Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אלפא 159 בעיית קומפרסיה, האם חייב להחליף מנוע? מצורף וידאו.

Romiteam
שימו לב! השרשור הזה בן 3194 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי לכולם,

אני חדש פה אז אני מקווה שאני עושה את זה כמו שצריך.

לפני כשבועיים רכשתי אלפא 159 שנת 2009 מסוחר רכבים, הוא טען שיש בעיה קטנה שהמנוע זורק שמן ולכן צריך לעשות לרכב ראש מנוע אבל זה לא בטוח ויכול להיות שמכונאי יפתור את זה בצורה זולה יותר.

רכשתי את הרכב במחיר של 32 אלף ש״ח במצב as-is עם יד 3 ו160 אלף קמ, היה סטרטר אבל המנוע לא הניע, אני חשבתי שאולי זו בעיית חשמל לכן אמרתי שהשקעה של 5-10 ש״ח והרכב יהיה במצב נסיעה.

הכנסתי את הרכב למוסך שאני מכיר והיום הם הודיעו לי שהם בדקו ואין קומפרסיה במנוע, אמרו לי שאולי הרכב התחמם בעבר עד שנפרצו האטימות ובגלל שזה ראש אלומיניום הסיכוי ש״לעשות ראש מנוע״ יפתור את הבעיה הוא נמוך מאוד, הם חיפשו לי מנועים מפירוק אך מצאו רק מנועים בנפח 3.2, קיבלתי הצעה למנוע 2.2 מיבוא ב12,500 לפני מעמ, עם העבודה והמעמ יוצא לי סדר גודל של 18,000 ש״ח נזק (וכן היה עדיף לי לרכוש רכב שמור ולקחת לבדיקה כי זה היה יוצא אותו דבר או אפילו זול יותר).

אני רוצה לדעת ממה שניתן לראות האם האינדיקציה של המוסך נכונה? ומה אתם הייתם עושים במקומי?

להחזיר לסוחר לא ניתן כי העברתי כבר בעלות והוא החתים אותי על מסמך שהרכב נמכר as-is, מצד שני אני מרגיש כאילו זרקתי 32 אלף ש״ח לפח.

תודה מראש לכל המייעצים.

http://dai.ly/x2vt1jx

image.jpg image.jpg image.jpg

עריכה אחרונה על ידי Romiteam
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן,

לפי הוידיאו ניתן לראות שיש דילפה חזקה דרך מעברי מים.

צריך להוסיף בדיקה נוספת שהיא חיבור צינור לחץ אויר במקום הפלאג בזמן שהבוכנה למעלה ולהקשיב מאיפו יש בריחה של הקומפרסיה, אם לא שומעים בריחת אויר דרך מדיד שמן והפקק שמן אז יש סיכוי שהבלוק מנוע לא ניפגע וטבעות בסדר. כמובן שהבדיקה הטובה היא לפרק את הראש מנוע ולהוציא בוכנות ולעשות מדידות, במידה והמנוע הרוס לזרוק אותו לפח אם לא לשלוח את הראש לשיפוץ, לא מדובר פה ביותר מידי עבודה אבל אני לא יודע אם מוסכים בארץ עושים את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ייתכן שזוהי בעייה קלאסית של חדירת גזים למערכת הקירור בלבד שמעיד על ראש מנוע ואטם אכולים מאוד והטיפול יצריך תיקון ראש מנוע בלבד כלומר שיפוץ מלא שלו. לגבי אובדן משמעותי של קומפרסיה, צריך לבצע בדיקת לחץ הפוך לראות בדיוק מהיכן ההפסד הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא אכנס לצד הטכני, רק אומר שכדאי לך (בהינתן מה שאמרו לך פה ומה שאתה יודע) להתייעץ עם עוד מוסכים שמתמצאים באלפות (עם דגש על זה !) ולראות מה האופציות שמציעים לך מהקל לכבד (התקדמות לפי בדיקות מסודרות).

אם צריך המלצות למוסכים - תבקש.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע איך עשית את החשבון, אבל אם רכשת את האלפא המדוברת ב32K, ויש לך טיפול שאמור לעלות 18K (בוא ניקח 30K, בשביל המרווח בטיחות) - עדיין סיימת את ההליך עם אלפא 159 שנת 2009, עם מנוע חדש, ב62K.

לי זה נשמע מצויין, והמחיר הזה הוא אחרי הרבה מאוד 'מרווח בטיחות' תקציבי.

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 Performance | Palisade Calligraphy | F250 Duper Duty Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חד וכמעט חלק - אומר לך - אין לך מה לחפש מומחים לאלפא בדרום (ב"ש) :cry:

הכי קרוב - יש לך את איציק אלפא ברחובות או אם כבר - להגיע לת"א / מרכז.

עריכה אחרונה על ידי חולגי
תוספת.

alfa 156 2.5.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם עצה/שאלה:

ראיתי ברשת שיש מקרים של כישלון המשאבת מים שגורמת להיתחממות, אאל"ט רשום שהמשאבת מים מונעת ברצועת האביזרים וכניראה זה לא סיפור לפרק אותה, אולי תתחילו משים ליראות מה עבר על הרכב? אם אכן המשאבה שלו מקולקלת זה אולי יעזור קצת בזיהוי הבעיות והנזקים שיכלו לבוא בעיקבותיהם.

בנוסף- שטענו שאין קומפרסיה- באיזה צילינדר? כי לא סביר שבכולם.

מוכר מארז נייר טואלט איכותי בייבוא אישי מחו"ל של Kirkland, מוכן להחלפה על רכב ספורטיבי יד ראשונה, לרציניים בלבד!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3194 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...