Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לאנד קרוזר 06 - 08, דעתכם?

MOSHE18
שימו לב! השרשור הזה בן 3211 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לחברי הפורום המכובד!

הרכב לא בשבילי, אז בואו נחסוך את ההיבט הכלכלי (אותו מחיר של מנהלים טובה וכו'...), מיועד לאחד שהמון זמן חשק ברכב הזה ספציפית, ככה שגם אפשר לחסוך את השיקול של פאג'רו, פשוט מנסה לקבל פרספקטיבה טובה יותר לפני חיפוש של אחת כזו.

אם כך, עשיתי שיעורי בית ואלו מסקנותי ושאלותי (אציין כי אני מדבר על דגם ארוך, 7 מקומות, 3 ליטר דיזל בלבד).

- צריכת דלק לנהג הרגוע, למה יש לצפות?

- טיפולים (לא תקלות, שוטפים) - מקריאה בפורומים נהייתי מבולבל, מחד הטענה כי המחירים יקרים רק בכמה מאות שקלים מפרייבט סטנדרטית, מאידך ראיתי תגובות סותרות, אשמח לחידוד.

- תקלות ידועות ומחלות - האם תוכלו לשפוך אור על הנושא?

- הבנתי שבשנת 05 הוחלף הגיר לאחד עם מהלך נוסף, האם כך הדבר?

- ביצועי כביש? (לא קריטי עניין השטח כלל)

נקודה נוספת אותה ארצה להעלות, היא עניין הקילומטרים. בהתחשב בעובדה שאני מחפש כלי ממש שמור, אני מוצא כי הרכבים בעלי יד 1-2 בעלי לא פחות מ 300 אלף קילומטר (פשוט ככה) - למרות כך, המחירים אינם מתחת למחירון ואף יותר, אלא אם כן באמת הכלי עבד קשה בחייו - וגם אז לא משהו ששווה את ההפרש המזערי, מדוע לא ניתן למצוא רכב עם קילומטר סביר יחסית לשנה?

כמובן כל דבר נוסף העולה על דעתכם, אציין כי זהו לא הג'יפ הראשון של אותו בחור.

תודה רבה לכולם,

משה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוסיף,

נתקלתי בסוגיית קילומטר / שנתון. ז"א מצאתי שני כלים שמורים, האחד 05 עם 160K קילומטר במחיר 140 אלף, מאידך 08 עם 250K קילומטר, שניהם ללא הבדל משמעותי במחיר (ה - 08 יקר בעשירייה, אך לזכותו יאמר שהוא יד ראשונה בזמן שה - 05 שלישית) ושניהם שמורים ללא נסיעות שטח - במקרים כאלו את מי כדאי להעדיף?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן משה,

ראשית - אני סבור שמדובר בבחירה מצויינת. גילוי נאות - בשנים האחרונות אני עם טויוטה כרכב שטח ואני משוכנע בעליונות של הלנדקרוזר על פני המותגים האחרים, ואחרי כמעט 20 שנים בשטח עם מכוניות שונות יש לי בסיס 'קטן' להשוואה.

דגמי 2006-2009 עדיפים בגלל הגיר שהוא עם 5 הילוכים במקום גיר 4 הילוכים בשנים 2003-2005.

תקלות ומחלות ידועות:

1. סדקים בדשבורד - הדשבורד עשוי מלשלשת תרנגולות ומתחיל להתבקע. הוא לא נשבר אלא מתחילים סדקים בציפוי. היבואן התנער מזה אחרי תקופת האחריות, והתארגנו שתי קבוצות שקיבלו טיפול של 'רצון טוב'. כרגע מתארגנת הקבוצה השלישית.

2. מרססים - תלוי מאוד באיכות הטיפול שהאוטו זכה לו במשך השנים ובאיכות הסולר אבל יש מקרים בהם יש צורך להחליף מרססים. יש מי שמשפץ אותם (בעיקר לפני מכירה) - אני לא מאמין בשיפוץ מרססים. מחליפים לחדש. אינדיקציה למצבם ניתן לקבל רק בהתחברות מול סורק של החברה במוסך מורשה מטעם היבואן.

3. פין שנשחק בידית ההילוכים - כשאתה ב D ומסיט שמאלה להוריד הילוך - הוא קופץ חזרה ל D, ואותה התקלה גורמת לזה שכשאתה שם ב P הידית לא מוסטת עד הסוף שמאלה, ואז לא ניתן להוציא את המפתח מהסוויצ'. צריך לדעת - זה הכל. לא עושים עם זה כלום. החלק כולו ניתן להביא באופן עצמאי מחו"ל ועלותו באיזור 800 שקלים.

בוודאות תחזוקת רכב שטח גבוהה משמעותית מתחזוקת רכב פרטי, ולא במאות שקלים.

4. צריכת דלק - באוטו שלי (2003 עם גיר 4 הילוכים שנחשב לפחות חסכוני) הוצאתי 8.9 ליטר ל 100 ק"מ בנסיעה של 100 קמ"ש לצפון וחזרה. 1:11 בערך. עיקר צריכת הדלק תלויה בכובד של רגל ימין.

5. ביצועי כביש - מה בסיס ההשוואה שלך? זה לא סקודה VRS אבל גם לא תעכב את התנועה. הוא למעשה חזק מאוד, ושיוט במהירות שתגרום לך לאבד את הרישיון זה לא חריג.

6. מחירון - ללנדקרוזר המחירון הוא תיאורטי. מכוניות טובות נמכרות ברבה מעל מחירון. דגמי 2007-2009 לא נדיר שיסחרו גם ב 20.0 אלף שקל מעל מחירון. דגמים ישנים יותר, צפה ל 10.0 - 15.0 מעל מחירון. ברור שככל שהרכב במצב טוב יותר כך המחיר יעלה.

7. בין שתי המכוניות שרשמת הייתי לוקח את ה 2008. (היא מאיזור כרמיאל, נכון? היא כבר הרבה זמן למכירה. בדוק מדוע או נצל זאת להוריד במחיר).

שורה תחתונה - רכב מצויין באמת. החסרון היחיד שלו זה שהוא נפוץ בקרב נשים בצפון ת"א, קבלני בניין, וסתם וונביז שרוצים רכב שטח אבל לעולם לא יירדו איתו לשטח אמיתי. כל אלה סומכים על האמינות והנוחות, ולעולם לא יידעו כמה הוא איכותי גם בשטח.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התשובה המפורטת !

הרכב המדובר אכן מהצפון, לא כרמיאל למעשה.

אמשיך לחפש אחד שמור, קשה מאוד ויש צורך להתפשר על הקילומטר, מה שלא מתאים לי זה לרכוש אחד שנמצא כעת בשקט של לפני הסערה ואז ליפול חזק לטיפולי זקנה, אפילו שקלתי לרכוש אחד (כעת בלוח יד 2..) בעל 500 אלף קילומטר, נוסע תקין, ולקחת בחשבון שיפוץ רציני ברבות הזמן - אך המחיר על הכלי עדיין לא שווה הפרש אל מול קילומטר נורמלי, פשוט סחירות מטורפת.

משה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כרמיאל. מורן.

אני לא חושב שזה ק"מ גבוה מדי לרכב. לך לראות אותו. ככה תאסוף מידע לאיך נראה רכב בתמורה לאיזה כסף.

קח בחשבון שרכב עם נתונים מצויינים יימכר בהרבה. רכב מרמת השרון עם 70,000 ק"מ, יד ראשונה, מחירון לא משוקלל 144.0 נמכר ב 175.0 בלי לצאת בכלל לשוק.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שהקילומטר הנמוך ביותר שמצאתי היה 100 של 08, המחיר נושק ל - 200, אין על מה לדבר עם בעל הרכב, עיקש. עוד אחד הוא שכן שלי שמוכר עם 30 אלף קילומטר, 08, ראשונה חדשה לחלוטין, 230 אלף, גם - אין מה לדבר. אני חושב שאלך על קילומטר סביר אל מול 07 ומעלה, מקסימום אמתח קצת את התקציב, הבעיה העיקרית היא למצוא כלי שמור.

משה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תביא עסקה ותתייעץ. אם אוכל לעזור בבחינה ראשונית, בלי התחייבות כמובן - בכיף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי 4 כאלה(קצרים) , החל מהפראדו ב99 ועד לצורה החדשה ב2010,לא נותר אלא להמליץ, פשוט רכב כביש שטח כמעט אולטמטיבי.

מנהל תחום אופנועי שטח בחברת HM-MOTO, יבואנית אופנועי SHERCO, AJP וRIEJU

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3211 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...