Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה בעניין דוח מצלמת מהירות/רמזור כאשר לא ברור מי נהג ברכב

שימו לב! השרשור הזה בן 3261 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

יש איזה עניין שדי מטריד אתי ובטח עוד לא מעט נהגים.

אני נוהג ברכב חברה (בבעלות חברת ליסינג)

הרכב רוב הזמן צמוד אליי

אך לחברה יש מפתחות ספייר ובאופן תיאורתי לפחות הם יכולים לקחת את הרכב מתי שבא להם...

בנוסף יש מנהג שפעם בכמה זמן צריך למסור את הרכב לטובת תורונות שבה נהג אחר נוהג בו,

הרכב גם נכנס מידי פעם למוסך, לפעמים גם למספר ימים..

הנושא שמדאיג אותי (ולא מצאתי תשובה ראויה באינטרנט וגם לא במוקד המידע של משרד הרישוי)

זה עניין המצלמות האוטומטיות.. כמו שכולם כבר שמו לב יש מצלמה כמעט בכל מקום (שזה פשוט מכה ארורה!)

אני אישית נהג זהיר, אין לי אף נקודה ברישיון הנהיגה ואני גם לא רוצה שתהיה.

אבל במקרה שמישהו אחר יעבור עבירה ומצלמה תצלם אותו אז אני זה שחתום על הרכב...

עכשיו בטח יקומו כל החכמולוגים ויגידו שעליי להחתים כל נהג/ מוסכניק שלקח ממני את הרכב

העניין שבפועל זה לא תמיד עובד- אנחנו במדינת ה"סמוך עליי"...

מעבר לזה כפי שציינתי לחברה יש מפתחות נוספים ות'כלס הם יכולים לקחת את הרכב מתי שבא להם ולא להודיע לי.

שאלתי היא-

במידה והרכב יצולם ולא אני נהגתי בו

האם אני אוכל להוכיח במשפט שלמרות שאני חתום בחברה על הרכב, בפועל יש ידיים (ומפתחות) נוספות שעלולות להשתמש בו מבלי הסכמתי או ידיעתי?

האם היו תקדימים בנושא הזה?

תודה רבה ושבת שלום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשה לי להאמין שיש חברה שבה משתמשים במפתחות הרזרבים ללא ידיעת הנהג שאליו מוצמד הרכב. כך שנשאר רק העניין שבו אתה מוסר מיידי פעם את הרכב לנהג אחר.

גם בחברה שבה אני עובד לוקחים מדיי פעם את הרכב, במקרה כזה באחריות העובד (לטובתו) לרשום שעת לקיחה/החזרה ומי לקח את הרכב ובא לציון גואל.

אם הרכב צמוד אליך, אתה הוא זה שתצטרך להוכיח שלקחו ממך את הרכב ללא רישום, ולדאוג שהדו"ח יירשם על שם מישהו אחר.

למה לך הבלאגנים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק כפי שנרשם מעלי, לבצע רישום/תעוד של נסיעות שלא על ידך(יומן נסיעות). רצוי גם להחתים במסירה ובחזרה את הנהג בפועל.

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה אבל לא חידשתם לי.

כפי שכתבתי יש מצבים שאין לי דרך להחתים את הנהג!

לדוגמא כאשר הרכב שלי בכוננות לילה לטובת עובד לילה על קטנוע שעלול להיתקע בלילה גשום.

במקרה כזה הוא מקבל את המפתחות מהחברה, מגיע לחניה שלי כשאני ישן, לוקח את הרכב לכמה שעות ומחזיר...

בכמה שעות הללו הוא יכול לעבור במהירות על 5 מצלמות ואני אח"כ אצטרך להילחם על רישיון הנהיגה שלי!!

החוק הזה של המצלמות מעבר לזה שהוא חזירי הוא גם עלול לגרום להרבה נהגים טובים לעמוד בפני קנסות וגרוע מזה- נקודות חובה ברישיון.

המצלמה בניגוד לשוטר לא יכולה לדעת מי נהג!!

מדינה דפוקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלילה שבו הרכב שלך בכוננות, תעשה ככה:

כאשר אתה מחנה את הרכב תרשום לפניך את מד מרחק, בבוקר תבדוק אם יש שינוי, במידה ויש שינוי תדבר עם האחראי מי היה עובד הלילה שלקח את הרכב ותדאג להחתים אותו.

בנוסף תדרוש במפורש, שבמקרה שהרכב נלקח ממך ללא תיאום באחריות מי שציווה על כך, ליידע אותך אף מבלי שתצטרך לרדוף אחריו.

ומילה לסיום, לא ברור לי מה התדירות שבו קורה מה שאתה מתאר, אך או שאתה חי בסרט או שכל התנהלות צי הרכב בחברה שבה אתה עובד לוקה בחסר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שאני מלחיץ את עצמי יותר מידיי למרות שהחששות מוצדקים וזה בהחלט עלול לקרות.. לדעתי יש מקום לשנות את החקיקה בנושא הזה (שמעתי שבחו"ל המצלמה מצלמת מקדימה ככה שאין ספקות לגבי זהות הנהג) בכל אופן תודה על העצות. שיהיה שבת שלום וחג שמח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בעיה שהקצין רכב שלך אמור לפתור. לא אתה.

בעבודה אצלנו (גם היה מנהג של "שיתוף רכבים") היה כרטיס עבודה לכל רכב. כל נהג שעושה נסיעה ברכב שהוא לא "צמוד" אליו היה חייב למלא שורה בכרטיס.

הקצין רכב היה עושה גם ביקורות פתע ואנשים שלא רשמו שורות קיבלו קנסות ממקום העבודה (אני גם חתמתי על הצהרה בתחילת העבודה שאני יודע שיש קנס של XXXX ש"ח אם הקצין רכב תופס שעשיתי נסיעה ברכב שהוא לא הצמוד אלי. בקיצור, זה לא היה משתלם).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3261 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...