Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פורד S-MAX - סיכום של (כמעט) שלוש שנים ו (כמעט) 95K קילומטר.

ceyal
שימו לב! השרשור הזה בן 3246 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אוקי.

3 שנים עוברות מהר. במיוחד כשנהנים.

את ההתרשמות הראשונית שלי מהבחור אפשר לקרוא כאן.

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?433859-%D7%A4%D7%95%D7%A8%D7%93-S-MAX-%D7%90%D7%A7%D7%95%D7%91%D7%95%D7%A1%D7%98-%D7%A9%D7%91%D7%95%D7%A2-%D7%95-1500-%D7%A7-quot-%D7%9E-%D7%A8%D7%A9%D7%9E%D7%99%D7%9D&highlight=SMAX

אז אני אחסוך לכם את הסופרלטיבים ואת כל מה שקשור לנהיגה/התנהגות/מרווח/אבזור וכו וכו וכו.

זה לא השתנה ותוכלו לקרוא את זה שם.

אז מה כן השתנה תשאלו?

זהו, שכלום. כמעט.

וזה פשוט מדהים.

אני אחד שאוהב להתחדש כל הזמן. אם זה גאדג'טים, ביגוד, מכשירים סלולארים, מחשבים..בקיצור - אני מתעייף מהר ממה שיש :-).

תרבות הליסינג לא עזרה לי. התחלתי לפזול לכוון הרכב הבא עוד לפני שהחדש ירד מהגרר.

כשהגיע מקס, הסתכלתי עליו בהרגשה מעורבת.

מצד אחד, שרירי - אבל הפרצוף מכוער להפליא.

ניכר שפורד ניסו להוציא מחצי הביצה ששמה מיניוואן משהו שונה, אבל זה הצליח להם רק קצת.

עד שהתחלתי לנהוג עליו.

95 אלף קילומטרים ב 3 שנים זה לא קצת. רובם של הקילומטרים האלו עברו על מקס בנהיגה מהירה בכבישים בינעירוניים. חלקם בעיר וכחלק מהעבודה שלי, גם באתרי בניה ושבילי עפר. (אל תדאגו - לא ניסיתי לטפס את מעלה מחמל. אין לי מושג אפילו איפה זה..)

לא נדירים היו הימים שעשיתי איתו ביחד 300-400 קילומטרים. והיו גם ימים של יותר.

בקיצור - הבחור לא נח הרבה.

אז איך הוא שרד את הזמן?

יופי ששאלתם. נפלא. פשוט נפלא.

למעט טיפולים שוטפים - כל 15K, נרשמה תקלה אחת.

תקלה אחת שאני לא אפרט את סיבתה, שגרמה לכשל בטורבו שהצריך את החלפתו. רק אציין שזה קרה ל 3 רכבים ב3 השנים האחרונות.

חוץ ממנה - בכל בוקר הבחור הניע כמו שעון. ממש משעמם.

הפלסטיקה הפגינה עמידות מרשימה. לכל אורך הזמן לא נשמע צקצוק אחד של פלסטיק. דממה.

המושבים והריפוד נראים כמו ביום הראשון - למרות התעללות בלתי פוסקת של ילדים אוכלי במבה וגלידות. ניקוי קל והכל חוזר לקדמותו.

החלון הקדמי הענק משלב בתוכו ציפוי למניעת קרינת UV וזה ניכר באופן מוחשי ביותר בימים חמים. גם בשיא החום כמעט ולא קרה שנכנסתי לרכב רותח. ההגה תמיד היה נעים למגע וגם כל מה שמסביב.

בכלל, כל הרכב נותן תחושה של נעימות, של מוצקות ושל נוכחות שקטה וזה לא התפוגג במשך כל הזמן הזה.

השקט הזה נמצא כל הזמן מסביב. אם זה במערכת השמע האיכותית, בכמויות הבידוד הגדולות שמנתקות את הנהג מרעשי הכביש המנוע והצמיגים בכל מהירות שהיא ואם זה בתחושה הכללית.

וכמובן המרווח. 5 מבוגרים ישבו בנוחות בנסיעות קצרות וארוכות. 2 המושבים מאחור יאכלסו גם מבוגרים אבל המושב הנמוך לא עושה כיף לאורך זמן.

אז אין לנו מסך מולטימדיה עם בלוטות', לא חיבור USB, וגם לא דיבורית מובנית. (יש בדגם המאובזר יותר.)

אבל יש כוח, יש התנהגות של רכב ספורטיבי, יש אחיזה מטורפת ויש כיף. והרבה.

נתקלתי כבר בהרבה רכבים שמתחילים ככה, ואז, ככל שהקילומטרז' עובר, הרעשים מתגנבים. מהמנוע, מהגיר, נקישות מכאן, נקישות משם, זיקנה...

כאמור, ב SMAX זה לא קורה.

המתלים עושים את עבודתם, המנוע לא איבד מכוחו, השקט שורר כמו ביום הראשון.

רק קחו בחשבון שמדובר בצמיגים בקוטר

225/50-17, שהם יחסית יקרים.

אז עברו להם 3 שנים ופתאום, אני - שמחפש חידושים - פתאום מוצא את עצמי מחפש תירוצים איך להשאר עם הרכב עוד קצת, מסתכל עליו ככה, במבט של חברים ותיקים, וכבר עכשיו מתחיל להצטער.

אז מי שמחפש רכב 7 מקומות עם התמורה המלאה ביותר לכסף, אין לכם מה לחפש במקום אחר. לדעתי.

תמונות עדכניות להיום אני אעלה יותר מאוחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אה, שכחתי פרט חשוב.

צריכת דלק.

אז הממוצע אצלי נע סביב ה 11 קילומטר לליטר. נתון טוב מאד ביחס לרכב שחי רוב זמנו בכביש 6...

והנה תמונות של אז

DSC04093.jpgDSC04164.jpg

והיום.

20150503_090402.jpg20150503_090458.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני נהנה ממקס (מפואר 240) ב 3 שנים וקצת האחרונות. מכונית מוצלחת בצורה בלתי רגילה.

בעבודה יש מספר מקס (טרנד 203) וקימת תמימות דעים שזו אחת ממכוניות הליסינג המוצלחות ביותר.

חלקן עם קילומטראג' גבוה מאוד וגם הן מפגינות עמידות יפה.

בנסיעה עירונית, המכונית מגלה צימאון (6.5-7 ק"מ לליטר).

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה חובב חידושים ואוהב את הדגם, באוטובילד עשו כבר סיבוב היכרות על הדגם החדש. יש להניח שמתישהו בשנה הקרובה הוא יעשה עלייה, אבל כמובן שאין לדעת עדיין באיזה תצורה.

פנסי LED, היגוי אקטיבי בעל יחס משתנה, זיהוי תמרורים (לראשונה ברכב כלשהו יש מערכת שמגבילה אוטומטית את המהירות על פי התמרור) ושלל עזרים שונים כגון זיהוי הולכי רגל, גיר פלנטרי במנוע ה2.0 אקובוסט. באוטובילד ממש התלהבו מההגה החדש.

אולי בתור רכב ליסינג זה השתלם לך.

אני הייתי במשך שנה וחצי בעלים של האח התאום, הגלקסי. אומנם איכות הבניה טובה מאוד אבל הפריע לי הגודל והעלויות. סט צמיגים עולה 5000 ש"ח. צריכת דלק עירונית 5.5 ק"מ לליטר. אגרת רישוי 3300 ש"ח. אחרי טיפול 60000 שכלל החלפת שמן גיר, פלאגים ובלמים קדמיים ב5500 ש"ח נמאס לי ומכרתי את הרכב.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי שבאיזשהו מקום המקס החדש איבד את הקסם.

הפך לעוד טרנזיט.

ועוד מילה בקשר לדלק מוטורס, במקום שהם יעשו הוזלות על הדגם היוצא, כמו שעשו כלמוביל בזמנו על הגרנדיס ועכשיו על האוטלנדר, הטפשים מעלים את המחיר ונשארים עם הרכבים במחסן.

בהצלחה.

בנוגע לגלקסי, זה לא האח התאום אלא האח הבורגני, השמן והמשעמם. (ותסלח לי.)

יש בידול חד בין ה SMAX לגלקסי.

ה SMAX מוביל נוסעים ספורטיבי עם די הרבה פשרות כמוביל משפחתי.

צמיגים עם חתך נמוך, בולמים נוקשים, מראה אוירודינמי על חשבון הראש של יושבי השורה השלישית ועוד.

הגלקסי לעומת זאת, הוא מה שה SMAX לא.

יכול להוביל 7 נוסעים מבוגרים + מטען ללא שום בעיה. בעל מתלים רכים ומנוע מכוייל אחרת לגמרי - על הצד הנינוח.

במיוחד מרגישים את ההבדל בהפניות הגה ובכניסה לסיבובים שם הגלקסי משדר "עזוב אותי".

לגבי הצמיגים, לא יודע איפה קנית אבל המחיר לצמיג נע באיזור ה 550 ש"ח לצמיג מאיכות טובה. אולי היה לך את הדגם שלפני האקובוסט?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גלקסי אקובוסט טיטניום, continental sportcontact 3, 225/50R17Y. אני לא קונה צמיגים משום חברה אחרת ולא היה בארץ את הW הנדרש, כך הגעתי לY ב5000 ש"ח. הבולמים אכן היו רכים מדי.

לפי הביקורת הs-max החדש ממש לא איבד את הקסם.

אולי עשיתי טעות שבחרתי גלקסי ולא s-max. בנתיים ירדתי מהנושא של שבעה מקומות לחלוטין. כשצריך לנסוע שני מבוגרים וארבעה ילדים (נדיר למדי אצלינו) פשוט נוסעים בשתי מכוניות.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי שבאיזשהו מקום המקס החדש איבד את הקסם.

הפך לעוד טרנזיט.

אשמח לשמוע מאיפה הבנת את זה כי לפי מה שאני קראתי במגזינים בריטיים, המצב לא כך בכלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפחות בשתי כתבות מצולמות שראיתי, הבוחנים אמרו שאם פעם התחושה היתה נהיגה על רכב שמרגיש קטן הרבה יותר, כאילו משפחתית קטנה, ברכב הנוכחי התחושה היא כאילו אתה נוהג על רכב גדול הרבה יותר.

מילאו את הרכב בגאדגטים, בעיצוב יוקרתי ובמיטב הטכנולוגיה אבל התפשרו קצת בהתנהגות.

באיזשהו מקום יכול להיות שהם צדקו. המיניואן הזה מאד מוקצן לכוון הספורטיבי ואולי קצת עידנו אותו, אבל זאת הכוונה של אובדן הקסם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גלקסי אקובוסט טיטניום, continental sportcontact 3, 225/50R17Y. אני לא קונה צמיגים משום חברה אחרת ולא היה בארץ את הW הנדרש, כך הגעתי לY ב5000 ש"ח. הבולמים אכן היו רכים מדי.

לפי הביקורת הs-max החדש ממש לא איבד את הקסם.

אולי עשיתי טעות שבחרתי גלקסי ולא s-max. בנתיים ירדתי מהנושא של שבעה מקומות לחלוטין. כשצריך לנסוע שני מבוגרים וארבעה ילדים (נדיר למדי אצלינו) פשוט נוסעים בשתי מכוניות.

מחיר הזוי.

אני עם המונדאו, רכשתי michelin pilot sport 3 235/45r17 97y בכ 1050 שקל לצמיג. בסה"כ סט עלה לי 4200 וזה הטופ אם כבר. ( מבחינת דגם איכותי ככל שאפשר ).

רכשתי במקום רגיל, מוכר, עם אשראי ללא מזומן שחור או ללא קבלה, הכל תקין קביל.

אם מכרו לך בכזה מחיר, שחטו אותך מכיוון שיכלת לרכוש גם SPORT CONTACT 5.

תמיד תבדוק באישורי הצמיגים לרכב באופן כללי, זה שרשום ברשיון W95 סתם דוגמא, לא אומר שאתה לא יכול לשים W94 כי זה כן מאושר למשל בסט הצמיגים לרכב וכו'.

זה מה שהיה לי גם עם המונדאו, מכון הטסטים הנפיק לי מסמך עם כל המידות המאושרות בארץ וגם בחו"ל, לא הייתה סיבה להתעקש על קוד עומס גבוה כפי שרשום ברשיון רכב אלה אם כן אני צריך 700 קילו בכל צמיד באמת, בקושי 3 נוסעים וגם זה יותר מדי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעניין למה תמיד הסקירות האלו כלכך חיוביות.

מה עם המזגן שמתואר כעלוב ע"י קונים ובוחנים רבים ?

מה עם הגיר הרובוטי שעושה כלכך בעיות לפוקוס, ועוד עם מנוע חזק.

איך יתכן שצריכת הדלק כמו של משפחתית ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתעדכן. זה גיר שונה לחלוטין.

המזגן אינו מצטיין אבל עושה את העבודה טוב בהחלט. נעים במכונית גם כשלוהט בחוץ.

צריכת הדלק יחסית גבוהה. זה המחיר של משקל וביצועים.

וְאָהַבְתָּ לְרֵעֲךָ כָּמוֹךָ

מָה שֶׁשָּׂנוּא עָלֶיךָ אַל תַּעֲשֶׂה לַחֲבֵרְךָ

Don't know what I want ; But I know how to get it

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3246 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...