Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

השתקת/הפחתת רעשים פג'ו 107

Benor
שימו לב! השרשור הזה בן 2505 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בידוד הרעשים ברכב הזה נוראי, בעיקר מה שמפריע הוא צליל המנוע החזק.

אני לא מתכוון להתקין שום מערכת סאונד ברכב, מכיוון שאני ככל הנראה אחזיק ברכב הזה ב2-3 שנים הקרובות אני מעוניין להפוך אותו לנעים יותר לנסיעה.

אני לא מתכוון להשקיע הרבה כסף, ולא רוצה להוסיף הרבה משקל גג 15-20 קילו ולא יותר.

אני לא אתחיל לפרק ריפודים ושטיחים וחוץ מזה שאין לי יותר מדי ציפיות גבוהות.

אני יותר מכוון לתא מטען, דלתות, דאשבורד, מכסה מנוע וכד'. מה זה קיר האש הזה שכל הזמן מדברים עליו?

האם זה פרקטי מה שאני מדבר עליו או שכדאי לי לוותר על הפרוייקט הזה?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 104
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

קיר האש הוא החלק שמפריד בין תא המנוע לתא הנוסעים, בוא נסכם את זה שזה לא קל כמו שזה נשמע לאטום את קיר האש (פירוק הדש) אבל תמיד אפשר לאטום אזורים כגון אזור הדוושות ואיפה שנמצאים רגליי הנוסע ליד הנהג אני לא יודע עד כמה זה ישפיע על הרעש אבל שווה לנסות.

8)
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה לא מתכוון לפרק רצפה וגג והמטרה שלך היא להשקיט את הרכב משמעותית זה יתבטא בהבדלים מינוריים בייחוד עם עיקר הראש מגיע מהמנוע.

אזניות מטווחים כנראה הפתרון הכי נכון עבורך.

לרעש מנוע תבודד מכסה מנוע עם יריעה ייעודית לכך - HOODLINER למשל של דיינאמאט - כאן אני לא הייתי מתעסק עם חומרים תחליפיים או חומרים מתעשייה ביתית.

לתא המטען יש חומרים ביתיים הרבה יותר זולים אבל המינימום שהייתי עושה אם הייתי רוצה לבודד רכב כזה זה כבר לפרק רצפה וגג - אם לעשות אז לעשות, זה רכב קטן, לא צריך כאן הרבה חומר וכמו שאמרתי יש חומרים מהתעשייה לבינוי ולמזגנים שיכולים לתת לך פתרון הולם במחירים נמוכים.

תריץ כאן חיפוש על שרשור של חבר פורום בשם itzikthejo - הוא העלה לכאן כמה מהחומרים האלה - מאוד זולים, מאוד יעילים, לא רעילים ועמידים לחום ולמים.

למכסה מנוע כאמור - תשקיע בחומר ייעודי לתא מנוע.

קיר האש הוא הקיר שחוצץ בינך לבין תא המנוע.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מתחיל עם הרכב הזה ברגל שמאל מאוד כבדה - מנוע 3 בוכנות ותושבות מנוע שלא עושות עבודה טובה במיוחד לשכך את זה בסרק - תבדוק שהן במצב תקין.

פלסטיקה ירודה מאוד ואפס בידוד -אין אפילו ביטנה בבתי הגלגלים!

תשמע - זה רכב קל מאוד לפירוק - אז בסדר, אל תתחיל ישר מלפרק רצפה או גג אבל לבתי הגלגלים האחוריים קל מאוד להגיע למשל וזה בידוד נדרש.

אם הצמיגים שלך כבר יבשים כדאי מאוד להחליף ואם כן אז לצמיג שקט ככל הניתן.

הSIKA רד יוריד רזוננס מהפח עצמו - לבידוד רעשים אתה צריך חומרים ספוגיים וזה ברכב הזה יכול לעשות הבדל עצום.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובה.

סליחה על הבורות אבל מה זה בדיוק בתי הגלגלים האחוריים?

לצערי, החלפתי רביעייה שקניתי את האוטו אבל לסיניים.

בינתיים אני אתחיל עם החומר הזה, וכשאסיים עם הדלתות+התא מטען אני ארכוש ספוג אקוסטי כלשהו ואח"כ אראה איך אני מתקדם הלאה.

כדאי לפרק את הגומי של החלונות, וליישם את החומר הזה לפניו או שאין לזה יותר מדי חשיבות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לדעת איפה קנית וכמה עלה?

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נכנסתי לפוסט של הבחור, זה לא עשה לי מספיק סדר בראש.

איזה ספוג, או חומר כדאי לי לרכוש לאיטום הדלתות לאחר ההשמה של ה- SIKA? (אני רוצה להדביק אותו ישירות על ה- SIKA שיהווה בידוד נוסף).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל בתי הגלגלים הינם בארות הפח בתוכם נמצאים הגלגלים - מצידו הפנימי של הרכב ניתן ורצוי לבודד אותם היטב.

לגבי חומר הספוג כל חומר ספוג סגור תאים מה שנקרא CFF שאינו רעיל, לא מנדף ריחות ועמיד לחום ולמים יתאים לשימוש ברכב.

החומרים הייעודיים - הדוגמא הכי בולטת לכאלו יהיה הדיינאליינר של דיינאודיו.

יש גם ספוג מסוג ניאופרן שמתאים לשימוש הזה - ספוג לבידוד מזגנים גם מתאים רק תוודא שמגיע עם גב דביק. תחפש גם שרשור שלי שנקרא הסבר מפורט על ידי נציג STP או משהו כזה - אתה תמצא שם הרבה מאוד מידע ולינקים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעבודה ולמלאכה:

אני כל פעם מתפעל מחדש ברמת החסכון של הרכב הזה.

אפילו בידוד נורמאלי לדלתות לא יכלו לשים, שמו את הקלקר המגוחך הזה.

ועוד אנקדוטה יש לי טויוטה סיטרואן ופג'ו וההוכחה לכך בדלת. (:

20151112_092117.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת היא אני מתפלא לראות בכלל ששמו שם קלקר.

דווח לגבי התוצאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קלקר בעובי של 1 מ"מ לקישוט.

לא קניתי עדיין ספוג אקוסטי, סתמתי את החורים עם הסיקה לא הייתה גישה נוחה אז כמעט ולא ציפיתי מבפנים.

התוצאות?

מתברר שזה לא מעט עבודה למתחיל כמוני, בינתיים ציפיתי רק דלת אחת של הנהג ואני כבר מרגיש שיפור משמעותי; לפני התהליך, כל תא הנהג המושב והדלת הכל רעד וויברץ בטירוף.

עכשיו ההרגשה יותר נעימה וזה מצליח לרסן את רוב הרעידות בתא הנהג. אני לא יודע אם זה פסיכולוגי או לא, אני מרגיש עכשיו שיש קצת פחות רעשי רוח בשיוט ולדעתי, זה הפחית גם קצת רעשי דרך מהגלגלים.

אני לא יודע אם להמשיך את הפרוייקט הלאה אבל יש עוד הרבה מה לשפר.

בטיפול הבא אני אבדוק תושבות גיר ומנוע ואחליף לפי הצורך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2505 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...