Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

Pioneer 9550 + מורל Dotech 6 - עד כמה מסוכן לרדת ב HPF ל 63HZ?

liav12
שימו לב! השרשור הזה בן 3188 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן

ה HPF אצלי ברדיו דיסק מכוון ל 80HZ - הסאונד נשמע לא משהו וחלש, אבל כשאני יורד ל 63HZ הבאס עולה ונשמע הרבה יותר חד ונעים, הגיוני בגלל הפרש התדרים הנמוכים.

השאלה שלי היא האם זה מסוכן לקומפוננט הנ"ל - היות ובעבר המערכת הייתה ברירת מחדל על 50HZ ונשרף השמאלי (כן ידוע לי שזה מוגזם מדי אבל לא באשמתי).

לפי morel הקומפ' אמור לעמוד בעד 50HZ - כפי שכתבתי מהנסיון שלי בזמן ממושך זה פגם בממברנה.

* המגבר הוא של Massive audio bx4 שמחובר להכל בחיבור CAN bus.

* דוטק אוביישן 6.5 וסאב של מאסיב.

אני שואל בעקרון שרירותית כיוון ואני לא מבין יותר מדי בדברים האלו - האם להעלות חזרה את הקומפוננט ל 80HZ או שניתן להשאיר על 63 ושלום על ישראל?

תודה :)

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

- גרף ההיענות של הדוטק 6 (אוביישן?) יורד עד 40 הרץ עקרונית, ממה שאני מוצא.

- זה שבעבר היה מוגדר לך HPF נמוך יותר, זה לא מה ששרף את האלמנט בהכרח.

- יש הנחתה טבעית שמתרחשת סביב תדר הרזוננס של האלמנט באוויר הפתוח (Fs), שבה העכבה החשמלית עולה ובהתאם הספק המגבר גם יורד (באוביישן תדר Fs הוא 65Hz, ב-MKii הוא 57Hz). התדר בפועל כשהאלמנט נמצא בתוך תיבה כלשהי עולה מעט בדר"כ.

- בקיצור, שים 63 הרץ ושלום על ישראל.

עריכה אחרונה על ידי Tom_22
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

VIC - תודה! אתה מרוצה מהשמיעה שלהם?

חח TOM_22 - איבדתי אותך איפשהו שם עם כל התדרי FS :p

אבל תודה על ההסבר, אין רע בעוד קצת ידע!

בעבר היה מורכב על אותו סט קומפוננט מגבר של lightning audio הצהוב עם 5850 פיוניר והרמקול השמאלי נהרס או יצא מאיזון לאחר שהמערכת הייתה מכוונת על ה HPF נמןך לכן הבנתי שהוא נשרף עקב זאת.

הימני שרד ללא רעשים אז החלפתי רק את השמאלי לחדש, הימני עובד (נונסטופ אפשר לומר) בערך משנת 2010 (טפו טפו) וכרגע מורכבים עם הציוד הנוכחי.

משאיר על 63HZ - מקסימום תראו אותי כותב בדמעות על איך שרפתי שוב סט .

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היו כמה מגברים צהובים (סדרת Bolt), שאף אחד מהם לא זכור לי כחזק במיוחד.

ובאופן אבסורדי, לפעמים יותר קל לשרוף אלמנט עם מגבר חלש יותר מאשר עם אחד חזק. אבל זה יהיה בגלל שדוחקים במגבר למקסימום, שם עשוי להתחיל עיוות/קליפינג וזה משהו שבהחלט יוביל להרס. להרחבה בנושא, ראה כאן.

בכל אופן, אתה תמיד יכול להשתמש גם ב-HPF של המגבר במקום הר"ד.

הסקאלה שם אומנם פחות מדוייקת, אבל אולי יהיה לך יותר קל להגיע ל"Sweet Spot" של הוופרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זכור לי שהמגבר היה בעל 4 יציאות ו 300rms, היו מחוברים לאותו קומפוננט וסאב של קנווד KFC (לפעמים היה זורק עלי עופות) לא חלש בכלל, המערכת היתה לטעמי מאוד נוחה ונעימה לאוזן במיוחד לאחר שעות רבות של כיוונים - מה שלא עשיתי ברכב הנוכחי כי פשוט לא היה לי כוח :p פלוס להוסיף לזה חיבור קל כמו RCA ולא כמו הקאנבוס המעצבן שיש בנוכחית כרגע (יוחלף ל RCA איכותי בקרוב מאוד)

מה ההבדלים בין ה HPF במגבר לבין ה HU עצמו? אות יותר נקי פחות עיוותים?

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה הלייטנינג המדובר. בסה"כ 50W לערוץ.

לא הבנתי מה הקשר לקאנבוס.

חיברת את המגבר ליציאות רמקולים הרגילות של ה-9550 ולא ל-RCA? איזה בזבוז :|

הקרוס ב-HU הוא דיגיטלי, לגבי המגבר זה גם מתבצע ברמה האלקטרונית.

זה לא אמור להשפיע על עיוותים או איכות האות למיטב ידיעתי, אבל יכול להיות שהמתלול (slope) שונה, רק שאני לא מצליח למצוא את הנתון של המגבר. בפיוניר זה 12db.

כרגיל, חומר להרחבה. :wink:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי שהחיבור קאנבוס לא איכותי כמו RCA רגיל, לא יודע פחות התחום שלי.

בגלל זה אני מחליף את כל החיווט הנ"ל ברכב.

לא יודע אם זה מוסיף משהו אבל אלו הנתונים שמצאתי ברשת על המגבר הקיים ברכב כרגע

http://www.sonicelectronix.com/item_45757_Massive-Audio-BX4.html

תודה על הלינקים! אכן מקום שווה קריאה והבנה, יש לי מה לקרוא לשבת :p

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב, אני לא מבין מה הקשר לקאנבוס.

קאנבוס הוא פרוטוקול תקשורת בין אלמנטים אלקטרוניים שונים ברכב. אין קשר לרמקולים. בטח לא לאחר שהתקנת מכשיר אפטרמרקט.

כמו שאמרתי, לדעתי אתה מתכוון לחיווט רמקולים הרגיל.

לא באתר שצירפת, לא בדף המוצר ולא בחוברת ההפעלה מצוין הסלופ של הקרוס במגבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוזר, זה מה שנאמר לי מהבחור שהרכיב את המערכת שכל החיווט מבוסס על זה ועדיף לעבור ל RCA, טעות שלי שלא בחרתי זאת מלפני כן - עכשיו צריך לחווט מחדש.

אז אם הקנבוס לא קשור לרמקולים - יש סיבה שהוא אמר לי את זה?

מעבר לכך, מעבר ל RCA אמור לשפר משהו?

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עדין לא מכיר בקשר בין ה-CANBUS לרמקולים.

אם אין לך RCA כרגע, החיבור למגבר מתבצע בכניסות Hi Input. זה למעשה חיבור ליציאות רמקולים רגילות מיחידת הראש, והוא אנלוגי לחלוטין. מה שכן קשור ל-CANBUS הוא השליטה מההגה, ואם יש לך מתאם שליטה כזה, אזי הוא המתורגמן לענין זה.

ה-RCA בהחלט אמור לשפר את התוצאה הסופית משום שמדובר באות שאינו עובר הגברה ביחידת הראש ואינו עובר הנחתה במגבר, מה שגורע מהאות הסופי שמוגבר בפועל. מאחר שכך, גם הנקודה בה ה-HU יתחיל לעוות תהיה יותר גבוהה (ווליום גבוה יותר).

שים לב שיהיה צורך לכוון את הגיין מחדש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השליטה אצלי מהרכב לא עובדת כרגע, נטו דרך ה HU והשלט שלו.

תודה רבה על ההסברים חבר!

לגבי כיוונים אכן ידוע לי, אין ברירה הפעם אצטרך לשבת על זה כמו שצריך עד שאגיע לתוצאות איכותיות.

הבעיה היא כשהרכב לא מונע / מונע ב N או חונה, הסאונד יכול להשמע מצויין - אבל בנהיגה מהירה שומעים פחות טוב בהרבה אז אני מתאר לעצמי שמכאן צריך להגיע בידוד איכותי יותר בפנים הרכב (יש בידוד חלקי)

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3188 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...