Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שידרוג מערכת באיביזה 2010.

ROEi1
שימו לב! השרשור הזה בן 3091 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

כרגע יש לי ברכב את המפרט הבא:

HU - Nippon N10

רמקולים - סביר להניח שכל הרביעייה מקורית של הרכב.

מגברים -

כרגע מורכב:

emp1.jpg

מגבר שיושב לי במחסן:

emp2.jpg

סאב:

sunwoffer.jpg

נכון לעכשיו אני בסה"כ אני די מרוצה מהמערכת אבל יש לי חשק להוציא קצת כסף, מבחינת הגברה אני לא רואה סיבה לשדרג משהו כי לא חסר כלום, כמו כן מהסאב ומ HU אני גם די מרוצה.

חשבתי להתחיל עם הרמקולים, מקדימה חשבתי לשים Morel Virtus 6.5 אינץ.

ומאחורה [כרגע יש לי בעיות עם המגש אז אני לא יכול לשים שם 6X9] אני שוקל לשים גם כן Morel Virtus 5.25 אינץ.

עכשיו אני זקוק לחוות דעת שלכם ולעצות שאתם יכולים לתת לי, על מה לשים דגש? אולי ללכת על משהו אחר?

אני לא כל כך מבין בזה, אני מוכן להשקיע על הרביעיית רמקולים בסביבות ה 2000-2300 ש"ח לא כולל עבודה.

כמובן שאשמח לקבל את אותה תמורה או משהו דומה גם בפחות :)

מקווה שנתתי את כל הפרטים כדי לעזור לכם לעזור לי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המגבר 4 ערוצים הוא Power Acoustik מדגם LT960/4 או LT720/4?

המגבר של הליקס הוא לדעתי בזבוז בחיבור בגישור לסאב (וכן, מובן לי שהוא לא מחובר כעת ומופיע כך רק בתמונה).

תעשה בדיקה לגבי הרמקולים, אם המגבר מחובר לאחד הזוגות אז אולי לא מדובר ברמקולים מקוריים.

האם אתה משתמש בפונקציית GPS ב-HU?

האם יש בו אפשרויות כיוון מתקדמות לסאונד (קרוסאובר, איקוולייזר, תיקוני זמן)?

או שאתה מוצא בו איזשהו יתרון משמעותי אחר עבורך?

לטעמי, רד מענין הרמקולים מאחורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כמעט בטוח שהדבר היחיד שמחובר למגבר זה הסאב והרמקולים כולם מחוברים ל HU.

ב HU אני לא משתמש באופציה של ה GPS, לא חושב שיש תחליף ל WAZE, אם אתה מכיר דרך להעביר את האייפון 6 שלי למסך אני אשמח לשמוע.

לגבי אפשרויות כיוון, אקולייזר אני יודע שיש, קרוסאובר ותיקוני זמן אני לא יודע מה הם, אם תסביר לי בקטנה יכול להיות שאני מכיר את זה בשם אחר או שאני יכול לבדוק במערכת.

אז אתה חושב שכדאי לשים רק קומפוננט VIRTUS מקדימה ולסגור עניין?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מכיר את הפונקציות ויכולת החיבורים ב-HU שלך מאחר ומדובר בסוג של מוצר מדבקה. עצם זה שהוא עדין עובד זה כבר טוב :wink:

חשבתי על הכיוון של להחליף HU נגיד לאחד ממכשירי פיוניר החדישים יותר, שגם אמורים להתממשק בצורה טובה יותר עם אייפון, אבל צריך לבדוק את זה לעומק ולראות אם יש כבר תאימות לאייפון 6 ול-iOS 9 (בהנחה שזה מה שיש במכשיר).

קרוסאובר - חיתוכי תדרים והפרדה בין הערוצים השונים.

תיקוני זמן - מאפשר תזמון אות סאונד שונה לרמקולים כדי למרכז את בימת הסאונד.

לא חייבים אותם (קרוס קיים כחלק מקומפוננט או דרך מגבר או משהו בסיסי ב-HU בדר"כ), אבל זה נחמד שיש.

לגבי קומפוננט - אני מציע לשמוע מספר אפשרויות או לכל הפחות לציין איזו מוזיקה אתה שומע ומה אופי הסאונד שאתה אוהב.

אם אתה מאזור הדרום/מרכז ופנוי כרגע, יש מפגש דרום עוד כמה שעות וזו הזדמנות טובה לכך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את האמת? יש לי את ה HU הנוכחי כבר שנתיים ואני די מרוצה ממנו...הוא עובד חלק די מהיר, לא נתקע וסה"כ עובד טוב.

כשקניתי אותו היה לי אייפון 4, המכשיר כן מתממשק איתו ויש לו יציאה לאייפון 4, כרגע עם האייפון 6 הוא רק מטעין אותו בעזרת מתאם ששמתי על המטען המקורי.

לדרום אני כבר לא אגיע מכיוון שמדובר על 100 קילומטר לכל כיוון בשבילי אבל אני שומע בעיקר:

דאנס\מזרחית\שחורה

לא שומע רוק\מטאל וכל מה שמסביב.

על מה היית ממליץ? הן מבחינת רמקולים [ כרגע אני עדיין נעול על רביעייה ] וגם מבחינת HU?

בסופו של דבר אני מניח שאני אלך על רמקולים קודם כל ואולי בשלב מאוחר יותר אחליף גם HU, הוא עדיין משמש אותי בנאמנות ואני די מרוצה ממנו :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן טוב, כל הענין עם ה-HU היה רק מחשבה בקול רם (וסלידה מכל מיני "מותגים", שאליהם אפשר לצרף גם את הסאב כנראה).

אם הוא עובד בסדר, כנראה שלא דחוף להחליף אותו ובמילא החלפה כזו תגזול חלק ארי מהתקציב.

אייפון 4 מוציא אות וידאו אנלוגי ולכן לא היה בעיה לשקף אותו דרך כניסת וידאו רגילה. באייפונים חדשים יותר זה דיגיטלי ויותר מורכב באופן כללי.

יכול להיות שטמפו אולטרה יספקו אותך למשל.

חפש המלצות נוספות של אודיו קינג לגזרת התקציב (פוקאל, הרץ, ארק אודיו, הייבריד אודיו, ריינבואו, ג'רמן מאסטרו וכו').

אני אמשיך להתעקש על חוסר צורך ברמקולים מאחור, בטח ובטח אם בכוונתך להתקינם בדלתות.

לא ענית אגב לגבי הדגם המדויק של המגבר 4 ערוצים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המגבר הוא

LT960/4

בקשר לרמקולים אחוריים, אתה חושב שזה מיותר לגמרי או רק אם אני מתכוון להתקין בדלתות? אם אשים 6X9 על המדף, זה יהיה עדיף בהרבה?

זה כנראה גם יעלה לי פחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

6X9 מיותרים משום שהיתרון שלהם שטמון ביכולת לרדת נמוך יחסית מכוסה ע"י הסאבוופר.

מיקום של רמקולים בדלתות האחוריות הוא גרוע מבחינה אקוסטית, ומיקום במגש הוא עדיף.

מוזיקה אמורה להגיע מקדימה. אם אתה אוהב "מילוי אחורי", אז אין לי איך להתנגד לזה.

כך שאם כבר אז במגש, אין צורך ב-6X9 וניתן להסתפק למשל באותה סדרה של הקדמיים רק מסוג קואקסלי ולא בהכרח קומפוננט.

כמו כן, שקול להגביר אותם רק באמצעות ה-HU ולא בתוספת מגבר.

למרות שזה במרחק גוגל ממך - חוברת הוראות פאוור אקוסטיק, חוברת הוראות הליקס (אנגלית בהמשך המסמך).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אם אני שם:

קומפוננט Morel Virtus 6.5 מקדימה

רמקולים Morel Tempo Ultra Integra 6.5 על המגש מאחורה

כל הרביעייה תוגבר על ידי ה HU

והסאב הקיים יחובר למגבר הקיים כרגע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקי, יש דברים מסוימים שאני צריך לשים לב אליהם כשאני פונה למתקין?

לבדוק שהוא עושה דברים מסוימים? להשתמש בחלקים מסוימים? חיווט כזה או אחר או כל מיני אביזרים בשביל שהכל יהיה מקצועי ואיכותי?

כמו כן אם אפשר להמליץ על מישהו מקצועי מחדרה והסביבה אני אשמח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא זוכר אם זה כבר המודל שיש קצת בעייתיות בהתקנה בו בגלל שאין פח בדלת והרמקולים למעשה מותקנים על הדיפון (ראה לדוגמה את הפרויקט כאן כדי להבין במה מדובר). אם זה המצב, יתכן ותיתקל בסרבנות מצד מתקינים מסויימים.

מעבר לזה לא מדובר במשהו מיוחד - להעביר או לבדוק אם קיים כבל RCA למגבר עבור הערוצים הקדמיים וכנ"ל לגבי חוטי רמקולים מהמגבר (וכמובן כיוון בסיסי).

איני מכיר מתקינים באזורך, אבל חפש בפורום לגבי ישראל ג'וניור ובדוק אם הוא יצפין עד אליך או שתיפגשו במקום באמצע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

עדכון:

בוצעה התקנה גם של ה virtus וגם של tempo ultra integra על המגש האחורי.

כמו כן הוספתי את המגבר של HELIX, הכל הותקן בצורה מקצועית וחזר למקום בלי רעידות בלי קרקושים וכו' על ידי מתקין ששכחתי שהוא קיים באיזור שלנו וחשבתי שהוא כבר לא באיזור :)

אם מישהו יצטרך מתקין מאיזור חדרה, אשמח להפנות אליו, עבודה נקייה ויפה הכוללת כיוונים של המגברים לפי הרצונות שלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדש. :-)

ההליקס מגביר את האחוריים?

אתה מוזמן להעלות תמונות של ההתקנה בליווי שם המתקין (חוקי הפורום עודכנו כדי לאפשר פירסום שמות ללא דברי שבח מיותרים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3091 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...