Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תאונת דרכים קלה, מה הייתם עושים?

oleg_kra
שימו לב! השרשור הזה בן 3141 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכל חברי הפורום,

היום מישהי נכנסה בי מאחור (סוזוקי ג'ימני). לא ברור לי כ"כ למה כי זה היה לאחר רמזור, התנועה הייתה איטית ולא הייתה שום עצירה פתאומית מצידי (בעצם כן ברור לי למה אבל לא זה העניין). החלפנו פרטים, סה"כ היא הייתה נחמדה ולא ניסתה להתנער. סוכן הביטוח שלה התקשר אליי לאחר התאונה, שאל מה הנזק וביקש שאגיע למוסך שהוא עובד איתו, מוסך UMI בטירת הכרמל, והם יתקנו לי את הרכב. הרכב שלי רכב ישן, וכמו שרואים בתמונות הנזק לא מאוד גדול (למרות שאי אפשר לדעת). נשברה חתיכה קטנה של פנס אחורי בקצה, התפוצץ וירד הצבע בפגוש, והפגוש נהיה די רופף וזז מעלה מטה בנגיעה עם היד.

האם כדאי להודיע על התאונה לחברת הביטוח שלי?

האם הייתם דורשים להחליף את הפנס?

האם הייתם הולכים למוסך שאתם לא מכירים כדי לתקן את הנזק?

בגדול לא אכפת לי ללכת למוסך הנ"ל, אך רק מכיוון שהאוטו ישן ולא שווה הרבה (2500 ש"ח אולי), ואין לי כ"כ מוסך שאני סומך עליו. כמובן אם היה אוטו יותר חדש הייתי הולך למוסך שאני אבחר.

אשמח לדעת איך אתם הייתם פועלים. והאם יש למישהו ניסיון עם המוסך הנ"ל?

שנה טובה,

אולג

IMAG0624.jpgIMAG0627.jpgIMAG0630.jpgIMAG0631.jpg

עריכה אחרונה על ידי oleg_kra
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פנס מנופץ אתה צריך להחליף, אחרת לא תעבור טסט בבקורת הבאה. גם הפגוש הוא חלק בטיחותי וצריך להיות תקין.

הבעיה היא שסביר ששמאות תגרור הורדת הרכב מהכביש (אם ערכו פחות מערך גריטה נזק של 1500 ש"ח ואף פחות יגרום השבתה), ואם אתה לא רוצה שזה יקרה תצטרך להמנע מפניה לחברת הביטוח.

השאלה הגדולה היא, כמובן, מה הנזק שנגרם לרכב הפוגע. אם הנהגת תפעיל את הפוליסה שלה אתה עלול להקלע למצב בעייתי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפילו השבר הקטן בפנס עלול להוות בעיה בטסט?

אני לא פניתי לחברת הביטוח שלי (האמת התקשרתי אבל הייתי הרבה זמן על HOLD אז ניתקתי), אלא היא פנתה לסוכן שלה. כשדיברתי עם הסוכן הוא ביקש פשוט להגיע למוסך שלו (כך הוא אמר, אך כששאלתי אותו לגבי זה אמר שזה מוסך שהוא עובד איתו הרבה), ואמר שיחליף פנס (אני לא יודע אם ניתן להשיג כזה כאן) ויתקן את הנזק. לא בטוח שהוא רוצה לערב בזה שמאות או פניה לחברת הביטוח שלי או של הנהגת הפוגעת (אם היא לא פנתה בעצמה).

הנזק שנגרם לרכב הפוגע גם לא רב, ממה שראיתי וצילמתי יש מעיכה לא גדולה בפגוש ואולי אף שבר קל, ולוחית זיהוי עקומה (קשה לדעת, כי אולי היה כבר מלפני).

מזל שאף אחד לא נפגע, כי עם הנהגת הייתה באוטו ילדה קטנה (בת 7-8 להערכתי), שאף התנדבה להביא לי את מספר הטלפון של הנהגת.

נ.ב.

האם יש צורך להודיע לחברת הביטוח שלי על התאונה? אם לא אודיע, האם זה יכול לשחק נגדי אח"כ במקרה והנהגת תחזור מגרסתה (לא סביר, יש לי צילומים ומצלמת רכב).

תודה רבה

עריכה אחרונה על ידי oleg_kra
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמור את הצילומים, שמור על הסרטונים, ואם יש לך תוכנת הקלטת שיחות שבה היא מודה שהיא אשמה בתאונה - שמור גם אותן.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היא לא מודה במפורש שהיא אשמה, אבל עצם העובדה שהיא נכנסה בי מאחור ורואים זאת במצלמה (לא רואים שזו היא אלא שמישהו נכנס בי), והתמונות שצולמו לאחר מכן של הרכב שלה ושלי, בנוסף לשיחה עם הסוכן שלה די מבטחים אותי מהבחינה הזו, או כך לפחות אני מקווה. למרות שהתוודעתי שכאן הכל יכול לקרות, גם אם לא סביר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^

תאורטית כן. אלא אם יוכח שהוא בלם באופן פתאומי ללא הצדקה ואז חלק מהאשמה גם תוטל עליו.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר ראשון, לך תראה מה מציאים לך במוסך הזה, בסך הכל נראה שצריך להחליף פנס (תקבל אחד מפירוק אני מניח).

לעשות צביעה מקומית בפגוש, ולסדר את הקליפסים שעליהם הוא יושב. לא עבודה גדולה.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפנס יעבור טסט.... לאבא שלי ניפצו את כל הפנס מאחורה בתאונה והוא עשה טסט לפני שהחליף ואמרו לו שיקנה מדבקה אדומה ב5 שקל שבכלל לא מחסה 25 אחוז מהפנס והעבירו כמו גדול .

אף אחד לא ישים לב לזה לדעתי ואם אתה מפחד שים איזו אדום או מדבקה אדומה ומקסימום כך סיכון לטסט נוסף לדעתי יעבור בגדול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפילו השבר הקטן בפנס עלול להוות בעיה בטסט?

אני לא פניתי לחברת הביטוח שלי (האמת התקשרתי אבל הייתי הרבה זמן על HOLD אז ניתקתי), אלא היא פנתה לסוכן שלה. כשדיברתי עם הסוכן הוא ביקש פשוט להגיע למוסך שלו (כך הוא אמר, אך כששאלתי אותו לגבי זה אמר שזה מוסך שהוא עובד איתו הרבה), ואמר שיחליף פנס (אני לא יודע אם ניתן להשיג כזה כאן) ויתקן את הנזק. לא בטוח שהוא רוצה לערב בזה שמאות או פניה לחברת הביטוח שלי או של הנהגת הפוגעת (אם היא לא פנתה בעצמה).

הנזק שנגרם לרכב הפוגע גם לא רב, ממה שראיתי וצילמתי יש מעיכה לא גדולה בפגוש ואולי אף שבר קל, ולוחית זיהוי עקומה (קשה לדעת, כי אולי היה כבר מלפני).

מזל שאף אחד לא נפגע, כי עם הנהגת הייתה באוטו ילדה קטנה (בת 7-8 להערכתי), שאף התנדבה להביא לי את מספר הטלפון של הנהגת.

נ.ב.

האם יש צורך להודיע לחברת הביטוח שלי על התאונה? אם לא אודיע, האם זה יכול לשחק נגדי אח"כ במקרה והנהגת תחזור מגרסתה (לא סביר, יש לי צילומים ומצלמת רכב).

תודה רבה

קודם כל נראה שמצבך מצויין.

לפי מה שאתה מתאר שווי הרכב שלך נמוך, והפוגעת לוקחת אחריות ופנתה מיוזמתה לסוכן הביטוח שלה ומנסה לסדר את הפגיעה, ונראה שהיא מנסה לסדר את זה שלא דרך הביטוח (צעד נבון לשניכם, סיכוי מצויין ששמאי של הביטוח שלה יקבע שהרכב שלך טוטאל לוס) והסוכן מנסה לעזור לה בזה.

עצתי - תזרום איתם ותן לה לסדר את הנזק עם העזרה של הסוכן. אם זה יילך טוב זה ייגמר בצורה הכי מהירה הכי טובה ועם הכי פחות ביזבוז זמן בלבולי מוח וכאבי ראש.

היה לי פעם מקרה מאד דומה עם בחורה שפגעה ברכב שלי מאחור,וזה הפך לסאגה שנמשכה כמעט חצי שנה, כשהיא משכה את הזמן כמעט שלושה חודשים וכל הזמן אמרה שהיא תתקן, אפילו קבעה איתי פעמיים במוסך מטעמה וביטלה תמיד ברגע האחרון, היא סירבה לערב את הביטוח שלה ,בסוף בלית ברירה נאלצתי לתקן לבד ולתבוע אותה בבית דין לתביעות קטנות, רק כשהיא קיבלה את כתב התביעה היא עירבה את הביטוח שלה.

לגבי חברת הביטוח שלך - זה תקף רק אם עשית ביטוח מקיף, כל עוד אתה לא מחליט לפעיל את הביטוח שלך היא לא צד בעניין הזה, ועדיף לך ככה, היא אשמה בתאונה, שהיא תחליט אם היא רוצה להסתדר איתך או להפעיל את הביטוח שלה. אני לא הייתי מודאג מזה שהיא תחזור בגירסה שלה כי היא כבר עירבה את הסוכן שלה, ואני לא מאמין שאם תעמוד לפני שופט היא תשקר.

אתה יכול להתייעץ עם סוכן הביטוח שלך רוב הסיכויים שזה בדיוק מה שיגיד לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התשובה המפורטת, אני אזרום איתה לעת עתה. ביטוח מקיף אין לי.

גם הסוכן שלה היה די נחמד בטלפון, רק שאיך ששמע שאני טס לחו"ל ניסה לדחוף לי ביטוח נסיעות דרכו. למה לא לנצל את המצב...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3141 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...