Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ג'ולייטה 170 TCT - שרשור מתגלגל

RK
שימו לב! השרשור הזה בן 2252 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני לא בטוח שזה למולטיאייר עצמו, לדעתי למנוע כדי למנוע משאריות וכו' להזיק למולטיאייר בהמשך. שאלה טובה, שווה בירור.

Sent from my MI 5 using Tapatalk

ZC6 | JB43

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 380
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

חייב לציין שברוך מאוטו איטליה טוען שפלאשינג רק הורס את המנוע ואילו פאבל ממוסך עדי טוען שזה מעולה ומנקה את הפיח, סוגייה מעניינת

כדי להיות זקן וחכם צריך קודם להיות צעיר וטיפש (א.ב לא זוכר מי אמר את המשפט הזה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי שניהם צודקים, הפלשינג מנקה את המנוע מבוצה ומשקעים אבל גובה מחיר בפגיעה באטמי גומי שבמנוע, אטמים שאפשר לדוגמה למצוא במובילי השסתומים או בקצות הקרנק.

לכן אם במנוע נצברו משקעי בוצה משמעותיים הפלשינג היא פעולה שתתרום לבריאותו, בכל מקרה אחר עדיף להימנע.

בלי קשר לזהות יצרן הרכב - לטעמי ההמלצה להחליף שמן מנוע אחת לשלושים אלף ק"מ היא הרסנית למנוע במיוחד כשמדובר במנועים עתירי ביצועים שהם רגישים יחסית.

לפיכך, החלפות שמן בתדירות גבוהה תייתר את הצורך בפלשינג על הנזקים שכרוכים בכך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי שניהם צודקים, הפלשינג מנקה את המנוע מבוצה ומשקעים אבל גובה מחיר בפגיעה באטמי גומי שבמנוע, אטמים שאפשר לדוגמה למצוא במובילי השסתומים או בקצות הקרנק.

לכן אם במנוע נצברו משקעי בוצה משמעותיים הפלשינג היא פעולה שתתרום לבריאותו, בכל מקרה אחר עדיף להימנע.

בלי קשר לזהות יצרן הרכב - לטעמי ההמלצה להחליף שמן מנוע אחת לשלושים אלף ק"מ היא הרסנית למנוע במיוחד כשמדובר במנועים עתירי ביצועים שהם רגישים יחסית.

לפיכך, החלפות שמן בתדירות גבוהה תייתר את הצורך בפלשינג על הנזקים שכרוכים בכך.

אני חושב שזה תלוי גם בהיכרות שלך עם המנוע. אני לא יודע אם יש קשר או לא. יש לי רכב ישן מאוד, פג'ו 205. שאלתי חבר מכונאי האם כדאי לבצע פלשינג למנוע הזה. הוא אמר לי בשום פנים ואופן. לדבריו ברכב כל כך ישן שאתה לא יודע מה עבר על המנוע ובתוך המנוע מיומו הראשון ביצוע פלשינג כזה שינקה את המשקעים עלול לגרום לבלוק להפוך ל"מסננת" וזו פעולה מאוד אגרסיבית. כנראה שהמשקעים האלה גם סותמים פגמים שנוצרו בבלוק עם השנים.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

בשקט בשקט הגענו לקו השנתיים וסוף האחריות.

סיכום שנתיים:

71,969 ק"מ = 2,998.708 ק"מ לחודש, 98.453 ק"מ בממוצע ליום

125 תדלוקים בסכום כולל של 40,097.44 ש"ח. צריכה ממוצעת במשאבה - 10.66 ק"מ/ל'. המיכל החסכוני ביותר - 14.3 ק"מ/ל', 822.7 ק"מ. המיכל הכי פחות חסכוני - 6.7 ק"מ/ל', 370.9 ק"מ.

3 אגרות רישוי - 2,409, 2,353 ו-2,382 ש"ח

3 פעמים ביטוח (חובה/מקיף) - 1,191/4,940, 1,232/4638 ו-1,001/4,700 ש"ח (סוכנות אלמוג(

טסט אחד (טסטקאר חיפה) - 96 ש"ח, כמובן עברה בלי בעיות

25 שטיפות (23 ידניות, 2 במכונה מפאת קוצר זמן(

נועלת כיום סט שלישי של צמיגים (פירלי P7 מקוריים - 34,818 ק"מ, ניטו אינבו - 2,000 ש"ח והחזיקו 32,257 ק"מ וכיום גודייר אסימטריק 3 - 2,056 ש"ח). פנצ'ר אחד לא מוצלח, שהיה התירוץ להחלפה של הרביעייה המקורית (לא אהבתי אותם, אז פסילת הצמיג הייתה תירוץ מספיק טוב להחלפה). מן הסתם פעמיים כיוון פרונט (293 ו-290 ש"ח(

4 כניסות מתוכננות למוסך לטיפולים שוטפים (מדי 15,000 ק"מ), ברביעית גם בלמים - 6,348 ש"ח

כניסה חמישית לצורך החלפת דאשבורד באחריות, כ"כ הוחלף מיכל עיבוי באחריות ללא כניסה נפרדת למוסך (היו סימנים של תחילת סדק שנראו לפני שהתחילה נזילה בפועל) בטיפול 45,000

4 פעמים רכשתי נוזל וישרים, מעבר לאלה שקיבלתי חינם במוסך - 60.50 ש"ח

סה"כ הוצאות תפעוליות (בניכוי דלק ובניכוי ביטוחים וטסט לשנה השלישית) - 27,850.50 ש"ח - 38.7 אג'/ק"מ. דלק עלה לי 55.7 אג'/ק"מ, מה שבסך הכל מעמיד את ההוצאה לק"מ לפני ירידת ערך על 94.4 אג'/ק"מ.

עכשיו לסעיף המהותי ביותר מבחינה כלכלית ברכישת רכב חדש - ירידת ערך. מחיר הליסט של הרכב היה 190,750 ש"ח (ללא אגרת רישוי, אותה כללתי לעיל). המחירון נכון להיום הוא 117,000 ש"ח לפני שקלול חודשי עליה לכביש ונסועה. בשקלול כל אלה מתקבל סך של 105,534 ש"ח. 38% לפני שקלול, 44.6% אחרי. לפי המחירון ירידת הערך מתמתנת קצת בשנים הבאות. נראה מה יהיה כשאמכור.

ZC6 | JB43

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

באיחור אופנתי (מתקרב ל-80,000 ק"מ), מעדכן כי בוצע טיפול 75,000 ק"מ במוסך אוטו-איטליה, בעלות של 750 ש"ח.

צריכת הדלק עומדת על 10.6 ק"מ/ל' במשאבה.

פיקנטריה - ברוב טמטומי גיליתי רק לא מזמן שכל החלונות יורדים בלחיצה ארוכה על כפתור הפתיחה של השלט. מאד שימושי בימי הקיץ לאוורור הרכב עד שהמזגן נותן את שלו (פותח, מניע, וסוגר את החלונות עם תחילת הנסיעה).

ZC6 | JB43

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהגת לטפל עד עכשיו במוסכי היבואן?

האם ה- 750 זה לטיפול קטן? מה זה כולל?

[בדיוק עשיתי טיפול 15 אבל אני בכלל ב- 10 שנתי :-) ]

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 חודשים מאוחר יותר...

עדכון - בוצע טיפול 90,000 ק"מ, גם כן במוסך אוטו איטליה. במסגרת הטיפול, פרט לרגיל, הוחלפו גם - קיט טיימינג, משאבת מים, מצתים, נוזל בלמים ופילטר מזגן.

ZC6 | JB43

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רומן, כל הכבוד לך על ההתמדה בכל פרט ופרט, נחמד לקבל תמונה כזאת לאחר תקופה של אחזקת הרכב.

מה כמה ולמה, לי אין סבלנות לזה.

אגב, לאחר התקופה ונ"ל ומה שעברת עם הרכב (לטוב ולרע) הייתי רוכש אותו שוב או שהיית בוחר במשהו אחר ?

2017 Type R

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רומן, כל הכבוד לך על ההתמדה בכל פרט ופרט, נחמד לקבל תמונה כזאת לאחר תקופה של אחזקת הרכב.

מה כמה ולמה, לי אין סבלנות לזה.

אגב, לאחר התקופה ונ"ל ומה שעברת עם הרכב (לטוב ולרע) הייתי רוכש אותו שוב או שהיית בוחר במשהו אחר ?

תודה!

אני לא חושב שהיה רע, חוץ מהחלפת הדאש באחריות כל היתר היה שטויות (מיכל עיבוי ותושבת, שאפילו לא הצריכו כניסה עצמאית למוסך אלא תוך כדי טיפולים שוטפים). בגדול, בשנתיים וחצי, שתי כניסות לא מתוכננות, כשאחת מהן כאמור הדרש והשניה מצבר (וזה לחלוטין בגדר shit happens). הג'ולייטה מילאה ב-100% את תפקידה, שזה להיות רכב העבודה שלי, אם תרצה "ברלינגו של עו"ד", עם תוספת סגנון, ביצועים וכיף ומקום לכיסאות ילדים. הרכב הבא היה יותר קיצוני ולך תדע, אולי הרכב שלאחריו שוב יהיה יותר רגוע.

לתקופה שבה הג'וליטה נקנתה ולצרכים להם היא נקנת היא מילאה את תפקידה באופן מושלם.

ZC6 | JB43

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2252 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...