Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ג'ולייטה 170 TCT - שרשור מתגלגל

RK
שימו לב! השרשור הזה בן 2261 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עדכון נוסף - 60K ק"מ.

והוחלפו רפידות קדמיות ואחוריות, ונחרטו כל ארבעת הדיסקים. מחיר כולל - 3,800 ש"ח.

מחיר הזוי ביותר.

מה מידת הדיסקים ? של איזה ייצרן הותקנו רפידות+דיסקים ?

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 380
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מחיר הזוי ביותר.

מה מידת הדיסקים ? של איזה ייצרן הותקנו רפידות+דיסקים ?

520 לסט קדמי ו-364 לסט אחורי, כשעל זה יש להוסיף מע"מ ולהוריד 10% הנחה על חלקים. חריטת דיסקים תומחרה ב-160 לאחד לפני מע"מ והנחה.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

מידת הדיסקים 305 מ"מ קדמי, 264 מ"מ אחורי. המחיר הוא לא רק לבלמים, אלא בנוסף לטיפול, מצתים ומסנן מזגן.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר שתסתיים תקופת האחריות כדאי שתעוף משם כמה שיותר מהר...

לדוגמא:

אני החלפתי בגולף דור 5 רפידות קד'+אח'+דיסקים חדשים קד'+אח' במחיר של 1000 שקלים לפני מע"מ והנחה.

כול החלקים תוצרת יצרן מקורי PAGID.

לי נשמע תמוה שחרטו לך את הדיסקים מכיוון שדיסקים בדרך כלל מחזיקים 2-3 החלפות של רפידות.

בדקת שבאמת חרטו את הדיסקים ?

האמת שהיום לא ממש משתלם לחרוט דיסקים מכיוון שההפרש במחיר בין חריטה לדיסק איכותיי הוא קטן.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחיר נשמע לי נמוך באופן חשוד, 1000 ש"ח לארבע פינות בלמים זה מחירי אפלאוז עם גלגלי 13", אבל היי, whatever rocks your boat. החרטה היחידה שלי בהקשר הזה היא שלא החלפתי לרפידות יוצר ספורטיביות, שיכול להיות שהיו יקרות יותר.

איפה מייצרים את ה-pagid האלה?

Sent from my MI 5 using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי RK

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחיר נשמע לי נמוך באופן חשוד, 1000 ש"ח לארבע פינות בלמים זה מחירי אפלאוז עם גלגלי 13", אבל היי, whatever rocks your boat. החרטה היחידה שלי בהקשר הזה היא שלא החלפתי לרפידות יוצר ספורטיביות, שיכול להיות שהיו יקרות יותר.

PAGID הינו ייצרן OEM של קונצרן VAG בדיוק כמו ATE.

החברה מייצרת רפידות/דיסקים בכמה מקומות בעולם כמו גרמניה,אנגליה,סין.

http://www.pagidracing.com/

http://pagid.com/

המחיר אכן 'חשוד', לפני ההרכבה התייעצתי עם בעל מקצוע ולאחר נסיעה של שבועיים אני יכול לומר לך ב-100 אחוז שאין הבדל בכולם בין המקורים שעולים פי 2 מאלה של PAGID.

קבל תיקון !

הדיסקים תוצרת חברה גרמנית הנקראת lemfoerder.

http://www.zf.com/brands/en_de/lemfoerder/catalogs_lemfoerder/overview.html

עריכה אחרונה על ידי מרק10

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סין, זאת כנראה מילת המפתח. אבל לא זה העניין. הרכב באחריות, בחרתי להתקין במורשה, ידעתי שיעלה לא מעט, עלה לא מעט. האחריות נגמרת בעוד חודשיים, משם נהיה יותר חכמים.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרק, אתה גרזן?

כי בנסיעה מנהלתית לא תמיד מרגישים הבדל.

מעבר לכך, כבר קשה להשוות (זה כמו צמיגים) כי אתה לא זוכר איך הבלמים הקודמים כחדשים.

אצלי הורגש הבדל בין שני שילובי רפידות+צלחות שונים, כי זה היה על שני רכבי ליסינג והייתי גרזן לא קטן. אז בהתאם לסגנון הנהיגה ידעתי לאמוד הבדלים.

לכן, אני חושב שאולי במקרה של בלמים אין קסם. מחיר של 1000 שקלים ל-4 רפידות ו-4 דיסקיות נשמע מאוד חשוד.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סין, זאת כנראה מילת המפתח. אבל לא זה העניין. הרכב באחריות, בחרתי להתקין במורשה, ידעתי שיעלה לא מעט, עלה לא מעט. האחריות נגמרת בעוד חודשיים, משם נהיה יותר חכמים.

הרפידות מיוצרות ברומניה והדיסקים בסין. בכול מקרה במשלוח הבא ייתכן שהרפידות יגיעו ממפעל אחר באירופה או מסין ואפילו מקסיקו.

איפה אתה חושב שמייצרים את החלפים המקורים של הג'ולייטה ? במעבדה סודית בעיר מילנו עם 7 נזירות שכול אחת משייפת פינה אחרת של הרפידה...:roll:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרק, אתה גרזן?

לפעמים כאשר אני נמצא במילואים ומגיע יופ שבת ומסלול ההיסעים של מטוסי הקרב השונים לכיוון מסלול ההמראה/נחיתה פנוי אני מתגרזן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרק, בטוח לא בסין. מה גם שלפחות מבחינה דינאמית, סמוך עלי שאני מנצל את הרכב קצת יותר.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור לך שמפעל כמו ATE/

PAGID וגם בוש ודנסאו מייצרים בסין לכן לצורך העניין זה ממש לא משנה אם החלק יוצר באיטליה או בסין כול עוד האמא והאבא הם

חברות מוכרות.

בהרבה מקרים אתה גם לא יכול לדעת היכן החלק באמת יוצר מכיוון שהייצרן נוהג להדפיס או לסמן את החלק בקוד מסויים של המפעל ורק הוא יודע היכן החלק יוצר.

לפני שנים רבות עבדתי בחברה ישראלית שייצרה עבור כמה חברות שווצריות וגם גרמניות חלקים מכניים מסויימים לפי שרטוטים ומפרטים של הייצרן כאשר על החלקים הייצרן ביקש להטביע מספר מסויים נניח 1=ישראל 2=מקסיקו.

אתה תופתע אבל ברשימה הזו היו לפחות 10 מדינות שונות שבהם אותו חלק מיוצר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרק, אתה גרזן?

מעבר לכך, כבר קשה להשוות (זה כמו צמיגים) כי אתה לא זוכר איך הבלמים הקודמים כחדשים.

יש לך טעות, בלמים שחוקים אך תקינים יבלמו טוב בדיוק כמו בלמים חדשים.

הבעיה עם בלמים שכשחומר החיכוך נשחק אז מחליפים רפידות מחשש שעד הטיפול הבא האוטו כבר יעצור על הברזלים.

אין שום חובה לטפל בבלמים במוסך המורשה, אני נוהג לטפל ברכב אצל המורשה בכל הנוגע לטיפול הקטן.

אם יש צורך להחליף בלמים אז זה מבוצע עצמאית (במוסך או בעבודה עצמית).

אחרי הכל, איש לא יוכל לכרוך תקלת מנוע שחלילה תתרחש, עם זה שסירבת להחליף בלמים במורשה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר שתסתיים תקופת האחריות כדאי שתעוף משם כמה שיותר מהר...

לדוגמא:

אני החלפתי בגולף דור 5 רפידות קד'+אח'+דיסקים חדשים קד'+אח' במחיר של 1000 שקלים לפני מע"מ והנחה.

כול החלקים תוצרת יצרן מקורי PAGID.

לי נשמע תמוה שחרטו לך את הדיסקים מכיוון שדיסקים בדרך כלל מחזיקים 2-3 החלפות של רפידות.

בדקת שבאמת חרטו את הדיסקים ?

האמת שהיום לא ממש משתלם לחרוט דיסקים מכיוון שההפרש במחיר בין חריטה לדיסק איכותיי הוא קטן.

אתה משווה בלמים תחליפיים לבלמים מקוריים ועל סמך זה ממליץ לו לברוח?

בנוסף אתה מעלה תהיות לגבי אמינות המוסך בלי שום בסיס.

במקרה אבא שלי לקוח ותיק מאוד של המוסך המדובר. הבלמים המותקנים שם הם של ברמבו אם אינני טועה, בכל מקרה זו פירמה איטלקית ואיכותית מאוד, זה זכור לי במיוחד כי יצא לי להציץ למחסן החלפים. איפה זה מיוצר? אין לי מושג, אבל אין דין חלק תחליפי לחלק מקורי, תשווה תפוזים לתפוזים.

הבלמים גם החזיקו המון זמן ולא במקרה, גם אצלנו החזיקו המון זמן, אז כן הם יקרים אבל אם תשקלל את אורח החיים שלהם זה פחות רע ממה שזה נראה.

בנוסף מדובר במוסך מאוד אמין מנסיוני (פנדה אחת, 3 פונטו איבו, החל מ2005), מעולם לא נתקלנו בבעיה עם המוסך, מעולם עד עכשיו לא היו טענות.

מקום מאוד מסודר, אנשי מקצוע טובים וישרים. כן קצת יקר כמו כל מורשה (האשמה הגדולה היא החלקים האמת, וזה כבר לא רק אשמת המוסך), אבל לפחות אתה יודע שלא עובדים עליך, ואין הפתעות.

אז אולי כדאי להתבטא קצת פחות בחריפות.

לצורך העניין בטיפול 15K שאבא שלי עשה לקקטוס לא מזמן החשבון הגיע ל-800 שקל במוסך מורשה של לובינסקי. לך תבין על מה...

הוא גם היה צריך להתעקש כמה פעמים כדי לקבל הצעת מחיר לפני טיפול. התשובה שלהם בהתחלה הייתה שהם פשוט לא נותנים הצעות מחיר לפני טיפול.

לא היה לו זמן, הוא צריך לעבוד לכן שילם את המחיר. בפעם הבאה יעשה הכל כדי לא לדרוך שם.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרקש, כתבת הרבה מלל אבל אתה טועה.

אין דבר כזה בלמים מקוריים, יש יצרן משנה שמייצר ליצרן הרכב את הפריט.

בלא מעט מיקרים כל ההבדל בין המקורי ל oem מתבטא בקרטון אחר שבו נארז הפריט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק. זה אכן ההבדל היחיד לעיתים. עדיין אחד מתוייג בתור חלק מקורי, ונרכש במוסך מורשה. אחד מתוייג בתור חלק תחליפי, ומגיע בלי קרטון.

מי שאשם בתמחור החלפים הוא היבואן, זו לא אשמת המוסך, וגם לא סיבה לעזוב אותו במיוחד שהוא מוסך מצויין ובמיוחד שהוא לא יוצא דופן בפן הזה.

היו כמה טיפולים שהבאנו שמן שלנו למוסך הנ"ל, כך שיש סיכוי לא רע שישתפו פעולה גם עם בלמים שהלקוח מביא, ועדיין אפשר להנות משירות טוב ומקצועי מנסיוני האישי.

אם הלקוח מבקש את זה והם מסרבים אז שישקול את צעדיו.

צריך גם לשקלל את אורך החיים של הבלמים (שגיאת כתיב בהודעה הקודמת), שוב הם החזיקו הרבה זמן וזה קצת מרכך את המחיר הגבוה.

חוץ מזה להעלות טענות בדבר רמאות זה תקין בעיניך?

קראתי לא מעט תגובות של מרק. סך הכל נראה שמדובר בבנאדם עם ידע רב. עדיין התגובה שלו הייתה מוגזמת לטעמי. בטח הסקת המסקנות שלו. גם ההשוואה לא ממש במקום אין מה לעשות.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2261 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...