Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב חדש או יד 2? שאלה שקשורה בעיקר למימון

Moran Gil
שימו לב! השרשור הזה בן 3180 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מתלבטת בין פיקנטו חדשה, ספייס סטאר חדשה או i10 יד שניה (2010-2011).

שתי החדשות באזור ה 70k, יד2 באזור ה 37k.

המצב הנתון הוא שבכל מצב אצטרך הלוואה. גם לחדשה וגם לישנה.. ההבדל הוא באופציות המימון כאשר לרכב חדש הבנק מאפשר לפרוש עד ל 60 תשלומים בריבית של פריים + 0.2% והרכב משועבד לבנק.

לגבי הלוואה לרכב יד2 אין לי נתונים כרגע אבל אני מניחה שזה לא יהיה נוח כמו הלוואה לרכב מהסוכנות.

מה אתם הייתם עושים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הצרכים שלך מהרכב?

כמה נוסעים באופן קבוע? (את ושלושה ילדים / את וחברה/ את וכלב)

מה הק"מ הצפוי?

האם את גרה בגליל או במרכז ראשון לציון?

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הצרכים שלך מהרכב?

כמה נוסעים באופן קבוע? (את ושלושה ילדים / את וחברה/ את וכלב)

מה הק"מ הצפוי?

האם את גרה בגליל או במרכז ראשון לציון?

אני בלבד. מכיוון שזה הרכב הראשון שלי אין לי צפי לק״מ, מניחה שפחות מהממוצע השנתי. עבודה וחזרה (חולון-ת״א).

הסכום שאני צריכה להלוואה לרכב חדש הוא 55k וליד2 25k

עם עבודה מסודרת, הכנסה של 8.5 נטו. לפי חישובים שלי אני יכולה לעמוד בהחזר חודשי (לבנק בלבד בלי הוצאות רכב) בסכום של עד 1000 ש״ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. אל תניחי כלום בנוגע להלוואה, תבדקי. זה לא לוקח הרבה זמן (שיחת טלפון).

2. לא יודע מה התחשיבים שביצעת, אבל כשאת מחשבת הוצאות רכב לא לשכוח לשים הכל: דלק, ביטוח שנתי, טיפול, בלת"מ (נניח תקלה). חשוב לשים לב שיש לך מספיק כסף לצרכים האלו.

3. תוסיפי לעלות רכב יד2: בדיקה במכון + העברת בעלות (~700 שח), הוצאה לטובת טיפול ויישור קו לאחר רכישה (הוצאה שתלויה ברכב עצמו, הייתי מעריך ~600 ש"ח לטיפול אם צריך, ו~1500 ש"ח לצמיגים אם צריך להחליף - זה כמובן יכול להיות שונה לגמרי כתלות ברכב שאת בודקת).

4. חסרים הרבה נתונים, אבל הרושם שלי מדברייך ומהתמונה שהצגת, הוא שעדיף להתכוונן על רכב יד2. הסיבה: הלוואה קטנה בהפרש גדול, פחות אובדן ערך, ההפרש בתמורה קיים לטובת היד2 לדעתי, אך זניח - אני מתרשם שיותר חשוב לך התנהלות כלכלית מאשר מרווח פנים ואבזור (תקני אותי אם אני טועה). אם יהיו עוד יותר נתונים (נניח: תנאי הלוואה ליד2), ייתכן שהתשובה תשתנה - אבל אני בספק.

בהצלחה בכל מקרה!

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעניות דעתי - לכי על משומש. זה יספק את הצרכים שלך. חבל להתחייב על סכום כל-כך גדול, כשהתועלת השולית היא נמוכה.

תבדקי מה מציעים לך בבנק. אל תחתמי על כלום. תחזרי להתייעץ .

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך עוד נתונים כדי לייעץ בנוגע להלוואה:

1. תקופת ההלוואה (כמה תשלומים)

2. סכום ההלוואה (אני מניח ש-25 אלף)

3. ריבית קבועה או משתנה? אם משתנה אז צמודה למה?

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך עוד נתונים כדי לייעץ בנוגע להלוואה:

1. תקופת ההלוואה (כמה תשלומים)

2. סכום ההלוואה (אני מניח ש-25 אלף)

3. ריבית קבועה או משתנה? אם משתנה אז צמודה למה?

עד 60 תשלומים בריבית קבועה עם אופציה לסגור את ההלוואה בכל זמן ללא קנס.

קשה מאוד להחליט.. לשניה אני חושבת שאין לי צורך ברכב חדש עם הלוואה כמעט פי 2

אבל אז שניה אחרי אני חושבת שלרכב יד2 יש גם את ההוצאות שלו

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית נתנו לך הצעה הוגנת מאוד מאוד להלוואה לרכב יד 2. למעשה ההלוואה שלך היא ב P+0.5% וזו הצעה מצויינת.

ההוצאה הכי גדולה על רכב היא ירידת הערך שלו. רכב משומש ידרוש ממש מדי פעם הוצאות אחזקה (צמיגים שאולי צריך כבר להחליף, מצבר, אולי תקלה בלתי צפויה) אבל הן לא יתקרבו לעלויות ירידת הערך.

אני עדיין מחזיק בדעה שנכון יותר עבורך כרגע לקנות רכב משומש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מניח שמדובר בהלואה צמודת פריים.

גם אם תהתיחס רק לגורמים הכלכליים - בחירת הרכב צריכה להיות מושפעת מעוד מרכיבים - מצב החסכונות שלך, היציבות התעסוקתית, צרכים עתידיים. אין דין בעל דירה וחסכונות של 500 אש"ח כדין צעיר שחי מהיד לפה או אפילו בעל חסכונות קטנים אשר עומד לפני הקמת משפחה.

התחושה שלי היא שבמצבך, ואם את מגיעה למסקנה שרכב הוא אכן כלי חשוב לצרכייך, יש עדיפות לרכישת רכב מיד שניה שכן ההלוואה תכביד עלייך פחות (תשלום חודשי יותר קטן, או הלואה לתקופה יותר קצרה, ואם יהיו לך קצת מזומנים עודפים אפשר לקצר את ההלואה ולחסוך בריבית על ידי פרעון חלקי או שלם, במחיר עמלה קטנה).

היתרון העיקרי של רכב חדש הוא - שהוא חדש. צפויות פחות תקלות (כמובן שיש גם לימונים, אבל אינם רבים), ובעיקר הרכישה יותר נוחה ומצריכה התמודדות עם פחות גורמים "עויינים".

בכל מקרה - אם את רוצה לרכוש רכב מיד שניה, גייסי לך סיוע בדמות גבר בעל גינונים אסרטיביים, רצוי בעל הבנה בתחום הרכב. תביאי בחשבון שיש הרבה סוחרי רכב, גם כאלה שאינם בעלי רשיון סחר, שרואים בבחורות צעירות טרף קל למכירת רכב פגום במחיר גבוה. גבר אסרטיבי ירתיע אותם במידת מה, ואם הוא באמת מבין עניין בהחלט יוכל להציל אותך מפחים יקושים.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה. נראה לי שבאמת אלך על יד2

עכשיו נותרה השאלה איזה רכב...

בהתחלה חשבתי על i10, אבל אם אני כבר פה.. מה מומלץ? רכב קטן, אוטומט עד 35-40

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כעיקרון הייתי מעדיף את הפיקנטו על פני ה I10 בתקציב הזה. יש היצע גדול של מכוניות.

אל תתפשרי על רכב שהיה בעברו ליסינג או השכרה, גם אם יישבעו לך שזה היה רכב של אישתו של מנכ"ל חברת הליסינג, שלא נסעה בו בכלל כי יש לה ג'יפ.

חפשי גם ב סוויצ' .

גם זה אוטו שיכול להיות מעניין. הוא אולי לא יהיה חסכוני אבל חוצמזה יהיה אמין ונוח. http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?574914-%D7%92%D7%98%D7%A1-1-6-2006-GLS-%D7%A2%D7%9D-40-%D7%90%D7%9C%D7%A3-%D7%A7-quot-%D7%9E

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם זה אוטו שיכול להיות מעניין. הוא אולי לא יהיה חסכוני אבל חוצמזה יהיה אמין ונוח. http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?574914-%D7%92%D7%98%D7%A1-1-6-2006-GLS-%D7%A2%D7%9D-40-%D7%90%D7%9C%D7%A3-%D7%A7-quot-%D7%9E

לרכב של fish יש נתונים היסטריים(לטובה כמובן) וזה גם ברמת הגימור הנכונה,אבל,ראשית,לא מצויין אם זה הדגם שלאחר מתחיל הפנים והמנוע החזק/חסכוני מעט יותר,ובנוסף,מחיר מבוקש המאפשר לרכוש שתי גטס מאותו שנתון לפחות(ואני יודע,קניתי כזו לפני מספר חודשים לחמותי-רכב מצויין).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כעיקרון הייתי מעדיף את הפיקנטו על פני ה I10 בתקציב הזה. יש היצע גדול של מכוניות.

אל תתפשרי על רכב שהיה בעברו ליסינג או השכרה, גם אם יישבעו לך שזה היה רכב של אישתו של מנכ"ל חברת הליסינג, שלא נסעה בו בכלל כי יש לה ג'יפ.

חפשי גם ב סוויצ' .

תקן אותי אם אני טועה אבל בתקציב שלי לא אוכל לקנות פיקנטו יד2

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3180 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...