Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פרוייקט OPTIMUS - סובארו B4 2010 - מהתקנה, דרך סיקור מוצרים ועד TUNE BLOG שלם

lanosforce
שימו לב! השרשור הזה בן 1925 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם!

אז מזמן לא היה כאן עוד שרשור פרוייקט - הפעם זה שוב תורי.

מה נראה כאן?

מעליות? (דיבורית על מסילה לינארית) - לא!

פיברגלאס? לא!

פרספקס שחור? קרפינג? שאר קללות? לא!

האמת שאנחנו נראה כאן התקנה סה"כ מאוד סטנדרטית למונחים שלנו - אבל מדובר בהתקנה מקצועית, רהוטה ומאוד אסטתית.

אז מה כן אנחנו הולכים לראות כאן בשבועות הקרובים?

נתחיל בהתקנה כפי שכבר צויין אבל אנחנו נראה כאן עוד הרבה מעבר לזה, גם כמה דברים שלא קשורים בסאונד אלא לרכב ואפילו, לבית.

אז אנחנו נראה כאן הדפסות תלת מימד? כן! בהחלט!

אנחנו נראה כאן סאב וופר חדש.

בניית קרוסים פסיביים קאסטום.

סיקור של טכנולוגיות חדשות ושיטות מדידה חדשות.

אנחנו נראה כאן שילוב של רמקולים אחוריים לשימוש REAR FILL

נראה כאן סיקורי מוצר.

חוות דעת.

אז איך זה יתנהל? בגלל שאין לי יותר מידי זמן פנוי, למען האמת בגדר מדע בדיוני "זמן פנוי" מבחינתי - אני כל פעם אעדכן עוד פיסה קטנה ועוד פיסה קטנה מהפרוייקט הזה.

איפה מתחילים? אה כן - יום ראשון ה25 לאוקטובר 2015 - ערב לפני - כל זה נכנס לרכב:

P51024-173041_zpsx4cuclpn.jpg

וזה רק חלק ממה שנכנס לרכב.

יומיים לאחר מכן הרכב כבר מותקן! ועכשיו נשאר לי בעצם לעשות טאצ'-אפים קטנים ולחשוב על עוד כמה חלקים שאולי ארצה להדפיס אבל מכאן כבר זה בעצם כוונים כוונים כוונים.

בתגובה הבאה (כשיתפנה לי זמן לעדכן) נתחיל לסקור את הפרוייקט משלב התכנון עד לשלב הביצוע ואז אתחיל להעלות כאן תמונות מתהליך ההתקנה כולל הסברים.

קודם כל - לפני שאני ממשיך הלאה - אני מחזיר אתכם לשלב ההכנות ואדבר עליו שוב, רגע לפני שאתחיל לפרט את שלב ההתקנה ומה החשיבות של כל זה.

הכנות לפרוייקט:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?570792-%D7%94%D7%9B%D7%A0%D7%95%D7%AA-%D7%9C%D7%A4%D7%A8%D7%95%D7%99%D7%99%D7%A7%D7%98-OPTIMUS&highlight=%D7%94%D7%9B%D7%A0%D7%95%D7%AA+%D7%9C%D7%A4%D7%A8%D7%95%D7%99%D7%99%D7%A7%D7%98+OPTIMUS

אמשיך עוד מעט.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 656
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אז מה קרה לכל החלקים שהדפסתי בתלת מימד?

האם השתמשתי בכולם? האמת, כמעט ולא נעשה בהם שום שימוש כמעט עד לרגעים האחרונים.

למשל הסליידר שעיצבתי לטאבלט - מיותר, תפיסה על מגנט יותר נוחה לי ואין לי חשק או כוח לבנות אותו כחלק משולב בקונסולה המרכזית.

הפודים שהדפסתי למידריינג'ים ולטוויטרים? - שניים מהם נשברו לי בנסיון לקדוח אותם בשיטת קידוח לא נכונה - לא עמדו בלחץ.

השניים האחרים לעומת זאת - הגיעו לכאן!

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?580576-%D7%A4%D7%A8%D7%95%D7%99%D7%A7%D7%98-ELATE-603&highlight=elate+603

התושבות שבניתי לאייפון שלי - אין צורך, למה? כי החלפתי את הטלפון שלי לטלפון אחר אשר יורחב עליו לאחר מכן כאשר אעבור על רשימת הרכיבים והתשתיות שבחרתי לרכב.

בסופו של דבר נשארו טבעות הגבהה לטוויטרים ופודים לטוויטרים - טבעת אחת שכזו נפלה לי מהיד והתפוצצה - לא נורא יש לי עוד 4 טבעות ספייר שכאלו אבל כאשר באתי למקם את הטוויטרים על הקורות - התברר כי בקורה ימין יש קונקטור שתופס את כל המקום וזה גבולי מידי.

לא רציתי להזיז קונקטורים ולכן - אתם כבר תראו מה יצא מאוחר כאשר אסקור את ההתקנה :-P

אבל יש עוד חלק אחד! שעשיתי איתו שימוש מעניין - יותר נכון בית שימוש :-D

מדובר על התושבת הנמוכה שהדפסתי לטאבלט - אני מדבר על זו:

P51023-101817_zpsltucdfmh.jpg

ואז הדבקתי לה דבק אקרילי:

P51023-101807_zpsxkiuiq6d.jpg P51023-101752_zpsel6h9skh.jpg

והנה עוד רמז נוסף:

P51023-104852_zpsocz9zyxm.jpg

טוב אז בסופו של דבר לאחר שראיתי כמה פרקטים של "מלכי הכס" בערוץ דיסקברי - החלטתי שגם לי מתחשק טלוויזיה בשירותים או רדיו או סרטים וסדרות אפילו - אז למה לא POPCORN TIME או KODI ?

:-P:-P:-P איזה כיף! איזה מקום מפלט זה לגברים נשואים :-D

קודי בשירותים על מעמד נוח לצפייה וגם רדיו למקלחת!

P51023-105022_zps72qt1bcq.jpgP51023-105252_zps3h4ga0vr.jpg

בתגובה הבאה, כרגע אין לי זמן לכתוב עוד - אתחיל לדבר על חשיבות ההכנות בפרוייקט הזה ואז נתחיל לעבור על ההתקנה.

כמו גם אסביר מדוע לפרוייקט הזה קוראים בכלל OPTIMUS?

בהמשך.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא כבר יודע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי ההדפסות - חברות שעושות הדפסות תלת מימד היום בעד תשלום גובות את המחיר לפי הדקה - תבדוק למשל באתר כמו shapeways.com

הבעיה היחידה עם זה היא שהחומרים שאתה בדרך כלל יכול לבחור להדפיס הם או PLA או ABS ורק הABS מתאים לסביבה של רכב וגם זה, בערבון מוגבל.

מי שהדפיס לי את החלקים עובד בחברה מסחרית שכבר משתמשת במדפסות מסוג אחר לגמרי, מהירות יותר ובעלות נפח הדפסה אדיר ומגוון החומרים הוא שונה לחלוטין - בשרשור ההכנות רשמתי קצת לגבי התהליך.

זה לא עלה לי כלום היות והגורם שפנה אליי פנה מטוב ליבו והציע לעזור לי - במקביל לכך אנחנו עשינו לחומרים המודפסים בדיקות עמידות בתנאי רכב, בדיקות התעללות ניתן לקרוא לזה של ניסיונות קידוח והתאמה, למשל אחת הטבעות שצבעתי בצבע מסויים מאותו יום כל הזמן "מזיעה" נוזל - כאילו והצבע ממיס חלק מהפלסטיק שהיא הודפסה ממנו - עם צבעים אחרים זה לא קורה אבל ברור שהטבעת ההיא פסולה משימוש ברכב.

טבעת אחרת התפוצצה לי כשנפלה מהיד.

זוג פודים אחד התפוצץ כשניסיתי לקדוח בו, גם אם נסיון הקידוח היה עדין מאוד - גילינו שהדרך הכי בטוחה לעשות חורים בחומר היא עם כרסם ולא עם מקדח וכך הלאה וכך הלאה.

עוד מעט אתקדם קצת עם הפרוייקט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז קצת הקדמה - למה אני קורא לרכב ולפרוייקט OPTIMUS?

פשוט מאוד - OPTIMUS PRIME

משהו בפנסים של הרכבים היום מזכיר לי מאוד את הרובוטריקים. מכאן האופטימוס.

ובנוסף לכך זה הרכב הראשון שאני זוכה להיות בו הרוכש המאושר ולרכוש אותו ישירות מאבא שלי - מכאן הPRIME.

בלי שום קשר בשבילי אבא הוא גם החבר הכי טוב - זה המצב הנכון והתקין לכל ילד שהקשר שלו להוריו הוא קשר טוב ותקין.

היו לי לפני זה לפחות שתי הזדמנויות לרכוש ממנו רכב ובכל פעם התחרטתי על כך שלא עשיתי זאת - הפעם לא פספסתי את ההזדמנות. אני מכרתי את האוונסיס למגרש בעסקת טרייד אין על הרכב שהוא קנה - B4 2015 פרימיום ואני רכשתי ממנו את הרכב שלו שעכשיו שלי.

אני גם אעשה סקירה על שני הרכבים ואצרף אותה לכאן מאוחר יותר אבל קודם כל פורום אודיו והפרוייקט ה"קטן" הזה.

היות ואני מעדיף קודם כל להעלות לכאן סקירה של ההתקנה - לאחר שאסיים עם חלק זה במהלך היום גג יומיים הקרובים אעבור לסיקור על רכיבי המערכת, סדר קצת הפוך למה שרציתי אבל לא נורא - ניתן לתמונות להתחיל לדבר בקרוב במקומי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקנה

אז קודם כל נתחיל בלאמר תודה מאוד מאוד גדולה ליוני סטריאו - TOP SOUND מראש העין, על יומיים רצופים של עבודה בלתי פוסקת על הרכב ובפרט למתקין שעבד על הרכב, ערן.

תראו - ההתקנה לקחה סה"כ יומיים שלמים של עבודה מתשע בבוקר ועד חמש בערב - זה הכל!

אבל הסיבה לכך שהצלחנו לדחוס כזו התקנה לתוך שני ימי עסקים היא:

א. תכנון קפדני מראש עד רמת הסופיות והברגים הכי קטנים ורק אז הוצאה לפועל.

ב. עבודה מופתית! מסודרת לעילא של ערן, של יוני ושלי.

זה לא סט-אפ פשוט במיוחד, זה סטאפ של FULL DA ביחד עם מגבר אחד אנלוגי לרמקולים האחוריים.

תשעה רמקולים, קרוסים פסיביים, חיווט אינסופי.

הכי גרוע היה שאני בעצם מעביר התקנה מהרכב הקודם שם היו "ירושות" של CARPC, שלל ספקי כוח - ובסופו של דבר תוך כדי ההתקנה הנוכחית להבין מה מכל זה אני בעצם מסוגל לעקוף ולהפוך למיותר - הצלחתי לחסוך ככה שימוש בממסר ובסופו של דבר הצלחתי להגיע למצב בו ספק כוח אחד בודד, הוא כל מה שאני צריך.

ההתקנה התחילה בכך שאני מעלה את הרכב לסדנה ואז שומע מאחורי רעשים מוזרים - רוחות חזקות, דברים שעפים ונשברים - מסתובב ורואה משהו שנראה כמו טורנדו קטן מול העיניים שלי! (הסופה ביום ראשון בבוקר) :shock:

חצי שניה אחרי זה - אין חשמל למשך שעה וחצי במהלכה אנחנו מפרקים את המגבר הישן (שכבר נמכר יום למחרת) ואת הפרוססור (שבשבועיים הקרובים יעלה עליו פוסט מכירה) ועושים בידוד לתא המטען.

לאחר מכן חוזר החשמל.

ההתקנה נגמרת כאשר יתוש שכנראה עקץ את הרקולס באחד מגלגוליו עושה שמות ביוני ובי - יתושקולס! במילים אחרות.

נעבור להתקנה - אז איפה נתחיל? לפי הסדר אני מניח או לפי איך שיהיה לי נוח.

בידוד

הדלתות הקדמיות ברכב הזה כבר מבודדות היטב ביריעות roadkill expert של STINGER וגם ביריעות של ESIMPEX שהיה ספונסר פורום בזמנו שהן יריעות זהות לFOCAL BAM - בוטיל ביחד עם אלומיניום ומעל זה שכבת CFF של 4 מילימטר.

דלת תא המטען גם כן מבודדת בצורה דומה מאוד.

מה שאני עשיתי בנוסף לכך זה לבודד את תא המטען בעזרת רפידות NEOPREN עם גב דביק ואת רצפת תא המטען ורצפת הרכב עם יריעות STINGER ROADKILL CARPET שהוצאתי מהאוונסיס.

תא המטען:

לפני

P51025-100039_zpsryvhhdkw.jpg

אחרי

P51025-102707_zpskal8d4jm.jpg

לאחר מכן עברתי לרצפת הרכב:

כאן - העדפתי לא להרים רצפה אם אין צורך אלא פשוט לגזור את שטיחי הבידוד של סטינגר לצורת שטיחי הרצפה של הרכב וזה נראה פחות או יותר כך:

P51025-103624_zpsnpxz6mdg.jpg

בנוסף לכך בודדו קורות B:

P51025-110126_zpsbsofigbd.jpg

ובסופו של דבר גם הספסל האחורי בודד - מה שאתם רואים בתמונה הזו זה בסוף ההתקנה בעצם - רק מראה לכם איזה סדר מופתי, קפדני - נשמר ע"י ערן

P51026-151007_zpsdgeo4nnj.jpg

אז כאן נגמר שלב הבידוד - האם זה עזר? הפחית רעש מהרכב?

הB4 מהדור שאני נוהג בו - שנת 2009 עד 2014 הינו רכב מאוד שקט שנוצר בכדי שסובארו תוכל להתחרות על שוק הרכב העממי בארה"ב - הם השקיעו המון ברכב הזה על בידוד, הרכב מגיע כשהוא מאוד שקט מלחתכילה.

שיוט על 100 ב1500 סל"ד

שיוט על 120 ב2000 סל"ד

שיוט על 140 ב2300 סל"ד

קיר האש מבודד היטב ע"י היצרן, מרכב רכב שתוכנן להיות שקט.

למעט תוספת של טיפת רעשי רוח ממגני הרוח שהוספנו לחלונות הרכב וטיפת רעש כביש מצמיגים קדמיים אויי-ויישן - הרכב באמת שקט.

זה לפני הבידוד.

אחרי הבידוד - השטיחים של סטינגר עושים את הקסם שלהם, הם שילוב של ויניל עם CFF וביחד זה יוצר סוג של בולם זעזוים - ניתוק מוחלט מכל תחושה שמגיעה מהרצפה! תחושה של נסיעה חלקה כאשר הרכב נוסע על מישור - פשוט תענוג.

בנוסף לכך יש הבדל מורגש - לטובה בכל במצב נותן בשקט הכולל של הרכב לאחר הבידוד שהתווסף.

נשארו לי עוד כמה יריאות נאופרן שאני שוקל אולי לבודד איתן את דיפוני הדלתות האחוריות בשלב כלשהוא.

את תא המנוע אני לא רוצה לבודד מעבר לבידוד הקיים - למה?

כי אני אוהב את הרעש שמיוצר ע"י מנוע הבוקסר הזה! הוא אמנם רעש צרוד, מחוספס משהו אבל הוא מוסיף אלמנט גדול של FUN לרכב הזה, הוא לא משעמם בניגוד לטויוטה שם בשום פנים לא רציתי לשמוע רעש מנוע, פה אני כן רוצה קצת - אבל על זה ארחיב בסיקור רכב כשיגיע הזמן.

נמשיך עוד מעט לשלב הבא בהתקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכאן נמשיך לתא מנוע ורמקולים אחוריים.

תא מנוע

P51025-145020_zps9mc89k8h.jpg

כבל ה4 גייג' המקורי שהיה הוחלף לקולוסוס של קנו-קונספטז - קניתי ערכת התקנה שלהם שעלתה באזור ה60 דולרים והסיבה לכך היא שהמגבר הראשי שלי - Audison VOCE 5.1 עובד בתצורת FULL DA ולכן הוא עובד על אות אופטימלית מה שאומר זה שכאשר אני מגביה את עוצמת המערכת - הבחורצי'ק הזה שותה חשמל בלי להתבייש, ערוץ קדמי קלאס A, מונובלוק מיני-פלצת אפשר לאמר אולי פלצת - 600 וואט ב4 אוהם - לא ילד קטן.

על הVOCE יש פיוז של 100 אמפר והמגברון הקטן לרמקולים האחוריים גם כן יצרוך כמה.

ה4 גייג' המקורי יכול להעביר רק באזור ה80 אמפר יציב.

בכדי להמנע מלעלות במידת הכבל פשוט החלטתי להביא כבל 4 גייג' שיכול לשאת עד 150 אמפר במקום! חלק מזה נכתב גם בשרשור ההכנות לפרוייקט אופטימוס אשר העלתי אליו לינק בהודעה הראשונה כאן.

הערכה מגיעה עם פיוז 120 אמפר.

הנה קישור נוסף לסיקור המגבר למי שמתעניין:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?565251-%D7%A1%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%A8-%D7%9E%D7%92%D7%91%D7%A8-AUDISON-%D7%9E%D7%A1%D7%93%D7%A8%D7%AA-VOCE-%D7%93%D7%92%D7%9D-AV5-1K-%E2%80%93-%D7%95%D7%91%D7%9C%D7%95%D7%92-%D7%9B%D7%95%D7%95%D7%9F-%D7%9E%D7%A2%D7%A8%D7%9B%D7%AA&highlight=audison+voce

לסיכום תא המנוע אתם גם תראו שם קונקטור (סופית כבל) של כבל 4 גייג' עם שתי הברגות - זה קונקטור שעלה סה"כ 7 דולר לזוג באלי אקספרס - הוא מעולה! בנוי היטב, הברגה אחת על הכבל עצמו (על הבידוד) והברגה אחת על המוליך - מומלץ בחום, בשביל 7 דולר כולל משלוחה - זו מציאה של ממש.

בית הפיוז מוברג לתוך מכסה הפיוזים - בדיוק כפי שבית הפיוז הקודם מההתנקה הקודמת ברכב הזה, התקנה סטנדרטית של יוסי אלפיין - סטנדרטית אך רהוטה! - כך גם הברגנו את הפיוז הנוכחי בכדי לשמור על איכות ההתקנה.

רמקולים אחוריים

הרמקולים האחוריים הינם רמקולי מדף בתיבות אטומות של פיוניר, מוצר פשוט מאוד אמנם אך הם נועדו בעיקר בכדי לתת השלמת נפח אחורי ובידור ליושבים מאחור (ילדים, בקרוב השני מצטרף למשפחה, בעוד כפחות משלושה חודשים :-P )

ההתקנה שלהם פשוטה מאוד - פלחי מתכת שמתברגים לתחתית שלהם ואותם הברגנו ישירות לפח הרכב דרך המדף. החוטים הועברו והוצנעו היטב ע"י ערן.

ניתן לתמונות לדבר: ימין ושמאל

P51026-120706_zpsdgjy1j2e.jpgP51026-120725_zpsnuhnwgbt.jpg

מבט כולל - המושב נראה מלוכלך אבל הוא לא, האבק נוקה מהם והבד יפה ונקי כפי שהוא היה כאשר יצא מהמפעל

P51026-150808_zpsf6qngvus.jpg

תמונה שמראה את האלמנטים קצת יותר בבירור, לצערי קצת מטושטשת אבל אפשר להבין ממנה בבירור את האלמנטים:

P51026-150823_zpsihzmfdwg.jpg

סה"כ הם רמקולים חביבים למדיי - אתן עליהם סיקור מלא כאשר אגיע לסיקור הרכיבים עצמם.

כאן אעצור כרגע ויותר מאוחר אמשיך לקרוסאוברים ולרמקולים הקדמיים - טוויטרים בתוך תושבות מודפסות תלת מימד, מידריינג'ים וההפתעות שהיו לי בדרך להתקין אותם, קצת לגבי הוופרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נמשיך עכשיו לעוד חלק מההתקנה - השאר בערב אני מקווה.

קרוס אוברים קאסטום בין המידריינג'ים לטוויטרים:

צד ימין

P51026-095723_zpselnaenib.jpg

צד שמאל

P51026-115939_zpsfxldbjhh.jpg

התכנון של הקרוסאוברים הוא מאוד פשוט סה"כ - למידריינג' בסהכ סליל שחותך אותו LPF על רגל הפלוס בטור איפשהו באזור ה6000 הרץ בהתנגדות נומינלית 4 אוהם.

הקרוס אובר של הטוויטר מורכב קודם כל מLPAD שזהו מנחת ומקבע התנגדות בשביל לייצב נקודת חיתוך ב8 אוהם (זו ההתנגדות של הטוויטר הנבחר) ובנקודת חיתוך באזור ה6300 הרץ במקביל למידריינג' ע"י קבל של BENNIC

BENNIC הוציאו סדרות חדשות של קבלים, הרבה יותר עמידים למתחים גבוהים יותר - 400V במקרה הזה אם אני זוכר נכון והדבר הטוב - המחיר! בערך כדולר וחצי לקבל :-D

הLPAD מנחית את הטוויטרים בכ3 דיבי ומתוכנן להראות למגבר התנגדות רמקול נומינלית של 8 אוהם.

הקרוסאוברים הם INLINE כלומר הם על הקו, על החוט של הרמקול והם מודולריים - אם אני רוצה לתכנן קרוס אחר או לשים LPAD אחר - אני פשוט מנתק את הBULLET CONNECTOR הצהובים שלהם ומחליף למעגל אחר כראות עיניי, יכול להחליף ככה גם פאזות וכמובן אם רכיב נשרף - פשוט מחליפים באחר.

החיבורים של סופיות הכבל בנויות ככה שכל מה שיורד מהרמקול אל המגבר או במילים אחרות הDOWNSTREAM הוא ממין זכר וכל מה שעולה מהמגבר אל הרמקול שזה הUPSTREAM הוא ממין נקבה - למה? כי הכוח מגיע מהמגבר - הנקבות מבודדות ולכן הסיכוי שיהיה לי קצר במערכת יכול להגיע רק מUPSTREAM מנותק ולא מDOWNSTREAM מנותק - בטיחות.

הקרוס בין המידריינג' לבין הטוויטר בנוי בסלופ 6 דיבי ביניהם כאשר התכנון המקורי היה זווית של 90 מעלות בין הטוויטר למידריינג' על פאזות ישרות - לאחר כמה הפתעות בדרך שתיכף אמנה אחת מהן אני בעקרון צריך לשנות לטוויטרים את הקרוס ל12 דיבי אבל אני אפצה על זה בעזרת טיפול בהיענות הכוח שלהם - גם ככה בטוויטרים הנחתה והשוואת היענות כוח משמעותה תיקון פאזה.

ונעבור להתקנת המידריינג'ים והטוויטרים בפודים שלהם:

המטרה שלי היתה להבריג את הטוויטרים ישר לתוך הקורות - המראה של הסובארו והאופי של הרכב הזה הוא נוקשה, מחוספס - זה חלק מהקסם של המותג סובארו למען האמת, הודות לכך אפשר לעשות ברכב הזו התקנה לא אסטית במיוחד ועדיין זה יסלח כי האופי של הרכב מתאים להתקנות שכאלו, הם בונים סוסי עבודה והרכב מרגיש ככה אבל הם הכינו לי שם הפתעה בקורה ימין.

ההפתעה בקורה ימין היתה קונקטור שמגיע עד לגב הקורה - אי אפשר להתקין שם טוויטר בצורה ישירה, יש לי הגבהות מוכנות, טבעות הגבהה בהדפסת תלת מימד - אבל האמת היא שזה עדיין היה גבולי ופחדתי לפגוע בקונקטור.

לצד הקורה לעומת זאת יש הרבה מקום ושם אני יכול להבריג בסיס לזרועות שהיו לי באוונסיס (פרוייקט עמודי טווח למי שזוכר) - הנה קישור לפרוייקט:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?517947-%D7%9E%D7%91%D7%A6%D7%A2-%D7%A4%D7%A8%D7%95%D7%99%D7%99%D7%A7%D7%98%D7%95%D7%9F-quot-%D7%A2%D7%9E%D7%95%D7%93%D7%99-%D7%98%D7%95%D7%95%D7%97-quot-%D7%9E%D7%AA%D7%97%D7%99%D7%9C&highlight=%D7%A2%D7%9E%D7%95%D7%93%D7%99+%D7%98%D7%95%D7%95%D7%97

אז אמרתי אוקיי - נשמיש את הפודים שהדפסתי בעבור הטוויטרים - איך יצא? תראו בעצמכם:

הפוד עצמו

P51026-104300_zpsxveomcpc.jpg

ככה הוא נראה מחלקו האחורי

P51026-104311_zpsswjxqqbl.jpg

וככה הוא נראה לאחר הרכבה - פוד ומראה רוחבי של הקבינה:

P51026-105125_zpsfjb3dktd.jpg P51026-110011_zpst8btstf8.jpg P51026-110026_zpstfupflqg.jpg

והכוון הסופי שלהם ששובר את זווית ה90 מעלות שתוכננה במקור

P51026-144512_zps6hur5fz0.jpg

כמו ברכב הקודם הזרועות הן תרכובות חלקים של RAM MOUNTS - ג'ולה (כדור גודל B) עם הברגה שנכנסת לתוך חור בפוד עם הברזה ידנית (אפשר גם להדפיס הברזה), זרועה לשני כדורים גודל B ותושבת בסיס עם כדור מגודל B

לגבי המידריינגים - מדובר בCDT-ES02 שהם אלמנטים 2 אינטש שהוכנסו לתושבות המקוריות של הרמקולים המקוריים בפינות הדשבורד וסגרתי אותם לתוך פודים שהם בעצם מכסי צינור PVC 2 אינטש שהתאימו בול - בעזרת אפוקסי.

אבל גם כאן הרכב הזה הכין לי הפתעה מארץ הנבלות והמידריינג'ים בתוך הפודים שלהם לא הצליחו להכנס לגומחה שלהם בגלל הזווית בין הדש-בורד לחלון!

אני מדבר על מה שאתם רואים בשרשור ההכנות בתגובה 72:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?570792-%D7%94%D7%9B%D7%A0%D7%95%D7%AA-%D7%9C%D7%A4%D7%A8%D7%95%D7%99%D7%99%D7%A7%D7%98-OPTIMUS&p=4825344&viewfull=1#post4825344

אז נאלצתי לפרק את הפודים של המידריינג'ים ולתת להם לעבוד IB לתוך הגומחה אבל שם חיכתה לי עוד הפתעה!

המידריינג'ים כאשר הם על התושבות המנוסרות של הרמקול המקורי - גבוהים מידי והגריל לא נסגר עליהם - אז בכדי להמנע מבניה - פשוט הדבקתי אותם עם דבק אקרילי סופר חזק ישירות לחור בגומחות - זה בסדר כי השפה החיצונית של הרמקול יושבת היטב על פני הגומחה.

כנראה ואני אחליף אותם בעתיד הקרוב לרכיב FULL RANGE כמו פאונטק FE88 שמרווח החורים שלהם הוא 92 מילימטר בכדי להרוויח אלמנט שיכול לרדת נמוך יותר - נאלצתי הודות לכך לעלות את נקודת החיתוך שלהם ל1750 הרץ - לא שזה נע, זה נשמע נהדר - אבל זה לא מה שרציתי - נחיה ונראה לגבי כך.

נמשיך בערב לחלק העיקרי של ההתקנה וזה מגש המגברים, תא המטען, סאב וופר והקונסולה המרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה מרגיזה:

לא עדיף למקם את רכיבי הקרוס בצמוד למגבר במקום מאחורי פאנלים?

ככה במקרה של (השלם את החסר) הגישה פשוטה ומונעת שחיקת פלסטיקים סוררים.

מעבר לכך, מחכה להמשך עידכונים.

מתחדשת*

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איכות הפלסטיקה והקליפסים ברכב הזה טובה, טובה מאוד - הוא בנוי כמו טנק וזה בדיוק הקטע של המותג הזה.

מצד שמאל הקרוס מוצנע מתחת לחופת הדוושות וההגה - אפשר להגיע אליו גם בעזרת שליחת יד - לא חייבים לפתוח את החיפוי.

הקרוס השני נמצא מצידו הימני הקיצוני של תא הכפפות - הפתח הזה מוסתר גם ככה ואתה רואה אותו רק בפתיחת הדלת - במקרה הכי נוראי, קצת APC (כנס לפורום משפשפים\שפשפת בכדי להבין על מה אני מדבר), ספריי צבע של SEM עם טקסטורה מתאימה והרי לך פאנל חדש דנדש ונוצץ.

תיכף ממשיך בעדכונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ונעבור לחלק הגדול יותר בהתקנה הזו - הקונסולה המרכזית ומגש המגברים

נתחיל בקונסולה המרכזית

השיקולים שלי היו היכן למקם את יחידות הראש, כן כן, יחידות ראש, בלשון רבים! והיכן למקם כל אחת מהן.

יחידת הראש המרכזית היא דאבל דין סיני שקר כלשהוא נוסח ROADROVER והיא בעיקר משמשת אותי כמסך למצלמת רוורס או מקלט רדיו FM לנסיעות ארוכות עם המשפחה או במידה ופשוט שכחתי את הטאבלט והנייד או שסתם אין לי כוח ובא לי פשוט לשמוע רדיו.

ואז מתווספות להן שתי יחידות הראש העיקריות, אני משתמש או בזאת או בזאת - אי אפשר בשתיהן יחד.

הHU העיקרי שלי הינו כמובן הטאבלט שלי NEXUS 7 2012 עם ROM וקרנל של סיאנוגן מוד של טימור.

במידה ואינכם מכירים את המדריך המלא לנקסוס 7 שכתבתי אז הנה קישור:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?490283-%D7%A4%D7%A8%D7%95%D7%99%D7%99%D7%A7%D7%98-%D7%98%D7%90%D7%91%D7%9C%D7%98-%D7%92%D7%95%D7%92%D7%9C-%D7%A0%D7%A7%D7%A1%D7%95%D7%A1-7-%D7%9E%D7%95%D7%93%D7%9C-%D7%98%D7%9B%D7%A0%D7%99&highlight=%D7%9E%D7%95%D7%93%D7%9C+%D7%98%D7%9B%D7%A0%D7%99+%D7%A0%D7%A7%D7%A1%D7%95%D7%A1

הטאבלט מסוגל באופן יציב לעשות את הדברים הבאים:

1. לזהות את הSSD 240GB ולנגן דרכו בעזרת נגן MORT PLAYER או POWERAMP או אם אני רוצה לעבוד במוד HIGH END אז דרך הUSB AUDIO PLAYER PRO.

הנה לינק שמסביר כיצד כל אנדרואיד טיפש יכול להיות נגן היי-אנד:

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?524740-%D7%9E%D7%94-%D7%9C%D7%90%D7%A0%D7%93%D7%A8%D7%95%D7%90%D7%99%D7%93-%D7%95%D7%9CHU-%D7%94%D7%99%D7%99-%D7%90%D7%A0%D7%93&highlight=USB+PLAYER+PRO

2. להתחבר דרך הסמארטפון שלי לרשת ולנגן כל תוכנת רדיו אינטרנטי כגון 8TRACK או TUNEIN RADIO או כל דבר אחר.

3. לשמש כGPS עם WAZE במסך גדול

4. ניטור מנוע ותקלות מנוע.

5. טעינה מהירה או טעינה רגילה - במקרה שלי גיליתי תקלה בטעינה מהירה שגורמת לריקון מצבר, באוונסיס חשבתי שזה הזוי - כאן אני רואה שזה קורה שוב ואח"כ הבנתי מה גורם לזה - יוסבר בהמשך, נכון לעכשיו טעינה בחצי אמפר שלא ממש שווה הרבה.

הHU השלישי שהוא המשני לטאבלט - הינו הסמארטפון שלי - הMEIZU M2 NOTE

הוא יכול לעשות בדיוק את אותם דברים למעט זיהוי של הSSD משום מה ברכב זה פשוט לא עובד והוא לא נטען - לא נורא יוסבר בסקירת הרכיבים מאוחר יותר מדוע אני לא מוטרד מכך.

אז בואו נחזור לקונסולה המרכזית

בקונסולה המרכזית בסובארו הם החכימו לעשות חורי מעבר בין התא אכסון התחתון לבין התא אכסון העליון - אני פשוט הרחבתי אותם כך שכבלי USB יעברו מתא לתא ללא כל בעיה.

היתה לי אפשרות כמו באוונסיס, להתקין את הטאבלט בחלק העליון של הדשבורד אבל מאוד רציתי להמנע לעשות שם חורים ויש לי עדיין תכנית לרמקול סנטר (שתצריך גם שדרוג מגבר - בעתיד, לא כרגע) אז העדפתי לא לגעת.

מה שכן עשיתי שם זה בתא אכסון העליון - תושבת של RAM MOUNT ועליה זרוע עם מגנט של POWER MAGNET שתופסת או את הסמארטפון שלי או את הטאבלט.

בתוך התא אכסון העיקרי הזה יושב מפצל הUSB שמקבל כוח מספק כוח 12V שעושה STEPDOWN ל5V בזרם של עד 10A לערך ומהמפצל יוצא כבל YOTG מהסוג שRONER המליץ עליו בשרשור ההכנות לפרוייקט הזה - הכבל הזה נכנס מצד אחד לתוך הטאבלט או הHU ומצד שני חוזר ישירות לתוך המפצל USB בכדי להזרים יותר כוח לתוך הטאבלט - יוסבר בהמשך למה החיבור המוזר הזה ולא שימוש בעוד מטען חיצוני (שקיים אבל גרם לריקון מצבר)

הנה התמונה של הקונסולה בזמן ההרכבה ולאחר ההרכבה הראשונית:

P51025-122732_zpsvlbwocua.jpg

ולאחר ההרכבה הראשונית:

P51026-144501_zpsouykighc.jpg

אם תביטו אתם תראו שיש הרבה בלאגן בשני התאים - בייחוד בתא התחתון שם נמצא הכונן הקשיח SSD והDAC ומשתיק הרעשים שלו - הכל הורכב כך בכדי שתהיה לי היכולת לעשות בדיקות למערכת לפני שאני מצניע את הכל מאחורי הקונסולה.

כרגע הכל כבר מוצנע בתא התחתון למעט הDRC שנשאר כרגע מודבק לרצפת התא עד אשר אחליט איך למתקן אותו.

פלטת המגברים

משום מה זו בדרך כלל גולת הכותרת של התקנה אלא אם כן יש בניות פיבר מעניינות לראות או בכלל בניות קאסטום מעניינות.

סה"כ פלטת מגברים סטנדרטית עם חלונות מעבר לכבלים בכדי שהם יוצנעו בחלקה האחורי של הפלטה אבל הביצוע של הפלטה היה מקצועי לחלוטין, שימוש בסופיות כבל על כל החוטים ללא יוצא מן הכלל.

חיווט מסודר ומאורגן של כל חוט וחוט, אין חוטים רופפים לאורך הרכב, הכל מהודק ומאובטח ומוקפד היטב.

שוב, תודה רבה לערן על עבודה מושקעת וסבלנית.

ניתן לתמונות לדבר:

P51026-103621_zps3xnhgsiw.jpg

הפלטה היא פלטת פורניר - דקה, קלה וחזקה.

צמוד ליוני יש נגרייה, הנגר ניגש, לקח מידות - חזר כעבור כמה דקות עם פלטה מוכנה.

יוני סימן ומיקם את כל הרכיבים ביחד איתי.

ריפוד בעזרת לבד שחור ואקדח סיכות.

הרכבה.

המון חיווט מסתתר לו מאחורי הפלטה הזו.

P51026-144414_zpstkqtf6oa.jpgP51026-144442_zpsnvence2y.jpgP51026-150321_zpsv0qm271s.jpg

קצת מהחיווט שהוסתר בסוף מתחת לשכבת בידוד

P51026-144616_zpsdrjf8lj0.jpg

אז מה נשאר?

נשאר הסאב וופר כמובן ועוד טאצ'אפ קטן שבוצע היום בבוקר וזה הצנעת החיווט לאחר שווידאתי שהמערכת עובדת יציב ושורדת כיבוי והדלקה וכמובן סיכום התקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התוכל לפרט יותר על הDAC משתיק הרעשים שלו ואיך כל החיבור מתבצע בשרשור זה

איך מתבצעה המעבר בין היחידה הסינית לבין הנקסוס

+ אשמח מאוד אם יהיה מפורטים גם שמות החלקים שהותקנו(כן אני מודע לזה שזה היה מצויין כבר באחד מהעמודים פה)

אני בטוח שכבר הכל דובר בשירשור האחר אבל מבקש שוב רק כדי שהיה יותר נוח להבין ולדמיין איך הכל עובד ומחובר

וכמובן יופי של פרוייקט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ויק, תודה רבה!

אני אגיע לכל זה במהלך הסופשבוע כאשר אסקור את רכיבי המערכת והתכנון שלה.

גם צריך לעדכן את החתימה.

היום כנראה אגיע לסיכום ההתקנה עצמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1925 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...