Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

150 משכורות - יוזמה להנגשת תחום המשכנתאות

oryo
שימו לב! השרשור הזה בן 2392 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא, הוא היה עם אישתו.

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...
  • תגובות 466
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

עוד שבועיים בטכניון, לאחר מכן שנקר (רמת גן)

בנוסף יש בתכנון הרצאה בכרמיאל, עובד על העניין הלוגיסטי

מי מכם שבעניין, מוזמן

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...
  • חודש מאוחר יותר...

אור כל הכבוד

תמכתי את תמיכתי הצנועה

בהצלחה!

עריכה אחרונה על ידי avargel
ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חידוד קל ברשותכם: לא תרומה, תמיכה

תרומה זה בבנק הזרע P:

לא חלקתי כאן את ההדסטארט כי זכור לי איך השרשור התחיל ואין לי כוח לריב גם בחזית הזו, אבל אם זה כבר נפתח - אני מצרף לכם שני פריטי מידע:

1. וידאו שלי עונה על שאלות נפוצות http://Www.tinyurl.com/150p-faq

2. פוסט מאתמול שכתבתי בקבוצת פייסבוק לאנשים שתומכים ונתמכים ע"י המיזם (" 150 משכורות פורום תמיכה ", מוזמנים להצטרף בלי קשר):

"""

אבל למה מאה אלף שקל?!? אתה מנסה לערבב אותנו???

__

זה הולך להיות פוסט ארוך ויש הרבה קיטור לפרוק, לוקח נשימה ארוכה... מתחילים:

__

מה נסגר עם אנשים?

הייתי נאיבי וחשבתי ששנתיים של עשיה, 30 הרצאות ולמעלה מ1,000 עדויות יעשו את שלהם ואנשים לא יקפצו למסקנות מרושעות לגבי האופי/מניעים שלי.

כאמור, נאיבי.

אני חוטף המון אש מאז תחילת קמפיין ההדסטארט על זה שאני 'מעיז' לבקש סכום כ"כ "גבוה". אנשים לא מבינים למה צריך כסף בכלל - "אתה רק צריך מצלמה, חצובה, ויוטיוב - 1,000 שקל גג ואני מפרגן לך", "אם ההרצאה טובה היא תפרסם את עצמה לא צריך פרסום ממומן" וכו' וכו'.

לא.

__

הנסיון שלי לא שווה כלום?

הרי:

א. אני בסיפור הזה כבר שנתיים, עברתי הרבה מאוד דברים וצברתי לא מעט נסיון, תנו לי קצת קרדיט - אני רק נראה טמבל, בפועל אני יודע מה אני עושה.

ב. אני לא מוציא 'מוצר' ברמה נמוכה עם השם והפרצוף שלי עליו, אם אני עושה משהו, אני עושה אותו כמו שצריך - או לא עושה בכלל.

ג. היות ואני לא עובד אצל אף אחד, אני לא חייב לאף אחד דין וחשבון - זה הדבר הכי נחמד שיש ביוזמה שהיא חסרת אינטרסים וללא מטרות רווח... (:

צריך להבין שמעבר לשנתיים האחרונות בהן השקעתי מאות רבות של שעות התנדבות שלי - ההדסטארט עצמו גובה ממני מחיר כבד של זמן ואנרגיה, מבלי שאני מקבל תמורה (כלכלית). התמורה שלי תהיה תחושת סיפוק אדיר כשאני אפרק את מונופול הידע הנוכחי בעצמי, בלי שמכרתי את האינטגריטי שלי לאף אחד בדרך ובלי ש"עקצתי" אף אחד.

אבל כשאני רואה את השם שלי ליד כל מיני שמור תואר ישירים ו/או עקיפים כמו 'גנב' 'שרלטן' 'שקרן' - כל זה עבור יוזמה שאני מריץ בהתנדבות(!@#$), זה גם מעצבן, וגם פוגע אנושות במוטיבציה.

אז כן - אני אדם יסודי ומחושב, ויש לי תכנית כלכלית מאוד מסודרת לסכום הגיוס. כל גורם שבוחר לתמוך במיזם קיבל אותה גם מבלי שביקש (נניח עומר מואב / שאול אמסטרדמסקי / פאב הליבירה), רשימת התפוצה שלי קיבלה אותה, כל אדם שמסייע לי עם הפרוייקט מכיר אותה, וגם כל אחד שביקש בנימוס מתוך סקרנות (ולא מתוך קנטרנות) קיבל אותה.

הרי אין לי מה להסתיר - ואני לא מפרסם את זה בהדסטארט עצמו כי הוסבר לי שזה רק מייצר רעש מיותר.

__

אבל מה בכלל הטענה של המלעיזים?

הרי גם אם *נניח* והייתי שומר את הכסף לעצמי, 100K לאחר ניכוי עמלת הדסטארט, עלויות הפקת ופרסום הקמפיין, וכל המיסים (כי כאמור, אני כביכול שומר הכסף לעצמי) --> משאירים פחות מ 40K.

ושוב - כל זה בהנחה שחברת ההפקה, הצילום, העריכה, המקומות, הייעוץ המשפטי, רוא"ח, פרסום - כולם איכשהו חינם.

אז מה הטענה, שלא מגיע לי...? אני שנתיים מתרוצץ בכל הארץ, ומנסה להרים כאן הרצאה שתנגיש לכל האזרחים את תחום הדיור והמשכנתאות, רק בהדסטארט אני משקיע מאות שעות עבודה - כך שגם אם הייתי לוקח את כל הכסף לעצמי עדיין הייתי יוצא מופסד!

__

אבל אתם יודעים מה הכי הזוי בסיפור הזה?

השאלה הנכונה היתה *אמורה* להיות: האם ההרצאה הזו שווה את התמיכה בהדסטארט?

** האם 50/100/200 שקלים שווים את המוצר המוגמר? **

גם אם אני לוקח ממנה 1,000,000 ש"ח לכיס הפרטי שלי, מה זה פאקינג משנה, השאלה מלכתחילה היא כמה *אתה* מרוויח לא כמה אני מרוויח! האם ה50 ש"ח שלך "קונים" לך מוצר שמצדיק את הסכום!

יש 850 אנשים שהשאירו ביקורות בעמוד הפייסבוק (ראו #150עדויות ), ובכלליות התשובה טריוויאלית: הרצאה שחוסכת למשק בית רגיל עשרות אלפי שקלים - בהחלט מצדיקה עשרות בודדות.

אבל אנשים רבים מעדיפים לשמור את ה50 ש"ח בכיס "בשביל לא לצאת פראייר מול ההדסטארט", ובו בזמן לגשת להליך המשכנתא כצאן לטבח.

אני לא מבין את ה"לוגיקה" הזו.

__

אז כן, כפי שאתם רואים, קשה לי.

אני בסיפור הזה די לבד - וזה מייאש מאוד. אני מנסה לעשות כאן משהו באמת ממקום טוב אבל נתקל בציניות דיבה ורוע שמוציאים את הרוח מהמפרשים.

אין לי מושג אם הקמפיין יצליח או לא, אני מרגיש כנוסע ב"רכבת הרים" שגורמת לכך שיום אחד אני מקווה שהכל יסתדר ויום אחר מקווה שזה ייכשל כך שאוכל לסגור את המיזם במצפון שקט ולהמשיך הלאה בלי לשרוף על זה עוד שעות רבות של עבודה.

__

שיהיה לצמים צום קל, וגמר חתימה טובה, אני עף לחו"ל לשבועיים ומקווה לנקות קצת את הראש מכל החודש האחרון.

ולחברי הקבוצה כאן שכבר היו בהרצאה, אני מצפה מכם לתת כתף! אתם יודעים כמה המיזם הזה שווה יותר טוב מכולם.

__

אור

"""

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אור, אני מבין שאתה סוגר את הבסטה ומתחיל משהו חדש.

שיהיה בהצלחה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמל״ק -

אור לא סוגר את הבאסטה.

אור מעביר אותה לשלב הבא.

אני חושב שזאת החלטה חכמה. חשבתי ככה בתחילת השרשור וחושב ככה גם עכשיו.

אני בטוח שנהנת מהמגע האישי וזה עצר ממך לפנות לאפיק הזה. מסיבות ברורות כבר אין לך בריאה ולדעתי זה יעשה ליוזמה רק טוב.

בייחוד אם פעם ב.. יהיו עדכונים וכו׳..

איחלתי לחייל בהצלחה.

תרמתי כבר בעבודה [emoji12]

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אור, את מה שאני עומד לכתוב אני כותב באהבה רבה ומקווה שתבין את זה.

אתה ח-ו-פ-ר!!!!!!!!!!

מה זה ההסברים האלה? מה זה "הזמן/ידע/השקעה שלי" (אם זה "חברתי", אז לא, הידע שלך לא צריך לבוא לידי ביטוי במחיר)? מה זה "גם אם הייתי לוקח מיליון שקל (אם זה "חברתי", אתה לא אמור לקחת אפילו שקל לכיס)?

התשובה שלך צריכה להיות פשוטה מאוד - אלה עלויות הפקת הסרטונים ופרסומם ברמה מקצועית שתספק אותי, אני לא מרוויח מזה כלום. אם אתם חושבים אחרת, אתם מוזמנים לא לתרום.

אתה מכניס את עצמך למלכוד, הצגת את הפרויקט הזה כמשהו חברתי, כמלכ"ר, משהו "בשביל הציבור", ועכשיו אתה מכניס משפטים כמו "אז מה, גם אם אני מרוויח קצת" ומתפתל בנסיונות להסביר למה זה כן בסדר להרוויח, כשהמטרה ההתחלתית הייתה לא להרוויח. אז כן מרוויח או לא מרוויח? אם כן, אז אין מה להסתיר את זה, כי זה לגיטימי. אם לא, אין מה להתבייש בזה, צעק את זה בראש חוצות.

קראתי את כל הפוסט שלך - מלא מלל, אבל תכלס לא אמרת שום דבר דפיניטיבי (:wink:). תחשוב על זה.

לגבי תרומה למטרה - ההצעה שלי עומדת בעינה.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

אני בכלל הבנתי שהוא לא מרוויח שום דבר, הכסף אמור לכסות את ההפסדים של ימי עבודה + תשלום להפקה ופרסום.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שתהיה בריא, איזו הוצאה מההקשר דפקת כאן.

זאת הוצאה מההקשר במובן הרחב, אבל זה מה שאנשים רואים. אני קראתי את הטקסט הזה ולא ראיתי הסבר הגיוני ללמה אתה צריך 100 אש"ח. ראיתי כמה משפטים "חלקלקים" שמנסים להוציא אותך מזה שאתה עוקץ אנשים.

שוב - זו לא דעתי, אבל אני מכיר אותך ויודע מה המטרות שעומדות לנגד עינייך. אני נותן לך הצצה לאיך זה נראה מהצד ל"משתמש ההדיוט".

קבל תצוגה אנטרופולגית:

1.

הנסיון שלי לא שווה כלום? (אז אתה מרוויח מזה, אבל לא רוצה להגיד שאתה מרוויח מזה).

2.היות ואני לא עובד אצל אף אחד, אני לא חייב לאף אחד דין וחשבון (אתה מרוויח מזה, ושם עלינו ז** תוך כדי).

3. אני אדם יסודי ומחושב, ויש לי תכנית כלכלית מאוד מסודרת לסכום הגיוס [...] גם כל אחד שביקש בנימוס מתוך סקרנות (ולא מתוך קנטרנות) קיבל אותה. (בהמשך ל-2, אם נהיה אקסטרה נחמדים, אולי תספר לכם כמה אתה מרוויח).

4. הרי גם אם *נניח* והייתי שומר את הכסף לעצמי (אתה שומר את הכסף לעצמך) [...] משאירים פחות מ 40K. (אתה שומר לעצמך 40K).

5. כל זה בהנחה שחברת ההפקה, הצילום, העריכה, המקומות, הייעוץ המשפטי, רוא"ח, פרסום - כולם איכשהו חינם. (כולם חינם).

6. אז מה הטענה, שלא מגיע לי...? [...] כך שגם אם הייתי לוקח את כל הכסף לעצמי עדיין הייתי יוצא מופסד! (שינית את דעתך? לא 40K. באמת תשים מצלמה על חצובה ותשמור את כל הכסף לעצמך).

7. ** האם 50/100/200 שקלים שווים את המוצר המוגמר? ** (בעצם עוד לא החלטת. אתה מרוויח 50/100/200 שקל).

8. גם אם אני לוקח ממנה 1,000,000 ש"ח לכיס הפרטי שלי, מה זה פאקינג משנה, השאלה מלכתחילה היא כמה *אתה* מרוויח לא כמה אני מרוויח! (לא מעניין אותי כמה אני מרוויח. מעניין אותי כמה אתה מרוויח, ויותר מזה, מעניין אותי שלא תרוויח).

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הניתוח שלך ציני, אתה לוקח כל משפט שלי ומעוות אותו לקיבינימט - ולכן אתה (או יותר נכון: הדמות שאתה מייצג בהודעה) פשוט לא קהל היעד. למדתי כבר מהניסיון שלי שאני לא אשכנע ציניקנים בשום דבר, ולכן הם לא מעניינים אותי מלכתחילה.

אם אין מספיק אנשים שמאמינים במיזם, אז שייכשל ההדסטארט. לא יקרה כלום, קצת מכה לאגו ואובדן של עשיריה שהשקעתי בהדסטארט - צברתי עוד קצת נסיון מעניין ואחלה סיפור.

סלואורייד - תיקון קל, לא שוקלל פנימה אובדן ימי העבודה שלי וגם לא שעות העבודה שלי, אם הייתי משקלל את זה היה מדובר בסכום אחר. שוקללו עמלת הדסטארט, עלויות הפקת ופרסום הדסטארט, הפקת הרצאות, צילום, עריכה, הוצאות תפעוליות ובלתמים, פרסום ומיסוי (המעבר שלי לארה"ב מסבך עניינים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שהוא ציני, הוא בא להדגיש נקודה.

מצד אחד אתה אומר שמי שחושב ככה הוא לא קהל היעד שלך, אבל מצד שני הם אלה שמגיבים את התגובות הארסיות וההסבר שלך נועד בדיוק עבורם.

שתי השורות שכתבת כהסבר לסלואורייד הן הסבר מספק, ממצה, ודי והותר כדי להשתיק כל מלעיז באשר הוא. אם אני הייתי ילד ז** שמגיב בצורה מגעילה לכזה פרויקט, תגובה כזאת (בלי ה"אם הייתי משקלל היה סכום אחר) הייתה סותמת לי ת'פה לאלף עזאזלים.

אני אומר שוב, אני בצד שלך כאן. אני רק מנסה להראות לך שלפעמים - less is more.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 2392 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

Guest
הנושא הזה נעול לתגובות.

• תוכן חדש...