Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיפול במנוע מתחמם - הונדה סיוויק 1998

liork12
שימו לב! השרשור הזה בן 3256 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי שלום אני ליאור קריכלי מאשדוד בן 22 יש לי הונדה סיוויק 1998 ידנית מנוע VTEC (הרכב הראשון שלי) האוטו עבר 280.000 ק'מ

רכשתי אותה לפני שנה ובלי עין הרע אין לי טענות אוטו בובה !

לפני חודשים שלוש בערך פתאום המד של החום מנוע התחיל לעלות לי בהדרגתיות

כמובן שמתי את האוטו בצד ברגע שהמנוע יתחמם (חשוב לציין שהוא עלה עד לאדום )

כבר עלה לי חשש שהלך ראש מנוע לאחר בדיקה הוא היה תקין למזלי ..

הזמנתי בן אדם לחילוץ של הרכב באותו רגע הגענו לעבודה שיש נזילה מאחד הצינורות

באותה הזדמנות החלפתי רדיאטור קירור החלפתי את כל הצינורות האפשריים

החלפתי את ה4 פלגים - פילטר שמן פילטר מים

כרגע הרכב חודש וחצי לאחר התיקון וההחלפה של החלקים ופתאום שוב התחיל להתחמם הרכב

ראוי לציין שהמנוע מתחמם רק במצב סרק שהוא עומד תוך דקה שתיים של נסיעה רציפה ללא עמידה במקום החום מנוע חוזר חזרה לחצי -- לאחר בדיקה של אותה אדם שהחליף לי את כל החלקים ניתקנו את הטרמוססט וגם זה לא פתר את הבעיה -- החלפנו את הפקק של הרדיאטור ההוא העיגול הזה עם הקצוות הארוכות .. חשבנו שאולי הצופציק הזה של הלחץ תקול גם לא עזר..

אני די חסר עצות כי הבחור אמר שאין סיבה להחליף עוד צינורות או ראש מנוע אלא להחליף את כל המנוע כי המנועים של הונדה עם מאד חזקים אך עדינים כי הם מאלומיניום אנערף זה בשבילי סינית

השאלה העיקרית שלי היא אם ניסיתי את כל הפתרונות האפשריים לתקלה של התחממות המנוע או שאולי פספסתי משהו או האם כמו שרשמתי שהבחור ייעץ לי זה פשוט להחליף מנוע מייבוא ב5-6 אלף או שזאת השקעה מיותרת ואולי כדאי להחליף כבר רכב בטווח המחירים של 20-30 אלף

אשמח לדעה מקצועית ולא להטעות אותי בקשה אני לי כסף מיותר לזרוק

עריכה אחרונה על ידי liork12
הוספת פרטים
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

קודם כל, תחזיר את הטרמוסטט למקום שייעדו לו צוות המהנדסים.

שנית, בדוק האם המאוורר שעל הרדיאטור דולק כשהחום מתחיל לטפס.

בדוק אם גם עם מזגן פועל הרכב מתחמם.

בדוק אם העלאת הסל"ד בניוטרל מורידה את חום המנוע.

חזור לעדכן.

FIAT Punto SX75 1998 > Punto EVO active 2010 > Bravo sensation 2011

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל, תחזיר את הטרמוסטט למקום שייעדו לו צוות המהנדסים.

שנית, בדוק האם המאוורר שעל הרדיאטור דולק כשהחום מתחיל לטפס.

בדוק אם גם עם מזגן פועל הרכב מתחמם.

בדוק אם העלאת הסל"ד בניוטרל מורידה את חום המנוע.

חזור לעדכן.

מאוורר דולק לא מוריד את הטמפרטורה- פשוט גורם לחום מנוע להשאר באותו חום . שהוא מפסיק המחוג עולה עוד ועוד והפעולה חוזרת על עצמה

מזגן גורם לו להתחמם מהר יותר

העלה של הסלד גורמת להתחממות מהירה יותר ולהפעלה של המאורר יותר פעמים בפחות זמן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך לבדוק את כל מערכת הקירור, ולעשות בדיקה בלחץ הפוך, לשלול ראש מנוע, הסיוויק מאוד רגישה לחום מנוע, מהר הולך ראש.

תבדוק טוב גם את המשאבת מים, ואם הוונטה עובדת בזמן.

הרכב מאבד מים?

יש ''טחינה'' במכסה של המילוי שמן מנוע?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך לבדוק את כל מערכת הקירור, ולעשות בדיקה בלחץ הפוך, לשלול ראש מנוע, הסיוויק מאוד רגישה לחום מנוע, מהר הולך ראש.

תבדוק טוב גם את המשאבת מים, ואם הוונטה עובדת בזמן.

הרכב מאבד מים?

יש ''טחינה'' במכסה של המילוי שמן מנוע?

הרכב מאבד מים מהסיבה של התחממות יתר על המידה אז המים מתאדים

הצינור שמתחבר לרדיאטור מתפנח כאילו הוא מלא באוויר -- ושפתוחים את הפקק יוצא משם לחצים מטורפים והצינור ניהיה חצי ממה שהוא מתי שהאוטו לא מונע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשלול ראש מנוע,בדיקת לחץ הפוך תראה לך במידה והדליפה גדולה. לפי התיאור שלך צינורות נפוחים נשמע כי קומפרסית המנוע מגיעה לצנרת המים. במידה והמצב קטטוני תוכל כשהקכב קר בדגש קר למלא ברדיאטור מים עד סופו להניע ולהביט ברדיאטור ולנסות להבין האם הקומפרסיה בועות אויר עולוץ משם בעץ גז ובכלל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל בדיקת לחץ הפוך! אם הכל תקין תחליף טרמוסטט ותנקז אוויר מהמערכת. בהצלחה

החלפתי טרמוססט וגם ניסיתי בלי טרמוסטט בכלל

מה זה בדיקת לחץ הפוך ? כמה עולה בדיקה כזאת במוסך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשלול ראש מנוע,בדיקת לחץ הפוך תראה לך במידה והדליפה גדולה. לפי התיאור שלך צינורות נפוחים נשמע כי קומפרסית המנוע מגיעה לצנרת המים. במידה והמצב קטטוני תוכל כשהקכב קר בדגש קר למלא ברדיאטור מים עד סופו להניע ולהביט ברדיאטור ולנסות להבין האם הקומפרסיה בועות אויר עולוץ משם בעץ גז ובכלל

מה זה קומפרסית המנוע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לחץ_דחיסה_קומפרסיה, הכול זהה.

כאשר הבוכנה מגיע לנמע היא מיצרת לחץ,תוסיף ללחץ ניצוץ ודלק והנה לך פיצוץ, ולאחר הפיצוץ הבוכנה נטרקת למטה מההדף וחוזר חלילה.

אטם הראש אחד מתפקידיו הרבים הוא לפקוק בין ראש המנוע לבלוק המנוע .

ובכך למנוע את בריחת הקומפרסיה לעיתים אטם חלש בלוי שרוף לא עושה את העבודה ואותה קומפרסיה מוצאת לה מקום לצאת ממנו כמו למשל מע מים שמן ואפילו לעיתים החוצה.

בדיקת לחץ הפוך זוהי בדיקה שגוחסים אויר דרך חור הפלאג בבנזין או דרך המחממים בדיזל כאשר הבוכנה נמצא בנמע(נקודה מתה עליונה)ובודקים ב%כמה לחץ מהאויר שדחסנו ברח. עם קיימת בריחה משמעותית מעל 8% ניתן לקבל גם אינדיקציה איזה רכיב תקול. לדוגמא:יציאת רעש של האויר ממדיד השמן יעיד על רינגים ואו בוכנה בלויים. פתיחת. פקק הרדיאטור וראיה של בועות יעיד על פקום ראש שרוף. יציאה ממערכת היניקה תעיד על שסתום יניקה שרוף ומהאגזוז על שסתום פליטה. זאת התורה על רגל אחת בהצלחה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי היתה בעיה דומה ואמרו לי שהלך הקלאצ של הוונטה. הונטה היתה מסתובבת אבל לא במהירות הנכונה

אני מניח שאתה מיתכוון לוונטה מכנית ולא חשמלית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד נקודה למחשבה, האם אתה משתמש בנוזל קירור מומלץ\איכותי? או "נוזל ירוק"?

אני פחות חושב שזה קשור לנוזל .. אני שם ירוקים עולה 70 שקל לבקבוק אני חושב שזה מספיק איכותי לא ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3256 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...