Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבחן דרך: טויוטה אוריס היברידית 2015 - יעילה, חסכונית וטובה מבעבר ו... זהו.

פבל
שימו לב! השרשור הזה בן 3228 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

טויוטה הכניסה לא מעט שיפורים לאוריס המחודשת לשנת 2015. מדובר במכונית חסכונית יותר (כ-20 קילומטרים לליטר בנסיעה בין עירונית, 16.5 קילומטרים לליטר בפקקים), מעוצבת יותר ועם תא נוסעים איכותי יותר.

רק אל תטעו ותחשבו שבגלל האנטנת כריש החדשה על הגג זאת מכונית לנהג הממהר. נהפוך הוא, זאת מכונית לנהג הרגוע והחסכן.

טויוטה אוריס 2015 - מבחן דרך

%D7%98%D7%95%D7%99%D7%95%D7%98%D7%94-%D7%90%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%A1-2015-3.JPG

%D7%98%D7%95%D7%99%D7%95%D7%98%D7%94-%D7%90%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%A1-2015-8.JPG

הצטרפו לקהילת הרכב של ישראל בפייסבוק ובאינסטגרם

אוהבים את מה שאנחנו עושים? רוצים לתמוך בנו ולקבל הטבות בו זמנית? עשו מנוי לאתר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההפרש בינה לבין גרסת הבנזין הוא מזערי, מה שמעלה בסימן שאלה את כדאיות הרכישה של הבנזין.

חוץ מזה סביר להניח שבתור משומשת יהיה ביקוש גבוה יותר להיברידית.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קראתי את המבחן ומשהו שם לא ברור לי.

"האוריס, למשל, גם מקבלת מד מהירות אופטימי במיוחד. הפעילו את בקרת השיוט על 100 קמ"ש בכביש החוף ותגלו שכולם עוקפים אתכם. אם תסתכלו על ה-GPS תבינו מיד למה – אתם בעצם נוסעים 90 קמ"ש ולא 100 כמו שמופיע בלוח השעונים. כמו שאומרת הפרסומת הזאת ברדיו - נוסעים 10 קמ"ש פחות = חוסכים דלק."

אלו השיטות של טויוטה להגדיל מכירות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברוב הרכבים יש סטייה של מד המהירות כלפי מטה, פשוט לרוב זאת סטייה של פחות מ-10 קמ״ש ואם כבר סטיה של 10 קמ״ש אז לרוב במהירויות גבוהות יותר.

מחפש סוזוקי ג'ימני סטיישן 1,600 סמ"ק אוטומט

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי המבחן בינעירוני הרכב עושה 19 ק"מ לליטר.

ובעירוני עושה 16 ק"מ לליטר זה לא אמור להיות הפוך ? מדובר עדיין בהיברידי[/QU

נכון שצריכת הדלק תלויה במסלול הנסיעה (בינעירוני/עירוני) אבל היא גם תלויה מאד חזק בעונת השנה. אני נוהג כמעט 4 שנים באוריס היברידית 2012 ועוקב אחרי צריכת הדלק שלה החל מהיום הראשון, ולא בעזרת מחשב הדרך אלא על ידי רישום מדוייק של ליטרים וקילומטרים בכל תדלוק. הנה קצת נתונים בדוקים:

מתאר ננסיעה שלי די קבוע, כ-90 אחוז עירוני באיזור השרון הדי פקוק, היתר בינעירוני. בחודשי החורף צריכת הדלק מגיעה לכדי 20 עד 22 ק"מ לליטר, בקיץ עם מזגן יורדת לסביבת 13 עד 14 ק"מ לליטר. הממוצע על פני כל התקופה בה אני מחזיק באוטו (כמעט 4 שנים, 45,000 ק"מ) עומד על 17.3 ק"מ לליטר. זה הנתון החשוב באמת ולא מדידה מקרית של נסיעה זו או אחרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לשאול איזה רכב היה לך לפני והאם האוריס מרגישה נמרצת יותר ביחס אליו?

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לשאול איזה רכב היה לך לפני והאם האוריס מרגישה נמרצת יותר ביחס אליו?

אני דווקא שמתי עין על הלקסוס ct200 איך זה בהשוואה לאוריס בצריכת הדלק ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מדיניות המחירים בנזין מול הייבריד, במקרה הזה נראה כמכוון למכירת ההיבריד.

ההפרש לא הגיוני. זה גורם לתחושה של עיסקה מאוד טובה בהייבריד וזניחת בחינת אלטרנטיבות.

דגם הבנזין פשוט במחיר מופרז, כנראה באופן מכוון. אין לו צידוק מספק מול התחרות היום.

אם הבנזין היה עולה 10K פחות, אנשים היו מתחילים לחשב אם ההפרש הגיוני. במצב הנוכחי הם פשוט קופצים על "המציאה".

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שי, אל תשכח את יתרון המיסוי של ההיברידיות.

RAM, זו אותה המכונית בבסיס, אותה יחידת ההנעה - אני כן אשער שהלקסוס קצת יותר כבדה, אבל כנראה שההבדל לא משמעותי.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתשובה לשאלתו של shellcase: לפני האוריס הייתה לי טויוטה רנאקס 1600 אוטומטית. קשה להשוות ביניהן מבחינת הנמרצות בגלל שתי סיבות עיקריות: ראשית, בגלל ההבדל בתיבות ההילוכים (אוטומטית פלנטרית ברנאקר, רציפה באוריס), שמתנהגות באופן שונה בעת האצה. שנית, לאוריס ההיברידית יש 4 מצבי תיבה: הרגיל ("ברירת המחדל" שתמיד נכנס לפעולה עם ההתנעה), ECO, שהוא החסכוני ביותר וגם עצלן בלתי נסבל, EV בו הרכב נוסע רק על המנוע החשמלי, לאט ולטווח של כ-2.5 ק"מ בלבד (שימושי בעת תמרון בחניון), ו-POWER שהוא הנמרץ ביותר על חשבון צריכת דלק. אני נוסע במצב "ברירת המחדל" אך מעביר ל-POWER כאשר אם אני צריך האצה מהירה וזריזות. לסיכום, לפי תחושתי, רק במצב POWER האוריס מתנהגת באופן יותר נמרץ מאשר הרנאקס.

עריכה אחרונה על ידי עץ השדה
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3228 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...