגן בגדישה של 1.1-1.5 באר.

אם הייתי במקומך, הייתי פונה למושיק שהינו אחד מהמבינים הגדולים בהונדה היום בארץ.

אבל- וזה אבל גדול: אתה חייב לקחת בחשבון שזה לא חוקי.

טסט אפשרי לעבור בעזרת קצת קשרים.

במקרה של תאונה חס וחלילה, אתה בבעיה גדולה כי הביטוח יתנער ממך והמשטרה תחגוג עליך כמו פיטבול על סטייק.

בהצלחה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה אתה מוכן לשלם ועד כמה רחוק אתה מוכן ללכת?

שיפורי רכב, במיוחד הונדה הוא תחביב זולל כסף (אני יודע), מבחינת שיפורי מנוע ושיפורי חוץ מדובר ברכבים עם שוק שיפורים בלתי סופי.

קח גם בחשבון שכל תוספת ( או שיפור) יהיו לא חוקיים והאוויר ייצא מהר מהמפרשים כשתמצא את עצמך מתרוצץ בין מכוני טסט למשרדי רישוי ותחנות משטרה כי מורידים לך את הרכב מהכביש.

העצה הכי טובה שאני יכול לתת לך בתור אחד ששנים רבות שיפר רכבי הונדה , שפך על זה כסף רב, שעדיף לקנות רכב חזק סטוק, שמגיע עם התוספות שאתה אוהב ולנסוע עליו, יהיה יותר אמין מאשר לשפר הונדה ישנה בכל מיני דברים זה בטוח.

הונדה פרלוד או אימפרזה טורבו ( כן שני רכבים שונים לגמרי) אבל בתור סטוק באים עם כל התוספות , נוסעים יופי, והכי חשוב הכל חוקי ועובר טסט.

Honda Civic ex 95

Honda Prelude vti 99

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה על התגובות.

עכשיו הגיר אצלי הוא גיר קצר s40 ידני

הרכב עם 4 דל'

מכיר את כל הקטע של חוקי לא חוקי (לא מעניין אותי כלכך)

פנייה על ידי לאנשים מנוסים תתבצע אך ורך למטרת שאלות כי אני מעוניין לעשות את הפרוייקט הזה בכוחות עצמי כי אם לא לטעמי זה מאבד את כל הערך והכיף שבפרוייקט שכזה אומנם זה יהיה פרוייקט ראשון שלי אז אני לא מצפה לעבור את ה300 סוסים בכל זאת אין לי עדיין כסף לפוצץ בלוקים בעתיד שיהיה לי באמת ניסיון אני יביא גם מנוע מותאם עם בלוקים עמידים ל1000 סוסים ומעלה (כן כן מכוון גבוהה) אבל בינתיים נסתפק בגדישה על אש קטנה להחליף קצת בוכנות להגדיל מעברים והדברים הבסיסיים שכרוכים מסביב הרשימה כמובן עוד ארוכה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שחר, לפי התגובה האחרונה שלך אפשר להבין אחר משני מקרים:

או שיש לך לשים מינימום 25K על פרוייקט לפני הפתעות או שאתה ממש לא בכיוון מבחינת התחזיות.

להגיע ל300 סוסים בסיוויק על המנוע המקורי זה לא ממש לא קל, וממש לא גדישה על אש קטנה.

להגיע ל1000 כ"ס על סיוויק זה 300K ש"ח במינימום והרכב לא יוכל לנסוע על הכביש הציבורי ויהי מה.

אתה יכול להשקיע בערך 15K ולהגיע ל200-250 כ"ס והרכב ייסע טוב. אם תרצה גם אמינות כנראה שתשקיע עוד כמה שקלים יותר.

בוא ואני יעשה לך קצת סדר:

זה ממש לא להחליף רק בוכנות, אתה מדבר על לפתוח מנוע ויש לך ראשים, טלטלים ועוד המון חלקים, וזה עולה כסף.

אם יש לך 15K ואתה רוצה להישאר בתחום החוקי יחסית, אתה יכול להשתיל מנוע של הVTI עם 160 כ"ס.

חובב סל"ד ומאוד כיפי, רק שמומנט של מנוע גודש לא יהיה לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפעמים אני באמת מבולבל מכל הסיוויקים אמרת Sr שנת 2000 עם d16 אני במקומך הייתי מתחיל לאמת הכל מול המציאות כי לא נשמע חצי הגיוני הרישיון מול מה שאתה מספר

עד כמה שידוע לי sr היא הגרסא האוטומטית הסדאן באותה שנה ולהאצבק היה מנוע 1.4 ולכן אם יש לך האצבק עם 1.6 הוא כבר אמור לעשות 0-100 ב10 שניות בערך.

לא מספק אותך? יש לך רצון עז למות בדרך נוראית? כי גם ככה ממש לא בטוח לנהוג בהונדות האלה ולא ממש קל להחליף להם בלמים אחוריים ולהגדיל קדמיים. לך על זה. שים 1000 כ"ס על רכב שלא מעביר לרצפה 50. תשקיע הון בשביל ששוטר יעצור אותך ויוריד אותך עם משפט והחרמה. כבר שמעתי על הונדות מכפרים שאחרי טורבו החליפו 3 מנועים כי הם לא החזיקו. אבל העיקר שיש לך כסף להונדה האצבק בסיסית. זה מראה על יכולות כלכליות של יותר מחייל. או בקיצור אם לא הבנת הייתי ציני. רוצה טורבו? עדיף לחסוך. רוצה להגזים בטורבו תקנה sti.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעתיד אשמח ללמוד הנדסת רכב בארה"ב (עיצוב מנועים- engine design)

ולעסוק בתחום בפורמולה דריפט! d16-y8

...... בעתיד שיהיה לי באמת ניסיון אני יביא גם מנוע מותאם עם בלוקים עמידים ל1000 סוסים ומעלה (כן כן מכוון גבוהה)....

נראה לי שקראת יותר מדי ספרי הדרכה עצצמית עם המוטו "תציב לעצמך מטרות ועמוד בהן", "אין דבר העומד בפני הרצון" וכו' וכו'

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שחר, לפי התגובה האחרונה שלך אפשר להבין אחר משני מקרים:

או שיש לך לשים מינימום 25K על פרוייקט לפני הפתעות או שאתה ממש לא בכיוון מבחינת התחזיות.

להגיע ל300 סוסים בסיוויק על המנוע המקורי זה לא ממש לא קל, וממש לא גדישה על אש קטנה.

להגיע ל1000 כ"ס על סיוויק זה 300K ש"ח במינימום והרכב לא יוכל לנסוע על הכביש הציבורי ויהי מה.

אתה יכול להשקיע בערך 15K ולהגיע ל200-250 כ"ס והרכב ייסע טוב. אם תרצה גם אמינות כנראה שתשקיע עוד כמה שקלים יותר.

בוא ואני יעשה לך קצת סדר:

זה ממש לא להחליף רק בוכנות, אתה מדבר על לפתוח מנוע ויש לך ראשים, טלטלים ועוד המון חלקים, וזה עולה כסף.

אם יש לך 15K ואתה רוצה להישאר בתחום החוקי יחסית, אתה יכול להשתיל מנוע של הVTI עם 160 כ"ס.

חובב סל"ד ומאוד כיפי, רק שמומנט של מנוע גודש לא יהיה לך.

1.אין לי בינתיים שום כסף מיותר אחרי הצבא אני יעבוד ויחסוך לחלקים

2. אין לי למה להתייחס לחוק כי לא משנה איזה תוספת אני ישים למנוע זה יהיה לא חוקי.

3.אני יודע שזה לא מסתכם רק בבוכנות ויש עוד מליון דברים מסביב כמו שאמרתי "

והדברים הבסיסיים שכרוכים מסביב הרשימה כמובן עוד ארוכה" לא חשבתי לאלפית השנייה שצריך להחליף רק בוכנות כמובן שזה טלטלים מייסבים יותר חזקים שסתומים עמידים יותר חיווט הצתה יותר טוב אם אני אגדיל בכל כך הרבה את הכח אני בטוח שצריה אורגינלית לא תעמוד בלחץ שלא נדבר על הברקסים ויש עוד אלפי דברים מסביב אל דאגה לא חשבתי שזה זול וקל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפעמים אני באמת מבולבל מכל הסיוויקים אמרת Sr שנת 2000 עם d16 אני במקומך הייתי מתחיל לאמת הכל מול המציאות כי לא נשמע חצי הגיוני הרישיון מול מה שאתה מספר

עד כמה שידוע לי sr היא הגרסא האוטומטית הסדאן באותה שנה ולהאצבק היה מנוע 1.4 ולכן אם יש לך האצבק עם 1.6 הוא כבר אמור לעשות 0-100 ב10 שניות בערך.

לא מספק אותך? יש לך רצון עז למות בדרך נוראית? כי גם ככה ממש לא בטוח לנהוג בהונדות האלה ולא ממש קל להחליף להם בלמים אחוריים ולהגדיל קדמיים. לך על זה. שים 1000 כ"ס על רכב שלא מעביר לרצפה 50. תשקיע הון בשביל ששוטר יעצור אותך ויוריד אותך עם משפט והחרמה. כבר שמעתי על הונדות מכפרים שאחרי טורבו החליפו 3 מנועים כי הם לא החזיקו. אבל העיקר שיש לך כסף להונדה האצבק בסיסית. זה מראה על יכולות כלכליות של יותר מחייל. או בקיצור אם לא הבנת הייתי ציני. רוצה טורבו? עדיף לחסוך. רוצה להגזים בטורבו תקנה sti.

ברשיון רכב רשום sr יש לי דוושת קלאץ + ידית הילוכים + 5 הילוכים + גיר קצר s40 איך? אל תשאל אותי רק קניתי אותו לפני חודש

ואם תקרא טוב רשמתי שיש לי 4דל' גם אם היה עושה 5 ל- 100 עדיין לא מספיק לי

אם זאת הדרך שלי למות אני הולך על זה בגדול!

אם אני יעשה פרוייקט כזה זה רק בחו"ל ויש כבר הרבה שעשו את זה איזה סיבה שאני לא יעשה את זה גם ואפילו טוב יותר?

sti זה קצת כבד עלי עכשיו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רואה את זה בתור יותר ממקצוע וכסף זה יותר לנשמה שלי ולכיף שלי אני מאמין שאני יכול לעשות את זה עם יש עוד עשרות ישראלים בארצות הברית שעשו את זה והם עם השמות מבין הגדולים שם לדוגמא: "team insanity racing" איזה סיבה יש שאני לא אצליח כמוהם? זה בסך הכל מכונאות זה לא להיות אלוהים ככה שניראה לי שאתה פשוט לא מצליח להגיע למטרות שלך אז אין לך שום ערך עצמי לעצמך בנתיים כל מי שראה אותי עובד הבין שאני לא סתם עוד ליצן :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי הפרויקט בארץ על ההונדה הנוכחית? או בחו"ל על הונדה דמיונית? בכל מקרה הצלחה רבה.

לפי דעתי כל עוד אתה מדבר בארץ זה בזבוז כסף מטורף ועדיף לחכות או לעשות דברים קטנים כמו בוכנות חדשות עם יחס דחיסה גבוה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ככה שניראה לי שאתה פשוט לא מצליח להגיע למטרות שלך אז אין לך שום ערך עצמי לעצמך בנתיים כל מי שראה אותי עובד הבין שאני לא סתם עוד ליצן :-)

אתה מתכוון אלי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קנית את האוטו לפני חודש, אתה לא בטוח מה הולך ברשיון של הרכב(אולי זה רכב אוטומטי שהפך לידני?)

תתחיל בזה שתבדוק מה קורה עם הרכב הזה ואם הכול תקין

לא מתככנים להשתמש כחנוכיה - תמיד זה יכול לגמור על הראש של מישהו... :wink:

אין ספק. היופי חולף, אבל הרפס הוא נצחי.

בסוף יבוא אחמד וירסס איך שיצא לו.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2713 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...