Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מנועי TSI לנסיעות 50K בשנה

Lenya
שימו לב! השרשור הזה בן 3085 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

רצתי לתייעץ בנוגעה להחלפת רכב.

אני נוסע הרבה מאוד 50K בשנה היום זה מבוצע ביונדאי I20 ידנית שנת 2012 שבגדול מספקת אותי לגמרי רק לאחרונה ממש אני מרגיש שחסר לי גיר אוטומטי והכי חשוב מבחינתי בקרת שיוט כול שאר הנתונים גודל, נוחות, צריכת דלק ממש מספק אותי אגב בנסעיות שלי הI20 צורכת 1/18 קמ לליטר.

בהתחלה חשבתי לכיוון מנועי הדיזל אבל מחיר קניייה גבוה וגם אין לי צורך ברכב בגודל כזה ואז חשבתי בכיוון רכבי TSI DSG ויותר מדויק על סיאט איביזה מנוע 1.0.

ההתלבטות שלי האם הרכבים האלו יהיה עמדים לנסיעות מרובות שכאלו לאורך כ200K/250K רוב המוחלט של הנסיועת הוא בין עירוני כ90% כביש 6

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בבינעירוני לא אמורה להיות בעיה כי הבלאי של המנוע והגיר יחסית נמוך. על האיביזה מנוע 1.0 אף אחד לא יכול לומר שום דבר חכם כי הוא רק יצא לשוק.

הייתי שוקל גם את הניסאן מיקרה שהיא מאד חסכונית גם בגירסתה האוטומטית, כנ"ל לגבי פיג'ו 208 עם המנוע והגיר החדשים.

קח בחשבון שהטיפול בסיאט יקרים יחסית.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא הייתי לוקח סיכון עם מנוע חדש (ועוד מוגדש, ועוד של VW :) ועוד עם עבר של יונדאי)

אם אתה מאד אוהב ומתעקש על סיאט איביזה, ותשקול להישאר בידני, הם מוכרים את ה 1.2 המוכר שישאיר אותך בקלות על 1:18 (אם לא טוב יותר).

אם אתה מתעקש על אוטומט, הדגם הקודם 1.2 נמכר באוטומט ב 80. אם הם כבר לא מוכרים אותו חדש, בטח לא יותר מדי קשה יהיה למצוא אותו ביד 2, אולי אפילו ביד2 0 ק"מ אם נשאר מלאי.. אני לא מכיר את החדשה, הדגם הקודם לא היה שיא הנוחות. (בקרת שיוט תמיד תוכל להוסיף לבד אחר כך אם זה חשוב לך).

קח בחשבון שהמנועים האלה בשילוב ה DSG הם קצת הרפתקה מבחינת אמינות. יש שמפגינים אמינות פנטסטית ויש ששובקים חיים בגיל צעיר מאד. אם אתה נוהג עדין/רגוע ומטפל לפי הספר אתה פחות סביר להתקל בבעיות.

לחבר טוב שלי יש גולף 1.2 אוטומטית שסגרה 100 אלף ב 3 שנים עם אפס תקלות והוא מאד מרוצה.

לחברים אחרים (בעיקר ליסינג) יש סיפורי זוועות על רכבי הקונצרן.

If you wanna turn, turn, don't brake

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה, לגבי המיקרה אני חושש מהנוחות שלה והיא תהיה ניראה לי די חלשה, ה208 ניראה לי גם סוג של הרפתקה למרות שהנתונים שלה לא רעים בכלל.

אני ממש לא נעול על סיאט גם פאביה ה1.2 בא בחשבון למרות שהיא קצת יותר יקרה.

לגבי צורת נהיגה ואחזקה אני נוהג די רגוע ואטפל ברכב בטוח יותר טוב מכול חברת ליסינג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנסועה כמו שלך הייתי שוקל ברצינות להביא ביבוא אישי את ה 208 1.6 BLUEHDI. ידנית מאירופה במחיר בסיס של 9 אלף יורו (לפני מס).

היה כאן לינק לא מזמן למבחן שהראה שהיא שברה את שיא צריכת הדלק הנמוכה. צריכה שערורייתית של 2 ליטר ל 100 ק"מ לאורך נסיעה של מאות קילומטרים (אם אני זוכר נכון).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנועי הTSI החדשים לא הוכיחו עדיין אמינות טובה. אומנם יש שיפור מאז הוצאתם בשנת 2008, אך רוב המכוניות מאותן שנתונים כבר עברו במוסך כמה פעמים. אני נכוותי פעמיים עם מנוע ה-1.4 של הקונצרן בתצורת 160 ו- 180 כ"ס. מנוע ה1000 סמ"ק החדש בהחלט מרשים בנתונים, אני בטוח שגם ירשים בביצועים, לגבי האמינות? אני בטוח שתצטרך לבקר במוסך! מלבד אמינות, האיביזה לא ממש נוחה. הפיג'ו 208 נוחה הרבה יותר, נהגתי אומנם בדגם הקודם עם מנוע ה-1.6, אני בטוח שהדגם המעודכן עם מנוע הטורבו מרשים יותר, גם מבחני הדרך מאשררים זאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב יבוא זה לא עומד על הפרק, לגבי 208 את האמת נירא רכב מעניין ראיתי גם שניתן לרכוש אותה אומנם עם מנוע וגיר מסדרה הקודמת אבל במחיר של 82K שח מה דעתכם איזה דור יציג אמינות גבוה יותר? אני מזכיר שאני נוסע 50K+ בשנה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה 208 1.6 מגיעה עם תיבה מיושנת ותכאיב לך (באופן יחסי) בכיס בצריכת דלק.

לגבי אמינות בהשוואה לדור החדש, קצת מוקדם להגיד, אבל מירב הסימנים כיום מראים ומירב הסיכויים שהדור החדש יהיה משמעותית אמין יותר. הוא בוודאי משמעותית חסכוני יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעבודה שלי רוב צי הרכבים הוא מתוצרת vag ,בעיקר אוקטביות,פאביות וטולדו.מתוך אלו,רוב הרכבים עם dsg

הרכבים נוסעים המון ולא שמעתי על בעיות מיוחדות עד כה מבעליהם.למרות זאת,אני לא הייתי לוקח מנוע 3 צילינדרים חדש לגמרי ומשתפשף איתו בניסוי כזה בתנאים שציינת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין, כל כמה זמן אתה מחליף מכונית? עם נסועה כזו, לאחריות יש משקל לא מבוטל.

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי טוב החלפת המכונית זה קצת מורכב, קודם כול את הנסעיות האלו אני מבצעה שלוש וחצי שנים זה התחיל שרכשנו את היונדאי I20 והתחלתי לנסוע. לאחר כחצי שנה הינו צרכים עד רכב בבית הI20 כבר הגיעה ל35K קמ לאחר חיפושים ותקציב מוגבל קנינו רנו סימבול 09 מהשכרה המחיר קנייה היה ממש זול היו בו 80K קמ. הוחלט ש I20 עוברת לאישתי ואני על הסינבול.

הסימבול ישר עברה הסבה לגפ"מ והתחלנו את הרומן עד 190K שזה בערך שנתיים, לאחר שנתיים הסימבול התחילה להתעייף וגם אני ממנה. התחילו בעיות ראש מנוע מתלים וסתם כבר לא היה לי מתאים הרכב נמכר בגרושים וקניינו רכב אחר לאשתי ואני קבלתי בחזרה את הI20 שהקמ שלה התאזן ל47K זהו כרגע היונדאי עם 55Kקמ וכנירא תמכר בקרוב.

פווו זהו:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם נסועה כזו לא הייתי מסתכל בכלל על בנזין. מה רע בדיזל?

בדיזל לא רע כלום רק הקניה שלו יקרה יותר ואין לי צורך ברכב בגודל כזה אני נוסע לבד, מה גם בשביל להשיג צריכה של 1/18-1/19 אין צורך בדיזל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שמבחינה כלכלית משמעותית הכי טוב להישאר עם היונדאי.

90 אחוז בכביש 6.... מה ההבדל בין ידני לאוטומט במצב כזה?

בקרת שיוט בהחלט עדיף, אבל תעשה את החישוב של העלויות עד הסוף ותחליט האם בקרת שיוט שווה את הסכום הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3085 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...