Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

150 משכורות - יוזמה להנגשת תחום המשכנתאות

oryo
שימו לב! השרשור הזה בן 2389 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

[*** זהו אינו שרשור מסחרי ***]

מידע עדכני מכאן: http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?569162-%D7%94%D7%A6%D7%A2%D7%94-%D7%9C%D7%A1%D7%99%D7%95%D7%A2-%D7%9E%D7%91%D7%95%D7%90-%D7%9C%D7%9E%D7%95%D7%A0%D7%97%D7%99%D7%9D-%D7%91%D7%A1%D7%99%D7%A1%D7%99%D7%99%D7%9D-%D7%91%D7%A2%D7%95%D7%9C%D7%9D-%D7%94%D7%9E%D7%A9%D7%9B%D7%A0%D7%AA%D7%90%D7%95%D7%AA-%D7%9B%D7%95%D7%AA%D7%A8%D7%AA-%D7%A0%D7%A2%D7%A8%D7%9B%D7%94&p=4941473&viewfull=1#post4941473

היי,

אתחיל בשורה התחתונה: אני מציע עזרה, חינם, בהבנת התחום הזה שנקרא 'משכנתא' - מה ההליך שצריך לבצע לפני שמתחילים לחפש דירה ו/או לבחור משכנתא, איך 'להכין את הקרקע' להתחייבות הזו, מהם המסלולים השונים וההבדל ביניהם, איך ל"סמלץ" החזרים והשפעות שוק, ועוד כמה דברים. הרעיון הוא לעשות מפגש של בערך שעתיים בהן אעביר הסבר מפורט על כל הנושאים.

למי זה מתאים: לאנשים שלא מכירים את התחום, ואין להם רצון/יכולת ללמוד אותו עצמאית דרך מאמרים/פורומים/יועצים וכו'.

למי זה לא מתאים: לאנשים שלא קראו את הפוסט הזה עד הסוף, ולאנשים ששונאים חתולים.

מי אני בכלל? אור :)

וקצת יותר בהרחבה: אני לא כלכלן ולא בנקאי, אלא סתם מהנדס. לפני שנתיים הייתי בצומת דרכים שדרשה ממני לקחת משכנתא, אז חפרתי את התחום באופן יסודי למדי וראיתי שהבסיס שלו הרבה פחות מסובך ממה שנראה. עם הזמן שמתי לב שהרבה אנשים עושים טעויות קריטיות בשלב ההתחלתי ומכניסים את עצמם לעיתים להתחייבויות בלי שהם לגמרי מודעים לכך, רק כי 'הבנקאי' הבטיח שהכל יהיה בסדר.

בשנים האחרונות עזרתי למס' חברים וקרובי משפחה בנושא הזה, וחסכתי להם עשרות אלפי שקלים (לדוגמא: "תפסתי" במקרה חברים שרצו לחתום על ההצעה שהבנקאי נתן להם, ואחרי שישבתי איתם הם שיפרו הן את המסלולים והן את הריביות באופן שהתאים יותר לצרכים שלהם). אדגיש שכשאני אומר 'חסכתי' אני לא מייחס לעצמי תכונות-על כלשהן, הם היו יכולים לחסוך לעצמם - אבל עובדתית זה לא קרה, כל אחד וסיבותיו.

למה אני עושה את זה? כי נמאס לי לשמוע על אנשים שנכנסים לבור תקציבי בגלל המלצות גרועות, כי ראיתי על בשרי (ועל בשרם של חברים/משפחה) איך הבנקים מציעים הצעות שלא תואמות את צרכי המבקש ואיך הם מזניחים נתונים קריטיים בעת הצעת המשכנתא, וכי 'סתם' בא לי לעזור. את הרעיון קיבלתי מכנופיית הטיפולים כאן בקארס (שוב תודה לאסף!), וזו הסיבה שאני פותח את השרשור הזה בפורום הזה ולא במדיה חברתית אחרת.

למה אני עושה את זה במציאות, ולא ע"ג הפורום? ישנן מספר סיבות, העיקריות הן שמי שמעוניין בעזרה אונליין יכול לעשות זאת במספיק דרכים (הפורום הזה, פורום תפוז, אתר משכנתאמן וכו'). המטרה שלי היא כאמור לסייע למי שלא רוצה/מתקשה ללמוד עצמאית (ע"ע למי זה מתאים) מסיבות כאלו ואחרות.

אז אתה מעמיד פנים שאתה יועץ משכנתאות? ממש לא

א. אני מבסוט מהמקצוע שלי.

ב. המפגש איתי לא מיועד לבנות לאנשים משכנתא - אלא לתת לאנשים את הכלים להבין את המושגים בעולם הזה, ויותר חשוב - את הדרך לגשת אל כל ההליך הזה של רכישת דירה. בגדול המטרה שלי היא "להנגיש מידע" בצורה מסודרת בהירה ו"קלה לעיכול".

המטרה שלי היא שלאחר המפגש אדם יוכל להרכיב לעצמו משכנתא, או לחלופין להבין היטב מה שיועץ משכנתאות פרטי/בנקאי מציע בלי להזדקק להסברים נוספים.

בשביל ייעוץ עבור תמהיל משכנתא יש כבר את השרשור הזה, ויש שם את ישה שמחזיק בנסיון רב ממני.

אז במה בדיוק מדובר? התכנון שלי הוא להקדיש ערב אחד באמצע השבוע לטובת הנושא, המפגש איתי יהיה באורך של שעתיים בערך, ויכלול מצגת וחומרים שהכנתי עבור העניין. זה ידרוש הגעה לאזור עמק יזרעאל שם אנו גרים (אני, אשתי והחתולה).

במקרה הרע, בזבזנו אחד לשני שעתיים מהחיים, במקרה הטוב זה יחסוך כמה עשרות אלפי שקלים למתייעץ.

טוב נראה לי שחפרתי מספיק, לקח לי הרבה זמן לרשום את הפוסט הזה כי זה די מביך 'להעיד על עצמך'. אם יש כאן מישהו שמעוניין, הוא מוזמן ליצור איתי קשר בה"פ.

(*)הפוסט נפתח לאחר אישור ממנהלי הפורום

• אהבתי 1

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 466
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תודה וכל הכבוד על רוח ההתנדבות והנתינה.

לשמחתי,סגרתי את המשכנתא לפני כשנתיים וחצי, ואין לי שום כוונה לקחת אחת נוספת עד סוף ימיי.

אה,ואני גר ליד רחובות, בכל מקרה לא מתאים גיאוגרפית.:-)

סלע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר'ה, אלו הרחוקים גיאוגרפית. ההצעה שניתנת פה שווה הון. הרבה יותר מהדלק והכסף שתבזבזו על משכנתא בתנאים שהבנקאי הגבר שדואג רק לאינטרס שלכם נותן לכם.

אור, יוזמה ברוכה ויפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יופי של רעיון.

יופי של נתינה.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר'ה, אלו הרחוקים גיאוגרפית. ההצעה שניתנת פה שווה הון. הרבה יותר מהדלק והכסף שתבזבזו על משכנתא בתנאים שהבנקאי הגבר שדואג רק לאינטרס שלכם נותן לכם.

אור, יוזמה ברוכה ויפה.

לא רציתי לומר זאת בעצמי כי 'אין הנחתום מעיד על עיסתו', אבל אין לי ספק שהפוטנציאל רווח ממפגש שכזה עולה בכמה סדרי גודל על עלות של דלק וזמן. זוג חברים שעשו אצלי את ה'קורס' חסכו כמה עשרות אלפי שקלים לעומת מה שהם כמעט סגרו עם הבנק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אלו שלקחו כבר (סלע), יעשו בשכל ויבדקו אם שווה להם למחזר משכנתא (ככה זה נקרא?) וכך לחסוך גם סכום לא מבוטל.

למרות שפות"ש לא הציע את שירותיו במחזור אני בטוח שהוא ישמח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אלו שלקחו כבר (סלע), יעשו בשכל ויבדקו אם שווה להם למחזר משכנתא (ככה זה נקרא?) וכך לחסוך גם סכום לא מבוטל.

למרות שפות"ש לא הציע את שירותיו במחזור אני בטוח שהוא ישמח.

אכן ככה זה נקרא, ואפשר לחסוך סכומים מטורפים כתלות במתי לקחת את המשכנתא ובאילו תנאים. בתור רפרנס אוכל לציין כי הוריי חסכו 25K לאחר שמחזרו בעזרתי את המשכנתא, וקולגה חסך בערך 20-30K (קשה יותר לשערך במקרה שלו, כי המסלולים שלו יותר מסובכים ותנודתיים).

מה שכן, אבהיר בשנית - אינני יועץ משכנתאות. אין לי בעיה לייעץ, אבל מטרת העל היא להסביר את התחום - קרי לתת חכה, לא דג.

מי שמעוניין ב"דגים" בלבד (קרי: רק רוצה למחזר משכנתא, לא להבין איך לעשות זאת בעצמו), מוזמן להכנס ללינק ששמתי בהודעה המקורית, או ל'תפוז משכנתאות', או שאם הוא ממש עצלן שישלם ליועץ שגם ילך עבורו לבנקים ויבצע סקר שוק וכו'. אציין כי יש אנשים הבקיאים ממני בתחום הזה (דוגמת ישה), מכיוון שעבור מחזור יש לדעת את הריביות הנוכחיות בבנקים. בכל מקרה אין צורך להגיע עד אלי בשביל דבר כזה מינורי, חבל על הזמן של שנינו.

כמובן שמי שמעוניין לבצע את המחזור בעצמו, ולהבין איך לגשת לכך מהם האפשרויות שלו וכו' וכו', מוזמן בכיף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

[*** זהו אינו שרשור מסחרי ***]

היי,

אתחיל בשורה התחתונה: אני מציע עזרה, חינם, בהבנת התחום הזה שנקרא 'משכנתא' - מה ההליך שצריך לבצע לפני שמתחילים לחפש דירה ו/או לבחור משכנתא, איך 'להכין את הקרקע' להתחייבות הזו, מהם המסלולים השונים וההבדל ביניהם, איך ל"סמלץ" החזרים והשפעות שוק, ועוד כמה דברים. הרעיון הוא לעשות מפגש של בערך שעתיים בהן אעביר הסבר מפורט על כל הנושאים.

למי זה מתאים: לאנשים שלא מכירים את התחום, ואין להם רצון/יכולת ללמוד אותו עצמאית דרך מאמרים/פורומים/יועצים וכו'.

למי זה לא מתאים: לאנשים שלא קראו את הפוסט הזה עד הסוף, ולאנשים ששונאים חתולים.

מי אני בכלל? אור :)

וקצת יותר בהרחבה: אני לא כלכלן ולא בנקאי, אלא סתם מהנדס. לפני שנתיים הייתי בצומת דרכים שדרשה ממני לקחת משכנתא, אז חפרתי את התחום באופן יסודי למדי וראיתי שהבסיס שלו הרבה פחות מסובך ממה שנראה. עם הזמן שמתי לב שהרבה אנשים עושים טעויות קריטיות בשלב ההתחלתי ומכניסים את עצמם לעיתים להתחייבויות בלי שהם לגמרי מודעים לכך, רק כי 'הבנקאי' הבטיח שהכל יהיה בסדר.

בשנים האחרונות עזרתי למס' חברים וקרובי משפחה בנושא הזה, וחסכתי להם עשרות אלפי שקלים (לדוגמא: "תפסתי" במקרה חברים שרצו לחתום על ההצעה שהבנקאי נתן להם, ואחרי שישבתי איתם הם שיפרו הן את המסלולים והן את הריביות באופן שהתאים יותר לצרכים שלהם). אדגיש שכשאני אומר 'חסכתי' אני לא מייחס לעצמי תכונות-על כלשהן, הם היו יכולים לחסוך לעצמם - אבל עובדתית זה לא קרה, כל אחד וסיבותיו.

למה אני עושה את זה? כי נמאס לי לשמוע על אנשים שנכנסים לבור תקציבי בגלל המלצות גרועות, כי ראיתי על בשרי (ועל בשרם של חברים/משפחה) איך הבנקים מציעים הצעות שלא תואמות את צרכי המבקש ואיך הם מזניחים נתונים קריטיים בעת הצעת המשכנתא, וכי 'סתם' בא לי לעזור. את הרעיון קיבלתי מכנופיית הטיפולים כאן בקארס (שוב תודה לאסף!), וזו הסיבה שאני פותח את השרשור הזה בפורום הזה ולא במדיה חברתית אחרת.

למה אני עושה את זה במציאות, ולא ע"ג הפורום? ישנן מספר סיבות, העיקריות הן שמי שמעוניין בעזרה אונליין יכול לעשות זאת במספיק דרכים (הפורום הזה, פורום תפוז, אתר משכנתאמן וכו'). המטרה שלי היא כאמור לסייע למי שלא רוצה/מתקשה ללמוד עצמאית (ע"ע למי זה מתאים) מסיבות כאלו ואחרות.

אז אתה מעמיד פנים שאתה יועץ משכנתאות? ממש לא

א. אני מבסוט מהמקצוע שלי.

ב. המפגש איתי לא מיועד לבנות לאנשים משכנתא - אלא לתת לאנשים את הכלים להבין את המושגים בעולם הזה, ויותר חשוב - את הדרך לגשת אל כל ההליך הזה של רכישת דירה. בגדול המטרה שלי היא "להנגיש מידע" בצורה מסודרת בהירה ו"קלה לעיכול".

המטרה שלי היא שלאחר המפגש אדם יוכל להרכיב לעצמו משכנתא, או לחלופין להבין היטב מה שיועץ משכנתאות פרטי/בנקאי מציע בלי להזדקק להסברים נוספים.

בשביל ייעוץ עבור תמהיל משכנתא יש כבר את השרשור הזה, ויש שם את ישה שמחזיק בנסיון רב ממני.

אז במה בדיוק מדובר? התכנון שלי הוא להקדיש ערב אחד באמצע השבוע לטובת הנושא, המפגש איתי יהיה באורך של שעתיים בערך, ויכלול מצגת וחומרים שהכנתי עבור העניין. זה ידרוש הגעה לאזור עמק יזרעאל שם אנו גרים (אני, אשתי והחתולה).

במקרה הרע, בזבזנו אחד לשני שעתיים מהחיים, במקרה הטוב זה יחסוך כמה עשרות אלפי שקלים למתייעץ.

טוב נראה לי שחפרתי מספיק, לקח לי הרבה זמן לרשום את הפוסט הזה כי זה די מביך 'להעיד על עצמך'. אם יש כאן מישהו שמעוניין, הוא מוזמן ליצור איתי קשר בה"פ.

(*)הפוסט נפתח לאחר אישור ממנהלי הפורום

היי. מהיכן אתה? אנחנו לפני לקיחת משכנתא דיי גדולה ונשמח לייעוץ.

ליטר1 ל 15 מטר ..... :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איש הברזל

אתה כבר טיפוס "אבוד" מבחינת אור כי אתה אחרי רכישה .

אור מכוון בעיקר לאנשים שחושבים על רכישת דירה ואז הייעוץ שלו אמור לתת לכם את הכלים להחליט מה המחיר של הדירה שאתם יכולים לרכוש!!

אחרי זה בא התהליך של בחירת המשכנתא הנכונה על מגוון מסלוליה. שגם שם הוא יכול לסייע:-D

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2389 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...