Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תהיה לגביי הרכב הבא - כמה לחסוך?

dorsht
שימו לב! השרשור הזה בן 3288 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

רק רוצה להגיד לך שבתור סטודנט אתה תקלל את הרגע שקנית רכב חדש ולא נשארת עם הישן, כשהעו"ש מצטמצם מחודש לחודש, חסכונות זה אחלה של דבר.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 84
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

דור המחיר הראלי לרכב שלך בשוק הפרטי הוא סביב ה40(בטרייד אין יש כל מיני עמלות, בדיקה, מחירון משוקלל, לא לוקחים בחשבון חודשים עלייה, אל תתלהב מהפירסומים..)

נהגת על הקליאו 0.9? השיפור מהרכב שלך לדעתך שווה 45?

לדעתי לא.

אתה צריך להגיד בבירור מה הסיבה בהחלפת הרכב.

אני הסיבות שאני רואה, הם מותרות נטו, כוח, איבזור וחדש.

והרכבים שהצעת לא כל כך מתאימים למשימה.

הרכב היחד ששווה החלפה מהרשימה שלך זה פאביה(בעלת יחידת הנעה מצויינת, השאר לא מציעים משהו משמעותי מעבר מלבד גיל), אבל בכל קנה מידה מבחינה כלכלית ותמורה זה לא קנייה חכמה.

אני הייתי מחכה להגיע לגבולות ה100+ לאון sc, מיני, וכו אלה כבר מכוניות ידניות מעניינות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהגתי על הקליאו 0.9T, בהחלט יש זמינות כוח הרבה יותר טובה, אך יש רעשי רוח מציקים ב100 קמ"ש שלא בולטים אצלי כך בקליאו הנוכחית.

ההתקדמות פה היא לא רק בביצועים אלא גם בנושא האבזור, הבטיחות וכמובן השנתון.

הבעיה שלי בפאביה זה שהיא פשוט עירומה לחלוטין מאבזור. מוכן לחיות בלי דאבל דין (אתקין כזה בעצמי), אבל איפה השליטה מההגה? איפה הקרוז קונטרול? פנסי ערפל? זה דברים שהתרגלתי שקיימים אצלי ברכב. הפאביה מקדמת אותי בביצועים אבל לוקחת אותי לאחור באבזור.

שי אני חושב שדי הבנת אותי. רוצה להתקדם לרכב חדש, חזק יותר (שוב, לא GTI וכל זה), בטיחותי כמובן, מאובזר.

Shellcase - כמו שאמרתי, נושא הכסף בתור סטודנט לא אמור להטריד אתכם, זה שיקולים שלי, אני יודע מה המצב הכלכלי שלי כרגע ומה בערך יהיה מצבי בתור סטודנט.

כמו שאמרתי, כשלוקחים בחשבון שההוצאות היחידות שלך בתור סטודנט זה הרכב עצמו וקצת פינוקים, אפשר להסתדר טוב מאוד. בפועל ההוצאות שלי יהיו ביטוח (מניח בסביבות 4500-5000₪ לשנה), תחזוקה שוטפת (נניח 1500₪ בשנה בהגזמה, אם הרכב יקר לטיפול, ואזדקק לברקסים, צמיגים אחרי שלוש שנים, מצבר אחרי פרק זמן דומה וכו'), אגרת רישוי (1200₪). כל זה לא 10 אלף ש"ח אפילו. בביטוח יכול להיות שההורים יעזרו ואז הסעיף הזה בכלל יירד. כך שיוצא שרוב ההוצאות שלי יהיו על דלק, סביר להניח שלא אוציא יותר מ400-500₪ בחודש על דלק. בקיצור הוצאה שנתית על הרכב יכולה להיות 10-12 אלף ש"ח בלי בעיות.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגדיר שאר ההוצאות?

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין מה להכנס לו לכיס, הוא מבין את גודל ההשקעה הכלכלית ומוכן לעשות אותה. אני אישית לא מבין איך מישהו עם רכב חדש וטוב מעדיף לקנות רכב קצת יותר חדש וקצת יותר טוב בזמן שהוא גר אצל ההורים, אבל זו החלטה לגיטימית.

לי היה חשוב לראות שהצד הכלכלי מוכר וידוע, זה הכל.

מה לגבי 208? כולם מדברים עליה ללא הרף ואחותה הגדולה עושה רושם מאוד מאוד טוב, היתכן שמפג'ו תבוא הישועה? אתה הרי לא מפחד מצרפתיות... :)

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את האמת שזה אחלה אוטו והוא יתאים לי ברמת הגימור הבינונית, רק שוב - מנוע 1.2 לא מקדם אותי הרבה. אולי אם תגיע גרסת טורבו עם גיר ידני.

אין לי סיבה לעזוב את הבית בזמן התואר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגדיר שאר ההוצאות?

בירה, מסיבות, בירה, מסיבות, בירה מסיבות...

אה וגם... תכניס איזה 4-5 אלף בשנה הוצאות כלליות שקשורות ללימודים (החל מעפרונות ועד לסדנאות למיניהן)

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עזוב זה לא העניין אם הוא יכול או לא, נצא מנקודת הנחה שזה הוחלט כבר,אין בעיה החליט להשתדרג כדבריו, איפה פה השדרוג? פאביה עירומה? כל מיני שהוא יבחר תהיה יותר נחותה מהקליאו, סופר מיני אחרות לא יתנו לו שדרוג אמיתי, אין באמת שדרוג במחיר של 100אלף (לדעתי לפחות, רכבים חדשים), לכן אני רואה את זה לא כצעד מיותר כלכלית, אלא מיותר מהבחינה של לא תקבל רכב טוב יותר.

9.5 שעות דייט ? בערך המערכת יחסים הכי ארוכה שלי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין לעת עתה שהאופציות שלי עומדות על:

108

סטאפווי סאנדרו

קליאו 0.9T

פאביה 1.2TSI ידנית

אני אתן זוית קצת אחרת על ההתלבטות שלך. קודם כל, אני מסכים עם כל החישובים שבוצעו בשירשור. אבל - הפרש של 5K לשנה לשנים הקרובות זה כלום, אם זה מה שיעשה לך טוב בזמן הלימודים - תעשה ותהנה. אתה הולך ללמוד מקצוע טוב ששכרו בצידו. סיימתי מדמ"ח באת"א ב2010, אני זוכר איך התכלבתי בזמן הלימודים והיום זה נראה לי מצחיק. 100 שקל לשם או לפה שנראו לי חשובים בזמנו, היום זה לא כסף. עבדתי במהלך הלימודים, התקמצנתי בהוצאות ואפילו הצלחתי לחסוך איזה 5K במהלך 3 השנים האלה - במבט לאחור, הייתי מעדיף להוציא את ה5K האלה בזמן הלימודים כדי להקל על החיים שלי במקום שעכשיו יהיו לי עוד 5K בעו"ש.

לדעתי הפאביה היא הבחירה הטובה מבין האופציות שהשארת. 108 היא מיני - תהיה ירידה ברמה, סטפווי תבאס מבחינת איכות החומרים ועל הקליאו חבל לשלם 85, כשיש סטפווי ב70 :)

בהצלחה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3288 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...