Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חודש עם דייהטסו טריוס 2011

AssafO
שימו לב! השרשור הזה בן 1433 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני חודש קניתי דייהטסו טריוס שנת 2011 יד ראשונה עם 72,000ק"מ. הרכב נרכש במחיר נמוך מהמחירון בגלל שחיצונית הוא לא הכי שמור– שריטות ומכות חניה.

דבר ראשון ששמים לב שנכנסים לטריוס הוא הפשטות. הכל פשוט כמו פעם. הוא מאוד מזכיר רכבים שלתחילת שנות האלפיים. הפלסטיקה פשוטה אבל עמידה. יש 4 חלונות חשמל. יש רדיו דיסק מקורי שהגיע עם הרכב. יש מזגן מכני. אין שליטה מההגה. אין מסך מגע.יש4 מחזיקי כוסות ו 2 מחזיקי בקבוקים. יש תא למשקפי שמש ויש מסך קטן שמתפקד גם כמד מרחק וגם כמחשב דרך (מראה צריכה ממוצעת /שעה וטמ”פ בנוסף למרחק). אין קרוז קונטרול ואין מגביל מהירות.

מבחינת אבזור בטיחות יש 4 כריות אוויר, ABS ו ESP.

מושב הנהגנוח. לא קשה ולא רך. אין תמיכה צידית. בגדול ,אין מותרות או פינוק ברכב הזה. אחרי כיוון ההגה (לא מתכוון לעומק) מקבלים תנוחת נהיגה סבירה.

המרווח ראשברכב ראוי לציון לטובה,גם במושב האחורי.2 מבוגרים ישבו שם בלי בעיה.אפשר אפילו להטות את הגבשל המושב האחורי ולקבל תנוחה של חצי שכיבה.

תא המטען מספיק גדול. בדיוק אחי קנה דירה וחלק מהקניות מאיקאה העברנו ברכב. המושב האחורי מתקפל ואז נדחף קדימה ונצמד למושבים הקדמיים מה שיוצר תא מטען שטוח וענק.הדלת האחורית נפתחת רק לצד. צריך לזכור את זה לפני שחונים במידה ורוצים לפתוח את הדלת.

מניעים ומתחילים לנסוע. המנוע רועש,גס ומחוספס.הוא לא נעים בשום צורה שהיא. בנסיעה בתוך העיר הרכב מרגיש זריז.נוח וקל לתמרון. הראות טובה בזכות הישיבה הגבוהה והחלונות הגדולים. ההגה קל ודי מדויק אבל לא מתקשר. בולמי הזעזועים קשיחים וכתוצאה הרכב קופצני. מצד שני,כמעט ואין זויות גלגול כשפונים. למצוא חניה ולחנות גם מאוד קל – הרכב קצר ואין עודפי סרח.

מחוץ לעיר הסיפור שונה. נוסעים 90-100 בימני.ברור שאפשר יותר,אבל זה לא כיף. המון רעש מהמנוע, מהכביש ומהסביבה. עוקפים רק כשחייבים. ב 100קמ"ש נמצאים סביב ה 3000 סל"ד.

הספקתי בינתיים לעשות 4 "טיולים" עם הרכב. אני מודה שאני לא מנוסה בנהיגת שטח. כל טיול כזה גורם לי להעריך את הרכב יותר.

נועלים דיפרנציאל מרכזי ונותנים גז. בשבילים הוא לא מתקשה. יש לו מרווח גחון של כ 20ס"מ וזוויות גישה ונטישה די טובות בזכות מיקום הגלגלים שקרובים מאוד לקצוות הרכב. בשבילים שליד פלמחים הוא התקדם בחולות העמוקים באיטיות ועקשנות.גם בבוץ שהיה בשבילים באזורשל תל גזר הוא התמיד באותה עקשנות. אי אפשר לנסוע מהר מידי כי הרכב קשיח וקופצני. בשבילים עם טיפה שיפוע צד העסק נהיה קצת מלחיץ. אולי זאת הישיבה הגבוהה ביחד עם זה שהרכב יחסית צר. אולי זאת סתם תחושה שלי בגלל אותו חוסר ניסיון. בסופו של דבר הוא כן מגיע למקומות שלא העזתי להגיע עם פרייבט.

הצריכת דלק יחסית טובה – 1 ל 9כש 80% מהנסיעות הן בתוך העיר והרוב עם מזגן.

לבינתיים הוא עומד בציפיות ואני נהנה מכל רגע שיוצא לי לטייל איתו.

אסף

עריכה אחרונה על ידי AssafO

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מאמינים בלי תמונות

גם לי יש דייהטסו YRV, בהחלט יצרנית עממית ופשוטה בסגנון של "פעם"

חבל שהפסיקו ביבוא עקב תקינה שונה...

תודה רבה על הסיקור!

Daihatsu YRV 01' 86 HP << Sold

KIA Cerato 08' LX 122 HP

Chevrolet Cruz 13' LT Wagon 141 HP 1.8L

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כבר שנה עם הג'יפון הזה וכל פעם הוא מפתיע אותי מחדש

אמנם לא מדובר בחיית שטח אך למטייל הממוצע הוא עושה עבודה מצויינת ועברתי איתו לא מעט מכשולים

מנגד מדובר ברכב לא נוח רועש ועדין מבחינת הפלסטיקה

"הסטטיסטיקה הרשמית חושפת כי נהגי מכוניות ותנאי כביש בעייתיים, הם הגורמים לחלק משמעותי מתאונות הדרכים הקטלניות ב-2010 בהן היו מעורבים רוכבי דו-גלגלי". ynet

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא מהנסיון שלי הטריוס יחסית סביר בנוחות שלו. כן קופצני אבל בסה"כ המושבים באמת בסדר וזה לא שיוצאים עם כאבי גב לאחר נסיעה ארוכה.

האוטו רועש מעט אבל גם 110 הוא מרגיש נוח. 120 וצפונה זה כבר יותר מידי עבורו. הבעיה היחידה שמצאתי איתו זה שלא לוקחים את הרכב ברצינות בכביש. אתה מגיע לרכב איטי בשמאלי מהבהב לו עם האורות והוא נשאר בשלו. לא מעניין אף אחד.

בשטח לא ניסיתי אותו אבל בכביש הוא באמת בסדר גמור ומספיק לנהג הממוצע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנה מאוחר יותר...

מקפיץ

אומרים שהזמן עובר מהר כשנהנים וזה כנראה נכון.

עברו שנתיים מאז שרכשתי את הרכב. מד המרחק חצה לפני כשבוע את ה 100000 ק"מ והחלטתי לרשום סיכום קצר.

טיפולים ותחזוקה:

2 טיפולים שנתיים. מעבר לדברים הרגילים (שמן, פילטרים וכו') באחד הטיפולים הוחלפו הרפידות הקדמיות, בטיפול השני הוחלף השמן של הדיפרנציאל הקדמי והאחורי. אני לא בן אדם ששומר קבלות אבל כל טיפול עלה כ 800 ש"ח.

מספר חודשים אחרי רכישת הרכב החלפתי את 4 הצמיגים לצמיגים של מקסיס 771 לטובת שיפור בנסיעה בשטח בעלות של 1600 ש"ח.

לפני שנה בערך החלפתי מצבר ברכב. המצבר עלה 420ש"ח (קניתי דרך מכר שיש לו מוסך והרכבתי לבד).

צריכת הדלק עדיין בממוצע 1-9.

הרכב משמש במשך השבוע לנסיעה הלוך חזור לעבודה ובסופ"ש לטיולים. בסך הכל אני מאוד מרוצה מהרכב וכרגע לא חושב על החלפה בזמן הקרוב.

[ATTACH=CONFIG]495306[/ATTACH]1.jpg3.jpg[ATTACH=CONFIG]495307[/ATTACH]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאמא שלי יש 2007 . עם 102000 ק"מ .

איך המכונאי שלי אומר? חרה אוטו לא מתקלקל

לפי דעתי האוטו נשי ביכולות שלו בכביש. בשטח הוא מתנהג אחרת ועובר בכבוד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אסף

מה שרשמת ממש מזכיר את הגימיני.

גם בצריכת דלק וגם בנסיעה וגם בחוסר כוח בכביש.

ההבדל רק שהגימיני קצת יותר מעניש בפרקטיקה בגלל 2 דלתות וקצת פחות נוח בכביש בגלל 2 סרנים חיים.

הפלוס הוא כמובן ביכולת השטח שלו.

אלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי כזה שנה וחצי .

אני החלפתי את המערכת הבסיסית באנדרויד דאבל דין , נכנס יפה ונראה מקורי ומאפשר שליטה מההגה.

בנוסף הוספתי יחידה המקרינה נתונים על השמשה ומתחברת לשקע הדיאגנוסטיקה וזאת במטרה להרחיב את "האבזור" הדל של הרכב , כיוון שהדבר שהכי חסר לי הוא מד טמפרטורה ו"על הדרך" אני מקבל גם מד צריכת דלק , מצב מצבר/טעינה כמובן מהירות וסלד על החלון אבל זה כמובן חסר משמעות כיוון שיש בלוח השעון הסטנדרטי.

לחובבי השטח יש עכשיו גם צמיגים "שטח מלא" במידה המקורית של הטריוס דור2 (אותה מידה כמו דאסטר)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר בבקשה נתונים לגבי המערכת עם לינק? אני עדיין עם המערכת המקורית והכפתור ווליום החליט להיות עצמאי.

איך עובדת השליטה מההגה? איך מתקינים?

אסף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מערכת אנדרויד בסיסית לרכב, אני קניתי לפני שנה וחצי כך שהיום הנתונים כבר לא רלוונטיים , השלט מתחבר אלחוטית והוא חלק מהמערכת (אצלם יותר מאוחר).

בתחילה התקנתי 6" שנראה לי נורא קטן והחלפתי ל7" .

לצורך ההתקנה מפרקים את המגירה הקטנה שמתחת למערכת המקורית ואז אפשר להכניס דבל דין.

כדאי לשים שבהרבה מערכות כאלה ה BT לא מתחבר להתקני DATA ומשמש לדיבורית בלבד.

אם יכלתי להשתמש בBT לצורך DATA הייתי משתמש בהתקן OBD BT כדי לצורך שעון חום וכו... באנדרויד

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנתיים מאוחר יותר...

מקפיץ ממעמקי הפורום לעדכון.

הרכב עדיין איתי. לדעתי זו התקופת בעלות ושימוש הכי ארוכה שלי על רכב כלשהו.

הק"מ עומד על 139000. קצת בית עבודה והרבה טיולים.

מאז ההקפצה הקודמת הרכב המשיך לעבור טיפול כל שנה. שום דבר יוצא דופן. הוחלף עוד מצבר.  הוחלף גם מיסב בגלגל קדמי לפני יותר משנה. הוחלפו תופים מאחורה ודיסקים ורפידות  מקדימה. שום דבר מעניין והרוב פשוט בלאי רגיל. השנה החלפתי רביעיית צמיגים שוב. הישנים עברו המון פנצ'רים וכבר היו יבשים. החלפתי לאותו הדגם ואם אני לא טועה גם אותו המחיר +-.

בטיפול האחרון בנוסף לטיפול של שמן, פילטר אוויר ופילטר שמן החלפתי רצועת אביזרים שקצת הרעישה בהנעות קרות. הוחלפו זוג בולמים אחוריים שהתעייפו. וטיפלתי בבעייה שהטרידה אותי הרבה ופתחתי עליה שרשור בזמנו בפורום הטכני לגבי רעשים מהגלגלים הקדמיים. היו חסרים מעין פלחים שמקבעים את הרפידות מקדימה. מישהו החליט שבמקום הפלחים זה בסדר למרוח סיליקון. זה גרם לרעשים ושיגע אותי. מסתבר שהפלחים מגיעים רק עם הרפידות המקוריות. החלפתי לרפידות מקוריות למרות שהישנות עדיין יחסית עם בשר. בהחלפה הבאה אני הולך לעמוד מקרוב ולוודא שמעבירים את הפלחים האלה. הטיפול האחרון עלה 2200 ש"ח (כולל בולמים אחוריים, רצועת מנוע, ורפידות מקוריות).

עוברות הרבה מחשבות לגבי החלפה. מצד אחד מדגדג לעבור לרכב שטח אמיתי (כזה עם הילוך כח ועם אופציות לשיפורים) אבל כל פעם נרתע מעלויות האחזקה (למרות שלנד קרוזר הרי אף פעם לא מתקלקל 😉).

יש גם מחשבות לגבי מעבר לדאסטר אבל חיסרון גדול שמגיע רק בידני ואז רק אני יכול לנהוג בו.

סובארו XV אמנם שיפור גדול על הכביש אבל לא חושב שיתן לי שום יתרון בטיולים ושטח.

ג'ימיני קטן לי מידי.

אז נשארתי עם הטריוס. כמו נעלי עבודה ישנות - התרגלתי ל (חוסר) נוחות, והן לא מאכזבות אותי .

אסף

• מעניין 2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד אופציה מעניינת להחלפה- סוזוקי גרנד ויטרה.

יש לי את הרכב הזה, רכב מעולה מכל בחינה כולל הילוך כוח אלקטרוני, שיפורים שאפשר לשים לשדרוג לשטח.

בטוח שזה יהיה שדרוג גדול מהטריוס הנוכחית שלך.

תחשוב על זה.

תודה על השיתוף על הטריוס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1433 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...