Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שריטה של רכב

שימו לב! השרשור הזה בן 3180 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,אני עובד בחברת סיור. שרטתי רכב של בחורה(במקרה היא עורכת דין), היא לקחה אותו לפחך(או איך שלא קוראים לזה) והוא אמר לה שצריך תיקון של 2000-3000. יש לי ביטוח צד גימל.

נתחיל בזה שיש לי תחושה שהפחך שקרן וניסה להפיל אותה בפח כי אני ראיתי בבירור שיש רק שירטות קטנות על הרכב ממש אין בעיות של פח!!

דבר שני המפקח שלי אמר שרק מעל 2000 שקל צריך לערב ביטוח. פחות עדיף שאני אשלם עצמאית.

יש למישהו יעוץ מה עליי לעשות? אני ממש לא מעוניין לשלם 2000 שקל זה חצי מהמשכורת שלי !!!

עריכה אחרונה על ידי toys123
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פחח ולא פחך.

יש הבדל גדול בין 2000 ש"ח ל-3000 ש"ח. את הערכת הנזק צריך לתת שמאי ולא פחח.

אם הפחח מנפח את המחיר הוא לא מפיל את בעלת הרכב בפח אלא אותך (או חברת הביטוח שלך).

הנהגת לא משלמת את עלות התיקון וזה לא משנה אם היא עורכת דין או טייסת קרב.

בדוק בחברת הביטוח שלך מה סכום ההשתתפות העצמית.

האם יש לך תמונה של הנזק? העלה אותה ואז אפשר יהיה להתייחס לחומרת הפגיעה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנזק נעשה במסגרת העבודה שלך?

יש מצב שלא בטוח שאתה זה שצריך לשאת בעלות.

אולי המשפטנים פה יכולים לתת את דעתם בעניין.

על כל פנים, על פי התאור שלך (לא העלית תמונות), ההערכת המחיר של השמאי מאד גבוה, לא צריך לחרוג מ1000.

אפשר להזמין שמאי ביטוח להערכת נזק ראשונית ללא עלות, וללא התחייבות, תבדוק זאת מול הביטוח שלך, או שלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנזק נעשה במסגרת העבודה שלך?

יש מצב שלא בטוח שאתה זה שצריך לשאת בעלות.

אולי המשפטנים פה יכולים לתת את דעתם בעניין.

על כל פנים, על פי התאור שלך (לא העלית תמונות), ההערכת המחיר של השמאי מאד גבוה, לא צריך לחרוג מ1000.

אפשר להזמין שמאי ביטוח להערכת נזק ראשונית ללא עלות, וללא התחייבות, תבדוק זאת מול הביטוח שלך, או שלה.

כן זה נעשה במסגרת העבודה ולפי מה שהבנתי מהמנהל אני אמור לשלם נזק עד 2000 שקל לפני שאני מערב ביטוח,אשמח אם משפטן יגיד לי איך זה עובד בחברות סיור,כי אני חתמתי על חוזה לצערי אין לי קופי שלו.בכל מקרה אני אפגש איתה בשבוע הקרוב ביחד עם המנהל שלי ואעלה תמונות...

עריכה אחרונה על ידי toys123
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי תמוה שיגלגלו אליך נזק שנעשה במסגרת העבודה שלך, הגם שאתה אחראי לו, אם לא הוכח רשלנות חריגה, או זדון.

גם אם אתה חתום על חוזה, זה לא אומר שהוא חוקי. מציע לך לבדוק את העניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב הבנתי,בשעות שהוא חתום על הרכב,כל נזק ודו"ח תנועה נרשם על הנהג שחתום על הרכב.

הוא מקבל רכב והוא אחראי עליו.

opel astra,כבר מרגישים יותר טוב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הוא היה משתמש ברכב לצרכיו הפרטיים זה היה הגיוני, אם הוא במסגרת העבודה, והוא משתמש ברכב לצורכי עבודה, אז העבודה צריכה לתת לו כיסוי מקצועי, שכן זה תרחיש אפשרי שטמון במתפקיד כשאתה בדרכים.

לגבי דו"ח אני יכול לקבל, אם כי גם פה יש מעסיקים שיכסו אם זה במסגרת התפקיד.

אני ממליץ ללכת למומחה לדיני עבודה, לא יתכן שזו אחריותך בלבד

להלן מאמר מעניין שמצאתי, לכאורה הוא רושם שמותר לחייב, אם כי בהמשך ניתן להבין ש:

1. מותר לחייב אך ורק במקרה של רשלנות פושעת (כפי שציינתי לעיל)

2. בכל מקרה אסור לחייב ללא אישור העובד

3. במאמר מדובר על כך שלא צוין בחוזה עניין ההשתתפות העצמית, שוב, לעניות דעתי, כל סעיף גורף שמעביר את מלוא התשלום על העובד, יהיה בגדר סעיף מפלה, שבית המשפט יתקשה לכבדו כפי שהוא. אמנם אני לא משפטן.

http://cars.walla.co.il/item/1813505

מתוך הכתוב:

"

המעביד צריך לקחת בחשבון כי הוא נוטל על עצמו סיכון מסוים בעת שהוא מפקיד בידי עובדיו כלי רכב לצורך מילוי עבודתו. לפיכך, על העובד והמעביד כאחד לדעת, שכאשר התאונה התרחשה בתום לב, אף כשמדובר ברשלנות של העובד, לא יוכל המעביד באופן אוטומטי להטיל על העובד את החובה לשאת בהשתתפות העצמית או בנזק. החוק והפסיקה מאפשרים למעביד לחייב את העובד לשאת בחובת תשלום ההשתתפות העצמית, אם הוברר לאחר בדיקת מעמיקה של נסיבות התאונה, כי מדובר "ברשלנות פושעת" - רשלנות שחורגת באופן משמעותי מגבולות ההתנהגות הסבירה."

עריכה אחרונה על ידי OJetta
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהניסיון שלי עם פחחים.

אני תיקנתי מכה עם מעיכה בפגוש עלה כ300 שקל.

3000 שקל זה מחיר של צבע כללי לאוטו.

אז או שהיא רוכבת עליך לתקן את כל הצבע לאוטו

או שהוא רוכב עליך/הביטוח ומתקן לה שריטה במחיר פי 10.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3180 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...