Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איזה טיפול ווקס כדאי לרכב חדש בצבע לבן פנינה לעבור?

שימו לב! השרשור הזה בן 3123 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,עשיתי חיפוש בפורום ולא כלכך מצאתי תשובה

יש לי מיטצובשי ספייס סטאר חדשה בצבע לבן פנינה(לבן עם נצנצים)

קיבלתי אותה מהסוכנות ביום ראשון

הבנתי שיש כמה טיפולים שאפשר לעשות לה כדי לשמר את הצבע שלה ולשמור עליה משריטות

!!!!חשוב להדגיש כי הצבע לבן פנינה אז הוא לבן מנצנץ הוא ש-ו-נ-ה מלבן רגיל !!!!

כשעשיתי בירורים בשטיפות רכב בעיר בה אני גרה(ראשון לציון)ביררתי על פוליש ווקס

עד שאמרו לי שעדיף לי לעשות ווקס פלסטלינה (סדר גודל של 150-250 שקלים)

אחרי שקראתי קצת בגוגל הבנתי שאולי לא כדאי שאעשה כי הרכב חדש ונקי וכשאני מעבירה יד אני לא מרגישה לכלוך בולט

מקום אחר הציע לי קריסטל ב 480 שקל שלא כלכך הבנתי את ההבדלים ביניהם

אז שאלתי מסתכמת במה בעצם כדאי לי לעשות

והאם אולי עדיף להשאיר אותו ככה ולקנות איזה שמפו לרכב עם ווקס וזה בעצם יהיה השכבה שהאוטו יקבל בשטיפות שלו?

תודה מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברוכה הבאה לפורום ותתחדשי על הרכב.

א' כל, לא משנה שצבע הרכב הוא פנינה או האם שזורים בו חלקי יהלומים, שמירה על צבע הרכב היא אותו הדבר, אין חומר מיוחד להגנה על צבע פנינה.

לגבי פלסטלינה ווקס:

פלסטלינה - משתמשים בחומר שנראה כמו פלסטלינה, ברגע שמעבירים אותו על צבע הרכב הוא מושך אליו חלקיקי לכלוך שנדבקו לצבע הרכב. אם את מעבירה יד על הצבע ומרגישה חספוס, אולי צריך גם פלסטלינה (אפשרי לעשות שריטות על הצבע עם פלסטלינה מי שלא יודע מה הוא עושה, לידיעתך).

ווקס - חומר שנמרח על צבע הרכב. אפשר למרוח כמה שרוצים, לא יהיה נזק. תפקיד הווקס (או אוטם צבע) הוא לצור שכבת הגנה בין צבע הרכב למזהמים חיצוניים כגון לשלשת ציפורים, מזהמים שנמצאים באוויר, קרני השמש שגורמות לצבע לדהות וכו'.

קריסטל, אין לי מושג מה הם עושים שם אבל אני אישית לא הייתי הולך למקום כזה. עכשיו, יש ווקס וישנם ציפויים קשיחים יותר שמשאירים ממש שכבה קשיחה על גבי צבע הרכב, השאלה מה התקציב שלך ובמה את מעוניינת, כמובן שציפוי קשיח יותר עולה יותר. אם את לא מעוניינת בציפוי קשיח, אני מציע לך לקנות ווקס / אוטם צבע איכותי בחנות (ולא חומר לא איכותי שבטח יישמו לך בתחנת דלק) ולבצע את העבודה לבד. העבודה לא מסובכת, קצת חומר על ספוגית או מטלית מיקרופייבר, מעבר על כל הרכב, המתנה וניגוב של החומר, יש הוראות על האריזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך לציין שווקס או אוטם צבע ישמרו בתנאי ששוטפים את הרכב כמו שצריך ולא עם סבון כלים או מסיר שומנים (כמו שראיתי ששמים בשטיפות מסוימות).

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברוכה הבאה לפורום ותתחדשי על הרכב.

א' כל, לא משנה שצבע הרכב הוא פנינה או האם שזורים בו חלקי יהלומים, שמירה על צבע הרכב היא אותו הדבר, אין חומר מיוחד להגנה על צבע פנינה.

לגבי פלסטלינה ווקס:

פלסטלינה - משתמשים בחומר שנראה כמו פלסטלינה, ברגע שמעבירים אותו על צבע הרכב הוא מושך אליו חלקיקי לכלוך שנדבקו לצבע הרכב. אם את מעבירה יד על הצבע ומרגישה חספוס, אולי צריך גם פלסטלינה (אפשרי לעשות שריטות על הצבע עם פלסטלינה מי שלא יודע מה הוא עושה, לידיעתך).

ווקס - חומר שנמרח על צבע הרכב. אפשר למרוח כמה שרוצים, לא יהיה נזק. תפקיד הווקס (או אוטם צבע) הוא לצור שכבת הגנה בין צבע הרכב למזהמים חיצוניים כגון לשלשת ציפורים, מזהמים שנמצאים באוויר, קרני השמש שגורמות לצבע לדהות וכו'.

קריסטל, אין לי מושג מה הם עושים שם אבל אני אישית לא הייתי הולך למקום כזה. עכשיו, יש ווקס וישנם ציפויים קשיחים יותר שמשאירים ממש שכבה קשיחה על גבי צבע הרכב, השאלה מה התקציב שלך ובמה את מעוניינת, כמובן שציפוי קשיח יותר עולה יותר. אם את לא מעוניינת בציפוי קשיח, אני מציע לך לקנות ווקס / אוטם צבע איכותי בחנות (ולא חומר לא איכותי שבטח יישמו לך בתחנת דלק) ולבצע את העבודה לבד. העבודה לא מסובכת, קצת חומר על ספוגית או מטלית מיקרופייבר, מעבר על כל הרכב, המתנה וניגוב של החומר, יש הוראות על האריזה.

תודה רבה על המענה המהיר והמפורט!!

אשמח לדעת איזה חומר כדאי לקנות כדי לעשות את זה לבד איזה ווקס ואיזה אוטם צבע

איפה ניתן לקנות אותו (שלא כמו שציינת בתחנות דלק)

בנוסף

סתם מתוך סקרנות אמרת שיש ציפויים קשיחים אך העלות היא גבוהה

על מה מדובר וכמה זה עולה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם את גרה במרכז החנות האולטימטיבית היא אוטוסטור בחולון: http://www.autostore.co.il/151426/%D7%9E%D7%95%D7%A6%D7%A8%D7%99-%D7%98%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%97-%D7%9C%D7%A8%D7%9B%D7%91

ניתן גם להזמין דרך האתר.

ציפוי לדוגמה: http://www.autostore.co.il/%D7%A6%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%99-%D7%A7%D7%A8%D7%99%D7%A1%D7%98%D7%9C%D7%99-Gtechniq-C1-30ml.html

בנוסף העבודה עצמה עולה כסף אם את לא מתכוונת ליישם את החומר בעצמך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן.

את לא צריכה גם ווקס וגם אוטם צבע, אלו שני מוצרים שהתפקיד שלהם זהה. המלצה שלי, אוטם צבע. את שואלת למה דווקא זה? או, שאלה טובה. ההבדל בין ווקס לאוטם הוא שאוטם צבע מחזיק יותר זמן כל עוד שוטפים את הרכב כמו שצריך, ווקס נותן מראה "רטוב" יותר לצבע הרכב ומחזיק פחות זמן. נומד נתן לך המלצה על ציפוי לדוגמה, עכשיו זה עניין של כמה את מוכנה להשקיע. אם את מהמרכז תקפצי לאוטוסטור ותתייעצי שם עם משה. היישום עצמו הוא לא קשה, פשוט לקרוא את ההוראות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחדשי, חניתה!

ציפויים קשיחים יותר (נקרא גם נאנו) מתחילים ב- 1000 ש"ח עד 3000. אוטם צבע יש לחדש כל חודשיים שלושה ורחיצה נכונה (חפשי שיטת 2 הדליים כאן באתר) ציפוי נאנו יכול להחזיק מעמד שנתיים אם עשו אותו היטב עם הכנה טובה. אם את מוכנה להשקיע את הסכום אני ממליץ על שלומי אדרת (גם נמצא כאן באתר).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוטם לא צריך לחדש כל חודשיים שלושה, במיוחד לא מישהו שאין לו "שריטה" כמו חלקנו. אוטם טוב מחזיק מעמד יפה גם חצי שנה - שנה ולרוב האנשים זה יספיק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה אבל האם את מתכוונת לשטוף את הרכב בצעמך ? אם כן אז לא להתייחס אליי, ביי. :wave:

אם לא אבל, כלומר את מתכוונת לשטוף במכוני השטיפה הידנית למיניהם/ שטיפת מכונות, אז חבל על הכסף וההשקעה.

הווקס\ ציפוי\ אוטם ייעלם לך אחרי השטיפה הראשונה-שנייה.

החומרים האלה לא מהסוג של "שגר ושכח", צריך לשטוף את הרכב בהתאם כל פעם.

פתגם סיני אומר: "אנשים ג'אחרים מזהים תגובות כג'אחריות."

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוטם לא צריך לחדש כל חודשיים שלושה, במיוחד לא מישהו שאין לו "שריטה" כמו חלקנו. אוטם טוב מחזיק מעמד יפה גם חצי שנה - שנה ולרוב האנשים זה יספיק.

איזה אוטם צבע מחזיק חצי שנה- שנה?

אבל מניסיון אישי ולא מה שרשום על המדבקה שעל גבי החומר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה אוטם צבע מחזיק חצי שנה- שנה? משתמש ב ZAINO ומחזיק מעל 8 חודשים

אבל מניסיון אישי ולא מה שרשום על המדבקה שעל גבי החומר.

יש מוצרים שכן מחזיקים גם אחרי הרבה שטיפות במכונה :lol:

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3123 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...