Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הסבת בלמים אחוריים מתוף לדיסק - סובארו פורסטר

שימו לב! השרשור הזה בן 3263 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

כן, לשיטתי אם תתחיל לערבב רפידות שונות בין קדימה אחורה אתה תקבל בעיות ABS.

אולי באמת ברכב שלך המערכת יודעת להתמודד טוב עם הבדלים גדולים. אני לא יודע. נשמע לי קצת אופטימי מדיי, אבל אולי אתה יודע על מה מדבר.

מה שאני כן יודע בוודאות שאצלי ברכב ועוד אצל 2 חברים זה עשה בדיוק מה שאמרתי - אז רק רציתי לידע אותך מראש לגבי בעיות אפשריות.

בסוף פתרתי את זה ע"י שימוש ברפידות מאוד שונות בין קדימה אחורה - הדברים האלו כן עושים הבדל.

CROC, לקחתי לתשומת לבי. תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 60
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לגבי עוצמת הבלימה, זו עובדה ידועה שהעצמה בסובארו בשנים האלה, גם בדגמים הספורטיביים, לא הייתה משהו.

לשטח זה טוב, אבל בכביש צריך יותר מזה.

תמיד מתלוננים על זה בסובארו. גם STI עם כל פירוטכניקה שלה מתלוננים. (לפחות בישנות).

שלא יצא מצב שתשבור את הראש, תשקיע מלא ובסוף לא תתקדם.

מה זה עוצמה? נשיכה? מרחק בלימה?

let the sun shine, let the :idea: glow, let the life flow :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה שואל אותי - נשיכה זה בעיקר בא מקדימה. לא נראה לי ששינוי מאחורה יביא לך שיפור ענק בתחום הזה.

לשיפור הנשיכה צריך רפידות אגרסיביות, קליפרים גדולים יותר (שטח כולל של הבוכנות גדול יותר), צלחות גדולות יותר (קליפר יושב רחוק יותר ויש לו יותר זרוע מומנט או איך שקוראים לזה), משאבה מרכזית אחרת.

אם לשפוט לפי בעלי ה-STI - יש להם קליפרים טובים שם (לא יודע האם הגדילו גם כותר צלחת) וגם שם הם מתלוננים על הבלמים.

מציע לברר מה בדיוק התלונות - אם גם שם הבעיה שלהם בנשיכה אז מה הסיכוי שתעשה צעדים בכיוונים שעשו כבר ב-STI ותקבל תוצאה יותר טובה?

אם לא - אז יש לזה סיכוי טוב.

בכל מקרה הדברים האלו אף פעם לא זולים. תעשה שיקולים שלך האם הפרוייקט הזה שווה את כאב ראש והוצאה כספית.

let the sun shine, let the :idea: glow, let the life flow :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למרות שהבלמים בסובארו הספורטיביות ידועים כמחורבנים, הם עדיין עדיפים על מה שיש לו בפורסטר.

בנוסף, חלק לא קטן מהתלונות על בלמי הסובארו הספורטיביות הם בגלל שהם נדרשים לתפקד בתנאים שבהם הפורסטר לעולם לא יחיה (כל עוד לא יתווסף T ל X שלו).

עניינית, הייתי מתחיל לגלוש בפורומים יעודיים לסובארו ומתחיל לחפש או GT/STI לאחר תאונה שמוכרים ממנה חלקים או בעל GT/STI שמשדרג ורוכש ממנו את כל המערכת.

זה יהיה זול והשיפור ללא ספק יהיה משמעותי.

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי מחיר, כאשר אצטרך להחליף תופי בילום מאחור, זה ישתלם.

בינתיים התחלתי לחפש מה שהצעת.

גיליתי שגם פורסטר טורבו מאותן שנים מצויד בבלמי דיסק מאחור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השנקל שלי:

1. נשיכת בלמים זו תחושה שלדעתי מוערכת יתר על המידה, כלומר זה נעים להרגיש את הנשיכת בלמים אבל זה לא אומר שבלמים נושכים יבלמו טוב יותר מכאלה שלא נושכים.

2.מרחק בלימה- בהנחה ומערכת הבלימה תקינה לחיצה בכל העוצמה על הבלמים אמורה להניב נעילת גלגלים\הפעלת ABS.

אם זה המצב אצלך- הבלמים אינם הבעיה שלך.

כדי לקצר את מרחק הבלימה אתה יכול להחליף צמיגים לכאלה עם אחיזה עדיפה על אלה שיש לך ברכב.

בנוסף הייתי ממליץ לך לבדוק את מצב הבולמים, אם הבולמים אצלך עייפים\תקולים- זה מאוד משפיע על מרחק העצירה כיוון שזה גורם ל-ABS לעבוד שעות נוספות.

אני לא רואה שום בעיה עקרונית בשדרוג מערכת הבלימה, זה לא אמור להפר את איזון הבלימה בין הסרנים כיוון שזה כאמור מתבצע אוטומטית.

יחד עם זאת, אני לא רואה צורך לשדרג מערכת בלימה אלא אם יש בעיית דעיכת בלמים חריפה או שהרכב שופר והספקו גבוה משמעותית ממצבו המקורי.

מציעה לך לעשות את הבדיקה שהצעתי (נסיעה על בערך 50 קמ“ש בכביש ריק וישר ואז בלימה בעוצמה מלאה).

לדעתי אין לך סיבה להכנס לכל הסיפור הזה.

ניתן לפנות אלי בה"פ לייעוץ בענייני יהלומים ותכשיטים

http://www.sheynjewellery.com.hk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עידן סעיף 2 שלך לא נכון, גם עם בלמים מסובארו גסטי הוא ינעל גלגלים בכל מהירות.

בלימה בתנאים רגילים לחלוטין לא קשורה לנעילת גלגלים.

יכולת הבלימה כוללת בתוכה הרבה יותר הסבר מופשט-יכולות בלימה היא בין היתר בלימה כמה שיותר חזיקה קצת לפני נעילת הגלגלים, וחלק מהעניין הוא המודולציה השליטה על עוצמת הבלימה ברזולוצייה רגישה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צודק בכך שיש הבדל ברגישות הבלמים

ברכבים שונים השאלה היא כמה זה באמת משפיעה על עוצמת הבלימה בפועל באותם תנאים רגילים.

ברוב הרכבים ובמיוחד אלה הישנים יותר מה שיאריך את מרחק הבלימה זה צמיגים שחוקים או לא אוחזים במיוחד ובולמים חלשים ששני אלה יחד גורמים לכניסה מוקדמת של ה-ABS.

מזכרוני ותקנו אותי אם אני טועה, כל אותם בעלי אימפרזות שדרגו מערכת בלימה עקב חוסר רגש ודעיכה מוקדמת.

השאלה אם בתנאי הנהיגה הרגילים פותח השרושר מגיע למצב של דעיכה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנסיוני, שינוי קוטר משאבת בלם ראשית/ החלפת קאליפר בכדי לעבור לרפידה גדולה יותר/ מעבר לקאליפר מרובה בוכנות, משפיע עמוקות על איכות ורמת הבלימה כך שזה ממש לא "אם אתה מגיע לנעילה, המצב תקין".

מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.

אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עידן, צמיגים זה דיי ברור מאליו.

אבל זה לא קשור ליכולות בלימה, למי שנוסע לרכב לסופר וחוזר אתה צודק.

עצם השאלה של פותח השרשור, הרקע ווהתנסחות מרמזים שהוא מחפש משהו אחר(ואולי אני טועה).

בקיצור גם עם R1R עם כל בלמים הוא ינעל גלגלים, זה לא מדד ליכולת בלימה בשום מצב.

ו +1 לבגירה.

אגב גם המשתמש הממוצע ירגיש ויהנה משידרוג הבלימה, והאמת? לא בטוח שהבלמים האלה מניסיון ממש עומדים בנהיגה יומיומית מהירה של היום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, נהיה פה דיון מעניין. תמשיכו.

המטרה שלי נגזרת ממה שאני מכיר, ורוצה. נקודת ההשוואה שלי, מצחיקה ככל שתהיה, היא ה-C4 של אשתי.

אוטו חסר יומרות אבל עם מערכת שמתפקדת כמו שאני אוהב. יש נשיכה ראשונית, יש רגש בבלימה ויש עצמה ויכולת וויסות לכל אורך הבלימה.

מבחינת מרחקי בלימה ותפקוד ה-ABS הכל תקין.

בולמים- מחכה שיכנס מענק המילואים ויוחלפו בחדשים עם קפיצים להגבהה.

צמיגים- רביעיית דאנלופ SP SPORT חדשים.

אני לא מחפש מערכת למסלול. פשוט רוצה תפקוד טוב יותר מבחינת אופי העבודה של המערכת. המעבר לדיסק מאחור נועד גם לשפר עמידות בתנאי שטח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואגב, צמיגים משנים המון בבלימה. ענין של מקדם חיכוך גבוה המשפיע על יכולת הצמיג לאחוז לפני מעבר לתחום הדינמי. כן. צמיג משתמש בעיקר בתחום הסטטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגירה ושי,

אני שוב מדגיש- יש צדק בדבריכם שאפשר לשפר את יכולת הבלימה בטווח שבין ליטוף הדוושה לבין נעילה (אני כרגע עם 8 בוכנות מלפנים ו-4 מאחור).

יחד עם זאת,העברתי את הפוקוס אל המתלים והצמיגים כי הם קשורים מאוד ליכולת ואיכות הבלימה, הם אולי מובנים מאליו עבורנו חובבי הרכב, הם פחות מובנים מאליו עבור הנהג הממוצע.

פותח השרשור,

מאחר ואתה מעיד על מרחקי בלימה ועבודת ABS תקינים, בוא ותיהיה יותר ספציפי לגבי מה אתה מרגיש שהיית רוצה לשפר בבלימה.

קשה להכווין אותך כשאתה אומר שאתה רוצה לשפר את תפקוד המערכת שבעצם עובדת תקין לדברייך.

אם אני מצליח לרדת לסוף דעתך אז אתה רק רוצה לשפר את הרגש בדוושה כך שגם יהיה לך קל יותר למצוא את האיזון הנכון בלחץ שאתה צריך להפעיל על הדוושה.

אני הייתי מתחיל מהקל אל הקשה:

החלפת נוזל הבלמים וניקוז אויר מהמערכת.

צינורות בלימה שזורים.

רפידות בלימה ספורטיביות יותר.

אלה הדברים הבסיסיים שגם זולים יותר לביצוע וגם יתנו שיפור ברמה זו או אחרת.

אם זה לא עוזר אתה כבר נכנס לסיפור של קאליפרים+בוסטר בלימה מוגדל, זה לא משהו מורכב או מסוכן לביצוע, בערך ההבדל בין כדורים לדילול הדם לבין צינטור.

;)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3263 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...