Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מוצרי טיפוח לאחד שכבר מבולבל מכמות המידע פה!

שימו לב! השרשור הזה בן 3290 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קודם כל - אני יודע! אני מתנצל מראש!

אני יודע שהנושא הזה חרוש לגמרי ואני יודע שיש פה את אופציית ה"חיפוש"!

זו בדיוק הבעיה - עשיתי חיפוש, קראתי אינסוף* שרשורים ולמדתי אינסוף** מוצרים שקיימים בשוק. מרוב כמות המידע פה, אני מבולבל לגמרי.

אז לקחתי את כל הידע שצברתי וניסיתי לסכם אותו לכדי כמה מוצרים בודדים שאני יודע שזה מה שאצטרך בהתחלה כדי לשמור על צבע ברכב חדש.

סידרתי הכל עם לינקים ושמות מפורטים כדי שיהיה לכם הכי נוח שאפשר רק כדי לסמן לי וי על המוצרים ולראות אם שכחתי משהו חשוב.

אתחיל ואבהיר - אני לא הולך להשתגע ולהפוך למקצוען, אני רק רוצה לשטוף את הרכב בצורה נכונה ולשמור על הצבע לאורך זמן.

אז מה אני צריך? בתקווה שזה יעזור גם לבאים אחרי שינסו להבין מה הולך פה.

1. שני דליים.

2. שני מגשים כאלה בתחתית הדלי לספוג את הלכלוך. (איך קוראים לזה ואיפה מוצאים?)

3. שמפו לרכב - הלכתי על Mr. Pink.

3. כפפת מיקרופייבר של Carplan - כזאת.

4. ערכת פלסטלינה עם חומר סיכוך של Meguiar's - כזאת.

5. מגבת לייבוש הרכב גם היא של Meguiar's - כזאת.

6. אוטם צבע כלשהו, הלכתי על Opti-Seal של OPT - כזה.

אני יודע שיש אופציות זולות יותר (במיוחד לפלסטלינה) באיביי אבל זה משהו שאני לא רוצה לחכות עבורו 3 שבועות, לכן התרכזתי בחנויות בארץ ובפרט באוטוסטור שאני מכיר וסומך עליה.

מה דעתכם על המוצרים בשביל המטרה שהצבתי לעצמי? האם שכחתי משהו? האם הייתם מחליפים או מוסיפים משהו בטווח המחירים של 250-300 שקל? בנוסף, איפה אפשר למצוא מידע על שימוש ב-Opti-Seal? למיטב הבנתי צריך פשוט לרסס אותו על פד ולמרוח על הרכב. אפילו לא צריך לנגב את הפח לאחר מכן. האם אני צודק? האם הוא ברמה גבוהה יחסית לאוטמי צבע אחרים או ווקסים?

כשקראתי את כל השרשורים פה פשוט נדהמתי מכמות הידע המטורפת שיש לחברי הפורום, באמת שאפו לכל המייעצים.

לכן אשמח לכל עזרה / הכוונה / ייעוץ / לימוד / פירוט / הדגמה או כל דבר אחר שלדעתכם יכול לעזור לי.

תודה רבה, צדיקים!

* לא באמת אינסוף, בערך 10 שרשורים שונים בנושא.

** לא באמת אינסוף, בערך 20 מוצרים מובילים בתחום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 40
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לייבוש אתה צריך מגבת ייבוש (וופל) ולא מטלית מיקרופייבר. בנוסף, אתה צריך אפליקטורים ליישום האוטם וכן מטלית מיקרופייבר לניגוב שיירים. באשר לשמפו, יש לי את Mr. Pink אמנם, אבל הבנתי שהסיטירוס עדיף. מומלץ גם לקנות חומר הגנה לפלסטיקה הפנימית (סילק שיין של CG ואם אין אז פלאש-דש של carplan) וגם חומר המשמר ומבריק את הצמיגים (יש לי את של מגווירס).

אה, ואל תשכח לצרף צילומים של הלאון כשתקבל אותה.. ;)

:idea:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן ידידי הוותיק משרשורים רבים, תודה רבה על התשובה.

מאיפה אני משיג מגבות וופל ובמה הן שונות ממגבות מיקרופייבר?

לצורך יישום האופטיסיל הבנתי שאין צורך באפליקטור כי זה מגיע עם אחד כזה ואין צורך במטלית מיקרופייבר כי אין מה לנגב. האם זה נכון?

ולגבי הפלסטיקה הפנימית, נגיע גם לזה בהמשך... :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

- הפלסטיק לדלי: GRIT GUARD

- לייבוש יש צורך במגבת ייבוש, מגבת וואפל היא לבאפינג, לא סופגת מיודעמה, אני רכשתי את של הקוראני וזה הגיע תוך שבועיים, כל העולם ואחותו ממליץ על UBER וכנראה שמתישהו ארכוש גם אותה כמו כבשה טובה :)

- פלסטלינה: תריץ חיפוש על ננוסקין nanoskin, שיפופו מהפורום עשה עלי את הרושם הכי גדול בנוגע למקצוענות והוא ערב לחומר, ויש עוד כמה וכמה שקנו ויצאו מבסוטים. גם האינטרנט מאוד מפרגן. אמור להיות יותר נוח לשימוש ועמיד מפלסטלינה רגילה.

שאר המוצרים זהים בערך לסל שאני קניתי, מה עוד חסר:

- אמצעי לייבוש הרכב: הרבה המליצו על LAST TOUCH של מגווייר, אפשר גם להשתמש בONR. אמצעי ייבוש: אפליקטור לסיכוך הפח בעת מעבר עם מגבת, ע"מ למנוע שריטות

- משהו לפנים הרכב, לי נציג שירות כלשהו המליץ על שימוש בONR כחול לפנים הרכב, אבל אנשים כאן בפורום אמרו שהוא הטעה אותי ושצריך משהו ייעודי

נקודה נוספת - שאלה שלי לצורך העניין:

נניח עשיתי פלסטלינה ויישמתי אוטם, האם מומלץ בשטיפות הידניות הבאות (2 דליים רגילות) ליישם איזשהו וקס/אוטם לאחר הייבוש, בשביל אקטרה ברק והגנה? אם כן, יש מוצר מומלץ?

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

די נו! אני ממשיך להתבלבל! מאיפה פתאום הגיע תכשיר לייבוש הרכב???

לא צריך פשוט לנגב ואז ליישם אוטם צבע?

כשאתה מנגב, לצבע הרכב אין הרבה סיכוך, אתה תרגיש איזה בהתנגדות בין הפח למגבת. סיכוך אמור להקל על כך...

LAST TOUCH עולה 100 שקל לגלון, בתכלס אם בא לך להתחלק אפשר לקנות יחד (אני כרגע משתמש בONR, ואשמח לשמור אותו רק ללכלוך ולעבור לLAST TOUCH עבור סיכוך)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

Fkl0ster

איפה אפשר למצוא את החומר שלCG הסליק שיין פה בארץ?

אני קניתי מאוטוסטור, אבל הבנתי שנגמר ולא מתכוונים לייבא. היה לי מזל שהייתי בין האחרונים לקנות. כשהחומר ייגמר, אני מתכוון לעבור לפלאש-דש.
:idea:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאתה מנגב, לצבע הרכב אין הרבה סיכוך, אתה תרגיש איזה בהתנגדות בין הפח למגבת. סיכוך אמור להקל על כך...

LAST TOUCH עולה 100 שקל לגלון, בתכלס אם בא לך להתחלק אפשר לקנות יחד (אני כרגע משתמש בONR, ואשמח לשמור אותו רק ללכלוך ולעבור לLAST TOUCH עבור סיכוך)

כשאני מנגב זה אומר שיש שאריות של מים על הפח.

זה לא אמור להיות סיכוך מספיק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני קניתי מאוטוסטור, אבל הבנתי שנגמר ולא מתכוונים לייבא. היה לי מזל שהייתי בין האחרונים לקנות. כשהחומר ייגמר, אני מתכוון לעבור לפלאש-דש.

יאו איזה באסה

אז על מה אתה הכי ממליץ להשקיע כווקס לרכב בצבע כסף? אני רוצה שיהיה ברק וכמובן הכי חשוב הגנה ברמה גבוה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתם מבלבלים את הבחור :)

מגבת וואפל היא אך ורק לייבוש, אם מישהו יעשה איתה באפינג, אוי ואבוי (פקלוסטר - גם מגבת וואפל עשויה ממיקרופייבר).

ככלל - באפינג עושים עם מגבים שמרגישה מספיק רכה ונעימה (גם ייבוש הרכב מצריך מגבת רכה ונעימה), מגבת וואפל לעומת זאת, לא רכה, לא נעימה, סופחת כמו תחת ולא שווה את ההשקעה עליה.

בכל מקרה,

יש לך גישה למים זורמים?

להלן 2 הדרכמות שלי.

- ממליץ לך לקנות שני דליים, אחד גדול מאוד, סביבות 30 ליטרים אם לא טועה (לא ממלאים את כולו במים אל תלחץ), רק אליו ה-grit guerd (ניתן להשיג באוטוסטור) נכנס, ועוד דלי רגיל, בא לך עוד דלי גדול ועוד גריט גארד? אפשר, אבל לא חובה.

- המיסטר פינק שרכשת סבבה לגמרי, ממליץ לך בחום לקנות ליטר של onr כחול, זה מוצר שהוא חובה גם למי שיש גישה למים זורמים, במיוחד בקיץ, השטיפה איתו מהירה יותר ובטוחה לא פחות כשיודעים מה עושים, בנוסף, ניתן לדילול כ-pre wash, qd, ונוזל סיכוך לפלסטלינה.

- דווקא לא הייתי ממליץ לך להוציא את כספך על last touch, ה-onr יספק לך את כל הצורך של drying aid (עזר לייבוש) שתצטרך.

- לגבי פלסטלינה, מוזמן לזנוח את המוצר הארכיוני הזה ולהתקדם או לספוג של נאנו סקין, או לכפפת פלסטלינה (http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?560816-%D7%90%D7%99%D7%96%D7%94-%D7%A4%D7%9C%D7%A1%D7%98%D7%9C%D7%99%D7%A0%D7%94-%D7%9E%D7%95%D7%9E%D7%A6%D7%9C%D7%AA-%D7%95%D7%97%D7%95%D7%9E%D7%A8-%D7%A1%D7%99%D7%9B%D7%95%D7%9A&p=4685099&viewfull=1#post4685099), שני המוצרים מעולים בטוחים וחוסכים ים של זמן ועצבים, תתאים את המוצר לפי התקציב שלך.

-מגבת לייבוש? אובר, אובר, אובר, פשוט כל מגבת אחרת בכמעט כל תקציב לא תתקרב ליכולת הספיחה של השד הקטן והצהוב הזה.

- אוטם - שאלת השאלות, תלוי מאוד במידת הרצון שלך להשקעה, בסבלנות, בציפיות, וכמובן שבתקציב.

אישית? לפי דעתי אופטיסיל זה מוצר מושלם למשתמש עצלן יחסית, שרוצה לשמור על רכבו אבל לא להשתגע (המוצר מצריך אך ורק מריחה של שכבה סופר דקיקה, ללא הורדה של השאריות לאחר מכן).

חיסרון? הגנה של חודשיים וקצת, שכדי להגיע אליה צריך הכנה טובה מאוד של הצבע.

רוצה להשקיע מזמנך קצת יותר זמן ביישום ולזכות בהגנה מעולה? menzerna powerlock, תמיד כיף לי להכיר את החומר הזה למשתמשים חדשים, קל מאוד למרוח אותו, עוד יותר קל להסיר אותו, הגנה מאוד מאוד ממושכת, כפול מהאופטיסיל (כמובן שתמיד צריך להכין את השטח היטב).

מקווה שלא פספסתי משהו.

"יאללה בירי".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שיפופו, עזרת לי מאד ואני סוף סוף יכול להגיד - "אוקיי, אוקיי, דברים מתחילים להסתדר לי בראש..."

שאלותיי כדלקמן כדי שיהיה לך קל יותר להתייחס אליהן:

1. נניח ויש לי גישה למים זורמים, אז?

2. קונה ליטר ONR כחול, מה זה בעצם נותן לי? אין לי מושג מה זה QD, ו-Pre Wash...

3. אם אנחנו מוותרים על פלסטלינה ואני אכן הולך על ספוג נאנו-סקין, מאיפה אני קונה אותו? האם עדיין ה-ONR משמש כנוזל סיכוך גם בשבילו?

4. מה לעשות עם המגבת בעצם - לא לקחת מגבת וואפל? מאיפה אני משיג את ה-UBER הזו?

5. נניח ואני מוותר על האופטיסיל והולך על מנזרנה פאוורלוק כפי שהמלצת, למה הוא בעצם קשה יותר ליישום? יש שני סוגים באוטוסטור, לאיזה אתה מתכוון?

6. מה זה אומר "להכין את השטח היטב"? האם כל מה שפירטתי לעיל לא מספיק על מנת להכין את השטח?

מתנצל על החפירה ותודה רבה מראש!

תבוא הברכה על ראשך, אתה איש יקר, טוב לב ומחנך פה דורות שלמים של חובבי טיפוח!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב מסתבר שחל בלבול במושגים שלי.... אני קורא לזה מגבת ואפל (כי היא נראית כמו ואפל מקרוב!), אני מניח ששיפופו מתייחס למגבת ואפל אחרת, כנראה ההתייחסות שלו היא הנכונה.

לייבוש רכשתי את אלו, בהרצה הראשונה השתמשתי רק באחת ובקושי השתמשתי גם בה, ספחה לא מעט ולא נדרשתי למשהו אחר, אבל ייתכן שספחתי הרבה מים בעת השימוש במגבת הבאפינג. בעתיד ארכוש UBER.

ניתן לותיקים לענות על שאר השאלות שלך... :) עוד שאלה ברשותכם - מה בדיוק ההבדל בין אוטם לווקס (תמיד חשבתי שזה אותו דבר ולאחרונה הבנתי שלא - אבל לא הבנתי מה השוני ומי 'מעל' מי מבחינת אפליקטיביות), והאם חובה לבצע פלסטלינה לפני ביצוע איטום/ווקס, או שאפשר גם לבצע זאת 'בשוטף' מדי פעם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 3290 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...