Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שוקל לרכוש Ford Edge מיבוא עם מערכת גפ"מ (גז )

winnerm
שימו לב! השרשור הזה בן 3298 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני מחפש כבר כמה זמן Ford Edge דגמי 2008-09 .

אחד הבעיות שהכי מטרידות היא צריכת הדלק.

בין החיפושים מצאתי רכב אחד שנקנה ביבוא וכולל מערכת גז גפ"מ.

מצד אחד זה נשמע מעולה , המערכת יכולה לפתור את בעיית צריכת הדלק, אבל מצד שני היא פותחת הרבה מרווח לתקלות בקניה .

אז הכנתי עבורכם מבול שאלות :)

מה אני צריך לבדוק לגבי המערכת הזאת לפני הקניה , האם צריך לקחת אותה לאיש מקצוע שיבדוק ? , והאם לדעתכם בכלל כדאי לי "לגעת" ולהתחיל להתעסק עם רכב מהסוג הזה , או שאולי לחפש רכב אחר ולקבל את בעיית צריכת הדלק שיש לרכב.

ושאלה אחרונה ,קראתי קצת על מערכות הגפ"מ ,הבנתי שהן מומלצות בעיקר לרכבים שמיובאים מחו"ל , האם זה נכון ?

ואם אתם יכולים ורוצים להגיד את דעתכם על הFord Edge דגמי 2008-2009 , אשמח לשמוע אותה .

תודה רבה חברים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הנסועה החודשית שלך בחלוקה לעירוני/בינעירוני?

מה התקציב שלך?

האם האקזמפלר ששמת עליו עין הוא יד ראשונה בארץ, כלומר האם המוכר הוא זה שייבא אותו? כמה הקילומטראז ברכב?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב ידיעתי כמעט כל כלי הרכב מיובאים :)

אתה צריך לוודא שהמערכת רשומה ברשיון ועברה אישור משרד הרישוי.

המערכות מצדיקות את עצמן בעיקר בכלי רכב עם צריכת דלק גבוהה, אם כי כבר ראיתי התקנות גם בפיג'ו 107.

קח בחשבון שלא תוכל להכנס לחניונים תת-קרקעיים עם הרכב. כדאי לקבל הסטוריית טיפולים של הרכב, ולגשת למי שהתקין את מערכת הגז ולוודא שהכל תקין, מעבר לבדיקות המומלצות לכל רכב לפני קנייה.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למיטב ידיעתי כמעט כל כלי הרכב מיובאים :)

אתה צריך לוודא שהמערכת רשומה ברשיון ועברה אישור משרד הרישוי.

המערכות מצדיקות את עצמן בעיקר בכלי רכב עם צריכת דלק גבוהה, אם כי כבר ראיתי התקנות גם בפיג'ו 107.

קח בחשבון שלא תוכל להכנס לחניונים תת-קרקעיים עם הרכב. כדאי לקבל הסטוריית טיפולים של הרכב, ולגשת למי שהתקין את מערכת הגז ולוודא שהכל תקין, מעבר לבדיקות המומלצות לכל רכב לפני קנייה.

אני חושב שפותח השרשור מתכוון לזה שהרכב יובא ביבוא אישי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל תודה על התשובות הזריזות.

99% מהנסיעות הם עירוניות , לעבודה וחזרה , או בילוי.

פעם בכמה חודשים אני יוצא מחוץ לעיר.

לגבי התקציב עבור רכב יד שנייה אני מקציב 80-90K , אבל כבר פזלתי לכיוון של קיה אורבן , שנמכרת ב135 אלף (חדשה) ,זה אולי ישמע מוזר, אבל יש לי מחסום דבילי בראש ואני לא אהיה מוכן להוציא סכום דומה על רכב יד שנייה , רק עבור חדש .

אז אפשר לחלק זאת ל2 , עבור רכב יד 2 כמו שרשמתי 80-90K , אבור חדש מחברה 120-135K מה שמצמם מאוד את האפשריות.

אני מודה , אני לא איש שטח , וגם לא שבילי קק"ל , אני פשוט איש גדול ממדים , שרוצה להתפנק בנסיעה מרווחת וגבוהה.

הרכב יד שלישית (קצר מוזר נכון?) עם 130K ק"מ , ואם הבנתי נכון הוא יובא כחדש ( אבדוק זאת שוב , אבל אשמח לדעת זה חשוב) , בדרך כלל לא הייתי נמהר לקנות רכב עם נתונים כאלו ,אבל אחרי הכל מדובר בשנתון ודגם לא כך כך נפוצים בארץ ואם המערכת גז אכן יכולה לתת לי חיסכון משמעותי , אז מה רע?

שוב תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרכב בן שש שנים, יד שלישית ו-130K זה די ממוצע ( ולרכב מונע בגז הקילומטראז' די סביר)

אם הרכב יובא כמשומש יהיה כתוב ברשיון "יבוא אישי משומש" אבל זה לא ממש משנה.

לי זאת נראית עסקה לא רעה.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

j22bulfas , אני מתקשה להבין את השאלה .

אם השאלה היא מאיפה קבלתי את המידע , אז מהמוכר של הרכב כמובן.

אשמח אם תענו לי עוד שאלה.

האם יש תקלות שמאפיינות רכבים ממנועי גז שאני צריך לבדוק? , אני מתכוון לבעיות שנוצרות בחלקים "הרגילים" של המנוע בגלל השימוש בגז ( חוץ מתקלות במערכת הגז עצמה).

שוב תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר שהתקשרתי לבעלים לברר כמה פרטים נוספים (שהועלו כאן)

נאמר לי שרשום שברישיון רכב רשום "יבוא אישי משומש"

גם נאמר לי גם שהמערכת גז היא של חברת lovato בעלות 13K, והבעלים הקודמים מחר לו את הרכב 4 חודשים לאחר ההתקנה.

אבל הדבר החשוב הוא שאני מנסה לחשב את "הידיים" , ומשהו לא מסתדר ,תעזרו לי אם אני טועה:

הרכב נקנה כחדש בחו"ל : בעלים קודמים 00

הרכב עבר יד אחת בחו"ל : בעלים קודמים 01

הרכב יובא לארץ ע"י הבעלים הישראלי הראשון אותו אחד "שהתקין את מערכת הגז" לדבריי המוכר : בעלים קודמים 02

מה שאומר שמי שמוכר את הרכב שעכשיו צריך להיות בעלים 03 , יד רביעית ,האם אני טועה?

הרכב כאמור מפורסם כיד שלישית .

אשמח אם תעזרו לי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פזלת לכיוון הנכון. הקיה רכב מפנק וגדול, לא יודע לגבי היכולות שלו בשטח כמו ג'יפונים אחרים אבל אם זה לנסיעות מהסוג הזה הייתי הולך עליו. יש משהו במה שאתה אומר שבסכום כזה כבר כדאי לקנות רכב חדש מהחברה, מסכים איתך. שמעתי רק דברים טובים על הספורטאז' ונהגתי קצת על אחד, אחלה רכב...

לא מכיר רכבים שעובדים על גז אבל הבנתי שהריח נוראי (חחח) חוץ מזה לא יכול לעזור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי

כאחד שנוסע ונסע הרבה על רכבים ממנועי גפ"מ ,רק דברים טובים יש לי להגיד.. במערכות טובות ומוכרות ,כמעט ואין בעיות ,חוץ מטיפול שוטף כל 15k של פילטר ,במיוחד ברכבים בעלי מנועים גדולים וחזקים..

חסרונות: מקום (ברכבים קטנים ,ושיש בלון(יש כאלו במקום הגלגל ספאר

חניונים, למרות שכל המערכות כיום מאושורות חניונים (אבל צריך חניון בעל אוורור)

אם אתה נוסע הרבה עירוני+כיבוי והדלקה ,יש לך גם תצרוכת בנזין לא מבוטלת

אישית יצא לי לנהוג כמה חודשים על הפורד המדובר (ללא גפ"מ) ובמילת סיכום אחת: מפלצת ברמת פינוק גבוהה מאד (שלא מרחמת על הכיס בנושא הדלק) א"א אפילו בצחוק להשוות אותו לג'יפון קוראני מצועצע

מקווה שעזרתי

בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעיניי שני הרכבים לא ברי השוואה ונקודת הדמיון היחידה היא שמדובר בג'יפונים.

הפורד גדול, חזק, מאובזר, נעים ושקט מהקיה.

אני מאוד אוהב את הפורד אם כי בעיניי, למרות כל יתרונותיו, הוא מעט מוגבל בתנועה עירונית וחניות בגלל רוחבו.

אם גודלו ומגבלת החניונים מתאימים לתוואי הנסועה שלך - מצוין.

אחרת, אולי שווה לשקול רכב קטן יותר במידותיו וללא מגבלת החניה של הגז.

במשך שנה בה נסעתי באדג' (2013, 60 אק"מ) , נתקלתי במספר תקלות מכניות קטנות בעיקר מכוון מנגנון הגה הכוח (קרה בשני פורדים שונים), אם כי לא בדקתי ואין לי מושג אם מדובר בבעיה ספיציפית או בעניין גורף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם לידיעת פותח השרשור: לפעמים הרכבים שמיובאים לארץ מארה"ב או מאירופה שימשו תקופה מסוימת בחב' השכרה בחו"ל. מדובר ברכבים שנסעו קילומטראז יחסית נמוך בחו"ל במסגרת חב' ההשכרה והם נמכרים לאחר תק' קצרה יחסית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3298 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...