Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

Mazda SCBS - Smart city Break System

o4ya
שימו לב! השרשור הזה בן 3180 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

אני מתעניין ברכישת רכב חדש, בטיחות זה מרכיב מהותי בבחירת הרכב.

עפ"י הפירסומים של מאזדה יש בחלק מהרכבים שלהם מערכת בלימה אוטומטית בעיר

במשך שעה גלשתי וחיפשתי בעברית ואנגלית מבחן שידרג את המערכת.

כל מה שמצאתי זה מידע שיווקי של מאזדה שרק מהלל את המערכת כמו כן מצאתי סרטון שמישהו ערך בבית ומאזדה 6 ממש לא עצרה (המכונית נסעה על 3 קמ"ש אולי ומולה היה קרטון לא קטן ועדיין המכונית לא עצרה)

אשמח לקבל חוות דעת אישיות על המערכת הזו או לינקים בשפה העברית או אנגלית שישפכו קצת אור האם המערכת הזו אמינה או לא

מיותר לציין שאני לא מצפה שמערכת מעין זו תחליף את כושר הערנות שלי בזמן הנהיגה אלא רק תהיה שם מעבר לכתף למקרה וחס וחלילה ו...

תודה מראש

המקום היחיד שבו הצלחה קודמת לעבודה הוא המילון!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיוני, המערכת עוזרת סך הכל לבצע בלימת חירום מלאה.

במקרה שקרה לי, נסעתי מאחורי רכב שהחל להאט בהדרגה וכך גם אני האטתי...

כשלפתע הרכב מלפנים בלם חזק יותר ועצר. מודה, לא שמרתי מרחק כנדרש, למרות שחישבתי את המרחק כך שאוכל לעצור ללא צורך בבלימת חירום. למרות זאת המערכת נכנסה לפעולה וביצעה עבורי בלימת חירום, נעצרתי סנטימטרים בודדים מהפגוש של הרכב מלפנים. בדיעבד, יתכן שהחישוב שלי היה לא נכון ויכול להיות שהמערכת מנעה תאונה קלה.

MAZDA CX-5 AWD (4x4) 192hp / SkyActive-G 13:1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף מה שאמרו. לי יש פאביה עם אותה מערכת. נהגתי בכניסה לירושלים והסטתי את העיניים מהכביש לתאונה שקרתה ממולי (ובאמת שאני לא מסיט את המבט מהכביש ומשתמש בטלפון בנסיעה), ופתאום הרגשתי שהאוטו מתחיל לבלום לבד ושהמהירות יורדת, לקח לי שבריר שנייה להבין מה קרה ואז ראיתי שהמשאית מקדימה חתכה לנתיב שלי ובולמת בחוזקה. ישר לחצתי בכל הכוח על הברקס (כולל כניסת ABS ובלימת מנוע מצד הרכב). בסך הכל אחלה מערכת, היא לא מונעת תאונות אבל בהחלט עוזרת לצמצם מפגשים לא נעימים.

לדעתי חייבים להפוך אותה לחובה בכל רכב בישראל ממש כמו בקרת יציבות, בחול המחיר שלה כאופציה לא גבוה בכלל והיא יכולה למנוע מפגשים כואבים ויקרים, ובמערכות יקרות ומתוחכמומת יותר בהחלט להציל חיים באופן חד משמעי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיוני, המערכת עוזרת סך הכל לבצע בלימת חירום מלאה.

אם זה נכון, הרי זו מערכת מופלאה.

אחת הבעיות הכי קשות אצל נהגים לא מיומנים היא שבשעת הצורך הם לא בולמים מספיק חזק ולא מנצלים את כל רזרבות האחיזה שנותרו להם תחת בלימה.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לעונים,

חיזקתם את ההרגשה שלי שהמערכת הזו נחוצה בהחלט וצריכה להיות חלק מהרכב הבא שלי

עדיין מוזר לי שבכל מה שקראתי לפעמים היא עובדת ולפעמים לא

באיזשהו מקום קראתי שהיא נכנסת לעבודה רק הרגל על דוושת הגז - אין לי מושג אם זה נכון

חבל שאף אתר רכב לא לקח את הנושא ברצינות וערך בדיקות מקיפות למערכות השונות

המקום היחיד שבו הצלחה קודמת לעבודה הוא המילון!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזוב במאזדה המערכת הזאת עובדת פעם כן פעם לא , לנו יש מאזדה 3 חדשה עם המערכת הזאת ומתוך 3 פעים היא עבדה רק אחת.

לאומת זאת הייתה לי שבועיים אודי A6 בגרמניה , ושם המערכת עבדה בצורה הרבה יותר טובה , אבל שם היא גם חלק ממערכת ה קרוז קונטול שמאיצה לבד ובולמת ביחס לתנאי הדרך.

אני הייתי מגדיר את זה כ "nice to have" אבל רחוק מאוד מלהיות "must" כי סה"כ זה לא ממש עובד כצפוי.

2017 Type R

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרטון אכן לא נחשב.

בספר רכב כתוב שהמערכת לא תכנס לפעולה אם צורת הרכב לא רגילה. כגון נגרר/קרטון/חייזר וכו'

עזוב במאזדה המערכת הזאת עובדת פעם כן פעם לא , לנו יש מאזדה 3 חדשה עם המערכת הזאת ומתוך 3 פעים היא עבדה רק אחת.

לאומת זאת הייתה לי שבועיים אודי A6 בגרמניה , ושם המערכת עבדה בצורה הרבה יותר טובה , אבל שם היא גם חלק ממערכת ה קרוז קונטול שמאיצה לבד ובולמת ביחס לתנאי הדרך.

אני הייתי מגדיר את זה כ "nice to have" אבל רחוק מאוד מלהיות "must" כי סה"כ זה לא ממש עובד כצפוי.

כלומר עשית כבר 2 תאונות?

גם אני נסיתי לדרוך את המערכת באופן מלאכותי בהתקרבות מוגזמת לרכב מלפנים, והיא אף פעם לא נכנסה לפעולה.

אבל כשבאמת הייתי צריך אותה, היא עבדה.

MAZDA CX-5 AWD (4x4) 192hp / SkyActive-G 13:1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המערכות האלה מאוד מתוחכמות והן נכנסות לפעולה רק כשבאמת באמת צריך אותן. יצרן רכב לא יכול להכניס מערכת שתדפוק לך בלימת חירום כל פעם כי "למה לא". לא התנסתי במערכת של מאזדה אבל כן יצא לי לשבת מאחורי ההגה של וולוו כלשהי שהמערכת נכנסה לפעולה. היא בולמת חזק ומהר ומאוד בנחישות, אבל רק אם אתה עצמך לא בולם, כלומר אם נתת טיפה ברקס, היא לא תפעל.

עד כמה שאני יודע, מערכות סיטי סייפטי לא עובדות במהירות אפסית (עד 5-6 קמ"ש) כי אלה מהירויות חניה, וממש לא רצוי שהאוטו יתחיל לתת בלילות חירום בכל פעם שאני מתקרב לפגוש של הרכב שלפני במקום חניה קצת קצר. אני מאמין שזאת הסיבה שהמערכת במאזדה לא עברה את מבחן הקרטון.

יש מערכות שמזהות גם הולכי רגל (במאזדה נראה לי שאין את זה) והקרוז קונטרול האדפטיבי שהיה באאודי זה מערכת אחרת (אם כי עובדת פחות או יותר על אותו עקרון) ומתקדמת הרבה יותר.

המערכת הזו היא חשובה, אבל צריך לקחת בחשבון שהיא סוג של "מערכת מניעת כשל" ולא נייס טו האב, כי היא משהו שאי אפשר לסמוך עליו, פשוט בגלל שהיא עובדת כמוצא אחרון. וגם אז, אם הרכב שלפניכם נותן בלימת חירום ויש לו בלמים טובים יותר, שום מערכת בעולם לא תעזור לכם.

עריכה אחרונה על ידי Spire
מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המערכת של מאזדה היא מהסוג הפשוט ביותר, די בדומה למה שאפשר למצוא בסקודה סיטיגו למשל. ישנן מערכות מהסוג הפשוט הזה (ללא מצלמה או רדאר) התומכות במהירויות נסיעה גבוהות יותר כמו מערכת TSS החדשה של טויוטה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה ז"א ללא מצלמה או רדאר? אז איך המערכת מזהה את המכשול מלפנים?

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3180 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...